Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sera Baktopur

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sera Baktopur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2022 14:09 Žena Summer [48] Re: ctibum
Kočky se taky odčervují 4x za rok, aby se předešlo zaplnění střev červy a zabránilo se dalším nemocem...chtěla jsem tak "pomoci" i svým rybičkám, aby byly zdravé...proto jsem se zeptala, tak nevím proč ta jedovatá odpověď hmm myslela jsem tím, že jim dám preventivně třeba 2tbl za půl roku na vyčištění střev, ne,že je tím budu krmit denně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2022 13:42 R Muž ctibum [6876] Re: Summer
Ty bereš preventivně Paralen, abys neměla horečku...? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2022 13:38 Muž Jozef [311] Re: Summer
Je to liečivo, nie krmivo. Každý liek je záťaž na organizmus (sám o sebe škodí). Podľa popisu, asi nebude ani blahodarne pôsobiť na bio-rovnováhu. Skôr by som povedal, že sa tým (preventívne používanie) vybudujú rezistentné kmene na danú látku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2022 11:25 Žena Summer [48] – Sera baktoTabs
Dobrý den, lze rybičky krmit těmito tabletami preventivně? palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 16:14 Pavel – Léčba Baktopurem
2 dny už pozoruji cizí bílí útvar na tlamičce mého skalara. Dnes jsme ho separoval do 60 l sanatoria přisipal polévkovou lžíci soli, zvedl teplotu na 30 C a jel zakoupit Baktopur. Nakapal jsem 50 kapek a přidal filtrace a budu po dobu 5 dnů léčit doufám se zdárnym koncem o který se poté podělím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2020 19:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Welt
Pokud nevidíš žádné změny od započetí léčby - tak je to dle mého zbytečné dávkovat dál - nemá to žádný účinek - tudíž to jen zbytečně zatěžuje organismus -ono těžko říct kde to má původ , můžou to bejt bakterie v traktu , můžou to bejt střevní paraziti , může to bejt fiziologického původu,a s těmi betami je to taky někdy na levačku - toto se objevuje dost často - já bych ordinoval vodoléčbu , měnit vodu stejné teploty jako v akva a baktotabs- 2-3x denně kousek - žádné přežírání , pokud to bude žrát. v žádném případě ničím jiným nikoho nekrmit ,ničím nehnojit - jednoduše se snažit o co nejčistší prostředí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2020 18:48 Muž Welt [4] Re: MonterMonty
Seachem Flourish a Seachem Flourish Excel už nedávám delší dobu. No a mám teda pokračovat s baktopur nebo si myslíš, že to může uškodit i těm krevetám? Kouknu se po tom krmivu no. Snad to pomůže. Teplotu jsem zvedl na 29 stupňů když před 6 dny z 27 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2020 18:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Welt
6 dní už je i na baktopur docela dost - to už by měl zabírat - kdysi jsme měl podobný problém , zabraly každodenní výměny vody, krmení baktotabsem a zvýšená teplota - účinná látka nifurpirinol se tak dostane jednodušeji do trávícího traktu - kde je s největší parvděpodobností problém -někdy ho ale ryby nechtějí žrát

v druhé řadě bych zamyslel nad litím různých srachemů do akva - obzvláště ten fluorish - je to jen naředěná desinfekce a takřka žádný využitelný uhlík do akva stejně nedostaneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2020 18:07 Muž Welt [4] – Baktopur nezabírá
Fotka k příspěvku Čau, máte někdo tušení co to bude za nemoc? 6 dní dávám Baktorup protože jsem si myslel že to bude vodnatost ale pořad se to zvětšuje. Může to být i nějaký nádor? Protože krevety jsou v pohodě. A co se týče bakterii tak i těch tam musí bát málo když každý den mi jede UV lampa...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 13:35 Muž bici10 [24] - TetryRe: michalt
Já teď jedu právě do hornbachu tak uvidím co tam mají. Rybku jsem viděl dnes po dvou dnech a byla na tom už špatně tak jsem zkrátil utrpení
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 12:11 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: bici10
OT: Tak ještě počkej, co napíše někdo jiný. Někdy taky bývá lepší léčit hned něčím méně vhodným než čekat na optimální léčivo, jindy se čekat vyplatí. eSHa 2000 mívají většinou třeba v Hornbachu. V nádržích, kde jsem Baktopur použil, mi kytky nezničil - na rozdíl od nitrifikace.

