Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to tetra?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaká je to tetra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2014 17:10 Muž rudolf [4681] Re: Imii
U Vašich ryb to bylo jednoduché, tam černý proužek nebyl potřeba ;-) První a nejjednodušší rozlišovací znak bleherek je to, že červená kresba sahá až za skřele na tělo. A když se podíváte na tu poslední fotku z 11.8., tak všechny tři ryby vpravo, které jsou vidět z boku, mají tuhle kresbu skoro učebnicovou. Problém je, že tenhle rozlišovací znak uvádí každý, ale už ne každý dodá, že ta kresba u bleherek nemusí sahat za skřele vždycky. Ono to platí jenom jednosměrně. Má-li ryba z této trojice druhů červenou kresbu až za skřelemi na těle, JE to Hemigrammus bleheri. Pokud ale kresba přes skřele nesahá, neznamená to automaticky, že to NENÍ Hemigrammus bleheri. Pak musí nastoupit znaky další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 16:48 Žena Imii [45] Re: rudolf
Děkuji, ono totiž tady na rybičkách to vypadá úplně stejně všechno, ale až podle odkazu na fishbase se dá poznat co to je a opravdu Bleheri, ty moje nemají ani náznak toho černého pruhu =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 16:42 jamajcan Re: rudolf
To jste mi pěkně zamotal hlavu :-) Celou dobu/a nejen já/,žiju v tom,že na obrázku,který jsem dodal,jsou bezpochyby Rhodostomy.Ryby pochází od p.Brokla z Opavy,který je úspěšně množí,již řadu let,cca.30.Každopádně,od Vás se nechám poučit.Nevědomost zlatá :) Moc děkuju za odpověd a odkazy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.08.2014 16:19 Muž rudolf [4681] Re: jamajcan
Zase bleheri - alespoň z toho, co je vidět. Hlavně tam není na jediné rybě náznak podélného černého pruhu, který by vybíhal ve střední linii těla z kořene ocasní ploutve a sahal aspoň nad řitní ploutev. Dále tenký černý proužek lemující bázi řitní ploutve - vidíte ho někde? Ty dvě ryby uprostřed tam mají jakoby nějaký stín, ale to by musela být vidět řitní ploutev z boku. U té horní ryby, u které jako u jediné je řitní ploutev vidět rovně z boku, není ani náznak takového proužku... K tomu velmi sytá bílá kresba v ocasní ploutvi a velmi sytá jasně červená barva na hlavě - za mě bleheri.

Tady jsou ty odkazy na FishBase:
Hemigrammus rhodostomus: www.fishbase.org/…
Hemigrammus bleheri: www.fishbase.org/…
Petitella georgiae: www.fishbase.org/…

A další materiál, kde jsou všechny druhy dobře, je tenhle článek Heiko Blehera, který ostatně ryby, jež pak Géry s Mahnertem popsali jako H. bleheri, poprvé přivezl (jen tam opakovaně udává, že popsány byly 1987, ve skutečnosti 1986, ale to na vzhledu ryb nic nemění ;-) ):
www.discusclub.net/…
Článek je sice v italštině, ale popisky jsou srozumitelné - na úvodní fotce pod nadpisem (bez popisky) jsou bleheri, na první fotce pod snímky biotopu jsou dvě rhodostomy, na druhé fotce jedna blehera, na třetí pak zase dvě ryby nad sebou - horní je blehera, dolní petitella.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 14:35 jamajcan Re: rudolf
Fotka k příspěvku Tohle je tedy podle Vás jaký druh,to není Rhodostoma?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 13:39 Muž rudolf [4681] Re: radim
Obávám se, že toto je také Hemigrammus bleheri, i když pro 100% klid duše by to chtělo vidět ještě nějakou jinou fotku nebo jinou rybu ze stejné skupiny. Jinak ale máte pravdu, u této trojice jsou na amatérských serverech a diskusních fórech přiřazovány názvy velmi libovolně. Podívejte se na FishBase, tam jsou všechny tři dotčené druhy se správnými fotkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 13:23 radim Re: rudolf
Zdravím, je toto tedy Hemigrammus rhodostomus?
www.acuariogallego.com/…
Hledal jsem rozdíly, po přečtení dotazu od Imii a příjde mi, že jsou ty fotky k jménů na většině stránek přiděleny náhodně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2014 13:18 Muž rudolf [4681] Re: Kubasix
Dá se to určit, určovací znaky nejsou jedinec od jedince a je to tetra Bleherova (Hemigrammus bleheri) ;-)
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 11:34 jamajcan Re: Imii
Hemigrammus rhodostomus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 10:53 Žena Imii [45] Re: Kubasix
Fotka k příspěvku Dnes se mi podařilo vyfotit i toto, mají na hlavě takové kolečko :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 00:02 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Turbínka
Takhle se to asi nedá určit, jelikož to je jedinec od jedince, navíc taky je to podle současné kondice, stravy a podmínek v nádrži.
EDIT: A podmínky pro chov mají více méně stejné, akorát červenohlavá má větší toleranci na pH a tvrdost, ale ve výsledku to nehraje žádnou velkou roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 23:56 Žena Turbínka [2558] Re: Kubasix
Já bych spíš volila mezi těmi zbývajícími druhy, červená barva přesahuje žábry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 23:51 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Imii
Tetra červenohlavá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 22:47 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nějak nevím která tetra to je ... jestli Bleherova, červenoústá nebo červenohlavá ... ikdyž, ono v nich není moc rozdíl asi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2014 11:42 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: maryn
Jak píšete - tetra rudá a tetra ohnivá jedno jest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 11:25 Muž maryn [40] Re: Aforte
Tetra červená je samozřejmě něco jiného.. Jde mi spíše o pojem tetra rudá...

