Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnoty vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2023 13:14 Muž vlka [3444] Re: Dadaj
Vůbec bych se toho nebál, až pokud budou problémy, tak bych je řešil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2023 23:15 Muž Dadaj [0] – Je vyhovující tato voda ?
Fotka k příspěvku Zdravím Koukal jsem se na rozbor co jsme si nechali dělat v létě. Má otázka zní je tato voda vhodná do akvária ? Voda je velmi tvrdá, přežije to akvárium nějaký ten měsíc než koupím osmozu ? Nebo raději ředit s destilovanou vodou ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2023 22:17 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: vlka
V zásadě souhlas, jen těch 14 dní bych protáhl na měsíc. Je to sice vopruz, ale trpělivost je hlavní zbraní akvaristy.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2023 14:50 Muž vlka [3444] Re: Alesak83
Podle mě, založ akvárium, osázej ho dost hustě rostlinkami, dej plovoučky, filtr ať valí, po 14 dnech přidej rybičky a časem se vše ,,usadí,,. Nic neměř a vykašli se na chemii a hnojení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2023 13:58 Muž Lojza007 [1198] Re: Alesak83
Hlavně neber ty videa moc vážně. Vesměs se jedná o prodejce, takže samozřejmě je zcela zásadní lít do akvária kdejakou drahou vodičku, používat super drahý filtrační směsi, čím dražší, tím lepší a podobně. Vůbec bych se tím nestresoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2023 11:57 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Alesak83
Pokud chceš mít jak se dneska říká low-tech akvárium tak pH vody neřeš ale musíš si vybrat vhodné rostliny. Kdyby jsi chtěl něco náročnějšího už je lepší používat CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2023 11:19 Muž Alesak83 [0] Re: Sid
Děkuji, když jsem koukal na hodnotu pH je to na hony vzdálené od "ideální akvarijní vody". Akvaristiku jsem dělal jako kluk od 8 do 18let. Teď bych se k tomu po letech chtěl vrátit, ale za těch 20+ let to je jak výlet do jiného století zejména co se pěstování rostlin a akvarijní techniky týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2023 14:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Alesak83
...co vhodnost pro akvaristiku? Měl bych vodu nějak upravovat?
IMO parádní ("univerzální") voda! Upravovat ji netřeba, snad jen trochu pH při úmyslu pěstovat intenzívněji rostliny.
Poměr Ca:Mg - OK, koncentrace obou prvků taky, s alkalitou (KNK, UT, KH) si hlavu nelámejte - s ohledem na složení běžných zdrojů vody u nás bude určitě "v normě".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2023 18:59 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Alesak83
Tvrdost by tě měla zajímat spíše KH tu ale vodárny neměří ale je na to k dostání jednoduchý test. Trochu méně hořčíku ale za mě jinak dobrý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2023 09:40 Muž Alesak83 [0] – Parametry vody - vhodnost pro akvaristiku
Naše parametry vody (data od vodárny) - co vhodnost pro akvaristiku? Měl bych vodu nějak upravovat?

