Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 14:52 pansuu – Petr
ano je skleněnej, taky se mi ho už podařilo ťuknout :-D Kámoš to dělá u kahanu, z trubice, takže další pívo smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 21:33 Muž Miky [14]
easy clean dobrá volba potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 21:28 Muž Johns [30] - Cichlidy
Tak dnes sem koupil ten odkalovač easy clean
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 21:17 Muž JirkaJirka [10]
jo jo neni to idealni lepsi by bylo vetsi zvon....hadicka je sice dost meka ale necha se a hlavne clovek si nemusi nasavat ;-) dole na tom byla mrizka ale uz neni ta sla dolu hned. ja to koupil na Proseku v bille
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2007 18:15 slada
pumpička vypadá dobře... palec v eroticcity by to stálo hafo peněz a na Vinohradských rabkách jen 65Kč potlesk palec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 13:53 Petr – Odkalování dna
Nu z čeho??...Kamarád je zřejmě sklář a za pivečko vyfoukl krásný zvon. Tento jsem měl a rozbil jej. Škoda, že neznám podobného šikovného skláře s píš´talou... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 13:47 Havran – pansuu
Z čeho je ten zvon vypadá to dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 13:46 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jojo sundat jde,ale mě šlo,že sem potřeboval něco průhlednýho a hlavně,pokud sundáš mřižku,tak saješ i to co nechceš:)a rohy?o to nemluvě:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 12:52 pansuu
Fotka k příspěvku Odkaluji tímto, vyrobil kamarád za 1 pívo :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 12:34 stavik
Šak ta mřížka jde sundat... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 11:53 Ondrej
No to s tim balonkem jsem videl na vin. rybickach, jeste ted lituju ze jsem ho nekoupil (za 65kc), ale nelibila se mi ta mrizka dole. Mam vizitku na toho tipka co to prodaval: www.fytosel.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 11:27 Žena Rebbie [71]
Pánové a kde ste koupili to s těma pumpičkama (vakuovejma :-D)?? Né, vážně, já ve zveráku viděla jen takový to dlouhý širší odkalovátko, což mi do malýho akva příde nerozumný :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 10:10 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jirkajirka:tohle mám taky,ale ten spodek je o ničem,překopal sem to X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 10:09 Muž JirkaJirka [10]
Fotka k příspěvku timhle si neloknes ;-) a nestalo to moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 10:04 slada
a sakra to je sraního s odkalováním :-D smich loknul jsem si asi 2krát když jsem začínal..dá se to vychytat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 08:33 Muž wayn [79] – proč nacucávat?
Osobně odkaluji hadičkou a zvonem (v případě potřeby vlastní zvon oddělám), stejně jako Horác má na nejspodnější fotce. Je to nejlevnější a plně dostačující řešení.
Nasávat vodu ústy vůbec není třeba. Vezmu hadici do vany, jeden konec přiložím k baterii a pustím vodu. Hadička se naplní vodou a vytéká druhým koncem, pak stačí dát oba konce do stejné výšky, případně zacpat prsty (stačí jeden). Přemístním se k akvárkům a můžu odkalovat. Po skončení nenechám vodu vytéci, ale zacpu vytékající konec a celou hadičku přemístním do nádoby s čerstvou vodou, uvolním otvor a voda zase teče do akvárka. Případně hadičku odložím do nádoby s čerstvou vodou aniž bych ji vypustil - jsou dva způsoby: a) oba konce pod vodou jedno jak, b) oba nad vodou ve stejné výši. Trochu pocuchám rostlinky v akváriu a pak pokračuju s nalíváním vody. Takto vypustím a napustím i několik (všechny tři co mám ;-) akvárií za sebou, bez pumpiček, balónků, čerpadel čí vlastních úst, prostě levně a efektivně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 16:33 stavik
Mám taky s tím balónkem, stála mě asi 75Kč a vodu koštovat nemusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 16:11 fazola
No nečetl jsem to tu celé, ale dá se +- za 70,- koupit odkalovač, který má (mizerný) zvon s mřížkou, má takovou měkkou houserovou hadici a nejlepší je na ní takový balónek, kterým si natáhnete vodu bez cucání ústy. Jednou jsem si akvárkové vody lokl a Sauvignon to teda nebyl ;-) Zvon jsem teda použil, jak tu máte, s tou zelenou trubkou (i s ní, průměr pasuje). Celkem teda cca 100,- a už to tak funguje 2 roky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 16:10 Muž Johns [30] - Cichlidy
já sem dostal k odkalovači takovou pumpičku ta se dá na jedne konec hadice párkrát zmáčkneš a už to teče ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 15:54 Muž PT [89]
jeste pokrocilejsi metoda, zejmena pro lidi, kterym vadi to riziko, ze by mohli prijit do kontaktu s vodou z akvaria, je naplnit hadici vodou nezavadneho puvodu (destilka), ucpat na obou koncich prsty. Jeden konec do akvaria, druhy do kbeliku (nize nez prvni konec) a uvolnit otvory. Otvory hadicky samozrejme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 14:20 Vitekm
jak se už mockrát probíralo, nevyplatí se šetřit. Doporučuju koupit adkalovačku s regulací průtoku. Pak si průtok vody reguluješ a můžu každého uklidnit, že i malý tah dokáže vytáhnout výkaly spolehlivě ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 14:01 Žena Rebbie [71] – Štěpáne
potlesk krásnej popis :-D Díky smich mam pocit že dycky půl akva v podstatě vypiju bleee :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2007 13:49 Štěpán
Pokročilá methoda nacucávání:
