Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 08:23 Žena Lea [1]
A určitě nepřekrmuju - 6 dní v týdnu, jedna malá dávka za den. Nenapadá mě nic, v čem je problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 22:28 Žena Lea [1]
Prosím o radu. Mám akvo 126l (viz.nádrž), v provozu 9 měsíců, cca půl roku se potýkám se sinicema, mám i řasy tak nějak od všeho druhu, ale není to nic ke zmíňce oproti sinicím. Nakonec mi nezbývá nic jiného, než akvo zatemnit, což mi dá tak měsíc a půl času než to musím zopakovat. Testy (od Rataje) vychází NO03 10mg/l, PH 6,4, NO2 neměřitelné, P 0,5mg/l a Fe 0,0mg/l. Vodu tu máme dle vodáren a papírkových testů velmi měkkou. Na akvo nesvítí sluníčko. Byly vyměněny zářivky, podlepen kryt. CO2 jsem nikdy nepoužila, z hnojiva mám Bioflor, který jsem před objevením sinic neměla. Zkoušela občas přidávat třeba pětinu doporučeného množství na nádrž, poslední tak čtvrt roku jsem nepřidala vůbec. Čistím, měním 20l vodu a odkaluju pravidelně každý týden. Když se dříve snažila o její porušování, odsávání a podobně (což vedlo k ničemu) jsem čistila i denně. Filtr čistím správně v odpuštěné akvarijní vodě až když se sníží průtok (cca jednou za měsíc i více). Už nevím, v čem je chyba, ale je to vážně k vzteku. Prosím o rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 17:49 Muž AlQuds [161] – uspech
Tak jsem pred hodkou odtemnil a sinice je fuc. hop Resp. urcite se nekde mrska schovava a ceka na dalsi prilezitost. Docela me prekvapilo, ze se jakoby vyparila, v podstate nebylo ani co odsavat. coze Mozna je to i tim, ze pred zatemnenim jsem ji poradne probral, ale v koutech jsem ji videl cihat a ted neni ani tam. No uvidime, zda se po par dnech zase neukaze. ;-) Krevetky prezily, borarasky snad taky (je jich aspon 8 z 11, co by tam mely byt). palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 18:21 oyza
filtr tam je duetto 100 - www.aquapage.cz/…
ten by mel stacit. kytky se uz trochu rozrostly, ty chundelaty zejmena. vic jich tam dat muzu, ale taky aby byla videt nejaka ta ryba :) rybek tam je 12 6x mrnava tetra a 6x neonka, nevim kolik jich tam dat max. jeste tam mivam tak 4 mecovky ci jak se to jmenuje + sumec cistic, vcelku uz macik. uz je toho i na kytkach docela dost, zejmena na ty listnaty je tak pulka listu pod takovym hnedocosi povlakem. zkusim provizorvne zakryt zadni stenu, nez bude oficialni. jinak dik za link, jeste jsem to nedocetl ale je toho tam spousta zajimaveho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: oyza
detri je ten "bordylek" co se usazuje na dne... pridal bych tam rozhodne vic rychle rostoucich nenarocnych kytek, tech 0,25W/L je tak nejak minimum, je tam nejake vzruchovani?

