Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 11:03 Nelly – Re: kortezhugo
Máš moc pěkný rybky :) a taky se mrskaj rychle, ale ta moje se mrskala ještě víc - vážně to vypadalo jak epileptickej záchvat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 11:01 Nelly – Re: romant
Teplota je 24. Leknout se neměla čeho, krunýřovec byl přisátej na kořenu docela daleko od ní a ta druhá skalára se hrabala v písku :( Včera večer když jsem šla spát byla ta ryba úplně v pohodě :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 11:01 Muž kortezhugo [983] – Re: Nelly
...a nebojuju???
u mna spliecha tiez casto voda v Skalariu....
pusti si to video :) pocut tak ako klepnu o sklo - celkom slusna rana...
po "tom" ked sa jeden s nich schova sa ani necudujem...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 10:59 R Muž romant [27987] – Re: Nelly
Zřejmě se něčeho lekla. Kolik je ta teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 10:52 Nelly – Extrémně rychlé trhavé pochyby skaláry
Ahoj, dneska ráno mně vzbudilo šplouchání vody - jedna skalára v akvárku tam plavala šileně rychle a tak jakoby trhaně jako kdyby měla nějakej epileptickej záchvat nebo co, asi po půl hodině jsem jí viděla jak je zabořená hlavou mezi kamen a rostlinku a nehýbala se. Tak jsem vzala síťku že jí vylovím (myslela jsem že je mrtvá) ale začla se hýbat a plave. Co mám dělat? Nevíte někdo co by to mohlo být? Mám jí dát někam do karantény, nebo ji tam můžu nechat?
V akvárku mám 2 skaláry (druhá se mi zdá úplně vpořádku-aspoń se teda chová normálně jako vždy) a jednoho krunýřovce. Akvárko je 100 litrový, mám tam pár větších kamenů, kořen, rostlinky, filtr dost výkonnej, tepla mají dost a voda je zcela vpořádku. Poradí mi někdo co jí je? sad Děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 19:32 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
no, mně to spíš přišlo jako nudle hmm Ale rybu s kapesníkem si představit neumím, Hlavně ten rychlej konec, zdála se mi už živější i proplouvala po akva a najednou, po hodině už nebyla...Ostatní ryby naprosto v pořádku. Jsem z toho jelen coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 19:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Mohlo by jít o děrovou nemoc, kdy se přemnožení bičíkovci usazují v podkožní tkáni a zejména na hlavě a v oblasti postranní čáry vznikají malé, ale hluboké díry, vředy, ze kterých vyčnívá nitkovitá bělavá hmota. Podobné poškození vznikají avšak také při infekci plísní Ichthyosporidium hoferi i při některých bakteriálních infekcích. Zkopírováno tady www.akvarijni.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 14:58 Žena stetinka [270]
tak jsem na hodinku odjela a ryby se do ní asi pustily...bohužel. Stejně by mě ale zajímalo, kdybyste měl někdo nějaký nápad. Byla to samice z páru sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 11:16 Žena stetinka [270]
Fotka k příspěvku a ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 11:15 Žena stetinka [270]
Fotka k příspěvku Dotaz. Skalára, jedna z hejna měla před 3 dny bílou tlamu, dolní část a trochu sem tam v určitém úhlu byla vidět porušená kůže. Myslela jsem, že se nějak poprali. Tak jsem jen pro jistotu zasolila a zvedla teplotu. Dnes ji dám pro jistotu do karantény. Ale čím léčit? Bílá tlama i kůže už jsou v pořádku. Ryba jen visí pod hladinou nežere a z "nosních direk" jí vylejzají takové malé bílé útvary. Nikdy jsem to neviděla. Můžou mít ryby sekret z nosu? Když ji přišla oďobnout měděnka, tak se to prudkým pohybem uvolnilo. Přikládám foto, ale nemám makro... :-(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2010 15:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Vašek
Spíš to bude z těch granulí, pokud ano bude v pořádku a příště bude lepší když krmnou dávku granulí necháš pár minut namočené a potom teprve zkrmíš X-) Granule nabobtnávají a pokud jich sežere dost ještě než se nasáknou tak nabobtnají v rybě a nadnáší jí že se nemůže potopit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 14:28 Raider – Re: Vašek
Buď se přežral,nebo má prsklý plynový měchýř a to je konečná...Uvidíš sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 13:33 Muž Vašek [56] – Nafouklé břicho u skaláry
Dnes ráno koukám na samce jak se bezmocně snaží potopit. Má nafouklé břicho a pořád jej to táhne k hladině na bok. Včera jsem zkoušel dostali nové krmivo. Jsou to takové drobné granule, jko dělá tetramin a moc jim chutnalo a asi se přežral. Dostane se z toho, nebo je to konečná :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 22:01 Muž kortezhugo [983] – Re: Gery
...v prvom rade - ked ti ma niekto poradit - tak treba "poriadne" foto :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 16:12 Muž BarbarOSA [6]
kortezhugo napsal: ...v podstate mas pravdu - pouzit moze kade co...
...len ja mam rad taku chemiu kde vyrobca uvadza aj zlozenie...


