Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kančík - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 07:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: buck
Je to normální. Moji to taky dělali tak brzy. Akorát pokud na to vlítnou brzy, tak prý moc nevyrostou. Ti moji moc nevyrostli. A štvali mě tím, že se třeli furt a bránili půlku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 07:44 buck – Kančík zelenooký
Ahoj, v kolika centimetrech se vám poprvé třeli sajky? Moji mají tak cca 6-7 cm, samec si vybral jednu samici a začali spolu bagrovat levý roh akvária. Připadá mi, že jsou na to ještě moc malí, nebo je to planý poplach?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 20:43 Jirond
Ahoj,nemohu sehnat samice kančíka červenookého.Nevíte kde bych mohl sehnat?
Předem díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 17:41 RAP Re: jirkazez
Může být, přinejhorším samici odlov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 17:19 jirkazez
Ahoj, mám měsíc rozplavaný potěr kančíků červenohrdlých. Je to teprve druhý výtěr rodičů ( první samozřejmě nevyšel ). Až do dneška bylo všechno v naprostém pořádku, oba rodiče pečlivě vodili mláďata po akváriu. Ale dnes začal samec samici neuvěřitelně řezat. Samice je zalezlá v koutě a samec se dál sám stará o potomstvo. Mám to přičítat nezkušenosti páru ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 19:23 Muž liborass [174] Re: romantomka
tak to nech na přírodě, ona si už poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 19:11 romantomka Re: liborass
asi nic...v nove nadrži nemaji šanci...nemají tam co žrat,a když jim koupim žradlo, na takovy objem akva to stejne nenakrmím...ještě možna je dat kámošce do malého akva,ale ta tam zas ma tetry..hejno dospelých,,tak také nevím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2015 18:53 Muž liborass [174] Re: romantomka
a co pak s něma budeš dělat, už víš???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2015 17:47 Muž dudak [1885] Re: romantomka
odsát hadicí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 17:09 romantomka – odlov
Zdravím.poradte jak odlovit již rozježděné male kančíky ..mají cca 5mm,,potřebuju je dat no nového akva..stejně si myslím že je fx6stka vysaje,,ale za pokus to stojí X-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 21:39 RAP Re: milonda78
Oni mají tak rok, rok a půl? Jestli ano tak mají ještě čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 19:26 milonda78 Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Aha, ale to není můj případ
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 19:21 RAP Re: NHKG
Bojíš se abys nedopadl viz obr. rybicky.net/nadrz/21729/d130299.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 18:56 milonda78 Re: LiborSprysl
Já už jsem o tom také uvažoval, myslím o výměně, jenom nevím kudy do toho. Nevíte kdo by mohl mít zájem o herosy a festivy? Už jsem komunikoval s jedním kolegou z Brna, ale nikdy na mě nakonec neměl čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 17:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: milonda78
smich Ahá... no to je jiná... smich No tak to teda zkuste s tou trpělivostí... ale obávám se, že to bude marný boj... Já jsem herosy vzdal po roce, festivy jsem pokoušel jen z nostalgie a když dorostly, tak se stěhovaly... obávám se, že ta minerálka u vás nebude to pravé ořechové... i když hrnete dešťovku, zdrojovka bude myslím minerálně přebohatá... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 10:47 milonda78 Re: RAP
:-) no a to je jedna z věcí kde si nejsem úplně jistý. To že mám dvě samičky usuzuji z jejich menší velikosti, nejsou tak barevné a nemají tak protaženê poslední paprsky ploutví. Ale ty rozdíly jsou opravdu malinké. Co jsem se ale dočetl, jinak se to moc rozpoznat nedá že ano? Je mi třeba divné, že nejvybarvenější samec neprohání ostatní samce ale právě samičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2015 09:10 RAP Re: milonda78
Proč se hned fackovat. Prostě je to o základním pravidle akvaristiky - TRPĚLIVOST. Pokud jsou ryby zdravé a jsou přítomna obě pohlaví, časem se to jistě zlomí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 08:05 milonda78 Re: LiborSprysl
Milonda je z České Skalice Libore :-) A měl bych si nafackovat, protože kdybych dál na Vás tak mám dnes v akváriu meeki a nikaragujáky a nemusel bych se do schodů tahat s kýbly dešťové vody. Loni jsme to spolu řešili, možná se pamatujete. Při minulém Rychnově jsem tam ale viděl právě tyhle herosy, seznámil se s p. Dočekalem a bylo rozhodnuto. Ryby jsou fakt krásné, zdravé a rostou ale rád bych to dotahnul dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 04:54 Muž LiborSprysl [9015]
Nevím odkud je milonda :-)... ale pokud se nepletu, tak těm herosům se ve Žďáře, a asi i v okolí, tření moc nevede a s festivami je to podobné, musí chtít a musí se jim líbit podmínky v nádrži. Takže jedině zkoušet, zkoušet a zkoušet... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 23:36 R Muž romant [27987] Re: milonda78
Dej na hladinu nějaký plovoučky, budou ti stáhovat ty dusičnany.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 23:20 milonda78 Re: romant
Aha, no tak to snad u mě bude v pořádku, doufám :-) Nevím, mám v tom akváriu ještě stejně staré Festivy a ty se celkem pravidelně třou, i když z jiker ještě nikdy nic nebylo. Postupně po dvou dnech začnou bělat a samice je z kořenu vyzobe. Ale za měsíc se třou zas. A herosům se nechce. Jinak celkovou tvrdost vody mám momentálně na 8 stupních. Musím ale přidávat dešťovou vodu, kohoutková má celkovou tvrdost 14 stupňů. Dělám to tak asi měsíc, myslel jsem že jim tím dám impuls a nic. Jinak dusitany nemaměřím a dusičnany jsou na 40 mg/l před výměnou vody. A ryby mám od p. Dočekala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 23:04 milonda78 Re: romant