1,2 celková tvrdost [mmol/l]
7,8 pH
24,8 dusičnany [mg/l]
9,8 hořčík [mg/l]
35 vápník [mg/l]
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.09.2022 20:24 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Pokud nechceš používat CO2 tak pH neřeš. Ve společném akváriu spolu s rostlinami je to dost problém nějak jinak dlouhodobě pH snížit. Speciální substráty to na pár měsíců dokáží ale vyčerpají se jde to do pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2022 16:50 Žena Beastie [318]
Protože si čtu o hnojení a o pH a o rašelinách, tak by mě zajímalo, jak to vlastně dělají ostatní pražští akvaristé. Podle ppvk měření a pár kapkových/papírkových testu je prostě pražská voda měkká (1,1 mmol/l, pokud udělám ty od Rataje jsem ut 3 a ct 6) ale s velmi vysokým pH (mě stránky ukazují 7,9 a veškeré moje testy co mám jdou jen do 7,4 a ukazují tu hodnotu).
Upravujete tedy nějak vodu? Chtěla bych mít nižší pH alespoň těch 7,4
Edit: Samozřejmě než jsem si ryby pořizovala narvala jsem akva kořeny a listy, že se to sníží, teď jsem si udělala další test, oproti vstupní vodě a vodě z druhého akva bez kořenů a listů, je výsledek o stupínek sotva znatelně méně zelené. Ale není to ten zázrak co jsem čekala :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 17:41 Muž Dzumigar [20] Re: Jarry
Tých pár živorodiek je "doplnok".
Principiálne mi ide o to,
že pri ph7 sa lepšie darí rastlinám. Celkovo to akvárium krajšie prosperuje. Keď sa nedá tak sa nedá.
Edit: eď to zhrniem v kocke tak dkh musí mať kyslé ionty, aby voda mala nižšie ph.
Ináč treba "vymeniť" alkalické ionty za kyslé a to je problematické.
Čiže jedine dočasne s co2, ktorá s reaguje vo vode na kyselinu, alebo nejakou kyselinou, či s rašelinou s tým, že to bude dočasne a ph sa bude vracať stále hore keďže alkalické ionty nepustia a budú mať snahu vrátiť stav do pôvodnej hodnoty ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 15:57 Muž Jarry [1437] Re: Dzumigar
No změnou GH/KH se pH téměř nezmění, 10l RO vody bude mít po smíchání pH stejné, jako ten 1l kohoutkové. Každopádně Black molly žije i v brakických vodách, dokáže se aklimatizovat i na vodu mořskou, kvůli té bych si určitě starosti s pH nedělal. Míchal bych RO s kohoutkovou vodu tak, aby výsledné kH bylo někde kolem 4-5 a pH bych ani kvůli živorodkám neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 15:47 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dzumigar
Dzumigar napsal: ..len nahlas rozmýšľam ako dosať ph pod 7,0 bez chémie a umelého pridávania co2.

Nemám RO, ale mám představu: smíchám a změřím.
Nebo to ani neměříte?
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 14:47 Muž Dzumigar [20] Re: Jarry
Veď práve. RO mám a neviem ako mám nastaviť pomer. Rozmýšľal som, že na 10L RO vody dám 1L kohutkovej.
Živorodkam by to malo tiež stačiť.
Malej sa páčia Black moly.
A potom by som mal dostať
ph pod 7.
Edit: Nejde mi o úplne mäkkú vodu, len nahlas rozmýšľam ako dosať ph pod 7,0 bez chémie a umelého pridávania co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2022 12:51 Muž Jarry [1437] Re: zervajs
Při KH 1 ano, to výluh fungovat bude:-)

Přizpůsobování osazenstva vodě - určitě je to nejjednodušší, ale omezení mohou být poměrně zásadní a stejně to bude často o kompromisech. V době, kdy je za pár korun dostupná RO, není problém udělat cokoliv a bez kompromisů, maximálně s trochu práce:-) Měl jsem snad 2 nádrže, kde jsem si k plné spokojenosti osazenstva vystačil s kohoutkovou vodou - a to Malawi a malou nádrž s rostlinami, kterým nevadila poměrně tvrdá voda a čtverzubci. A postupně jsem došel k "biotopu", který bych asi na kohoutkovou vodu nenaučil:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 11:32 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Jarry
Jarry napsal:, v bežné nádrži, kde stačí pH lehce pod 7, bych asi vždy volil CO2 (v rozumné koncentraci).
Jsem to 1% které se vydalo cestou výluhu :-)
( Akva 500litrů)
CO2 mi bez ( skoro) rostlin přijde "zbytečně" komplikované...
Pro mé potřeby (kh 1) stačí 12 litrů výluhu při výměně vody ( vlastní výluh PH 4,6-8) a PH se drží na 6,8-9 ( zdrojová voda PH 7,7-8).
Jednak výluh je zdraví prospěšný, přírodní a druhak rybám je "vlastní".(plus v akva nějaké to dřevo)
Voda do žluta, hnědou jí dělám přidáním torbenu.
Ps: nejlépe je vždy přizpůsobit své vodě "zbytek"( ryby,rostliny,biotop) jinak je to o kompromisech

