Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Černý písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 18:37 Muž Sid [6640] - Rostliny – Re: Eff
Vypadá skutečně dost dobře! :)
Ještě jednou - díky za ně! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 18:35 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: DrBolíto
Černý písek v Flexiobkladů 0,6-1mm vypadá zcela totožně jako Dennerle Sulawesi black. Bez rozdílu. Jako vejce vejci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 17:02 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Koca
Nějaké dobré foto by nebylo? něco jsem viděl na vystavě a bylo to šíleně umělé, vypadalo to jak korálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 14:51 Koca – Re: Morath
Já pořídil co nového akva 240l právě černý písek v Flexiobkladu a vypada vazne skvele. Vzal jsem 40 kg a je to uplne akorat. Jsem zvedav jak se v něm bude dařit rostlinkám, ale věřím že to bude ok. Takže vám ho můžu dopořučit. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 13:42 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Daveedek
hele jestli chceš budu objednávat z flexiobkladu černý písek tak dej vědět a veznu ti nějaké to kilo , chtějí 20,-/kg + poštovné cca 150,- já budu brát min 24kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 21:57 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Daveedek
Napsal jsem to asi o řádek vejš nad tebou:-D Zajeď do prodejny Miga. Prodejnu mají v Malešicích na zastávce Sídliště Malešice. Hned naproti Bile vedle vinárny apod v tom novém paneláčku dole. Tak tam ti ho naváží kolik budeš chtít za třicku kilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 21:46 karel
Daveedek napsal:
ten akvarista.cz je sice v Praze ale tam jsem cetl ze je nutnost tam treba dojet i dopoledne coz nemuzu...

Zajet tam můžeš kdy chceš stačí se jen dohodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:54 Daveedek
Tak se trochu zmenila situace... Ziskal jsem 1 kg tohohle pisku :
www.akvarista.cz/…
nevite nekdo kde by se dal koupit v Praze v obchode cca 3 kg? Jde o to ze se mi moc nechce platit za pisek za 90 kč dalsich 90 kč za dopravu a ten akvarista.cz je sice v Praze ale tam jsem cetl ze je nutnost tam treba dojet i dopoledne coz nemuzu...Takze nevedeli byste o nejakym kamennym obchodu kde sezenu tenhle pisek?
dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 20:59 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Daveedek
No to bych řekl, že ho spíš mít nebudou... Ale třeba v Praze v prodejně Miga ti ten černý písek hezky naváží za třiku kilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 20:55 Daveedek
Ahoj mel bych jen otazku... pokud si zajdu do nakyho toho velkyho hobby shopu jako je Baumax, Obi... nakoupim tam cernej (tmavej) pisek v mnozství na 25l akva ? :) jen by me to zajimalo jestli se tam neco takovyho da poridit...pardon jestli na to uz byla otazka 1000x
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 20:57 Vaclav4 – dno
Ahoj chtel bych se zeptat jestli tomu dobre rozumim jak je pro optimalni zakoreneni a rust rostlin pouzit nejake stare dno ketre se neproplachuje a keter obsahuje ruzne ziviny a bakterie a nato stare dno pouzit klasicky akvaijni sterk?diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 15:11 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Bobisa
U mě ano..Mám poměrně dost ryb a velké..Takže toho pro rostliny hodně vyprodukují.. ;-) Jinak být tebou na to tvé akvárium se dám inspirovat akváriem ..safiry..nádrží Galaxie..Myslím písku tak výšku 5cm a kolik??Si vypočítáš přibližně tady www.akvamalawi.com/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 14:07 Žena safira [4]
Mám čistě jen černý písek z flexi, rostlinky v něm skvěle koření, zvláště koberečky. K větším rostlinám jsem dala tabletu s hnojivem přímo ke kořenům a zatím jsem spokojená. Jen je třeba počítat s tím, že je tento písek velice lehký a při odkalování snadno ucpává zvon, stonkové rostlinky mám zatížené matkami, abych je při odkalování nevyryla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 13:25 filipsi – Re: Skanky
Mysli na to, ze se pisky pri odkalovani, presazovani ... promichaji. Oddelovat je sitkou podle me neni dobra vec, rostlinam se bude hure korenit, a kdyz prokoreni, vytahnes kytku i se sitkou. Tak bud se smirit s tim, ze za chvili bude z ciste cerneho dna smes, nebo pouzit pouze jeden substrat, a nemichat.
Take jsem to u velkeho akva nedomyslel (myslel jsem si, ze michani vic uhlidam) a chtel usetrit na fujizune, tak mam pod ni pisek. Uz je to promichane hodne. Nastesti jsem sam sebe presvedcil, ze mi to nevadi, a ze je to tak vlastne hezke :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 13:12 Muž Skanky [26] – Re: Bobisa
ja jako podklad pouziju stare dno a nove dno. to cele pak zasypu piskem z flexi.