to mas pravdu, ale ak nema nic ine a nema rychlo k dostaniu, tak je lepsie aspon nieco, myslel som ten multimedikal a tak pod., nejake vseobecne liecivo..
ak mas nieco specialne co sa ti osvedcilo, ok nie som proti palec

a ak zerie a pekne plava mal by byt OK..
ked ryba prestane papat, strani sa ostatnych zivocichov, alebo nejak inak divne sprava, je to uz horsie, aj bez vonkajsich priznakov, alebo odrenin.. :-(
daufaj, ze bude OK, a snaz sa mu nejak pomoct, bude ti vdacna a ty sa budes zase tesit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 15:11 JagerMaister
ked bude fit tak super potlesk žerie aj pláve v pohode ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 14:35 R Muž romant [27987] – Re: Gery
Podle toho lehce rozmazanýho obrázku bych řekl, že jde pouze o odřeninu. U skalár to není nic nenormálního. Píšeš, že je to čilouš, tak bych se ani nedivil, že se někde odřel, třeba o nějaký kámen nebo kořen, nebo soubojový šrám. Pokud ta ryba plave normálně, tak bych to viděl, že za pár dní bude zase fit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 14:33 JagerMaister
vyzerá to ako odrenina a máš pravdu mám dvoch samcov asi sa len poštuchujú ne coze tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 14:13 Koldy
Ty díry jsou hluboké nebo jako vypadnuté šupiny?A jestlity skaláry jsou stejného pohlaví tak se můžou mlátit mezi sebou a nic to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 11:01 JagerMaister
ok :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 11:00 Muž kortezhugo [983] – Re: BarbarOSA
...v podstate mas pravdu - pouzit moze kade co...
...len ja mam rad taku chemiu kde vyrobca uvadza aj zlozenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 10:59 JagerMaister
oka bude karanténa a to liečivo si kúpim :-) vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 10:51 Muž BarbarOSA [6]
kortezhugo napsal: ...no najlepsie bude karantena...
...a daaku chemiu nemas doma?
ja som uz davno nic nepouzil - nebolo treba ale toto...mam doma stale clovek nikdy nevie
<a href="http://www.zoo-market.cz/cs/produkty/akvaristika/leciva/tetra/2356-tetra-general-tonic-konzentrat-100ml" target="_blank" rel="nofollow">http://www.zoo-market.cz/cs/produkty/akvaristika/leciva/tetra/2356-tetra-general-tonic-konzentrat-100ml</a>



dobre by bolo teoreticky hocico vseobecneho rozsahu ako multimedikal atd., popripade nieco specialne ako je vyssie, alebo nieco podobne by len pomohlo..

ak mas karantennu nadrz tam ho daj a prilej vodicky zazracnej uvidis co sa bude diat..
do velkeho akva by toho slo moc, a ked je chora len jedna ryba, ale ak nie je ine akva, nepomozes si..
treba verit ze bude dobre..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 10:44 Muž kortezhugo [983] – Re: Gery
...no najlepsie bude karantena...
...a daaku chemiu nemas doma?
ja som uz davno nic nepouzil - nebolo treba ale toto...mam doma stale clovek nikdy nevie
www.zoo-market.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 10:41 Muž BarbarOSA [6]
ryby sa tazko fotia..
skus ich fotit pri tom ked im das papat..
vtedy su chvilu pokojne a nelietaju po akva..
vidno to ale nevidno to poriadne..
vsak niekto sa mozno najde co s tym skusenosti..
alebo skus pohladat nieco podobne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 10:36 JagerMaister
Fotka k příspěvku Ten skalár je ako blesk nenechá sa vyfotit mám len toto :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 10:27 JagerMaister
oka len nech nedostane pleseň lebo je to môj oblúbenec skúsim lepšiu foto :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 10:12 Muž BarbarOSA [6]
je to slabo vidno, ale vidno..
niekde som cital ze skalar niekomu narazil niekde a opuchlo mu oko, tak ze az sa mu vydulo smerom von..
takze skus najst nieco v akva o co sa mohol poranit..
ryby nemas nejake problematicke, jedine ze by si bojovnica trufla, ale to neviem..
teraz en dufat, ze tam nedostane nejaku plesen, lebo je hotovy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 10:05 Muž kortezhugo [983] – Re: Gery
nemas lepsie foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 09:48 JagerMaister
Diery sú viditelné na čiernom pásiku skalára.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 09:47 JagerMaister – Chorý skalár.=(
Fotka k příspěvku Ahoj v mojom 150litrovom akváriu chovám 2 skalárov, mramorového a obyčajného + živorodky,tery skvostnébojovnice a mrenky siamské .Dnes ráno som si všimol že môj občajný skalár má na boku tela diery newiete mi poradit čo to spôsobilo ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 16:09 mysta
díky vám všem za rady :-) nemocná asi opravdu nebude, přes noc mi nakladla jikry :-) šikulka a opravdu to vypadá, že to bylo oďobaný od skalářího kluka. nitěnkami nekrmím...dafnie mám sušené a dávám je občas jako pamlsek, krmím vločkami a sušenou komáří larvou, až se mi v zahradním jezírku vylíhnou živé potvůrky přidám i ty..loni se po nich mohl skalár utlouct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 12:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Laci81
Laci81 napsal: No ako vidím naskytla sa tu téma v ktorej neviete dobre poradiť tak píšem vlastnú skusenosť.

