Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přerybnění

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Přerybnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 08:49 Bambino Re: Xlientka, NHKG
Jo na tetry jsem ani nevzpomněl, mě teda napadlo pořídit do akva beťáka, že ten by se malé asi taky postaral... Jinak dík za tip ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 08:44 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Bambino
Taky bych se přiklonila k nějaké tetričce a úklid prcků bude určitě zajištěn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2011 08:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Bambino
Záleží jaká se ti líbí, mladé paví očka žere většina akvarijních ryb, na ryby žeroucí dospělá očka máš malé akvárium. Vzhledem k tomu že máš ryby z jižní Ameriky, tak bych ti doporučil nějakou tetru, žravá je docela Tetra černá.
Nějaké očko ale přežije vždy. Výhodou je, že očka žijí jenom něco málo přes rok, takže pokud nebude moc malých přežívat, za rok jich tam tolik mít nebudeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 08:28 Bambino
Chtěl bych se zeptat jakou rybu by jste mi doporucili na snížení počtu malých pavích oček? Protože ve 115l akva mám cca. 25 dospělých + x počet malých pávčat,dále ještě 5 dospělých ancitrusů + 20 mladých a 2 pancéřníčky skvrnité.Teda nejradši bych zase něcoto podaroval ale ani ze známých už to skoro nikdo nechce ani zadarmo ... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 20:49 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Stistko
Dobre tak ja jich jeste 20ks dokoupim :) to jich bude 35 ... A zkusime apistogrammy a uvidime co to udela, jsou relativne male, tak snad mi nebudou nicit neonky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 20:39 Stistko Re: Stenly
Určitě to musí vypadat dobře, ale fakt větší hejno od jednoho druhu :-) Já bych to osobně taky nechal třeba jen neonkové :-) Ale na srovnání s obchodem nebo odchovnou by do placu nedával. To jsou naprosto specifické podmínky a údržba. S běžným hobby akvárkem se to srovnávat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 20:37 Muž Stenly [44] Re: Tragett
Dneska jsem navštívil Sklorex a řeknu vám, že akva s velkým hejnem neonek (tedy pouze s neonkami a třeba ancistrusy) by nemuselo vypadat nejhůř. Měli plnou prodejní nádrž a i když v ní byli skoro jak sardinky tak jako hejno by to vypadalo moc krásně (třeba 40ks)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 19:41 Stistko Re: Tragett
Ty dvě hejna budou vypadat divně, to bych nedělal. Vždyť když si projdeš všechny ty cichlidky, tak jich tam je tolik nádherných, nebo malé akarky - akara zlatá, thayerova, curviceps, anomala...fakt je výběr velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 17:07 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Prave ze jeste ne :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 17:01 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Tak tahle Tvoje myšlenka zní velmi rozumně. :) Zřejmě se Ti některá z těch cichlidek zalíbila. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 16:58 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: katterinecka
MNo tak kdyby mohlo byt rekneme 30 neonek, tak to je jako 15 razborek a 15 neonek ne? :) ja sem v tomhle strasne tvrda palice, ale pokud by to makalo, bylo by to super :) ty cihclidky nevim nevim, neco by se mi asi libilo, ale to uz by se mi vic libili ty 2 hejnicka, ale zase co je bude drzet pohromade... sakra to je DILEMA :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 16:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
tak 20 by neměl být problém. Zamyslela bych se jště nad těmi cichlidkami, v tak dlouhé nádrži by mohlo být i více párů. kazdý samec by měl svoje teritorium a měly by se docela fajn. Takhle se můžeš rozloučit s tím že neonky budou tvořit ucelené hejno. I třeba pancéřníčci by aspoň mohli žrát zbytky ze dna.
