Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to tetra?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaká je to tetra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 11:04 Silurus – Tetra?????
Fotka k příspěvku Měl by se jednat o párek,ale nevím,kde je zařadit.Mezi tetry krvavé?Je to pár? hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 18:35 Muž Golan [45] - RostlinyRe: LiborSprysl
To bude ona diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
Zlatá kosočtverečná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:45 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Golan
Vypadají jako mladé Hyphessobrycon colombianus, ale tetry moc neznám tak to určitě bude jiná:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 17:22 Muž Golan [45] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a moc prosím o určení druhu tetry nikde ji nemohu najít byla zakoupena v Úvalech od jednoho chovatele společně s Parmičkou Duhovou a já vůl zapomněl jméno :( Předem moc děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 17:04 Muž kon [9] Re: Lu.kO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:33 Lu.kO – Tetra červenoústá nebo červenohlavá...
Mám dotaz, jak se dají tyto 2 ryby od sebe rozeznat? Tady na webu je napsáno, že červenoústka má slabší černé pruhy na ocasní ploutvi, ale mě to teda tak vůbec nepřijde a vůbec bych je v obchodě od sebe nerozeznal... prosím napište mi nějaké spolehlivé rozeznávací znaky nebo přiložte fotku kde je vidět rozdíl v vzhledu těchto rybek. Díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 18:32 jurek Re: Rybarik
Podle vpadlého bříška soudím,že se z ní ale dlouho radovat nebudete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:23 Rybarik Re: jurek
Diky - tu Tetru jsem si myslel spravne - jen jsem chtel overit - ta druha rybka nejsem si tak uplne jisty - navic je to jeste "mlade" - ta fotka dost zkresluje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2009 15:22 jurek Re: Rybarik
Na první fotce to vypadá na xanthorickou formu Tanichthys albonubes,která bych řek že je v posledním tažení,na druhé fotce samice Hyphessobrycon flammeus.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 15:11 Rybarik – Tetra ale jaká? A neznama rybicka :-)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj kluci - chci Vas poprosit jaky druh Tetry je na obrazku a taky co presne za druh je ta druha rybka? dekuju...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 23:53 vojta93 Re: keyrumek
je to tetra krvava...mam ji tak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:45 oldkiwinka Re: sandpiper
Fantom má jinou stavbu těla, a to tak, že část těla, kterou zabírá hlava, se nerovná části kterou zabírá ocas. Je to jako vlaštovka s těžkým "čumákem". Tetra krvavá má břišní ploutve jemně bíle lemováno, kdežto fantom ne. A na fotce má rybka lemované ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:43 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Sandpiper
To neni tetra krvava, ale cervena. se nejdriv podivej na nadpis, "Hyphessobrycon flammeus".

Ta fotka je dost nevystizna, sam nevim ale fantom cerveny to urcite neni. Spis ta tetra krvava (na 90%).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:36 Sandpiper Re: oldkiwinka
Tohle je tetra krvava
www.aquabase.org/…
a tohle je fantom:
www.aquabase.org/…
Je to tezké..podle toho jestli je vybledla nebo pekne zabarvena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:34 oldkiwinka Re: keyrumek
Má to tvar a barvu lemování jako tetra krvavá, takže já volím t.krvavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:31 Sandpiper Re: keyrumek
Vypada to spis jak fantom.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:26 Muž keyrumek [2] – fantom nebo tetra?
Fotka k příspěvku Prosim o pomoc s identifikaci teto rybky...nejsem si jisty, zdali je to fantom cerveny nebo tetra krvava. hmm Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:36 Turok Re: Porcupine
taky se ji říká kolumbijská:) co jiného by to bylo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 10:49 R Muž Silent [5949] Re: Porcupine
Měli jste pravdu.Je to Hyphessobrycon equadorensis. Koukni na AQUATAB.NET
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 10:18 Muž Porcupine [11] Re: Roman
Jo to by taky mohla být Hyphessobrycon equadoriensis :-( tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 09:50 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Porcupine
Tak ta první je skutečně kosočtverečná,ale u toho popisu u druhé nemohu souhlasit.Co jsem pohledal a přirovnal k tomu opravdu tmavému snímku, tak jsem našel pár zmínek o Hyphessobrycon ecuadoriensis (jeden snímek s touto rybkou je v atlase Novák,Hoffmann z roku 1999) a tady jsem našel odkázek kdovíodkud.Pokud je to ta rybka, jedná se o druh popsaný někdy před cca 10ti lety.
www.djurportalen.nu/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 09:26 Muž Porcupine [11] Re: Silent
Podle atlasu tady by to mohla být Tetra červenoploutvá nebo černoploutvá.
Předpokládám podle barvy ploutví že spíš červenoploutvá.
Ačkoli mě mate fotka která je v atlase uvedena jako tetra černoploutá, sloveský název Tetra Červenoplutvá? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 09:05 R Muž Silent [5949] Re: Porcupine
Ta první je podle mě tetra skvostná Hyphessobryco bentosi a na druhém určitě tetra kosočtverečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 22:49 Muž Porcupine [11] – Tetra co je to za druh
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kdo mi poradí co je to za tetru, popř i pár info o tomto druhu díky:-)
A co tahle,mela by to byt tetra kosoctverecna, ale jisty si taky nejsem sad
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4690x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5013-jaka-je-to-tetra?od=88