Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 13:14 Muž kortezhugo [983]
runner napsal: Mohu se zeptat, jaký plevel je nejrychlejší a nejúčinnější? Děkuji
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
daj si Rust velmi rychly a narocnost velmi nizka - a mas to... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 13:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Ano, jde o ten fosfor v substrátu. (Zajímavé je, jak ho sinice "dobývají" :))
Sinice a jemnolisté rostliny - hypotéz je vícero.
Tenellus vs. jiné rychle rostoucí rostliny - jde o přírůstek hmoty.
Egerie nemají (asi) rády přidávání CO2? Tak to by mě zajímalo, proč?... :-) (Že ho nepotřebují ve volné formě, to bych uznal...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 12:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
kdyz jsem mel sinici tak jsem ji na dne moc nemel.... ale tu oblibu dna bych videl na fosfor v usazeninach, zbytcich zradla, trusu apod.

ty jemnolisty kytky, nema to neco spolecnyho s proudenim vody?

jinak ten e. tenellus se mi moc pekne mnozil oddenky a rostl docela rychle, proto jsem ho doporucoval, ale samozrejme tu jsou rostliny co rostou rychleji.. rotala, bacopa, egerie (i kdyz ty asi nemaji radi pridavani co2, ci nejaky jev s tim spojeny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 12:10 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hf
Že mají sinice rády kontakt s (především) jemnolistými rostlinami, jsem zmínil včera. Zajímavé jsou hypotézy, proč tomu tak je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 12:01 Muž hf [54] – Re: Sid
Proč se sinice zdržují na dně?

Já je zažil jednou, a to se dělaly na vegetačních vrcholcích jemnolistých kytek (Bacopa atp, tam kde rašil vršek než se postupně rozevřel tak to bylo pokryté jemným, hodně tmavě zeleným slizíkem který šel setřít a pak vypadal na ruce jako smrkanec (akorát tmavě zelenej).

Kde a proč jsem k nim přišel asi tuším... Rozesral sem si tenkrát celé akvárko instalací reflektorů, protože se začala dělat zelená řasa na osvětlených částech kytek tak jsem přidal víc co2 aby to kytky povzbudilo, tím spadlo pH k 6ti a do toho jsem vydatně krmil živým krmením ale i vydatně měnil vodu.

Když jsem vše uvedl do původního stavu (méně CO2 (pH 6,5-7)), ubral 2 reflektory (ze 4), výrazně omezil krmení a vrátil se k původní obměně vody 1/2 týdně tak to zase obratem zmizelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 09:56 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Proč sinicím vadí piskořky svým pohybem v substrátu?
Nesouvisí to nějak s tím, proč se sinice tak rády "zdržují" na dně? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 09:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