Jestli se rozhodneš čekat na jiné léčivo, měň zatím častěji část vody, aby byla postižená ryba v dobrých podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 11:56 Muž bici10 [24] - TetryRe: michalt
Jo dekuju za názor jde mi o to že bych to chtěl hned použít takhle to budu muset objednat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2019 11:51 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: bici10
Obecně jsem měl lepší zkušenosti s eSHa 2000. Na BRP mi zabíral líp a obecně to akváriu ubližovalo méně, téměř vůbec. Kytky si nevšimly ani vyššího nebo prodlouženého dávkování.

Možná někdo zkušenější napíše, že se pletu, ale zatím se mi s ohledem na léčení i na ochranu prostředí v akváriu nejlepší ukazuje být cesta:
- na povrchové infekce, plísně, BRP aplikovat eSHa 2000 přímo do akvária.
- na pokročilé vnitřní infekce aplikovat rovnou Baktopur Direct v separátní nádrži.

Pro Baktopur jako takový, jsem zatím smysluplný prostor nenašel, zdálo se mi, že nadělal víc škody než osohu. Toť má zkušenost, rád se nechám případně vyvést z omylu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 11:39 Muž bici10 [24] - Tetry
Ahoj nemáte někdo zkušenosti s tímto produktem www.superzoo.cz/… na bakteriální rozpad ploutví? Zajímá mě to jestli je šetrný k rostlinam :-) aby mi to nezabilo kytky :-) všem dekuju za postřehy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2019 19:50 Žena Irbis191 [13] – Filtrovat nebo ne?
Dobrý den, léčím rozpad ploutví bactopurem, píšou zde, že se nemá filtrovat a mě by zajímalo, jestli to myslí po dobu kapání léku do vody nebo po celou dobu léčby (3 dny).
Dík za reakce
EDIT- A ještě se chci zeptat, mám jim nechat rozsvíceno nebo zhasnout?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 16:07 R Muž romant [27983] Re: DavFM
Holý akvária to použití directu snášejí daleko lépe než akvária s aktivním dnem. Ve tvém příspěvku spatřuji jednu podstatnou a zdůzarnění hodnou věc a tou je ta správná doba léčby bez výměn vody. Ono jsou prostě momenty, kdy je vhodný vodu neměnit(což je ode mě jistě divné :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2018 08:47 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: RE5PEK7
Má zkušenost je trochu jiná. Většinou se píše, že sladkovodní akvárium to nenaruší a to mohu potvrdit.
Akvárium 250l,bez dna, pouze velký kus hnědovky,filtrace větší kostka biomolitanu, cca 80 středně velkých skalárů, na pár kusech (5-6) plíseň,spíše asi bakterie,takové skoro až hnisavé rány. Acriflavin nezabral,zkusil jsem hypermanganem potírat postižená místa,ale bez úspěchu, dal jsem tedy Bactopur direct, 1 tableta na 50l vody.
Ty rány se vyčistily,pak zčernaly a postupně se úplně zahojily, až nebylo vůbec poznat, že tam někdy chyběly šupiny.
Léčivo jsem nechal 4 dny (v návodu se píše 3) a pak jsem vyměnil cca 2/3 vody. I po tomto léčení jsem dále měnil vodu tak, jak jsem byl zvyklý, tzn. co 5 dní (někdy i 7) cca 80%.
Nepozoroval jsem žádné známky narušení biologické filtrace, vše bylo prakticky tak jak před léčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 08:03 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Sid2
Ideálně přelov ryby pro účel léčby do jiné (karanténní) nádrže, protože v stávajícím akvárku by ses tímto přípravkem připravil o biologickou rovnováhu. A aplikuj Bactopur pouze do karantény. Pokud nemáš nějaký honič vody do karantény, tak alespoň umístit na dno vzduch. kamínek.