Proč ti přijde,že neumíme dobře poradit?Stačí se na to oko podívat,a vidíš,že to není zákal,ale poranění,takhle vypoulené oko nevypadá.Píšu také z vlastních zkušeností.

mysta napsala: děkuji za příspěvky, očičko se zdá malinko lepší, jinak ráda bych jí vyfotila zboku ale je to velice aktivní rybka...těžko jí zachytit v klidu. ale asi nestrádá...mám z ní radost, skalárci si spolu začali čistit bok filtru a kluk dělá pohyby, jako by chtěl oplodnit jikry....akorát holka ještě nenakladla :-)

Takhle se nemocná ryba také nechová,nemyslíš?
Nicméně s tím,že je nádrž malá bez výhrad souhlasím.Nesouhlasím však s krmením,proč by dafnie,nebo nítěnky byly nevhodné?Neříkám,že nítěnky jsou krmení ideální,ale nevhodné?Proč?
A nakonec,co je to,,bakteriální onemocnění v mozku" a jsou to ,,červíci"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 08:43 Muž L.Czuczor [0] - Amerika
Dobrý deň, som tichým pozorovateľom tejto stránky už dlhý čas, učím sa sledujem čitam a podobne. No ako vidím naskytla sa tu téma v ktorej neviete dobre poradiť tak píšem vlastnú skusenosť.Ako vidím pre dvoch dospelých skalárov to oakva nieje podla mna dostatocne velke, aj napriek tomu že tam dominujú sami sebe, podla mna sú tu dve moznosti, ryby majú malo miesta alebo su cerstvo premiestnene a su vystresovane a preto im vypuklo oko, alebo to bude nevhodnou stravou ako napr dafnie alebo živé nitenky.To vypuklé oko som mal tiež a to je bakteriálne ochorenie v mozgu, su to akoby cervíky,stale im to ide von z pod oka. Ja som zvýšil teplotu vody na 30 - 31 stupnov, a pravidelne som solil vodu, a menil kazdy druhy den 50% vody za novu. Za tri tyzdne som mal skalára OK potlesk a dodnes je fit. Bakterialne ochorenie tohto typu vznikne najcastejsie u skalárov a zavojnatiek, totizto kazda jedna ryba ma v sebe tie bakterie a choroba vypukne ked rybka oslabne. Ako casto menite napr.25% vody? lebo ja som ju nemenil a vraj aj preto som mal tieto problemy. Tak dufam že som aspon nieco poradil. S pozdravom Ladislav Czuczor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 23:49 Muž Romy [1822] - Cichlidy
mysta napsala:...mám z ní radost, skalárci si spolu začali čistit bok filtru a kluk dělá pohyby, jako by chtěl oplodnit jikry....akorát holka ještě nenakladla :-)

Všechno chce čas,to jsou teprve námluvy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 23:29 mysta
děkuji za příspěvky, očičko se zdá malinko lepší, jinak ráda bych jí vyfotila zboku ale je to velice aktivní rybka...těžko jí zachytit v klidu. ale asi nestrádá...mám z ní radost, skalárci si spolu začali čistit bok filtru a kluk dělá pohyby, jako by chtěl oplodnit jikry....akorát holka ještě nenakladla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 23:50 Muž karelpavel [18] – Re: Romy
No dobrá ahoj Ide vidět že to myslíme stejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 23:46 Muž Romy [1822] - Cichlidy
karelpavel napsal: Tak s tímto bych taky souhlasil ano až nato že , není vždy podmínkou, že se daná věc může vyskytnout na obou očích naráz ;-)