o likvidaci sinice je ten clanek v tom casopise viz. vyse
je to trosku detektivka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:06 oyza
Fotka k příspěvku jinak vypadalo to nejak takhle... bohuzel uz ne no :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 15:34 oyza
nevim co je detrit a zvyrit jsem ho nemohl. ja vsecho vyhazel/vyvaril/dal novy/koupil nejakou tu kravinku na "prirozenou mikrofloru"/za cca mesic tam sly rybky. ale je fakt, ze ta zelena mrcha tam byla uz predtim a kytky ted nevypadaj taky uplne ok. kazdopadne od drivejska jsem zmenil misto kde je akvarium jedna strana je bohuzel smerem k oknu a manzelka dost casto rozevre zaluzie a rano tam muze chvili svitit slunce. akvarko ma cca 60l - prcek, nejakou tu 15w zlutobilou a vzduchatko jen proudi kus pod hladinou vodou, takze pohyb tam je taky. puvodne mela byt ta strana k oknu zabednena, ale truhlar na to mel vlastni nazor. podle tech fotek na netu co tu jsou to bude sinice. ted nejak co s ni, ale to se asi taky doctu v jinem topicu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: AlQuds
navic nasazenim molitanu vytvoris "jidelnu" pro krevetky a zabranis malym krevetkam v nechtene exkurzi do cerpadla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:37 Muž AlQuds [161] – Re: Moucha
Ooook, zkusim tedy nasadit to zatemneni. Filtr ma nasavaci plastovou trubicku, na jejimz konci je mrizka a uz na ni se zachytava vetsina biobordelu. Pravda, nasazeni kousku molitanu by tuto "predfiltraci" mohlo jeste vylepsit. Vyzkousim. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
OT z 0,25 mam pocitadlo bublin a z 2,5L od cocacoly mam zasobnik co2
a tedka zjistuji ze lepidlo L20 docela drzi i na PETce... takze asi ten zasobnik budu zase vylepsovat... nedavno mi to preteklo, kvuli rasam co ucpaly jednu hadici....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
PET-ky se dělají i o obsahu 0,25 l. A taky třeba 2,5 l. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
nenapsal jak velky ma akvarko... uz vidim jak ve 12L akvisku manipulu s PETkou, nebo naopak ve 300L akvarku nahanim cosi na hladine pomoci kapesniku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Asi je. hmm Já bych místo papírových kapesníků ap. použil obyčejnou PET-láhev - tou tu hladinu sejmete docela "komfortně". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
diky za upresneni... ale obavam se jestli to nejni pro dotycneho moc slozite....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
...vyskyt sinice je podminen urcitym pomerem Fosforu a dusikatych latek, pripadne dalsimi faktory...
Spíš těmi "dalšími faktory". :)
Poměr N:P ukazuje na tendence, "co se asi objeví", když dojde na nižší organismy - řasy nebo sinice?.
Jinými slovy: poměr N:P není tím, co nastartuje výskyt sinic (nebo zelených řas). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: AlQuds
tak pokud ti sinice zacne delat vlakna na konci listu a nevytvari souvisle povlaky, tak to je na ustupu a zatemeni ji dorazi, jinak sinice na filtru nejni nic zvlastniho... ona se siri pomoci vlaken a v tom filtru se zachytavaji a diky dostatku zivin se tam zacne mnozit.... mechanicky odstranit....
zatemni aspon na 4dny, omez krmeni a pridej vzduchovaci kamen, o krevetky nemej strach...

ta vata nebude skelna ale filtracni.... mozna by jsi na sani filtru mohl nasunout kosticku hrubsiho biomolitanu, aby se na nem zachytaval ten nejhrubsi bordel

ja ji z bublifuku cistil snad obden a z akvarka jsem odsaval kazdej den, osvedcila se mi vzduchovaci hadicka se spojkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 11:44 Muž AlQuds [161] – sinice
Rad bych poprosil o radu, co nasadit proti sinici. Bojuji s ni ve svem minicku (12l, viz ma prezentace), kazdy 2-3 den ji odstranuji ze dna a rostlin, menim pri tom 2-3 litry vody. Do osvetleni 12 hod denne jsem vlozil 4-hodinovou pauzu. Vim, ze by asi pomohlo dlouhodobe zatemneni. Zatim jsem se k tomu neodhodlal, protoze se obavam, ze by se to nelibilo rybkam a krevetkam a taky bych mnohem radeji nasel pricinu vyskytu sinice. Bez jejiho odstraneni bych asi stejne za nejaky cas byl nucen bojovat se sinici znovu. V akvarku je sinice vicemene pod kontrolou, diky mym intervencim netvori souvisly povlak, pri posledni udrzbe jsem ji vsak nasel i na molitanu filtru, na jehoz hornim povrchu povlak vytvorila. Jsem z toho v mirnem soku, ancto jsem si myslel, ze proudici vodu sinice nerada. Mozna bych mel i vymenit napln fitru, mam takovy maly vnejsi, neznackovy made in China (koupeno na burze na Pankraci), filtracni komora ma cca 1dl a je v ni jen vrstva (skelne?) vaty a na ni kostka molitanu. Co byste doporucili jako lepsi napln?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 09:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Maza
zalezi jake kapesnicky pouzivas a jak jsi sikovny.... jeste me napadli papirove uterky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 09:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: oyza
sinice dela povlaky, tve prispevky naznacuji ze by jsi se mel doplnit vzdelani v oblasti hydrobiologie (aby jsi si nepletl sinice s vyssimi rostlinami jako je okrehek)

vyskyt sinice je podminen urcitym pomerem Fosforu a dusikatych latek, pripadne dalsimi faktory ....
docela dobrobne je to rozebrano zde:
www.klub.akva.sk/… číslo.1 od strany 22

odstranuj tu mrchu z hladiny a pokus se najit pricinu (typoval bych zvyreni detritu pri rekonstrukci akva), odstranuj ji co nejvice, zajisti prosperujici rostliny a kdyz uz bude na ustupu tak zatemni akvarko aspon na 4dny, to ji dorazi

