Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rájovec dlouhoploutvý - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rájovec dlouhoploutvý - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2023 15:06 Muž Bphot0 [97]
Fotka k příspěvku Pred jarem jsem si poridil 3 rajovce, bohuzel u jednoho se nepodarilo spravne urcit pohlavi, a tak mam 2 samce a jednu samici. Ano, jsou ponekud agresivni, ale rozdelit jsem je nemusel. Mam v odchovne nadrzi pludek ze 2 vyteru, v puvodnim akvariu jsou 3 dospelci a dalsi pludek.

Vcera jsem vymenil cca 50% vody a do rana mam opet jiker plne hnizo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 14:14 Muž ajajak [228] Re: patka
Krmit žábronožky než potěr trochu povyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2022 14:02 Muž RAP [1546] Re: Rájovečcí
Nebude to mít souvislost s tvorbou labyrintu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2022 22:47 Rájovečcí Re: patka
A můžu se zeptat do kdy žábronožkami krmit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2022 13:44 Žena patka [112] Re: Rájovečcí
Doporučim od vykulení líhnouť a krmit artémii,nejlepší krmivo pro potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2022 09:57 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rájovečcí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2022 08:52 Rájovečcí – Rájovec - odchov
Dobrý den, mám páreček Rájovců, kteří se mi pravidelně po 14 dnech vytírají. Po vytření samičku vždy ihned odlovím a sameček o potěr pečuje. Po několika dnech, když se potěr rozplave vylovím i samečka.
Problém nastavá vždy po 3-4 týdnech všechny malé rybky mi umřou ty co jsou větší umřou v 3 týdnech ty menší ve 4.
Krmín je Micronem.

Prosím poraďte mi co dělám špatně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 13:09 Muž HanysOV [54] Re: Akneleh
Neporadím k odchovu, ale myslím, že Dánia to rychle vyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 10:33 Akneleh Re: sirius
Jak to s rájovci dopadlo? Jakou možnost jste nakonec zvolil? Nejspíš se mi vytřeli rájovci v 128 litrovém akváriu. Samec je stále pod hnízdem a v hnízdě jsou žluté tečky. Myslíte, že jsou tam jikry? Podařilo se Vám rájovce ve společenském akváriu odchovat? Jsou tam danio pruhovaná a pancéřníčci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 00:27 Muž sirius [54] – Plôdik rajovca po 1 dni - odlovit aj so samcom?
Ahojte. Vytrel sa mi nečakane rajovec. Samček (prvy krat) si začal robit penove hniezdo, take ledabolé :-) (začiatočník), samička pred pár dnami sa volajako čudne v akvârku kymâcala - akt trenia som si vôbec nevšimol - ale dnes sú už v pene maličké - nie väčšie ako planktón. Asi 1. den po vyliahnutí.
S O S
Poradte mi prosím: Je to v spoločenskej nádrži (s pár gupkami a dalším samčekom rajovcom), 200 L, fúra plovoučiek. Dospelci sa mi tvarom tela celkom lúbia - aj mladé by mohli byt pekne vyvinité.
1. Odlovit mladé - aj s penou vrátane - do elementky - aj s tym samčekom? (otcom)
Lebo je to prvo-ročiak, mládenec, teda či neskúseny sám napokon mládatkâ nepožerie
2. Alebo odlovit do elementky - len čisto penu s mládatkami - radšej bez samca?
Pytam sa len preto lebo som tie mládatkâ miniatúrny drobizg vyzistil v penovom hniezde až teraz o polnoci...
Slubujem, zajtra si už dačo vo vlákne o odchove rajovcov, naštudujem.
Vdaka !
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2019 21:21 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: lacewings
Mel bych mit drobnou artemii od ocean nutricion
Zítra nalihnu. ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 20:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Poweres
-žloutek ano (ale z vlastní zkušenosti není třeba) , ale lze právě použít prodávaný drobný druh artemie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 20:14 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: drvi
Všude v atlase pisou. .krmit žloutkem několik dní. Pak az artemii...
