Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 17:02 Žena petrys [107]
myslím, že když vše funguje, tak není třeba odkalit, ovšem jednou za čas to taky neuškodí, někde jsem četla, že si na odkalovací zvon můžeš nasadit silonku, aby ti to nevcuclo krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 17:00 Maxim – Nutnost odkalování
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je nutné odkalovat. Mám 55 litrové akvárko a už rok jsem ho neodkaloval. Je to hlavně z důvodu, že je hustě zarostlé a také v něm chovám krevetky, které se mi krapet přemnožily a pokrývají spolu s malýma ancistrusama prakticky celé dno. Akva funguje již rok bez jakýchkoli problémů (řasy, zákal, nemoci), voda je průzračně čistá a bez zápachů. Detrit usezený ve štěrku však hodně hnije (až do červena). Mám to nějak odkalit nebo pokud vše funguje to mohu takto nechat? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 15:13 Štěpán
Zanedbal jste konzumenty - rostliny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 14:53 langosh
Jistě, ale oni permanentně nepřehrabují 100% volného dna - mají své oblíbené fleky a naopak jsou místa, kam se dostanou jednou ja čas. Nicméně podle toho, co píšete vy by potom měly být výrazně vyšší hodnoty dusíkatých látek v celém AQ. A tak tomu prostě není - mám obdobou výši NO3 i v AQ s cichlidkami a ti žádní velcí čuníci nejsou...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 14:27 Štěpán
Problém je v té neustálosti. Protože tím neustálým prohrabáváním způsobují ve dně tak silný průtok vody že ke zvýšení koncentrace prakticky nemůže dojít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2007 14:21 langosh
Na tento topic jsem narazil náhodou, při hledání úplně něčeho jiného a i když už vypadá celkem mrtvý, dovolím si též menší poznámku. Nebojte se nebude se pohybovat na tak akademické úrovní jako množství výše (níže) uvedených příspěvků. Takže něco z praxe...

Zajímám se tak trochu o chov geophágů a jak už napovídá latinský název, jde o ryby, které vyhledávají potravu neustálým přesíváním dna (btw anglický je eartheater a např. polsky je to ziemiojad). Současně se jedná o ryby, které jsou mimořádně citlivé na jakékoliv zvýšení dusíkatých látek. Přesto je zřejmé, že jim neustálé prohrabávání dna (a tím myslím i v AQ) nijak neublíží.

Myslím si tedy, že v průměrně udržované nádrži nevzniká v horní vrstvě substrátu žádná výrazná koncentrace dusíkatých látek, která by mohla nějak negativně ovlivnit podmínky v nádrži (např. při zmíněné „recyklaci“ vody)...