Když se rozhodneš jen pro ty neonky tak by jich mohlo být i víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 16:51 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Tak mi reknete kolik neonek tam muzu dat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 16:44 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Nekombinoval bych dvě malý hejna. Jsem pro jedno velký, to bude vypadat daleko lépe. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 16:42 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Stistko
Ty mi ale prijdou taky moc velke a abych rekl pravdu, moc se mi nelibi :( nemuze tam tedy byt hejnicko razborek (8-10) a neonky v tom samem mnozstvi? Jinak projedu co jeste bych tam mohl z te nabidky wladyse dat :) to by byla krasa nad temi rostlinami, ono to osazeni je ted uplne jine, hodne kytek jsem dokoupil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 15:58 Stistko Re: Tragett
Tak ty si psal, že bys chtěl dominantnější ryby (teda předpokládám větší). Ještě je varianta Akary hnědé...to jsou klidné, mírné, až trochu bojácné ryby a velké jsou dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2011 15:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
Ale razbora klinoskvrnná je zase hejnová ryba, a dvě hejna bych už tam nedávala. Párek dominantnějších rybek udělá svoje, aspoň ty neonky budou více v hejnu. (ale zas to nemůžou být ryby co je budou ohrožovat)
Já bych byla pro cichlidky, akarky, nebo čichavce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 14:26 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: wladys
To bych radsi misto toho dal razborky klinoskvrnity, ty se mi libi vic nez takove cichlidy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 11:12 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Klasikou v podobě Ramiréz se taky nedá nic zkazit. :)
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 11:06 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Tragett
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Souhlasím se stistkem ohledně těch malých cichlid. Tím bys mohl mít v nádrži jak ty neonky,tak rostliny,tak i nějakou tu cichlidu. Já bych místo kančíků zvolil Nannacary. Choval jsem Nannacara anomala v zarostlé nádrži s polu s hejnem teter žhavých a vše fungovalo krásně.
Já měl tu nádrž trochu větší,takže jsem tam k nim měl ještě A. maroni.Ty bys ovšem mohl zvolit jen jeden druh.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 11:02 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Stistko
Ok, tak ja je dam pryc ... kdyz me by se k tomu libila nejaka dominantnejsi ryba ... na cichlidy se asi vykaslu a necham tam mensi rybky ... ty aspon svym plavanim delaji radost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 11:01 R Muž romant [27987] Re: Stistko
palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2011 10:59 Stistko Re: Tragett
Pořád řešíš kančíky :) - jak jsem ti psal k nádrži, dal bych je pryč a pokud tam chceš pořád nějaké cichlidy, tak bych šel do těch malých cichlid - apistogrammy, mikrogeophagové atp. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:56 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Nebude to divné. Bude to jednodruhový akvárko, zarostlý rostlinama. Neonky jsou plavci a myslým si, že jim to bude vyhovovat, ale to je jen můj názor, rozhodnutí je na Tobě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:55 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: wladys
Mno nekdo v te prezentaci radil, ze by tam jeste takove ryby dal ... tak pokud teda muzu ohledne tohodle komunikovat s tebou, tak budu rad, kdyz mi dovolis napsat ti sem tam vzkaz a pomuzes mi to akva vyladit aby to bylo rpo ryby maximalne prijemne ... protoze jak sam vidis, kazdy je schopen poradit ti neco jineho ... a to me mrzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:54 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Hmm kdyz on kazdej rika neco jineho ... to je prave ten problem, nekdo rekne ze je to ok, tak si parecek necham, pak tady posloucham kritiku ... to je parada :) tak mam dat i ten parecek pryc a misto toho zvetsit hejno? vsak to bude takove divne jen s temi neonkami ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:53 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Tragett
Ok...pokud si necháš poradit tak to beru. Já jen,že v prezentaci uvažuješ ještě o pulcherkách.Proto jsem psal o tom že ses nepoučil.
Shrnu to. Pokud chceš v tom akva ty kance,tak zapomeň na to,že to akva bude rostlinné a zapomeň na neonky a podobné malé rybky.Pokud chceš spíše rostlinné akva tak zase zapomeň na kance.V tom si hlavně musíš udělat jasno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:51 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Ano, je nevhodné dávat dohromady do nádrže Tvojí velikosti Kančíky zelenooký a hejno neonek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:41 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: wladys
Ale to neni pravda, kanciky uz tam mam jen 2, dal sem zbytek pryc, holt mi radil nejaky akvarista (udajne nejlepsi na Kladne) Julidky jsou tam protoze mi prdlo jedno akvarko a dnes vecer je vezu taky pryc,k nejakemu chovateli. Zbyde jen parecek kanciku a hejno neonek. Co se tyce ostatnich rybek, daval sem dotaz co a jak, pokud mi reknete ze to je nevhodne tak tam dalsi ryby davat nebudu ...