Pamatuj, že v karanténě budeš muset měnit často vodu (ideálně 1/2 každý den), protože by se jinak v důsledku absence biologické filtrace hromadily dusitany a jiné sajrajty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 21:21 Sid2 – Baktopur a vzduchování
Zdravím!
Chtěl bych se zeptat, jestli lze použít Baktopur i bez vzduchování.
Za odpověď předem děkuji...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 09:26 R Muž romant [27983] Re: Daviman84
Použij Bactopur direct, pamatuj na jeho schopnost likvidace nitrifikačních bakterií. Před použitím nádrž, kde byla použita eSha pořádně vypláchnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 09:23 Muž Daviman84 [9] – Z eSHa2000 na Baktopur
Zdravím, léčím bakteriální rozpad ploutví u bojovnice přípravkem eSHa2000... Léčba trvá týden s nic moc výsledky. Mám to s ním zkoušet dál nebo můžu zkusit Sera Baktopur? Nebude problém se změnou léčiva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 07:34 Kknchr – Sera baktopur
Ahoj nevíte po jak dlouhé době se můžou opět aplikovat Sera Baktopur kapky?
Dávkování je takové: 1 den : 22kapek na 20 litrů
2 den : kapky vynechat
3 den : 22kapek na 20 litrů
Pak se mění voda...........
Ale nikde jsem se nedočetla po jak dlouhé době se toto může zopakovat, nemáte s tím někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 11:13 Žena hannyy [13] - Labyrintky – Krunýřovci, Danio rozpad ploutví
Ahoj moje bety mají rozpad ploutví koupila jsem baktopur, ale potřebuji vědět jak jsou na tom s tímto onemocněním Dania a Krunýřovci. Všude na fóru se dočítám že sumečci a podobné nemají léčiva v lásce. Nemoc mi propukla v akvárku, bety mam v karanténě. Jde mi o to jestli léčit preventivně celé akvárium (krunýřovci jsou většinu času poschovávaní a vylézají až s tmou, nevím jestli to mohou taky chytit), u Dánií nemoc zatím nepropukla a je potřeba vzduchovat? Moc Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 10:51 R Muž Silent [5949] Re: romant
Připojuji se k doporučení :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 10:50 R Muž romant [27983] Re: Klára
Z těch komerčních přípravků třeba ten Nitrivec o jehož účincích jsem Ti psal již v první reakci na Tvůj dotaz, tato kalamitní situace k jeho použití vybízí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 10:47 R Muž Silent [5949] Re: Klára
Pokud jsou rybky na tom špatně díky zvýšené hladině NO2 je podávání Baktopuru silně kontraproduktivní. Tento lék totiž vymlátí i to málo nitrifikačních bakterií co v nádrži patrně je. Ideální je, jak píše Roman, provádět "vodoléčbu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 10:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Klára
Jestli jsou otrávené, tak je léčivy jen dorazíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 10:44 R Muž romant [27983] Re: Klára
Vodoléčbu, vodoléčbu a zase vodoléčbu, to je to co Tvému akváriu teď pomůže nejvíce. Už žádný tablety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 10:41 Klára Re: Silent
Napsala jsem to špatně, rybky jsou nemocné z toho že tam bylo moc NO2, ale hlavně bych potřebovala vědět zda bych ty tablety měla dávat všechny tři dny, a nebo ten první den, protože jsem to z návodu moc nepochopila =(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 10:37 R Muž romant [27983] Re: Klára
No a když už jsme u těch doporučení co na plísně, tak nejlepším "léčivem" je udržovat akvárium v takový kondici, aby k tomu zaplísnění vůbec nedocházelo, protože tím použitím léčiva se léčí následky, ale příčiny Ti pravděpodobně zůstávájí v nádrži. Základem je správná hygiena dna, odkalovat dle potřeby a pravidelně měnit alespoň 1/3 vody týdně a když už se nějaká plíseň vyskytne, tak nejdříve skusit vodoléčbu v podobě intenzivnějších výměn vody a teprve potom se uchylovat k použití komerčních přípravků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 10:29 R Muž Silent [5949] Re: Klára