Ten žloutek bude dost kazit vodu.ani sem si nevšiml ze by to nějak zrali. Jinak artemku mam koupenou tak zítra hned muzu dat lihnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 19:54 Žena drvi [2894] Re: Poweres
Artemkou krmit hned ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2019 18:53 Muž Poweres [59] - Živorodky
Tak mám asi 200 kousků potěru rájovců.Váček už vztrebali a rozplavali se.Dal jsem trochu vajecneho žloutků ale přijde mi ze bude kazit vodu. Ani nevím jestli to zrali.kdy mužů začít artemku a krmit ji?dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2019 17:29 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Tojsouvěci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak az dnes jsem konecne jel odlovit rájovce z jezirka. Po dvakrát byla teplota k ranu u nás jen 3 stupně nad nulou.
Bohužel z hromady prcku z několika vyteru jsem nakonec vylovil už jen 4 kousky co prezili. Jinak dospelaci v pohodě v dobre kondici
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2019 22:57 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Poweres
Buď v klidu,pokud nezamrzne hladina a mají přístup k vzduchu,tak snesou i teploty okolo
-0°C .Při odlovech v období přízemních mrazíků je nutné dodržet postupné temperování teplot,jak vody,tak vzduchu,aby ryba v např.5°C vodě nevdechovala po přemístění do místnosti 22°C teplý vzduch a nedošlo k poškození labyrintu.V Číně občas také mrzne a osobně jsem rájovcům rozhrnoval ledovou tříšť na hladině,aby se neutopili,přežili to v Top kondici,bez ztráty kytičky ;-) .
Edit: Hladina v akvu na parapetu zamrzala a prolamoval jsem ji prstem.Nic Ti nebrání v tom ,aby jsi si to ověřil,jen by bylo vhoné použít ryby z jezírkových,nebo studenovodních chovů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 21:40 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Angus68
Urcite seženu. Zítra se bohuzel na zahradu nedostanu. ..ale ve středu odchytam a dam fotku prcku.jsem zvedavej kolik jich tam nakonec bude.a snad něco odchovam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 21:34 Angus68 Re: Poweres
To není problém koupit v zoo prodejně ;-) Ale jen pro ty nejmenší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 21:29 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Angus68
Měj tam plavou urcite dva výtěry.jsou tam spunti ,tak i trochu větší spunti. Zkusím sehnat aspoň viřníka, kdyby jim nesmakovalo prachový krmeni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 21:07 Angus68 Re: Poweres
Dospělé rybky nízké teploty sice po nějakou dobu vydrží, ale mladé bych dal do pokojovýho AQ. Při nadechnutí studeného vzduchu jim může nastydnout labyrint a mohou uhynout. Vychoval jsem jich kolem dvou set před čtyřmi roky. První krmení po rozplavání, strávení žloutkového váčku a odlovení samce, který je hlídal, byly vířníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 19:53 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: vaclav
O rajovcich pisou, že snesly i mrazik. Radci to ale nebudu riskovat.ve středu už je odlovim a postupne zvykat na pokojovou teplotu .Mám tam hromadu mladých. Tak snad budou žrát vločky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 19:45 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Poweres
Tak o víkendu mě ještě plavala pávčata v jezírku (nejdou chytit) Jestli ale teploty klesnou ještě níž bude po nich. V atlasu je napsaná minimální teplota pro rájovce 15 stupňů asi vydrží i méně ale návrat do teplé vody můžou odskákat a já bych je odlovil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 13:04 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: ZDRI
Ahoj...Já jsem dal na jaře mladý pár ven do jezírka. A ted tam mam hromadu potěru. Podle velikosti z více vyteru. Jde o to kdy je mám uklidit domu do akva? Venku je v noci už chladno. Otázkou je pokud ted male odchytam, zda je odchovam na vlockach. Artemie se mi nechce lihnout. A v jezirku mají hromadu drobneho žrádla (bochánky, artemie )
Edit: Nevíte kolik snesou teplotu vody?jestli už oslovovat domu do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 12:40 Muž ZDRI [1415] Re: Poweres
V jezírku ne, ale kdysi mi přežili léto a dokonce se rozmnožili v sudu na balkóně. Bez substrátu, naházené přebytečné kytky, zařasené, krmeno občas. Zaregistroval jsem hnízdo, pak dlouho nic a na konci léta při odlovu tam bylo cca 10 odrostlých mladých. Vůbec jsem o nich nevěděl, sud byl neprůhledný a přes kytky tam skoro nebylo vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 10:18 Muž Poweres [59] - Živorodky – Jezirkový odchov
Dobrý den. Poprosím je tu někdo kdo už odchoval rájovce venku v jezirku? Potřeboval bych poradit...dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MichoCZ
Včera a dnes som už použil micron. Ešte som ho nepoužíval, ale zatiaľ sa to tam veselo pohybuje. Artémku mám samozrejme, ale sú primalé, potrebujú málinko podrásť.