Roman X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 15:44 Žena Alena.sv [89]
Ahoj.Mám taky problém s vodou ve svém největším akva. sad Minulý pondělí jsem odkalila,vyčistila filtr ve vodě z akva(docela poctivě) a manžel mi aktivně i přes můj zákaz vypláchl kyblík od filtru ve vodovodní vodě.Během dvou dnů se začala docela dost :-( voda kalit.Navíc se na konci týdne objevila na dvou nových čichavcích tečka krupičky.Dala jsem již dvě dávky Exitu.
Už třetí den nekrmím(myslela jsem na nálevníky).Bohužel voda se nelepší,už se na to nemůžu koukat.Koupila jsem si od Aquaru Terap fag na zákaly a dnes jsem už nevydržela a dala jsem tam dávku podle návodu.Měla bych ještě dát třetí dávku Exitu.Můžu ji tam k tomu přidat,nebo raději ne a přidat sůl?
Vzduchuju,vodu jsem od té doby nemněnila,ph O.K.,NO3 min.,No2 nemají zatím test.
Co mám dělat???? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2007 14:56 Muž Johns [30] - Cichlidy – to Miky
Ahoj easy clean je supr takhle čistý akva sem snad jěště neměl a je naškodu když thorakát se přehrabuje v kamínkách a lítá okolo něj bordel?? myslím si že to asi bude normál ne?? protože víc odklalit už to nejde ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2007 00:06 Muž Miky [14] – Johns
Ahoj tak jakej je Easy Clean?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 14:49 pansuu – TAMY 10.6.2007
Fotka k příspěvku Přijmy mojí omluvu. V akvariu s hodně rostlinami se opravdu hůř odkaluje hmm
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2007 13:45 R Muž Mrakoplash [1776]
uz to nereste usadi se to ;-)
a chemii jak tu nekdo radil, bych tam osobne nedaval hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 13:41 kittie
jen tak mimochodem tak dno jsme propírali, pěkně dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 12:55 Muž filipsi [1296]
Jasne, nalevame vodu, tak podle toho se jmenuji nalevnici, ne :)?. Proste kazdopadne to zmizi, at je to co je to, a priste proper poradne dno, bude toho min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 10:34 Muž Nik [191] – Nálevníci?
Ještě při napouštění akvária a už nálevníci? To se ti vážně povedlo potlesk palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 09:20 Žena Markii [10]
mohli by to byt nalevnici ne? ti zmiznou pokud nebudes menit nejakou dobu vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 07:01 Greksa
V pohode sa to usadi len vyckaj, pridaj nejake roztoky a tak pre vytvorenie vhodnych bakterii a prostredia a ono sa to usadi resp. vycisti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 13:12 Žena Vesnach [56] – ..
Kdybych neproprala sterk, byla bych na tom stejne. Jak uz bylo receno, zapnout filtr a cekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 12:54 Nik – Usad se to
Přidávám se k názoru, že se to usadí. Jestli jste před tím neproprali štěrk, tak teď už víš, že to příště máte udělat:-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 22:17 kittie
ta voda už je dopuštěná až nahoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 22:09 jonathane – re
No a taky tam mas malo vody, ne.......
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 21:09 R Muž Mrakoplash [1776]
ja bych to moc neresil, to sou stopro ty jemny castecky kterych se zbavuje pri propirani. Urcite se usadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 21:08 Muž Jammes [72] - Afrika
vydrž, během týdne až 14 dnů by se to mělo zlepšit, je potřeba nechat zapnutou filtraci a zatím nedávat ryby (až po 14 - 20 dnech)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 21:07 kittie
no já nevím vypadá to dost bledě, teda spíš tmavě hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 21:05 R Muž Mrakoplash [1776]
ja bych pockal co bude dal ;-) Hodne pravdepodobne se to usadi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 21:04 kittie
Fotka k příspěvku tady je dost nepovedená fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 21:03 kittie – zakalenén akvárium
no tak jsme konečně založili akvárium :-) , ale co se nestalo na dno jsme přidali substrát aquabasic plus JBL a přikryli to štěrkem velikosti 4 - 6 mm a napustili jsme celé akvárium no a voda je celá kalná vytvořil se tam jakýsi mrak :-( máme 300litrové akvárium a nevíme co s tím sad poraďte nám prosím, děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 14:52 pansuu – Petr
ano je skleněnej, taky se mi ho už podařilo ťuknout :-D Kámoš to dělá u kahanu, z trubice, takže další pívo smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 21:33 Muž Miky [14]
easy clean dobrá volba potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 21:28 Muž Johns [30] - Cichlidy
Tak dnes sem koupil ten odkalovač easy clean
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 21:17 Muž JirkaJirka [10]
jo jo neni to idealni lepsi by bylo vetsi zvon....hadicka je sice dost meka ale necha se a hlavne clovek si nemusi nasavat ;-) dole na tom byla mrizka ale uz neni ta sla dolu hned. ja to koupil na Proseku v bille
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2007 18:15 slada
pumpička vypadá dobře... palec v eroticcity by to stálo hafo peněz a na Vinohradských rabkách jen 65Kč potlesk palec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 13:53 Petr – Odkalování dna