Nene, já jsem moc rád že to se mnou někdo řeší. Jenom se zeptám, kdepak opravují křišťálové koule? :-) ta moje taky vůbec nefunguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 22:56 R Muž romant [27987] Re: milonda78
O.K. V pohodě, nemáš prezentaci a já mám křišťálovou kouli dlouhodobě v opravě, tak proto ty otázky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 22:54 milonda78 Re: romant
Ano, pH mám 6,5, používám asi měsíc Torben, před tím jsem to neřešil. Je dobrý Torben, reference tady na něho jsou celkem příznivé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 22:43 R Muž romant [27987] Re: milonda78
Popud nedáváš, tak bych jim tam nalil nějakej výluh, vodu pěkně do barvy silnýho čaje. Ph pod 7 bude lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 22:38 milonda78 Re: romant
Aha, zkusím to. Každopádně je zajímavé že po živé koretře se můžou umlátit, ale patentku nebo černou larvu chtějí jen mraženou, živé si nevšimnou. Teď jsem jim z Rychnova přivezl na spestření nítě a ty jim také docela jedou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 22:31 R Muž romant [27987] Re: milonda78
Živý komáří larvy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 22:21 milonda78 Re: RAP
A můžu je nějak povzbudit? Vodu měním každý týden, stravu myslím mají taky pestrou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 20:51 RAP Re: milonda78
To je těžké odhadovat, hlavně se jim musí chtít! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 18:14 milonda78 – Herosové
Zdravím, mám ve 300 l akváriu skupinu 5 ks Heros sp. Rotkeil, kteří jsou asi 15 měsíců staří, tipoval bych je na tři samce a dvě samice ale ještě se nespárovali. Nemáte někdo prosím zkušenost v jakém stáří mohou do toho praštit? Děkuji moc, Miloš
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 17:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sabina
O jaký druh Kančíka se jedná? Kdysi jsem to taky řešil u zelenookých a nakonec jsem se Kančíků zbavil. Pokud je v akváriu pár, tak se některé druhy budou třít furt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2015 17:25 R Muž Silent [5949] Re: sabina
Chovat samce a samice odděleně nebo se jich zbav úplně. Zhoršovat jim podmínky aby se netřeli je vůči rybám nefér a těžko jim to znechutíš když je to tak baví ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 17:12 sabina – nechci už jikry
Dobrý den, kančíci se mi furt množí a já ty malé jikry vždycky spláchnu do záchodu a za chvilku jsou tam další. Jak mám zabránit tomu aby se už nepářily?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 21:21 Peepe Re: Tom74
Pořiď nějaký anubiasy a hnědovku. Přivaž je na kameny. Jsou to nenáročný kytky. Nepotřebujou moc světla a kančíci je nemůžou vyhrabat z písku, když kopou svoje díry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 20:35 Tom74 Re: Peepe
Jen ty rostliny.....to je bida velika :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 20:23 Peepe Re: Tom74
Vzduch je v pořádku. Za ten budou jenom rádi. Těch 25 stupňů je tak akorát. Přeju, aby se ti odchov vydařil a rybáci se nepomlátili. Je vidět, že jsou spokojený, když se vytřeli takhle hromadně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 17:19 Tom74 Re: Peepe
Dekuju za rady. Ted jsem zalozil artemie, tak uvidim jestli z toho neco bude. Jinak ke krmeni zatim pridavam suchy...jen lehce a pozoruju ktery zerou. Slo pekne pet paru postupne. Jedine co jsem udelal a to byl zasah do akva, pridal jsem vzduchovani. Zatim se ale zadny katastroficky scenare nekonaji. Zivot tam jede normalne dal. Je fakt, ze na ruku mi pekne skocili snad vsichni, ale oni skacou sami i do sitky, kdyz lovim bordel. Jsou zvykli :-) Teplota je 25 stabilne bez topeni. Ten vzduch je k dobru, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2015 00:10 Peepe Re: Tom74
Počkej tak 3 nebo 4 dny. A opatrně zkoušej jestli už jedí. Ono to poznáš. Jak se potěr bude snažit rozplavávat chce něco sníst. Živá potrava je super. Já jim vždycky dával jen mraženou a problém nebyl. Ani ty dny kdy už jedí sem nikdy nijak zvlášť neřešil. Vždycky se mi vytřeli tak, že jsem o jikrách ani nevěděl. Našel sem až houf prcků kolem samice. Ono to že je pár nekdě schovanej a celý dny přehrabává svoji díru je u nich tak nějak normální. Dávej si pozor na teplotu. Prckové nemají rádi zimu. Taky se snaž co nejmíň do akvária zasahovat. Je hezký si je odchovat, ale přemýšlej co s nimi. Já kančiky chovám už dlouho, ale řeším přesnej opak, jak to udělat, aby se nemnožili.. Dobře na ně funguje zima, to dají pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 19:56 Tom74 Re: Peepe
....a to se mi zacinaji kulit posledni jikry. Tedy alespon ty o kterych vim. Sehnal jsem nasadu zabronosek. Kdy jima mam zacit krmit. Ikdyz....ono je to asi v tom mnozstvi jedno, ze...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2015 13:11 Peepe Re: Tom74
Nádrž je pro ty ryby malá. Jestli chceš ten potěr odchovat, musíš v jiným akvárku. Počkat až se malý vykulý a po pár dnech je přelovit do elementky. Když je necháš ve společenským akváriu rodiče se pokusí vymlátit zbytek osazenstva. Klasika je, že rodiče zaberou třičtvtrtě akva. Ve zbytku se bude tísnit zbytek osazenstva. A to hned na samým počátku když potěr ještě ani nevodí.. Jinak prckové se dají odchovat celkem bez problémů. Já krmím mraženým cycklop. Poměrně brzo se jim dá dávat i jenom sušený. Kančíci jsou hodně nenáročný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 12:14 Tom74 Re: NASREDDIN
NASREDDIN napsal: Ano řeš to, pokus se ubrat a sežeň si odbyt na mladé.
Případně potěr prostě zlikviduj zkrmením v jiném akvárku.
Příčnopruzí jsou dosti plodní a akvárko máš opravdu na to množství malé.