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 10:31 Muž Jarry [1437] Re: Dzumigar
Jo to by se spoustě akvaristům ulevilo:-) Za mě pokud je opravdu nutné držet pH stabilně pod 7 ve větším objemu vody, tak dávkovat CO2. U vytíracích nádrží atd. v objemu kolem 100l jsem používal rašelinový výluh, ale tam je potřeba být opatrný (většinou je zároveň potřeba dost nízké KH a potom je pH nestabilní a hrozí jeho pokles do nebezpečných hodnot), v bežné nádrži, kde stačí pH lehce pod 7, bych asi vždy volil CO2 (v rozumné koncentraci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 10:13 Muž Jozef [311] Re: Dzumigar
Nie nie je. Hodnota ph môže byť úplne rôzna pri rovnakom dkh v závislosti od obsahu CO2 a naopak - tillmanova tabuľka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 10:04 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dzumigar
Dzumigar napsal:.. hodnota vody Dkh a Gkh ktorá udrží ph na hodnote tesne pod 7.0?
Ne neudrží.
Dolů kyseliny nahoru zásady.
Neustálý "boj" lití výluhů a zásad a kyselin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2022 08:30 Muž Dzumigar [20]
Asi blbá otázka.
Existuje nejaká univerzálna hodnota vody Dkh a Gkh ktorá udrží ph na hodnote tesne pod 7.0?
Či stále to treba upravovať kyselinou, alebo CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2022 08:25 Muž ajajak [228] – voda z vrtu.
Má někdo zkušenosti s vodou z vrtu středně tvrdého až tvrdého bez železa s velmi málo stopových prvků. Změkčuji vodu RO a dodávám do vody kompletní hnojivo od Rataje Bioflor Master, K,MG,MN,N, a jiné vše to šlape dobře ale vrt má po každé období jinou tvrdost jak celkovou tak uhličitanovou. Vodu měřím pouze vodivost uhličitanovou tvrdost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 15:50 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Já bych to vyházel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 15:36 Žena Beastie [318] Re: vaclav
Takže když se to nerozpouští, nepřidává to vápník do vody, má smysl to tam nechávat? Není pak lepší kvůli estetice to vyndat? Myslela jsem si, že to tam něčemu prospěje, třeba krevetám s vápníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2022 15:33 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
To by si musela mít v akváriu kyselou vodu, jakmile je pH nad 7 nic moc se dít nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 15:31 Žena Beastie [318] Re: vaclav
To ne, to bylo postupně, měsíc nebo dva to pomalu mizelo ty šneci, ale ulity zůstávají. Navíc jsem vyměňovala vodu i v prázdném akva. To spíš jen právě ten počet a jeho rozpouštění mě zajímalo. I postupný úhyn za delší dobu vyprodukuje velké množství ulit potenciálně, co se pak asi někdy rozpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 15:29 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Tohle bych neřešil horší je že ten velký úhyn ti mohl otrávit vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 11:14 Žena Beastie [318]
Když už jsme u těch hodnot, mám takový bizarní dotaz. Díky nedostatku potravy mi v akva uhynulo docela dost plžů, piskořek, levatek možná i okružáků. Dno je nyní pokryté slabší ne úplně souvislou vrstvou ulit.
Obecně se rozklad vápníku musí podepsat na tvrdosti vody, ale v jakém množství a jakou rychlostí se tohle děje? Je důvod ty ulity odstranit, nebo se to nemůže projevit kvůli pomalému rozpouštění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2022 06:30 Muž skypi [248] Re: peky1128