Nemuzes rict, ze sem se nepoucil, v minule nadrzi tech kanciku bylo 8! Protoze jsem dal na rady akvaristy co je prodava, tak si asi chtel udelat kseft ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:37 Muž wladys [291] - CichlidyRe: romant
Jo souhlasím....já už sem s ním myslím předchozí sestavu v akva řešil a koukám,že se nepoučil. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:28 R Muž romant [27987] Re: wladys
Oni si jí stejně velmi rychle začnou přizpůsobovat k obrazu svému. :) Díval jsem se do prezentace tazatele a ke včerejšku tam ty kančíky má 3, takže se dá za čas dotaz v jiným vlákně, proč mě mizí neonky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:22 Muž wladys [291] - CichlidyRe: romant
Párek kančíků zelenookých je pro tuto nádrž úplně v pohodě.Samozřejmě pokud se jim nádrž přispůsobí.
Tragett má ovšem problém v tom,že sám neví co chce.Ta sestava tak jak je je už tak šílená.Na videu tam vidím dokonce Julidochromise a uvažuje o A.pulcher. coze :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:18 R Muž romant [27987] Re: wladys
Ale on je ten problém v tom, že ty kančíci nepatří do takovéto nádrže ani jako samostatně chovaní. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:11 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Tragett
Tvé akva má 100 litrů pokud dobře počítám. Nic dalšího bych nepřidával.S těma neonkama to vidím podobně jako kolega.
Ale já bych se spíše rozhodl pro ty kance než pro ty neonky.Pokud chceš ovšem spíše rostlinné akva,tak jsou mnohem lepší ty neonky.Třeba větší hejno.Další hejno bych tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 08:40 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Ty kančíky zelenooký bych tam rozhodně nedával. Je to na ně malý a budou si chtít udělat místo a nevylučoval bych, že se Ti začnou strácet ty neonky. Jsou to teritoriální ryby a jako svůj revír si zvolí celý akvárko a bude to mazec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 22:43 Muž Tragett [61] - Mořské ryby
Ahoj, strucne, 120l, par kanciku zelenookych, 20neonek, 3x ancistrus, pancernicek. Akva vypada strasne prazdne, chtel bych hejno razborek jeste, co myslite? akva dlouhe 120, vysoke 30, spise tedy hejnovite ryby ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 22:41 Muž mmulcr [86] Re: Kajka99
I já si tímhle prošel a rybky "na dožití" vzal k sobě. Nakonec celou tuto "tragedii" za mě vyřešil výpadek elektriky v horkých dnech a konečně si mohu vybrat rybky, které chci a ne ty, kterých je mi vinou někoho jiného líto. Nakonec z toho budeš nešťastná víc, než ty ryby, ty sama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 22:12 Žena Kajka99 [229] Re: pancéřníček
Ok. Taky mi to nepřipadá jako nejšťastnější řešení ale bylo mi těch ryb líto. Děkuji za rychlou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.11.2010 20:59 Muž pancéřníček [168] Re: Kajka99
Kdyby měl člověk řešit nevhodné životní podmínky ryb u každého akvaristy kterého zná osobně(natož u všech ostatních),to aby měl doma úplný rybník,aby je měl kam dát :-( Bohužel. Nejlepším řešením je odnést je do akvaristiky nebo prodat přes inzerát. Ale dávat je do svého aq nemá smysl.
Je to stejně nelogické, jako „zachraňovat“ polomrtvé betty ze zverimexu. Akorát udělá obchod tržbu a vyhodnotí si, že o takové ryby je zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 20:51 Žena Kajka99 [229]
Ahoj kolegové akvaristé, chci se s vámi poradit jak vyřešit problém, nebo spíše dilema, které mám.
Byla jsem na návštěvě u kamaráda. Má 54l akva, v něm jednoho čichavce modrého, jednu skaláru (nevyznám se v nich, ale tahle měla cca 7cm v průměru těla), blíže neidentifikovatelnou rybu jezírkového typu, která má cca 15cm, velkého přísavníka (asi taky 15cm, nevyznám se v nich, mám krevety) a čtyři neonky. Ty ryby jsou hrozní chudáci, nemůžou se ani hnout. Navíc tam má jenom umělou kytku a vzduchuje. Čichavec je neustále u vzduchování a skalára ho neustále napadá. "Jezírková" ryba se vůbec nehýbe (ono taky není kam).