akurat by me zajimalo jestli je potreba prekryt nove dno i nejakou sitkou pred tim nez na nove dno nasypu pisek z flexiobkladu anebo muzu nasypat primo na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 13:07 jose – Re: Bobisa
Bohužiaľ nemám, používam štrk ktorý si sám nakopem na sútoku Váhu a jedného horského potoka, moc ho ani neprepláchnem len prevarím a šup s ním do akva. Ten flexiobkladový je príliš čistý a myslím si živiny treba dodať, ale okrem ratajových guličiek pod echinodory nepoužívam žiadne hnojivo takže neviem ktorý je aký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 13:02 Bobisa – Re: vladislav
Jo a ještě jedna věc, jak asi silnou vrstvu písku dát, mám akva 20l, dno má 25x25cm tak nevím kolik objednat, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 12:59 Bobisa – Re: vladislav
Já právě čerpala z tvojí prezentace, a opravdu se daří rostlinám jen tak v čistém písku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 12:30 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Bobisa
Myslím 2 a 3 je správně..Mám variantu 2 .Jen tento písek a rostliny bez problémů..Mužeš kouknout na mojí prezentaci akvária..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 12:23 Bobisa – Re: jose
A máš ještě nějaké doporučení na dobrý substrát, který bych mohla použít? Ten od Sery mně nějak nenadchnul, jak jsem psala kytkám se nedařilo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 12:20 jose – Re: Bobisa
3 je správne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 12:14 Bobisa – Písek z Flexi
Po přečtení názorů na písek z flexi o něm také uvažuju, protože v mém hrubším kamínku se mi ani nějak dobře nedaří rostlinám i když tam mám od Sera substrát(floredepot).Chci se jen zeptat, jestli mám:
1.Nechat trochu původního dna (hrubší kamínky) a na to nasypat písek z flexi
nebo 2. nechat jenom čistě samotný nový písek nebo 3. dát nový písek a pod něj nějaký substrát na rostlinky. doposud mi rostlinky jen tak nic moc přežívaly, sem tam něco uvadlo ale nikdy nic nového nevyrostlo. Tak prosím moc o radu, mockrát díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 11:24 Muž agent007 [47]
Já jsem písek z Flexi jen propláchl, ale nic z toho neteklo - čistá voda. Tak jen opláchnout od prachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 10:53 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Skanky
Já jsem to zkoušel propírat lae voda byla v podstatě čistá oproti třeba akvarijním pískům prodávaným v akvaristikách...klidně to ,ůžeš nasypat do akva (nelekni pár zrnek ti bude trochu plavat pokud to předtím nenamočíš, ale stačí je přelét vodou a jdou ke dnu). Přepráním nic nezkazíš a prosívbat to nemusíš...Jsem s ním max. spokojený už nechci nic jiného.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 10:39 Muž Skanky [26]
pisek z flexi uz mam doma a zitra by mel jit do akvaria. muzete mi rict co s tim mate zkusenosti je potreba ho proprat?
pokud jo tak to musim koupit jemnejší síto :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 13:33 Muž agent007 [47]
No někde sem viděl, že v tom svahu byly břidlice aby to drželo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 13:24 Muž Fáster [9] – Re: Skanky
Hlavně se ten černý "písek" z flexiobkladů véélmi zamlouvá panceřníčkům. Vyloženě si chrochtají blahem a pokud po čištění-odkalování dna vznikne nějaká terenní nerovnost (jako, že vznikne vždy), dokonale ji srovnají, nebo přerovnají jinam. Tak mám jenom pozvolné svažování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 12:33 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Skanky
Tak v tom ti neporadím, nemám s takovým svahem zkušenost...Ale jak píše Dusyk..Čím větší zrnitost tím půjde větší svah.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 12:26 Muž Skanky [26] – Re: vladislav
u mně by se jednalo o převýšení z5 do 10 cmo po cele delce akva 60cm ale jen asi 20cm široký pás. Podklad bude zrnitosti 2-4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 11:44 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Skanky
Ahoj..Já ten písek mám,ale svahovitost mám jen pozvolnou .Vzadu asi 6 cm a upředu asi 4 cm..Na 50 cm šířky akvária..Mám ho něco přes půl roku.Stále si drži stejné vlastnosti jako na začátku...Mám celé dno tvořené jen z něho.. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 11:42 Dusyk – Re: Skanky
Myslím, že nezáleží od značky piesku, ale od jeho zrnitosti. Pokiaľ je jemný tak sa zľahne. Čím hrubšie zrno, tým lepšie sa tvarujú svahy. Tento kremičítý piesok od flexi obkladov bude mať zrno okolo 1-1,2 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 11:09 Muž Skanky [26]
Ahoj,
může mi někdo kdo má v akva černý písek z flexi obkladů sdělit jeho schopnost udržet si dlouhodobě svahovitost. Jedná se mi ale o větší svah na menším kuse.
Písek však nebude samotný. Ako podklad by bylo staré dno.
Nerad bych aby se mi to časem slehlo a tééměř srovnalo :-)

Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 14:24 Muž Morath [29] – Re: Sid
No musim uznat ze jsi mel pravdu, pan na telefonu proste vedel o co jde a byl velice ochotny. Jen skoda ze je to z ruky a budu to muset brat od nekoho jineho, takze cena stoupne ale lehce. Frakce je opravdu 4-8 mm, vapnik v tom neni, ostre hrany taky ne, pry se jednou za X let stane ze ma dodavku kde je to ostrejsi (proste to v lomu kutnou jinak), ale stejne se to dlouho propira takze se obrousi.

Proste jsem asi zdegenorovanej Prazak, kterej ceka od obchodniku samou zradu :-D

Mimochodem je to rozenej obchodnik, mluvil jsem s nim o dalsich akvarkach a rikal ze se zepta znameho sklare, tak uvidime jak vyjde cena, v Praze to je dost casto i o nekolik tisic drazsi (alespon od znamejsich firem). :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 12:17 Muž Morath [29] – Re: Sid
Proste a jednoduse kazdy podava svuj produkt v takovem svetle aby ho prodal a podle toho take informuje zakaznika, mimo to nikdy clovek nevi s kym na druhem konci mluvi, jestli se sekretarkou, nebo osobou ktera ma ten sterk kazdy den v ruce a vi co v te ruce ma. Dodavatel mi nerekne jakou dodavku zrovna ma nekdo od koho si to obednam, jestli nezmenili misto tezby (slozeni) nebo zpusob (hrubost/ostrost), mohli to zmenit pred rokem a ja dostanu 60 kg ktere nekdo doprodava. Vsichni mame asi sve zkusenosti s nakupem naslepo, nekdy to je kvalitni, nekdy mene.

Cerny pisek z Flexi je pekny, ale tam je zas problem cena, pokud bych mel na to dat do podkladu 150l akvarka treba 1500,- kč nebo vic, asi by nebyl problem si vybrat, bohuzel tato moznost u me neni :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 11:41 Muž Sid [6640] - Rostliny – Re: Morath
...ptat se vyrobcu, prodejcu apod nebyva nejlepsi reseni, informace muzou byt spatne...
Tomuhle dost dobře nerozumím, ale co už... hmm
Kupte sáček, otestujte a uvidíte.
...kvalitni podklad resim uz dva mesice...
Když se vám líbí černá, substrát z FLEXI obkladů vás nezaujal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 11:24 Muž Morath [29] – Re: Sid
Prave ze cedicova drt je dost ostra, alespon v Hornbachu maji pytle po 10 kg a je to proste nastipany. Tohle alespon dle obrazku vypada na kulicky, s minimem ostrych hran. Jak rikam, ptat se vyrobcu, prodejcu apod nebyva nejlepsi reseni, informace muzou byt spatne a ja pak budu vlastnit 60 kg ostre a vapenite drti, pro jistotu s pro me nevyhovujici frakci :-D