Libor má recht ;-) . Baktopur na plíseň není. Pokud zůstaneme u výrobků Sera tak na plísně velmi dobře zabírá Mycopur a jako doplněk podpůrně Ectopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 10:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Klára
To bude tím, že Baktopur direct není na léčení plísní na rybách právě tím nejvhodnějším léčivem... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 09:50 R Muž romant [27983] Re: Klára
Postupuj dle přiloženýho návodu a měj na paměti, že tím léčením, pokud je prováděno ve společenským akváriu si z akvária vytváříš mrtvou zónu, protože použitím toho bactopuru dochází k likvidaci nitrifikačních bakterií, takže bude nutné provést restart nádrže, buď intenzivníma výměnama vody, aby se suplovala činnost filtrace a nebo si lehce pomoci použitím třeba příprvku nitrivec, který vsobě obsahuje mletej zeolit a tím bude na sebe vázat škodlivý N látky, který se Ti začnou ve větší míře v akváriu tvořit a zároveň obsahuje kulturu bakterií, takže dojde k jejich rychlejšímu namnožení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 09:43 Klára – Plíseň =(
Dobrý den, léčím na našich rybkách plíseň Baktopurem direct již 2 dny a příjde my, že mi to moc nezabírá. Mám tam ty tabletky dávat pouze první den? Nebo i ty další 3? Popřípadně co by jste radily? Předem díky za realce =)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 10:20 R Muž romant [27983] Re: Majkky
Pozor na ty sumce, nejdřív to nastuduj, osobně se mě to moc nezamlouvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 10:17 Muž Majkky [0] - CichlidyRe: romant
Ďakujem tak použijem ten costapur do celej nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 10:13 R Muž romant [27983] Re: Majkky
Osobně bych přeléčil tu krupici costapurem celou nádrž. Když použiješ ještě ten bactopur, tak si vymlátíš nitrifikační bakterie a budeš se dostávat ještě do větších problémů. Pokud léčit tím bactopurem, tak bych léčil jednotlivý ryby v separé nádrži, ovšem pokud mají všichni krupici, tak je nutný to přeléčit všechno tím costapurem. Rozhodně postupuj dle návodu a doržuj dávkování a časy.
Edit: Na to léčení sumcovitých se podívej sem www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:55 Muž Majkky [0] - CichlidyRe: romant
Rybky majú krupičku a na sumčekoch po tele vydno na kožy krvavé ranky a po tele biele ako to písať chumáče ako vata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:40 R Muž romant [27983] Re: Majkky
Co tak chceš léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:38 Muž Majkky [0] - Cichlidy – Kombinácia
Dá sa prosím Vás kombinovať baktopur s ostatnými liečivami od sery????Napr súčastne dávkovať Bactopur a costapur?????????????????? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 18:28 stefina – pestřenec versus baktopur?
Fotka k příspěvku Dobrý den.

Je to již delší dobu, co pozoruji u jednoho samce pestřence červeného zvláštní nárůstek u ploutve. Po čase se přidal problém s tlamkou. Jakoby se někde poranil, ale postupně se to zhoršuje. Zkusil jsem nasadit třídenní léčbu baktopurem od Sery. Zlepšení ale žádné. Nevíte náhodou o jaké onemocnění se jedná a co by mohlo zabrat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 09:36 surpan Re: Designer
Děkuji za odpověď. Myslel jsme si, že to tak je. I Nitrivec jsem si předem pořídil. Teď nezbývá než čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 15:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: surpan
Vysledek vyvrazdeni nitrifikacnich bakterii, filtr i dno je z tohoto pohledu fuc, ted bacha na otravu ryb slouceninami dusiku, jejich prevod na neskodny NO3 se nekona. Projevuje se to mimo jine i tim, ze se ryby dusi.