Samozřejmě jsem mu vynadala a řekla co všechno má špatně, ale není to jeho akva. Řekl mi, že je takhle mají dva roky, tak jsem žasla, že ještě všechny žijí. Řekla jsem mu ať ryby prodá a koupí si menší, že mu pomůžu při výběru, ale pro něj je to prostě jen takový doplňek v bytě, nic měnit nehodlá, ale prý by mi dal toho čichavce (obdivovala jsem ho).

Takže jsem na vážkách, jestli si do svého, už poměrně hodně zarybněného akvária (84l, párek čichavců zakrslých, dvě samice čtverzubce trpasličího, 12 mikrorasbor a 25 krevet) mám dát toho čichavce, třeba jen na měsíc nebo dva, než bych mu našla nového majitele. Jemu by určitě bylo lépe, a rybám v kámošově akváriu by bylo méně těsněji.

Hodně se bojím toho, že bych narušila poměrně citlivě nastolenou rovnováhu krevety x čtverzubci a čichavci. Navíc se obávám, že by mi ten modrý čichavec začal krevety vyzobávat.

Prosím, pište svoje názory, pořád o tom přemýšlím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2010 12:36 tomas120 Re: Nová
To záleží od okolností... Ak dáš dvoch skalárov do 30 lit. akvária, dá sa hovoriť o prerybnení... Nakoľko je to nepostačujúci objem pre ne. Záleží čo chceš do akva dať...Ja som mal v 135 , 30 plát. Vychádzal mi to dákych 4,5 lit na jeden kus ryby. Niekto by povedal, tak toto je prerybnené akva... Vo všeobecnosti platí, že 1cm ryby = 1lit. vody. Ale ani tohto by som sa nedržal. Každá ryba je iná, vyžaduje iné nároky, ťažko sa to takto zovšeobecňuje....Vo všeobecnosti by som sa držal iba toho, čím viac miesta ryba má, tým lepšie pre ňu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.10.2010 07:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nová
To, které nefunguje bez každodenní výměny vody. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2010 07:14 Muž NASREDDIN [1383] Re: Nová
Přerybněné akvárium se vůbec nemusí týkat cichlidářů.
Když se podíváte na nádrže lidí, kteří se pro své ryby snaží vytvořit opravdu vhodné podmínky, tak sama uvidíte, že přerybněné nádrže nemají.
Přerybněno mají většinou ti, co prostě chtějí mít tu či onu rybičku, za každou cenu, bez ohledu na to, zda pro mi mají vhodné akvárium.
Viz. věčné cpaní hejna gupek do 20ti l. plivátek, apod. Stejně tak jako když někdo strčí do 50tky 2-3 závojnatky a přidá si tam třeba a thorakáty. K tomu tam mám pár plastových "kytek" a bublifuk. Nebo nějaké to nano o objemu 8litrů s bojovnicí, sumečky a bez rostlin. Takovou nádrž třeba já za přerybněnou považuji.
Navíc lidi jsou schopni přerybnit i rostlinný akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:33 Žena Nová [0]
Asi sa to tíka viac cichlidkárov ako rastlinných akvárií. Môj názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 23:01 Muž tom05 [0] - Jezírkové rybyRe: Horác
Vždyť s tím se počítá já jen čekám až si skaláry vytvoří páry potom jeden vyberu a nechám v akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 23:01 Muž Yirka [9135] Re: Farrael
Já bych to tedy viděl obráceně-přibrat můžeš vždycky. Ubere se většinou samo. Přerybnění totiž znamená zpravidla problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 23:01 Muž Bubi200 [19] Re: tom05
A to predpokladam ze 160 je hruby objem... Ja osobne som si trufol dat len 3. Mal som moznost vidiet dospelych jedincov, ale fakt to obdobie trenia bude zaujimave podla toho co som cital... Aj ked nepochybujem, ze teraz na pohlad posobia pekne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:54 Muž Horác [3942] Re: tom05
6 skalár ve stošedesátce ... to bude jednou problém. Počkej až vytvoří páry a začnou si hájit teritorium ...
edit: pozdě :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:53 Muž Yirka [9135] Re: tom05
I na 160 l je to moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:52 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: tom05
No jestli to je na tu 160L tak to ještě jde, ale skaláry ještě vyrostou... Dyžtak jestli ti to přijde moc, tak ubrat můžeš vždycky. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4991-prerybneni?od=351