1. Vložíme odkalovadlo do aquaria.
2. Hadicu necháme viseti přes hranu akvária směrem dolů.
3. Vložíme hadicu do huby.
4. Vsajeme několik doušků vzduchu.
5. Zacpene díru jazykem.
6. Povolíme díru a sledujeme, zda se nám do huby žene vzduch.
7. Žene li se, rychle hadici přemístíme do kýble, neboť za vzduchem se už žene proud vody.
8. Nežene-li se, jdeme zpět na krok 4.

Poznámka: Není radno strkati konec odkalovače do dna už před nacucáváním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 13:41 Digger – No může no
A když z toho máš strach, tak věz, že jsou i horší věci a mnohem více nebezpečné, než trocha rybích výkalů...
Ne. Všechny odkalovače nemusí být nakoupené :-D
A proč si to nasávání nevyzkoušet třeba na kbelíku s čistou vodou????

A na malá akvária stačí i samotná hadička...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 13:36 Žena Rebbie [71]
Čili jak tak koukam, většina z vás (nás) to nacucává jo? To trochu nerada noo, ale ty odkalovače co se kupujou sou asi spíš do velkejch akvárií co? Já mam 40cítku a 12tku, to prostě musí stačit ten zvon a hadička a musí se to nacucávat ta voda aby to teklo, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 13:32 petr – Odkalování dna
Také jsem používal onen plastový zvon za 15 kč a vždy si nadával za svou "šikovnost", kdy jsem rozbil krásný vysoký skleněný odkalovač, který jsem měl cca 15 let. Dnes již jaksi není k sehnání.
nedávno pohár trpělivosti přetekl a plácnul jsem se přes kapsu. výseledkem je odkalovač Tetra CG50 za bratru 350 Kč. Ale jsem spokojený, je výborný. Jen doufám, že jeho plastové tělo vydrží více než sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 10:05 slada – Digger
potlesk potlesk potlesk tleskám nápadu!!! viděl jsme zvon za 300..ale tam nečistoty šli do nějakýho pytle...jinak můj za 16kč mi taky stačí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 10:01 Digger – 150.- za zvon?
To je pošlete mě.
Na hadici jsem namotal kapesník, odřízl dno u 0,5l pet láhve, nasadil na hadici a je zvon jak víno. Náklady nula.

Určitě to někdo bude chtít lepit silikonem...No já jsem si nechal hadici čistou...