No, nevím. Asi bych obětoval nějaké to Euro a nechal si vodu (draslík) změřit někde v laborce. Ty hodnoty se mi zdají vysoké extrémně. Mně před časem taky "test" měřil NO3 víc jak 30 v destilce. Opakovaně. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 20:27 Muž peky1128 [2] Re: Sonic
Mam volcano black od rataja. Voda ma cca 17° tvrdost,to mi pride vela,takze asi len ta RO. Este sa mozem skusit popytat ci niekde v okoli nieje nejaky pramen s mekkou vodou.
Takze znizit KNO3 a pridat na fosfore.
Zatial som na rastlinkach nejaky problem s vystupujucimi zilkami nepostrehol,dokonca aj narocna alternanthera reinecky mini pekne prospieva, jedine co som si vsimol ze anubias nana mini mal par novych listov na ktprych sa objavila diera,alebo boli take zakrsle oproti ostatnym,ale nemali to vsetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 19:57 Sonic Re: peky1128
Vymieňaj 3/4 vody každý tretí deň a udržuj NO3 na 5 mg/l, tak sa postupne dostane K zo substrátu aj mikroprvky obmedziť so železom na max.0,1 mg/l. a PO4 do 1mg/l-neviem čo tam máš za substrát, ale určite bude nasýtený veľa živinami. Je to náročnejšie na výrobu osmotickej vody. ale inak to nepôjde. Veľa draslíku blokuje iné živiny, najmä príjem Mg, takže vystúpené žilky na listoch rastlín sa môžu objaviť. Ak nemáš veľmi tvrdú vodu, tak by som sa s osmózou ani nezdržiavala kým to neklesne-iba uprav Ph aby si vyrovnal s pridávanou vodou a malo by sa to spraviť. Pri veľa mikroprvkoch sa ti objaví ruducha alebo deformity listov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 19:28 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: peky1128
Tak je to hodně ale asi to nebude až takový problém. Sonic ti to ale napsala jasně míchej vodu s vodovodní vodou a nepoužívej ty minerály je v tom hodně draslíku a spolu s KNO3 ti to takhle vyskočí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 18:54 Muž 4Sima [1894] Re: peky1128
rybicky.net/clanky/1770-strategie-hnojeni-akvarijnich-rostlin
Pokud chceš srazit hodnoty draslíku zkus změnit hnojení dusičnany. Asi ti nezbyde než přejít na dusičnany amonný a hořečnatý, KNO3 silně omezit. Nemáš pod tím volcanem zásobní substrát náhodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 18:24 Muž peky1128 [2] Re: 4Sima
Draslik uz nepouzivam niekolko tyzdnov,od kedy som kupil test a zistil ze ho je vela.
Mikro prvky mam len vo forme PMDD.
Ostatne hnojiva pouzivam KNO3,KH2PO4 a horcik.
Edit: Skor ma zaujma co moze sposobit draslik v takychto vysokych koncentraciach. Ci ohrozi nejqko zivocichy alebo moze zablokovat prijem inych zivin pre rastliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 17:36 Muž 4Sima [1894] Re: peky1128
K2SO4 nepoužívej, opatrně s KH2PO4 - tímto se ti dodává další draslík.Jak radil Václav, KNO3 uber a používej dusičnan hořečnatý a amonný. Taky zkontroluj mikro hnojení, jestli tam nemáš moc draslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 15:15 Muž peky1128 [2] Re: Sonic
Prave som prisiel z prace a zmeral som to JBL testom na draslik ako mi kolega vyssie pisal,ze mam to nariedit destilovanou vodou. Musel som 2x dolievat po 15 ml destilky,aby mi ukazalo konecne 15 mg/l.