ampularii je vicero druhu, mam zkusenosti jak s tema pazravejma tak tak s tema hodnejsima, ktere likviduji hlavne umirajici listy a okrehek, daval jsem tu odkaz na stranky, diky kterym se naucish je rozlisovat (a daj se prepnout i do cestiny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 08:43 Muž Yirka [9131] – Re: Sanka
Nevím, kde byly k vidění ta hrůzostrašná sdělení s následky nájezdu ampulárie na rostliny, ale řekl bych že ve tvém případě by rostliny nijak zvláště být ohroženy neměly. Když už se do něčeho pustí, jsou to rostliny hoodně jemnolisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 06:05 Muž trodat [11] – Re: runner
najdi si tady na foru rychlerostoucí rostliny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 00:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sanka
S tím prouděním to taky není tak jednoznačné. :-)
Provozuji nádrže jak s minimálním pohybem vody, tak s poměrně velkým prouděním. Nějaké větší problémy, které by stály za zmínku, nemám. Zase je to o souvislostech, "uspořádání", "vztazích"...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 23:49 Muž Sanka [10] – Re: Sid
No,tak teď jste mi v tom udělali ještě větši bordel.. :) Já už nevím,co si pořídit..Taky jsem jelen z toho,že má být proudění filtru co nejmenší,nádrž se má za hodinu jednou přečerpat,to by tedy mělo vyhovovat sinici,když je pomalé proudění..A naopak,voda by se měla hýbat a to zase vyhovuje jiným řasám..To je věda! :-D Takže uděláme hlasování a každý napište,jaký plž,nebo tvor je nejlepší.. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 23:15 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Sinice nemají rády pohyb? :-) Některé ho přímo "milují"! :) Samy se dokonce hýbou! ;-)
Ne, vážně - např. intenzivní pohyb vody jim vadí, protože jim neumožňuje "žít si podle svého".
A proč se sinice tak rády "zdržují" na dně nebo v kontaktu (především, ale nikoli výhradně) s jemnolistými kytkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 23:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
sinice nema rada pohyb, hybani dnem rozrusuji povlak sinice na povrchu dna..... to o tom pohynu jsem cetl v knizce.... mam najit kde to bylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 23:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
...piskorky... hejbou dnem a tim skodi sinici...
Věděl byste, proč tím piskořky sinicím škodí? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 23:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vaclav
Ani tvoje rostliny nemají z takového bublání žádný reálný užitek.
Nevím, jak dokonale se ti daří CO2 rozpouštět, ale i kdyby to bylo celých 100%, v tak velké nádrži, jakou je ta tvoje, to s pH (a uhličitanovou rovnováhou) sotva pohne.
To, že se tvým kytkám daří, je jen o vyváženosti podmínek a potřeb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 22:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sanka
tohle ti pomuze aby jsi si poridil tu spravnou ampuli (Pomacea bridgesii) www.applesnail.net