Kdyz uvidis, ze se neco takoveho deje, ale jeste neni cas na dalsi davku, vymen vodu a pridej davku Baktopuru, kterou jsi s vodou odebral - snad ale nebude az tak zle. Pred kazdou dalsi davkou Baktopuru vymen klidne pulku vody, akvarko pak vydrzi do dalsi davky. A po vyleceni klidne men vodu i tretinu denne, az to akvarko zase sedne kam ma, a po dobrem odstraneni leciva vymenou vody (nebo i filtraci pres aktivni uhli), si muzes k jeho obnoveni pomoci treba pripravkem Sera Nitrivec.

Po takovem lecivu bohuzel nastava kbelikova katastrofa, tedy pokud nemas hadice primo k akvariu, holt se nabehas :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 19:58 surpan – Zakalení po baktopuru?
Zdravím, prosím o radu k baktopuru. Použil jsem poprvé baktopur kapky na léčení rybek, dle dávkování. Hned po první dávce velmi slušně vypadající akvárko vypadá jako zanesenej rybník, voda je kalná, na skle a rostlinách je nános. Rybky a šneci zběsile rejdí u hladiny i když od rána vzduchování kvůli nemoci jede naplno. Je to normální? Mám to jen přečkat nebo to je nějaký vedlejší účinek? sad
Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:38 Muž donleo [1] – jak po 3. dni?
zdravím, mám v léčení 2 tetrovité ryby. v návodu je jen postup na první tři dny a dál nic. rybky se zdají lepší, ale nechci nic uspěchat... má tím být léčení ukončeno? jsou odlovené v malém akva, tak nevím, jestli už je čas vrátit je k ostatním.... díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 13:59 david – léčba baktopurem
ahoj mám nemocného jesetera který má opuch v oblasti plic a dnes mi v akvaristice odporucili léčbu baktopurem máte s ním nekdo skusenosti? dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 22:06 Žena Nerina [7] Re: Bob66
Díky, potvrdili jste mi, co jsem si myslela, chemii ne e. Ploutve mají v pohodě, ty malé jsou trochu otřepené, ale to měli vždycky, jak se pošťuchujou, v apetýtu jim to nikdy nebránilo. Jinak mražené jsem jim dneska koupila, zatím bez zájmu hmm No tak ještě uvidíme... Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 21:33 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Nerina
Nasazení Sera baktopuru u tebe není vůbec na místě X-) Baktopur je na bakteriální rozpad ploutví a silné bakteriální infekce ;-) Pokud nemají žádné příznaky tak je nech někdy trvá delší dobu než si ryby zvyknou na proběhlé změny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 21:33 R Muž Silent [5949] Re: Nerina
Než tam lít preventivně jakékoli léčivo tak podle mého názoru bude rozhodně lepší jim třeba nabídnout jiné krmení. Možná jim stávající prostě nechutná. Zkuste jim podstrojovat kvalitním mraženým. Tím snad nepohrdnou ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 21:24 Žena Nerina [7] – Bactopur
Ahoj, uvažuju o nasazení Bactopuru, ale jak bylo uvedeno výše, nechce se mi léčit zbytečně. Mám problém se skaláry, kteří po přestěhování do nového, většího akva ztratili chuť k jídlu. Vypadají úplně normálně, vybarvení, plavou si po akva, ale když jim nasypu krmení, tak místo toho, aby se vrhali po žrádle a mlaskali na hladině, tak koukají, až co jim nechají platy a black molly, no a potom opatrně začnou vyzobávat, co ostatní nechají. Ze začátku něco vyplivnou, pak začnou pomalu žrát, ale žádná sláva. Bobky mají po červeném vločkovém krmení do červena, konzistence mi přijde taky normální... Myslíte, že má smysl "pro jistotu" nasadit bactopur? Jinde v diskuzi jsou tyhle případy delší aklimatizace zmiňované, ale už jsou to tři týdny, co tak nějak žerou nežerou... Předem díky za radu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4412-sera-baktopur