pokud by jsi jen zatemnil a nevyresil pricinu, tak se ti vrati!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 09:00 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
Od té doby, co mi z kapesníčku zbyly v prstech jen růžky a zbytek plaval v nádrži, kapesníčky nepoužívám. I vzhledem k tomu, že mám doma neleštěných a celkem savých A4 víc než kapesníčků :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2010 07:52 JuraS – Re: Maza
lepší je papírový kapesník ale neparfemovaný..kancelářský papír bývá leštěný a nesaje a nesaje ani kdybys ho prosil..zvlášť ten pro tisky a to jsou dneska všechny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 23:14 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: oyza
Jaký malý kytičky máš přesně namysli smich
Zelený povlak stáhni z hladiny papírem - kancelářskou A4 třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 23:12 oyza
a jak se pozna ze to je sinice? normalne sinice tam plavou takovy ty maly kyticky ne? to ja tu nemam, jen povlak. a kdyz tak co s tim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 22:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: oyza
spis tam mas sinice a netreba zakladat nove temata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 22:48 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: oyza
nemůže to být nějaká sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 22:41 oyza – chlorofyl na hladine
zdravim, mam problem. po kompletnim znovustvoreni akvaria mam tak jednou za tyden na hladine "povlak" chlorofylu - tedy predpokladam, ze je to on. je to zeleny :) nevim co s tim mam delat, poradte prosim. diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 15:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: zabak
sinice obsahuji toxiny takze sneci po kratke dobe umiraji....
zkus okruzaky, dobry jsou piskorky, protoze ji jednak konzumuji, jednak hejbou se dnem a narusuji povlak coz sinice nema rada....

ale sinice se silene mnozi takze sneci jsou jen tak na docisteni, ani kazdodenni odstranovani nepomuze, vzdycky tam neco zustane,
pokud zacne ustupovat tak pomuze zatemeni, ale bez odstraneni priciny a prosperujicich rostlin se sinice zase vrati!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 14:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: zabak
Okružák. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 14:52 zabak – Sinice žravec
Ahoj, na tu sinici tedy doporučujete kterou rybu, nebo požírače?

Někdo říkal Ampularii..

je ještě něco jiného malého dostupného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2010 17:50 Pavel – Dalsi fotka....
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2010 17:49 Pavel – Kvalitni foto sinice
Fotka k příspěvku Dobrý den, v akvariu mi nastala naprosta katastrofa. Nebudu se ptat jak co resit, je to tu uz rozebirane. Ale myslim ze pridat par myslim celkem dobrych fotografii jak muze vypadat sinice neuskodi pro pozdejsi identifikaci tem kdoz budou timto postizeni....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:12 pajik – Re: kvoro
Hlavně nepouštět do akva sluníčko!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2010 10:10 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kvoro
Jak moc "nahusto" máte akva zarostlé? A v jaké kondici jsou kytky? (Jistě "nic moc", když je sužují sinice... :-O) Co udělat čitelné fotky - šlo by?
14tihodinový cyklus při takto intenzivním osvětlení je příliš mnoho!
Za pokus by stálo snížit intenzitu osvětlení o 1 zářivku a vložit do doby osvětlení 3h pauzu. (Tím zároveň zkrátit dobu osvětlení na 9h.)
Pokud byste si troufl, mohl byste zkusit snížit pH, nejlépe přidáváním CO2.
Jak jste na tom s NO3? (A fosforem, jak se ptá Moucha?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2010 09:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kvoro
snizit dobu osvetleni, zmerit obsah fosforu, poradne odkalovat, neprekrmovat, zajistit prosperujici rostliny.... sinice vetsinou ciha ve dne a ceka na svou prilezitost (vhodne podminky), aby mohla zautocit
je silne zavisla na svetle (aspon 4 dny uplnyho zatemeni ji da co pro to, ale musis vzduchovat, aby nepochacipaly ryby), potrebuje fosfor a dusik, nesnasi pohyb, pozor je toxicka (nebezpeci pro rasozrave ryby a sneky, krevetky ji ignoruji)
pokud muzes tak ji co nejdrive dusledne odstran dokud se nerozrostla

pokud by jsi si prosel tohle vlakno tak je to tu omylano stale dokola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 07:51 kvoro
v mojom akvariu sa objavuje sinica. napáda rastliny sklo štrk aj pozadie. v malom množstve ale predsa. čo môže byť príčina?akvárium 250L, osvetlenie mám trubice 4x 30W, filter JBL crystal profi e900,
ryby :
2x ancitrus
20x neonka diamantová
8x danio pruhované
3x bojovnica pestrá
2x čichavec zlatý
3x mrenka siamska
-kŕmim 1 až 2x do dňa v malom množstve vločkové krmivo, patentky, uhorka, tablety pre ancitruse.(vločkové 1x do dňa, patentky 1x, uhorku alebo tablety striedam obdeň)

rastliny:
cryptocoryne, microsorium, echinodorus, egeria, machová guľa, anubias, bacopa