sinice obsahuji toxiny a v kombinaci s plostenkami je to smrtici kombinace pro temer vsechny sneky (vlastni smutna zkusenost, dokonce jsem videl ampuli s "nakousanou" nohou)
jediny kdo to prezily bez uhony byly piskorky, pokud neprekrmujes nepremnozi se

sinici papkaji okruzaci, ampularie i piskorky (v mensi mire, ale hejbou dnem a tim skodi sinici)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 22:29 Muž Sanka [10] – Re: Moucha
A nějakého toho tvora,který by mi nějak pomohl s tím slizem / sinicí?Přemýšlel jsem o té Piskořce,ale kolik jich je třeba do 60l?Zase by jsem nerad,aby se mi tam nějak přemnožili..A té Ampulárie se opravdu bojím,potom co jsem četl ty komentáře,jak dokáže sežrat skoro všechnu zeleň..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 22:04 Usine – Re: Sid
Nevím co má dotyčný za vodu, ale pro mě jen tenhle poměr 1 bublina/1 vteřina dostačující a to mám trochu víc vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 21:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vaclav
Omlouvám se za překlep!
Správně má být:
1 bublinka za vteřinu do 290 l akva je "o ničem"; troufnu si tvrdit, že to s uhličitanovou rovnováhou ani nehne. A to i kdybych opomenul tento fakt:...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 21:23 runner – Re: trodat
Mohu se zeptat, jaký plevel je nejrychlejší a nejúčinnější? Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 21:12 Usine – Re: Sid
Vteřina a minuta je trochu rozdíl. O ničem může být jen rozpouštění CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 21:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: runner
...CO2 dávkuji dostatečně (myslím) chodí bublinka za vteřinu...
1 bublinka/min do 290 l akva je "o ničem"; troufnu si tvrdit, že to s uhličitanovou rovnováhou ani nehne. A to i kdybych opomenul tento fakt:
...problém možná bude tím že bublinky zůstávají na hladině, moc se nerozpouští...
Můj názor, jak na věc, jsem už vyjádřil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 18:48 Muž trodat [11] – Re: runner
sid už ti to napsal plevel,plevel a zase plevel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 18:24 runner – Re: Sid
Mohu se zeptat, co tedy navrhujete krom toho umytí kořenu? CO2 dávkuji dostatečně (myslím) chodí bublinka za vteřinu, problém možná bude tím že bublinky zůstávají na hladině, moc se nerozpouští a to mám koupený difuzér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 16:19 Muž Sid [6637] - Rostliny
...kořen se mi moc vyndavat nechce. Ryby ho mají jako úkryt...
Tak ho vyndejte, ošetřete od řas a vraťte. (Sice tím zase dáváte řase větší šance, ale když myslíte, že to bez něj nejde... :)) K ošetření je ideální postřik Savem a důkladné opláchnutí vodou.
Osvětlení má takovou intenzitu, protože kytky ... při menším nechtěly vůbec růst.
Vyšší teplota si říká o vyšší intenzitu osvětlení, ale taky o vyšší dodávku živin, včetně CO2. To vše ale musí být v rovnováze; pokud není, výsledkem je to, co vidíte ve vašem akva.
Ta řasa na kořenu bude nejspíš zelená štětičková.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 14:54 runner – Re: Sid
Fotka k příspěvku ještě jedna :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 14:51 runner – Re: Sid
Fotka k příspěvku Lepší s tímto fotákem asi neudělám :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 14:49 runner – Re: Sid
Pokusím se o lepší foto. Jinak kořen se mi moc vyndavat nechce. Ryby ho mají jako úkryt. Osvětlení má takovou intenzitu, protože kytky v akva si ho žádají, při menším nechtěly vůbec růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 14:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: runner
Délka osvětlení je "v normě", "mimo normu" je jeho intenzita, jak jsem už napsal... :)
Kromě sinice to vypadá i na další řasy (?) - především na kořenu. (Kvalita fotek neumožňuje bližší specifikaci.)
K Mouchově doporučení Helanthium tenellus se nepřipojuji - abyste akva zaplnil touhle rostlinkou, (a byla vám tak k užitku), potřeboval byste jí celý kbelík. :-)
Sáhněte raději po nějakém "pevelu, který roste jako z vody". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 14:21 runner – Re: Moucha
Svícení je od 10:00 do 22:00 bez přerušení. Ještě bych dodal, že mi ve vodě plavou malé štětinky řas, které se pak přichytávají na listech rostlin a jiných předmětech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 14:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: runner
Na tak intenzivní osvětlení máte v akva celkově příliš málo kytek a téměř absenci rychle rostoucích stonkových rostlin. Navíc - jak se zdá - některé vaše rostliny nejsou vhodné pro pěstování pod vodou. (To, že večer naměříte vyšší hodnotu pH, než ráno, potvrzuje, že kytky nefungují.) Vyhoďte z akva kořen - podporuje růst řas a zbytečně zabírá místo.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 14:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: runner
vypada to na sinici, je treba mit dost prosperujicich kytek (zkus E. tennelus, me pomohl), kazdy den odsavat co nejvic toho povlaku, pomahaji puiskorky, ktere hejbou se dnem coz sinice nenavidi, a pak na 5dni zatemnit (to ji dorazi)

jeste bych zkontroloval obsah fosforu, pak taky sviceni (nesviti nonstop?)