Takze po prepocte az to dobre ratam mam momentalne 45 mg/l draslika.

Je to kriticka hodnota,ci nemam stresovat a len sa riadit tym co si mi napisal a cakat kym to klesne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 13:43 Sonic Re: peky1128
Osmotickú rieď vodovodnou vodou, tam je málo K a môžeš hnojiť KNO3. V osmo máš 11perc. draslíku + ešte KNO3 je veľa. Ak máš málo Mg na vstupe, tak prihnoj trochu MgSO4 k tomu-Ca bude vo vodovodnej dosť. Fe by som ubrala-0,2mg/l je bohato.Než ti draslík klesne bude chvílu trvať, aj 2 týždne.
dennerle.com/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 13:29 Muž peky1128 [2] Re: Jozef
Ok diky za radu,vyskusam to dnes a uvidim co to ukaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 13:15 Muž Jozef [311] Re: peky1128
Áno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 13:10 Muž peky1128 [2] Re: vaclav
Viem ze aj tam ho je dost,no bohuzial nemam ine hnojivo zatial. Len nechapem z kade sa nabrala taka vysoka koncentracia aj po vymene celej vody a to draslik ako samostatne hnojivo nepouzivam. Iba co je v KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 13:05 Muž peky1128 [2] Re: Jozef
A v akom pomere to potom odcitam? Ked bude 1:1 tak nameranu hodnotu len vynasobim x2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 12:51 Muž Jozef [311] Re: peky1128
Pri testovaní vysokých koncentrácii si tiež môžeš skúšanú vzorku nariediť 1:1 s čistou (Ro, destilka). Mne to fungovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 12:23 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: peky1128
V KNO3 je draslíku příliš zkus část KNO3 nahradit něčím jiným třeba dusičnanem hořečnatým nebo i močovinou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 11:07 Muž peky1128 [2]
Ahojte,uz dlhsiu dobu mam problem s draslikom.Nedokazem ho zmerat,stale mi ukazuje test od JBL viac ako 15 mg/l. Skusal som merat aj vstupnu vodu a tam mi ukazal cca 2 mg/l. Takze funguje.
Pouzivam vodu s RO a obohacujem ju mineralmi od znacky denerle osmo.
Pridavam aj hnojiva,taktiez CO2,drop checker mava krasne zelenu farbu,podvecer niekedy az do zlta.
Ostatne namerane hodnoty: KH:4°, NO3: 5-10,PO4: 0,4 , FE: 0,4 , K: viac ako 15 nemeratelne.

Skusal som uz aj celkovu vymenu vody,nepomohlo. Substrat som neprepieral,ten ostal v akvariu.

Stretol sa s takymto niecim uz niekto? Popripade nejake rady. Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2022 21:39 Žena Hapimere [84] Re: vaclav
Mno… chápu, že jsem si tu tvrdou vodu spočítala správně :)

Teda doufám… stydim

Já když viděla prvně tu tabulku od Vaku, tak jsem myslela, že mě z těch čísel trefí … ale tak třeba podle konvice vim, že máme tvrdou vodu, jen mě kvůli akvárku zajímalo konkrétnější číslo. Občas vidím v prezentacích vypsané některé hodnoty, no chtěla jsem to taky, ale v těch přepočtech a jednotkách jsem se parádně ztratila stydim

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2022 21:03 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hapimere

Tvrdost vody
1 mmol/l dGH = 5,6 mg/l dGH
1 mg/l dGH = 0,18 mmol/l dGH (GH)

1° dGH = 17,8 ppm.
1ppm = 1,56 microS / cm


0–4 dGH / 0–70 ppm ...velmi měkká voda
4–8 dGH / 70–140 ppm ...měkká voda
8 –12 dGH / 140–210 ppm ...středně tvrdá (polotvrdá) voda
12–18 dGH / 210–320 ppm ...tvrdá voda
18–30 dGH / 320–530 ppm ...velmi tvrdá voda


Karbonátová tvrdost KNK
1 mmol/l = 2,8 (2,7) mg/l dKH (KH)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2022 15:45 Muž Jozef [311] Re: Hapimere
Áno, celkom. Mäkká ani stredne tvrdá to nie je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2022 14:33 Žena Hapimere [84]
Fotka k příspěvku Přikládám hodnoty vody od Vaku za rok 2021, pochopila jsem z toho správně, že mám prostě hodně tvrdou vodu? stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2022 19:44 Muž skypi [248] Re: Mikuku
Tip:
Osobně bych měnil max. cca 40 l vody týdně, vodu z osmozy míchal 1/2 na 1/2 s tou vodovodní (pak můžeš poměr ještě upravit) a s cílovou hodnotou KH bych pod 5 v akváriu nelezl. Před a po výměně vody bych kontroloval pH. Dělal jsem to v podstatě stejně u sebe, původní KH jsem měl stejné jako ty, nebyl žádný problém ani s kryptokorynami.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 19839x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4824-hodnoty-vody