Tento pojem se vyskytuje např. i ve Sklorexu..

www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 11:17 Muž maryn [40] – Je v tom rozdíl
Dobrý den, jaký je rozdíl mezi tetrou rudou a tetrou ohnivou? V českém názvosloví jsem objevil tyto dva pojmy, přičemž latinsky je to jen Hyphessobrycon amandae. Nicméně některé zdroje uvádí tuto rybu jako rozdílnou. Třeba tady:

akvapedie.cz/…

a

akvapedie.cz/…

Na foru jsem taky zkusil pátrat a nic. Na těchto stránkách je uvedena pouze tetra ohnivá.

Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:59 Muž Martin4770 [4] - RostlinyRe: radim
Trefa - to bude ono - Díky moc
rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:53 radim Re: Martin4770
parmička duhová?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:41 Muž Martin4770 [4] - RostlinyRe: PedroRabiaSorda
Ne ne ... tetry jsem tady projel všechny a tetra to asi nebude - jem ta stavba těla mi ji připomíná - vypadá jako neonka (tvarem i velikostí) ale je uplně celá zářivě rudá hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 18:15 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: Martin4770
Tělo tetry jako tetry královské nebo jako krvavky? Mrkni na Tetru kolumbijskou, ale střílím od boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 22:47 Muž Martin4770 [4] - Rostliny – Červená rybka
Zdravím, potřebuji poradit se složitým hledáním :)
Na bazaru jsem viděl rybičky, samozřejmě fotku s jejich jménem sem dokázal ztratit stydim
Stavba těla je hodně podobná tetrám, měli asi 3-4 cm a byly jasně až zářivě červené. A pokud si dobře vzpomínám šupiny nebyly oblé ale ostré do trojúhelníčků
V seznamu teter jsem je nenašel (nejde o tetru krvavou ani červenou) ve vyhledávání jsem zkusil tagy "červen" "rud" "krv" ale nic.
Nějaké návrhy? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 19:11 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: PedroRabiaSorda
Tak som odo mňa z prechodnej stanice rybky vypravil do nového domova ( rybicky.net/nadrze/19970 ) a tam som pochopil, prečo sa v slovenčine volajú Tetra zlatá - pri pohľade zhora sú nádherne trblietavo zlaté. Mini-neónky sú pri pohľade zvrchu pri nich úplne tuctové, nezaujímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2014 16:07 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: zervan
Dospělé samice jsou stříbrné, imponující samci často zlatí nebo bronzoví. Liché ploutve samců jsou obvykle oranžové až červenavé. Potomstvo odchované v zajetí ztrácí už v prvé generaci pěkný zlatý lesk , je jednotlivě stříbřité a proto nežádané, neprodejné.
Poslední týden projíždím hodně tetry, tak jsme si vzpomněl na ně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 15:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: PedroRabiaSorda
Vďaka! potlesk To sa ako podarilo nájsť? Je to presne ona. Len veľmi mätie slovenský názov "Tetra zlatá", je správny? rybicky.net/atlasryb/tetra_rodwayova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2014 15:49 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: zervan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 15:37 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: PedroRabiaSorda
Fotka k příspěvku Tak som dnes spravil len také provizórne (nie moc kvalitné) fotky narýchlo, pripájam v prílohe. Ešte sme hútali, či to nie je táto tetra: rybicky.net/atlasryb/tetra_fredcochuova - podľa hlavnej fotky ani nie, ale 2. fotka pod "Další fotky" sa podobá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:35 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: zervan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:30 Muž zervan [1123] - Rostliny – Tetra 'Moon'
Dnes sme zašli pozrieť do obchodu na nové rastlinky a rybky, zbadal som tam akúsi mne neznámu zaujímavú rybku označenú ako Tetra 'Moon'. Je malá cca 1,5 cm, vraj už moc väčšia ani nebude, trblietavo strieborná s jemným belasým pásikom uprostred od hlavy po chvost. Aspoň tak som si ju zapamätal z obchodu. Kúpili sme 10 do krevetkária (ak by náhodou príliš vyrástli, vezmem ku sebe do akvária, ale tam zase nemôžem dávať príliš malé rybky), no zatiaľ sú vyblednuté, v strese z prevozu, tak nemá význam ani odfotiť. Vie prosím niekto identifikovať presnejšie druh? Lebo žiadnu Tetru 'Moon' som v tunajšom atlase nenašiel. Neskôr aj odfotím, keď už budú v pohode.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 18:07 Muž Tony2013 [228] tetra kralovska super blue