na odsavani je dobra vzduchovaci hadicka se spojkou (jako uzka hadice u vysavace), min to poskozuje listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 14:12 Muž Dandy [4]
jsem byl nervozni, ze muj zelenej kobeber na pozadi je nejvetsi co znam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 14:01 runner
Fotka k příspěvku Ještě celkový pohled.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 14:00 runner
Fotka k příspěvku Ahoj taky poprosím o radu. Nemůžu se zbavit toho zelenýho sajrajtu. Akvo je založené cca 6 měsíců. Objem 290l, osvětlení celkem 149W, teplota vody 29. Doba svícení 12 hod. NO2-0, NO3- 20, PH- 6,8 ráno a večer při přidávání CO2 je PH 6,5. Čištění 1x týdně výměna 50l. Neví někdo jak se tedy zbavit té sinice a řasy? Děkuju
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 13:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: masek
Zkuste tu řasu promnout mezi prsty. Pokud bude lehce "drhnout", půjde nejspíš o rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 13:00 masek – Re: masek
Fotka k příspěvku a ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 12:57 masek – Re: Moucha
Fotka k příspěvku ne ne vnitřní a mám fotky sice nic moc ,ale něco je i vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 12:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: masek
co mas za filtr? nejaky externi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 11:36 masek – Re: Moucha
fotky nějak udělám hodnoty změřím,nepřekrmuji
údržba je cca.1x za týden plus mínus odsávání výměna filtru(1díl)čištění skla,cca 1měsíčně vyčištění filtru(2díl) poslední díl jen tak 2x do roka ,ale to bez vypraní dílu 2.Množství vody cca.1/3. fungovalo to ,ale něco se ... .Denně dávám pár kapek PMDD(základní) to je vše vodu nechávám odstát min.den +přípravek na vodu. Teplota vody cca.24-25C. Zítra změřím a vyfotím .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 08:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sanka
proste zamezis pristupu jakehokoliv svetla a zavedes vzduchovani, vypnes CO2 a prestanes hnojit, jinak se nic nemeni,krmis (no mozna min - rybi trosku vytravi), filtrujes, pripadne pritopis

po odtmeni provedes udrzbu, pripadne vycistis filtru (v odpustene vode z akvarka), s hnojenim opatrne, co2 podle potreby... jak se zacnou vzpamatovavat kytky

neco jako zatemeni se deje i v prirode.. treba kdyz nekolik dni je poradne zatazeno a leje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 08:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: masek
1) dej sem fotky toho co te trapi, prezentace je jeste lepsi
2) zmer obsah fosforu a NO3, pripadne ostatni hodnoty, neprekrmujes?
3) jak delas udrzbu (cetnost, postupy, objemy vymeneny vody)
4) zkontroluj jestli nahodou nesvitis nonstop (napr. preple spinaci hodiny)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 07:22 masek – pomocc
Zdravím všechny, kdo mi pomůže. Mám 120 akvárium svítím 3X 18W 840 860 70(cca.12hod. denně) přidávám CO2 a PMDD rostlin je dostatek do nedávna prospívaly, ale začala se mi tvořit asi řasa nebo co která se drží u dna na rostlinách atd. jde poměrně snadno odstranit stačí udělat trochu proud vody a je dole, dělá černohnědý chuchvalce,připadá mi že i trochu bublinky, při výměně vody téměř všechnu odstraním a za 2-3dny je zpátky. Rostliny začínají chřadnout ztrácejí barvu žloutnou.Nevíte co dělám špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 23:54 Muž Sanka [10] – Re: Moucha
No musím říct,že teď snad poprvé se mi daří nad tou sinicí vyhrát.. :) Takže by jsem opravdu měl na 5 dní zatemnit?To třeba přikrýt dekou a vůbec nesvítit,nekrmit,nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sanka
piskorka vezvita by se ti hodila, je to takovy uklizec dna, jinak kypri dno a sinice nema rada pohyb, sinici bych kazdy den odsaval, rozhodne bych pridal vic rychleji rostoucich kytek a kdyz bude sinice na ustupu tak bych tak na 5dni zatemnil
taky bych premeril obsah fosforu a dusiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:50 Muž Sanka [10] – Re: Sanka
Tak jsem na na rychlo vložil fotku,nádrž vypadá už trochu jinak,ale aby jste měli alespoň nějakou představu..Tak prosím o rady.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 18:09 Muž kortezhugo [983] – Re: michal111
...toto mas trochu "horsie"
...malo rastlin+diskusy :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 18:05 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: michal111
To jsi musel přitáhnout s nějakým kořenem nebo rostlinou.Já nemám rostlinstvo žádný, svítím jen jednou 40W zářivkou od 19.00 do 24.00 a řasu nemám žádnou.Jelikož nemáš žádnou džungli, tak bych to asi vyřešil kompletním předěláním akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 17:53 michal111
Fotka k příspěvku A ještě jednu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 17:52 michal111
Fotka k příspěvku Tohle mám já a nemohu se toho zbavit
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80716x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=2701