Také jsem napsal,,nejspíš... ;-)
Nebo jinak...Při špatné vodě,ale i při bakteriálních,či parazitických onemocněních,jsou zasažené VĚTŠINOU :-P oči obě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 23:34 Muž karelpavel [18] – Re: Romy
Tak s tímto bych taky souhlasil ano až nato že , není vždy podmínkou, že se daná věc může vyskytnout na obou očích naráz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 23:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Naopak já si myslím,že to zranění je,kdyby to bylo z vody,projevilo by se to nejspíš na obou očích,a u více ryb.Chtělo by to fotku i z boku.Oko se zakalí i odřením,ale do týdne,dvou to odezní.
Rybu pozoruj,pro ochranu proti druhotnému zaplísnění bych kápnul trochu akriflavinu.
Cichlidy si dokáží ublížit i mnohem víc,a skaláry patří mezi docela agresivní ryby vůči vlastnímu druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 23:13 Muž karelpavel [18] – Re: mysta
Toto jsem měl taky v jednu chvíli na Akarách, a to když byly v karanténě, myslím že to je něco z kvality vody. Každopádně když budou v optimálních hodnotách vody - tak se to zřejmě zlepší ( určitě si to navzájem nedělaly ) podle mě, když ty to vidíš - tak to je jen to, že to toho druhýho láká - ten bělavej povrch a ďobá do toho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 12:40 mysta – poraněné oko nebo nemoc??
Fotka k příspěvku Zdravím,ať hledám, jak hledám, nemůžu se dočíst....proto bych se ráda zeptala Vás zkušenějších. V nádrži mám dvě skaláry amazonské,sameček forma koi, samička klasická pruhatá Problém je ten, že sameček je někdy agresivní vůči samičce. Ona za ním plave, kam se on hne, tak ona sviští za ním...někdy jí ignoruje, jindy jí pěkně prožene, občas jí zobne...no a všimla jsem si, že se občas trefí do očička...dneska jsem zjistila, že má holčička na očku něco, co připomíná hroudičku mléčně zabarveného slizu. nevím, jestli je to ,,jen,, poranění, nebo jestli to nemůže být počínající infekce...jinak samička prospívá dobře, žere, plave....snad jsem dodala dost info abyste mohli poradit...přidám foto, ale neni moc zřetelné, ona chvilku nepostojí :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 10:47 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: leontin
Vypadá to,že si to skaláři dělají navzájem.Jestli je to znamka nadřazenosti,tak proč odlubávaný skalár nezdrhne a ne že stojí jako kdyby mu to bylo příjemné.Vypadáto jako když o sebe pečují opice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 22:41 Muž Yirka [9126] – Re: Bob66
Stáří cca 3 roky - takže v nejlepší koéndici a věku. Mě jen překvapila ta rychlost bez příznaků. Prostě zdravě vypadající ryba za 12 hod pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 20:16 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Yirka
Ryby stejně jako zvířata nebo lidi mohou mít různé nádory, vrozené vady a jiné nemoci které nejsou okem rozeznatelné ;-) Proto relativně zdravá ryba může bez zjevných příčin ze dne na den uhynout a bohužel s tím nikdo nic neudělá :-O A co třeba stáří? velikost by na to měla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:50 Muž kortezhugo [983] – Re: Yirka
...pri tomto je tazke povedat ci ide o bakterie alebo plesne...tie moje to mavaju tiez obcas po boji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:45 Muž Yirka [9126] – Re: Yirka
Fotka k příspěvku Ještě 3. foto více zblízka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:39 Muž kortezhugo [983] – Re: Yirka
...u skalarov som "toto" videl uz viac krat...stale to casom preslo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:35 Muž Yirka [9126] – Re: Yirka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:35 Muž Yirka [9126] – Úhyn skaláry - příčina?
Fotka k příspěvku Dnes jsem po dlouhé době zažil úhyn, bylo to však bolestné, odešla skalára 14 x 18 cm, nádherný zlatý sameček. Bohužel zvečera do rána, jediné co jsem na ní při vylovení zaznamenal byl zákal oka, který jsem včera nezaznamenal. Jediné co vím je, že včera bylo tření, takže trochu boje a taky že asi sežrala pavouka. Máte někdo podobnou zkušenost?
Fotky přikládám.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara--nemoc?od=1451