Uz jsem obednal, nemam osobni odber zas tak daleko, takze to trosku otestuju, kez by to bylo to co shanim, protoze kvalitni podklad resim uz dva mesice tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 11:12 Muž kortezhugo [983] – Re: Morath
...tiez mam "rad" takyto pristup... :-) - predavt a ani nevediet co?.... ahoj
...ono tiez "vyrobca" bi to mal udavat ci to neobsahuje vapenec...
...co ked niekto chce cierny s obsahom vapenca? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 11:03 Muž Sid [6640] - Rostliny – Re: Morath
A když bude odpověď výrobce znít, že jde o čedičovou drť o zrnitosti (např.!) 4-8mm, to vám stačit nebude? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 10:39 Muž Morath [29] – Re: Sid
"Dobrý den, můžete prosím hodit trosku Akvarijního štěrku černého 2l do octa? Nemuzete? Skoda a pravitko u sebe zrovna nemate co? tůtůtů" To by asi neproslo :) pokud nikdo nema zkusenosti radsi obetuji 21,-kč + nejaky ten cas a otestuju to sam, kazdopadne dlouhodobe zkusenosti jsou vzdy lepsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 10:32 Muž Sid [6640] - Rostliny – Re: Morath
Zavolejte si do Václavova - tlf. čísla máte na obalu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 09:00 Muž Morath [29]
Nechci zaklad nove tema, jen me zajima vas nazor na primou znacku/typ sterku, jedna se o "Akvarijní štěrk černý 2l" od výrobce Akvaštěrk s.r.o., presneji tento www.alfazviratka.cz/… ma rozumnou cenu, frakce vypada na cca 2-4mm, nemam na to odhad, tak jestli to doma nekdo ma a testoval napriklad vapnitost nebo zna frakci tohoto pisku, na internetu jsem prilis informaci nenasel.

Diky za odpovedi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 07:26 JuraS
Od jednoho výrobce jsem dostal odpověď, že do akvárií není jejich výrobek vhodný. Druhý se prozatím vyjádřil k ceně (18,- kč/kg) a nutnosti osobního odběru. Toho jsem se v prvním emailu na akvárium zapomněl zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 09:17 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Zdenek58
Nevidím problém v drti, i kdyby byla ostrá. Měl jsem dlouho v akváriu drť, docela ostrou, a nikdy jsem žádný úraz u obyvatel akvárka neviděl. Ryby, ancíci, krevety, nikdo si bříško nerozpáral, žádné ztráty úrazy nehlášeny. Šneci si taky podvozek nepodřeli a to jsem tam měl i šneky ryjící dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 07:41 JuraS
Bak napsal: Nepíšou nic o výluhu a barva je podle stránek organická.
Od toho druhého (z Prahy) jsem si stáhl produktový list a podle něj je to totéž jako dodávají FlexiObklady..(ti ani nepíšou, že to co dodávají a deklarují jako akvarijní je jejich vynález a mají na něj patent)..takže bych se toho nebál..ostatně jsem je nejen o cenu požádal i o potrvzení, že to může do akvaria...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 22:04 Žena Nigerin [19] – Re: Zdenek58
Když to mnu a dřu v rukách tak to neškrábe... Asi mám ocelové ruce :-D No vyměnit už to nemůžu... Leda přesypat. Ale krevetkám by to nemělo vadit ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 22:01 Zdenek58 – Re: lady0punx
Ostrá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 21:59 Žena Nigerin [19] – Re: PP
Drť je špatná? Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 21:54 PP – Re: lady0punx
Podle fota je to drť. Špatné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 20:01 Žena Nigerin [19] – Re: PP
Fotka k příspěvku U plotků v břeclavě. Je to domácí podnik takže tak mají všechno levnější než v akvaristikách kde jsou zaměstnanci. Mám ho ve dvou nádržích a ostrý mi nepřipadá. Brala sem ho ze sáčku rukou a neškrábe. Jestli se dá obědnat to nevím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:53 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
Nepíšou nic o výluhu a barva je podle stránek organická.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 17

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36447x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5688-cerny-pisek?od=501