-svietim denne 14hod, čistenie a odkaľovanie akvária každý týždeň 1x (výmena 50l vody)

ako predísť tejto riase alebo s ňou zabojovať?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 11:00 Muž Rexistens [16] – Re: Vit
ja svitim od 9 do 11, od 12 do 14 a od 15:30 do 21:30
stim stinenim slunce nevim (nemam zkusenosti) ale rika se, ze by svitit slunce do akva nemelo. v tomhle neporadim jestli stinit nebo ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:52 Vit – Re: Rexistens
O.K. Zkusim to. Kolik hodin deně bych tak měl svítit?
A případně že mě dopada do akvaria ze předu přímé sluneční světlo, mám pořád svítit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:44 Muž Rexistens [16] – Re: Vit
no tak a jak stara?...zarivka vetsinou uz po pul az tri ctvrte roce sviceni rapidne klesa svitivost. Sice sviti, ale "kvalita" toho svetla uz neni dobra... navic na tech specialnich akvaristickych zarivka je specialni myslim akorad ta cena;)

asi bych postupoval takto:
koupit novou zarivku (nejake teple svetlo treba 830)
zacit cerit hladinu (vyhodit vsechno co na ni plave)a vice fitrovat
casteji menit vodua odkalovat dno
poridit nejake min narocne rychle rostoucí rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:40 Vit
Vit napsal: 15W (jakoby do fialova, nějaká starší od známého, prý přímo pro akvaristiku)

Zářivka 15 W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:28 Vit – Re: Rexistens
15W (jakoby do fialova, nějaká starší od známého, prý přímo pro akvaristiku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 15:00 Muž Rexistens [16] – Re: Vit
Jake je v tom akvariu svetlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 14:07 Vit – Re: Johan
30l - 10 neonek + ancitrus

Ještě bych potřeboval poradit nějaké nenáročné rostlinky, protože moc se mi nedaří.

Akvarko jede asi 3 měsice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 13:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Vit
Poradit nemůžu, když nevím jak to vaše akvárko vypadá. Slova: "Přerybněno nemám" nejsou přesvědčivá. ;-)
Když zatemníte, a třeba sinice opadnou, tak v následujícím chodu akvária ve stále stejném režimu, bude jen otázka času, kdy zase přijdou nějaké řasy.
Ale klidně si to zkuste, ale nejsou toho zastánce. Samozřejmě se to zatemňuje celé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 13:07 Vit – Re: Johan
Ne ryb tam moc neni, poradite mi jestli zatemnit uplně, nebo jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 12:24 Muž Rexistens [16] – Re: Vit
No ja se v mem malem akvariu zbavil sinic tim, ze poridil rychle rostouci nenarocne rostlinky(rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis - mam toho ted plen akvario :-D), casteji menil vodu a prestavky ve sviceni + CO2.
taky se mi osvecilo vyhodit rostliny z hladiny(ruzkatec sel do kose :( ) a vice ji cerit. Testy nemam, takze nemuzu rict jake byly parametr vody predtim a potom ale sinice byly po mesici pryc a snad se uz nevrati
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 12:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Vit
Příčina je asi dlouhé svícení a navíc přímé ostré slunce do akva.Primární příčina není toto, ale: Neublíží to rostlinám (už tak se jim daří mizerně)
Jelikož tu nemáte prezentaci nebo foto s popisem, tak se dá těžko radit. Nemáte dost ryb a nízkou hladinu dusičnanů? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 12:11 Vit – Jak zatemnit
Dobrý den, podle toho co sem se dočetl tak se mi objevili sinice. Příčina je asi dlouhé svícení a navíc přímé ostré slunce do akva. Když ho zatemním na jak dlouho? Toho mám uplně přikrýt aby tam nedopadalo žádné světlo? Neublíží to rostlinám (už tak se jim daří mizerně), nebo rybám?
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 08:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Rexistens
odsavat co nejvice sinice, dolejvat vodu, patrat po zdroji fosforu, zajisti dostatek prosperujicich kytek, stabilizovat pomery v akvarku, kdyz zacne sinice ustupovat tak provest zatemeni na min 4dny, pak poradne odsat zbytky a odkalit, vycistit filtr
prvotni je treba najit pricinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 22:50 Muž kortezhugo [983] – Re: trodat
"sinice se těžko zbavuje,řekl bych,že možná nejhůř" :-) ...
ee - su aj ovela horsie "veci" :)

sinice su pomerne "jednoducha" zalezitost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 19:11 Muž Rexistens [16]
no tak do zacatku zkusim min svitit, zvednou prutok vody(vic cerit hladinu) a casteji menit vodu...

nekdo mi rikal, ze sinic se da zbavit(tedy spis pomoc pri zbavovani) tim, ze se prida do akvarijni vody sul(vic nez jen pro chov zivorodek)pri tak aspon 100 g na 100 litru vody.
Mne to prijde jako blbost, ale myslite, ze by to mohlo pomoct? :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80716x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=2629