Dekuju za rady. Rad i rozdam, pokud to prezije. Uz ted, pokud to doma projde, premyslim o velke nadrzi. Mame tady kraaasny plonkovy misto v obyvaku, kam se vejde cca 350 - 400 litru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 12:06 Tom74 Re: RAP
RAP napsal: Ono stačí na chvíli odlovit rodiče a zbytek osádky se o zbytek postará.


To me taky napadlo. Na druhou stranu bych rad po 25ti letech neco odchoval. To je dilema :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2015 12:01 RAP
Ono stačí na chvíli odlovit rodiče a zbytek osádky se o zbytek postará.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 11:59 Muž NASREDDIN [1383] Re: Tom74
Ano řeš to, pokus se ubrat a sežeň si odbyt na mladé.
Případně potěr prostě zlikviduj zkrmením v jiném akvárku.
Příčnopruzí jsou dosti plodní a akvárko máš opravdu na to množství malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 11:55 Tom74 Re: romant
Hmmm.... Mam to prosim nejak resit?

Na jednu stranu mame radost, ale co bude dal? :-) Z toho mam trochu hruzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 11:48 R Muž romant [27987] Re: Tom74
To akvo je max na jeden dospělý pár, do budoucna čekej problémy, bude to fičák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 11:34 Tom74 – Kancik pricnopruhy - mlady
Tak se mi okotili kancici. Az moc. Celkem pet paru v nadrzi cca150 litru. Mam to nejak resit, nebo je nechat a neodlovit? V akvariu jsou jen kancici, 4x cicavec a 2x ancistrus. Zatim mi ani jedna ryba nepadla i mozna pres prilis casne nazeni ryb do noveho akva. Rybam se dari, rostlinam.....no popravde moc ne. Voda se nekali. Navic se mi ted kvuli mladym nechce moc odkalovat, abych jim ty hnizda moc nerozhrabal.

Budu moc rad za rady. Dekuju moc! Tomas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2014 09:43 R Muž romant [27987] Re: Miloš
Živým, v domácích podmínkách třeba artémkou.
Edit: rybicky.net/forum/3833
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2014 09:25 Miloš – Kančíci-čím krmit potěr?
Zdravim.4ím prosím krmit potěr?Vytřeli se mi kančíci a zdá se mi že ti maloši vůbec nerostou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 18:19 RAP Re: Lumis

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5049-kancik-rozmnozovani;-odchov?od=51