Ďakujem každopádne za skúsenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2014 00:05 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: cezarmilan
Protogen startuje asi dva dny. Já hnízdo odebírám miskou bokem do malého akva. Jak mladé visí už vylíhnuté, tak většinou dávám protogen a na tom vydrží tak tři dny a pak už jedou artemku. Tuhle sezónu jsem zatím rájovce nedělal, ale neuvědomuju si nějakou zapeklitost z minulé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 20:10 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MichoCZ
Ďakujem za opis skúseností. Protogen myslíš ten, na ktorý myslím ja? :)
Ja momentálne dávam varené žltko, ale musím denne meniť 1/3 vody a moc sa mi to už nepáči.
Tak uvidím ako to dopadne. Rájovcov mám pri teplotách okolo 17°C a keď prenesiem do akvária s 20°C, začnú "hniezdiť" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 19:07 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: cezarmilan
S rozkrmením rájovce jsem tolik problém neměl. Ale myslím, že jsem ho odkrmoval protogenem první dva dny a potom jsem přešel normálně na 260 artemku. Loni jsem měl hnízdo snad každý týden a rájovců, že jsem to ani neodebíral a nechal napospas osudu. A stejně mi jich aspoň 20 zůstalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 20:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JoKa
U rájovcov je veľkou nevýhodou, že plodik je neskutočne drobunký. Neviem ako guramy (čichavci), tie som teda nikdy neodchovával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 21:14 JoKa Re: madrid
Do rájovců moc nevidím, ale mám bohaté zkušenosti s odchovem čichavců, což je v podstatě to samé, jen méně agresivní a do tohoto vlákna jsem nahlédl čistě ze zvědavosti...
V tvém případě bych to vůbec neřešil, ale vůbec... Pokud je to tak, jak říkáš, že nevíš co s nimi a třou se ti co 14 dní, tak bych tomu nechal volný průběh... Evidentně nejsi produkční chovatel, tak bych nějak extra neřešil úbytky, ale řešil kam s těmi odchovanými....
Ono totiž, jak už pravil místní klasik, není umění rybu odchovat, ale udat!
A ty dvě, tři akvaristiky, které máš kolem sebe a které od tebe rájovce vezmou, nejsou bezedné... Za chvíli ti řeknou, že už je nechtěj, protože je neprodaj a co potom s nimi?!?
V tvém případě, to dělej, jak děláš, maximálně pořiď jemnější síto, jak ti radí Karnal a na zbytek se vyprdni... Přežijou ti nejsilnější a máš jistotu, že komu rybu dáš, ten bude spokojen, nedostane mrzáka, ale silného a zdravého jedince...
Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 19:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: madrid
Ako sa ti držia? Koľko zostane životaschopných?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 17:30 Žena Karnal [196] Re: madrid
Odkalovat vzduchovací hadičkou a an omylem odsátý potěr si pořídit hustší sítko (třeba na čaj).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 15:50 madrid – zdar
Mám párecek rájovců dlouhoplpoutvých a snad každý 2 týdny se mi třou. Mám už moc potěru až nevím kam snim :-D Ale mam jeden problem. Voda u potěru se mi špiní a já nevím jak mam vyčistit vodu. Když tam mámm ten potěr. Nemůžu odpustit vodu protože vždy naberu i potěr a také nemohu přes síto odebrat potěr protože je tak drobounky že se zasekne v sítu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2014 13:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: brnak9
Verím, že nemáš srdce z kameňa a preto ťa veľmi prosím, naozaj prosím, choď vrátiť tie rybky naspäť do obchodu, alebo ich podaruj niekomu kto má akvárium. V 21.storočí už by sme zvieratá nemali týrať sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2014 07:37 Muž Yirka [9117] Re: brnak9
Základní informace jsou v atlasu: rybicky.net/atlasryb/rajovec_dlouhoploutvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 17:28 brnak9 – ahoj, pozná někdo tyto rybičky ?
Fotka k příspěvku ahoj jsem začátečník a mám tyto dvě rybky asi 2 měsíce a oni se mi začali rozmnožovatjak můžete zpozorovat na fotografii jsou tam sposuty vajíček a ja si nevím rady poradite mi prosím jak na to ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 17:19 robin Re: vojtech
Já mam rajovce 3 mesice nové. Teď a už se mi rozmnožili dej vodu na 27 stupnu a romnožili se mi pěkne. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 08:28 vojtech
Mam problem. Mám rajovce dlouoplotve v samostatne nadrzi. Krmym je zivym krmenim a teplota je okolo 23stupnu uz je mam pres 6 mesicu. :-) A porat se my nechteji rozmozit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 10:04 Muž kraken192 [6] - RostlinyRe: pindruskaP
Navíc tam máš i další rájovce, kteří by to mohli sežrat. Víc plovoucích rostlin a když to necháš přírodě, tak ti možná jeden nebo dva rájovečci přežijou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 06:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: pindruskaP
Nádrž musí být velká, téměř neprostupně zarostlá, a ostatní ryby musí "plavat" ve žrádle (nejlépe v živém), aby neměly tendenci lovit. Ona to není tak docela pravda, že "nemají žádnou šanci", ale podmínky jsou dost složité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 06:33 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Vaclav
Možná hloupý dotaz začátečníka, ale co bych musela udělat proto, aby měli šanci?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 19:35 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pindruskaP
Nemají žádnou šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 07:37 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Tak jsem dnes poránu zjistila, že si rájovec v koutě u plovoucích rostlinek dělá bubliny... Myslíte, že se podaří jikry a pak malí?? Nebo to požerou jiné rybky?? Nemám druhé akva, abych je oddělila.. :-( :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 12:07 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: PALVI
Podla mňa nie. Sú to odlišné rody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 11:08 PALVI Re: Silent
Áno, máte prtavdu. Zabudol som vo svojom príspevku napísať, že sa chcem opýtať na názov iných, rýb tohto druhu. Prepáčte. Tie dve rybky, sú to na 100% dvaja samci. Čo sa rajovca týka, tak mám iba jedného, a to samičku. Vŕta mi hlavou jedna otázka. Asi je to blbosť, ale chcem sa spýtať, že či môže mať rajovec a iná labyryntka spoločných potomkov. Vďaka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 12:32 R Muž Silent [5949] Re: PALVI
Uvádíš tu rájovce, ale já tam žádného nevidím. To na fotkách jsou čichavci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 12:30 R Muž romant [27977] Re: PALVI
U toho zlatýho bych to viděl jako jistotu, ale u toho modrýho si jistej nejsem, ale s největší pravděpodobností se jedná o mladýho smace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 12:24 PALVI Re: romant
Takže, ak som správne pochopil, tak ja mám dvoch samcov?

picasaweb.google.com/…
picasaweb.google.com/… :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3433x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5444-rajovec-dlouhoploutvy-rozmnozovani