Tak nejvice se podoba: tetra kralovska super blue.Dekuji za nakopnuti spravnym smerem.Dokonce jsem si tak matne vybavil ze prodejce rikal neco jako kralovska.Ale jelikoz jsem tyhle koupil jako doplnek k neonkam tak jsem to zapomel ale ted se me to matne vybavilo.Jeste jednou diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 17:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Velmi pravděpodobně modré kerri...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 16:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tony2013
No na barvy se moc nespolehej, u akvarijnich ryb existuje mnohdy vice barevnych variant. Treba:
inzerce.ceskyportal.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 16:36 Muž Tony2013 [228] Re: Designer
Fotka k příspěvku ty v tom krouzku.Bohuzel hroznej fotak
Nez jsi to poslal tak jsem jeste hledal.Ale prave ze je hodne podobna te kralovske ale neni to zcela ono.Cisařska to neni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 16:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tony2013
Fotka je mazla, nevidim dobre oko a uz vubec ocas. Takze si vyber sam:
rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska
rybicky.net/atlasryb/tetra_kralovska
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 16:29 Muž Tony2013 [228] – Tetra modra?
Fotka k příspěvku Ta v pravo.Vim ze je to tetra ale stale me vrta hlavou jaka.Donesl jsem je z burzy ale nez jsem je dopravil dom tak jsem to zapomel.Diky za tipy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.07.2013 05:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lucajz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 21:29 amrtin Re: Lucajz
Podle vzhkedu to je nějaká tetra.A ano,albín.Já mám jednu tetru červenou,oranžovou formu a k tomu albína a vypadá docela podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 21:08 Žena Lucajz [3] - Cichlidy – Copak je to za tetru?
Fotka k příspěvku Podle všeho to má být tetra, slyšela jsem, že i nějaká albinistická verze. Může mi někdo poradit? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.04.2013 21:02 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: saabista
upozorňuju že to není tetra ale kaprovitá ryba příbuzná parmičkám nebo daniím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.04.2013 17:27 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: saabista
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 17:23 Muž saabista [0] – USO tetra
Fotka k příspěvku mám tady jeden unidentified swimming object .-) včera jsem koupil nějaké malé tetry, ale nemůžu si vzpomenout na jejich přesný název. v rejstříku ryb tento typ není zřejmě na fotce v sekci teter. jsou o něco menší než neonky. jsem akvaristický elév, tak mi odpusťte, prosím, neznalost. díky
ps: foto je mírně nekvalitní, ale nechtělo se žádné pózovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 08:33 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
To není k nepoznání... ani foťákem... to je opravdu albín ;-) Prodává se to jako "Gold" (jak jinak smich ) a fakt to vypadá takhle blbě ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2013 08:04 jamajcan Re: LiborSprysl
To oko je spíš albinotické,ale je to asi fotoaparátem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 08:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Ale že je to úžasné, jak dovede foťák změnit k nepoznání...asi to opravdu je...ale bylo to na studium... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2013 07:12 jamajcan Re: Alkestis
Mohla by to být tato. rybicky.net/atlasryb/tetra_prusvitna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 06:42 Žena Alkestis [9] – Tetra
Fotka k příspěvku Dobrý den,

pomůže mi někdo co je tohle za rybičku? Jsem si téměř jistá, že je to tetra, ale nevím jak dál. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 17:14 host Re: Silurus
aquatab.net/…

levá ryba základ, pravá ryba forma long fin,
takové bledule pochází většinou z velkovýkrmen,
kde jsou krmeny převážně žábronožkou a granulemi. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:51 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Silurus
Tak o tomhle jsem měl rozhovor s jedním prodavačem v Hornbachu, který je vyjímka mezi jinak celkem neschopnými prodavači. Že to je Hyphessobrycon nějaký longfin to je jasné, tohle tam měli pod Hyphessobrycon bentosi white fin, což je kravina..protože bentosi je vlastně rosaceus a nemá skvrnu, ale na fantoma to zase bylo moc světlé...ne vybledlé, ale prostě světlejší a o dost. No nakonec jsme se dohodli že to je nějaká "zmršená hyphessobrycon eques white fin" a že oba víme houby, tak nám to tady třeba někdo určí na 100% :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 11:18 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Silurus
Spíš to je pár Fantomů červených. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4690x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5013-jaka-je-to-tetra?od=38