Nu z čeho??...Kamarád je zřejmě sklář a za pivečko vyfoukl krásný zvon. Tento jsem měl a rozbil jej. Škoda, že neznám podobného šikovného skláře s píš´talou... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 13:47 Havran – pansuu
Z čeho je ten zvon vypadá to dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 13:46 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jojo sundat jde,ale mě šlo,že sem potřeboval něco průhlednýho a hlavně,pokud sundáš mřižku,tak saješ i to co nechceš:)a rohy?o to nemluvě:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 12:52 pansuu
Fotka k příspěvku Odkaluji tímto, vyrobil kamarád za 1 pívo :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 12:34 stavik
Šak ta mřížka jde sundat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 11:53 Ondrej
No to s tim balonkem jsem videl na vin. rybickach, jeste ted lituju ze jsem ho nekoupil (za 65kc), ale nelibila se mi ta mrizka dole. Mam vizitku na toho tipka co to prodaval: www.fytosel.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 11:27 Žena Rebbie [71]
Pánové a kde ste koupili to s těma pumpičkama (vakuovejma :-D)?? Né, vážně, já ve zveráku viděla jen takový to dlouhý širší odkalovátko, což mi do malýho akva příde nerozumný :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 10:10 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jirkajirka:tohle mám taky,ale ten spodek je o ničem,překopal sem to X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 10:09 Muž JirkaJirka [10]
Fotka k příspěvku timhle si neloknes ;-) a nestalo to moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 10:04 slada
a sakra to je sraního s odkalováním :-D smich loknul jsem si asi 2krát když jsem začínal..dá se to vychytat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 08:33 Muž wayn [79] – proč nacucávat?
Osobně odkaluji hadičkou a zvonem (v případě potřeby vlastní zvon oddělám), stejně jako Horác má na nejspodnější fotce. Je to nejlevnější a plně dostačující řešení.
Nasávat vodu ústy vůbec není třeba. Vezmu hadici do vany, jeden konec přiložím k baterii a pustím vodu. Hadička se naplní vodou a vytéká druhým koncem, pak stačí dát oba konce do stejné výšky, případně zacpat prsty (stačí jeden). Přemístním se k akvárkům a můžu odkalovat. Po skončení nenechám vodu vytéci, ale zacpu vytékající konec a celou hadičku přemístním do nádoby s čerstvou vodou, uvolním otvor a voda zase teče do akvárka. Případně hadičku odložím do nádoby s čerstvou vodou aniž bych ji vypustil - jsou dva způsoby: a) oba konce pod vodou jedno jak, b) oba nad vodou ve stejné výši. Trochu pocuchám rostlinky v akváriu a pak pokračuju s nalíváním vody. Takto vypustím a napustím i několik (všechny tři co mám ;-) akvárií za sebou, bez pumpiček, balónků, čerpadel čí vlastních úst, prostě levně a efektivně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 16:33 stavik
Mám taky s tím balónkem, stála mě asi 75Kč a vodu koštovat nemusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 16:11 fazola
No nečetl jsem to tu celé, ale dá se +- za 70,- koupit odkalovač, který má (mizerný) zvon s mřížkou, má takovou měkkou houserovou hadici a nejlepší je na ní takový balónek, kterým si natáhnete vodu bez cucání ústy. Jednou jsem si akvárkové vody lokl a Sauvignon to teda nebyl ;-) Zvon jsem teda použil, jak tu máte, s tou zelenou trubkou (i s ní, průměr pasuje). Celkem teda cca 100,- a už to tak funguje 2 roky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 16:10 Muž Johns [30] - Cichlidy
já sem dostal k odkalovači takovou pumpičku ta se dá na jedne konec hadice párkrát zmáčkneš a už to teče ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 15:54 Muž PT [89]
jeste pokrocilejsi metoda, zejmena pro lidi, kterym vadi to riziko, ze by mohli prijit do kontaktu s vodou z akvaria, je naplnit hadici vodou nezavadneho puvodu (destilka), ucpat na obou koncich prsty. Jeden konec do akvaria, druhy do kbeliku (nize nez prvni konec) a uvolnit otvory. Otvory hadicky samozrejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 14:20 Vitekm
jak se už mockrát probíralo, nevyplatí se šetřit. Doporučuju koupit adkalovačku s regulací průtoku. Pak si průtok vody reguluješ a můžu každého uklidnit, že i malý tah dokáže vytáhnout výkaly spolehlivě ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 14:01 Žena Rebbie [71] – Štěpáne
potlesk krásnej popis :-D Díky smich mam pocit že dycky půl akva v podstatě vypiju bleee :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2007 13:49 Štěpán
Pokročilá methoda nacucávání:
1. Vložíme odkalovadlo do aquaria.
2. Hadicu necháme viseti přes hranu akvária směrem dolů.
3. Vložíme hadicu do huby.
4. Vsajeme několik doušků vzduchu.
5. Zacpene díru jazykem.
6. Povolíme díru a sledujeme, zda se nám do huby žene vzduch.
7. Žene li se, rychle hadici přemístíme do kýble, neboť za vzduchem se už žene proud vody.
8. Nežene-li se, jdeme zpět na krok 4.

Poznámka: Není radno strkati konec odkalovače do dna už před nacucáváním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 13:41 Digger – No může no
A když z toho máš strach, tak věz, že jsou i horší věci a mnohem více nebezpečné, než trocha rybích výkalů...
Ne. Všechny odkalovače nemusí být nakoupené :-D
A proč si to nasávání nevyzkoušet třeba na kbelíku s čistou vodou????

A na malá akvária stačí i samotná hadička...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 46009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=2625