Kamení to nesaje, hadice může mít libovolný průměr akorát mezi kytky a do malých mezer se špatně dostanete. Ale zase je dost plastická, tak si jí můžete nahřát a natvarovat jaký obrys chcete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 09:02 slada
jámám k tomu zvonu hadici o světlosti 12mm :-D to už je možná dost.. smich ale nemám s tim problém...taky mám ve 100l 15 ryb..takto neni tak strašný palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 06:49 motýlek
používám plastový zvon (starý asi 30 let :-)) s hadičkou o světlosti asi 8mm ... dělám to jednou za dva týdny a vždy jednu půlku akrvárka a za další dva týdny tu druhou - spotřeba tak 30 litrů (100 litrová nádrž) ... pokud nemáš přerybněno, musí to tak fungovat ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 00:14 Ondrej
Ja to cucam hadickou z vodovahy (stavari budou vedet) prez kropitko z konvicky :-;. Jinak dnes jsem si koupil neco na Vin. rybickach tak az vyzkousim tak dam report.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 00:07 Muž Miky [14] – SLADA
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 00:06 slada
věřim že jsou mnohem lepší zvony než mám já :-D do budoucna taky pořídim něco lepšího...koukal sme na nějakej zvon..nevim jak se jmenoval a vypadal jak vakuova pumpa X-) asi 2 v 1 použiješ podle nálady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 00:00 Muž Miky [14] – TAMY
Jo já jsem vždycky používal ten zvon ale ja na nic odsaje jen z povrchu za komančů jsem měl ještě skleněnej jako malej kluk. Tenhle jsem koupil nedávno a je super dá se s ním odkalovat i jemnej písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 23:54 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Nato by mohla stacit spetna klapka za cca 5 az 15sk cca ;-) Ja patrim medzi tych, co si radsej vsetko vyrobia sami. Ved to asi aj skusim zbuchat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 23:51 Muž Miky [14]
Jo stačí jakákoliv dlouhá trubka ale tan kupovanej má ještě jeden trick je to záklopka stačí ponořit párkrát zatřepat nahoru a dolů a voda teče nemusíte nasávat pusou. Občas jsem si pěkně loknul. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 23:47 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ako pozeram na tie zvony, staci si zohnat velku injekciu a mate ten isty tvar.. na hrot date hadicu a jeto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 23:44 Muž Miky [14] – SLADA
Jo ten jako ty mám doma taky odsaje pěkně ale jenom z povrchu s tím mojim se dá štěrk přesejvat až ode dna. ;-) Jo jinak za ten EasyClean jsem dal 150,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 22:59 slada – Horác
Fotka k příspěvku no je podobnej..ale nemá tak debilní spodek..do dna se zabořit dá a žádnej písek se nenasává..nechtělo se mi dávat 200 za zvon tone tenhle stačí..jsem s nim spokojenej
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 22:22 Muž isamik [180]
Pouzivam ten samy a nemuzu si stezovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 22:20 Muž Miky [14]
Fotka k příspěvku Tak jsem vyfotil tu moji odkalovačku je to EasyClean krásně přeseje štěrk a odsaje hovn.. a přitom odteče jenom málo vody. :-) :-) :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 21:43 Muž Michal J. [37] - Rostliny
no, neviem neviem.. V normalne zarastenom akva sa moc necistot do dna nedostane, teda, ovela viac ich je na povrchu. A casto som pozoroval, ze za den su bakterie schopne cele hovno zlikvidovat.. Si dajak neviem predstavit, ze by som sa pri cisteni musel babrat s celym dnom, poprehadzovat ho a tak docielit "dokolalu" cistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 21:12 pansuu – Tamy
Ale potřebuješ dostat i nečistoty ze substrátu, nejen ty napovrchu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 21:07 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ja odkalujem obycajnou hadicou. Ziadne specialne veci.. priemer ma cca 1cm.. Neviem jak odkalujete vy, ale asi az moc dokladne a hlavne dlho.. Ved nejde oto vysat vsetko co sa len da.. Aj bakterie potrebuju aspon ako taku zivnu podu predsa..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 20:37 Muž Johns [30] - Cichlidy
Já odkaluju odkalovacím zvonem podobně jako dal obrázek Horác ale neni dole takový divný ale je dole do oválu taková široká trubice jako a vyměnuju u terčovců 50litrů sice stačím odkalit po 3 kýblech ale musím vyměnit tich 50litrů takže mě to netrápí že je moc vody vysáto ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 20:29 stavik
Já při odkalování vysaju taky hodně vody, ale zatím mě to netrápí, časem to pořeším. Zatím po naplnění kýblu chvilí počkám až se kal usadí a pak tu vodu tam naliju zpět takovým větším plecháčkem. Kal zůstává na dně a po třech kýblech je hotovo. Není ideální řešení, ale i tak se to dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 19:45 Muž Horác [3942] – Markii
Přesně tenhle teď používám palec ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 19:25 Žena Markii [10]
Když řešíte odkalovače napadlo mě jesi někdo zkoušel tenhle?
aqua-tip.cz/…
přemýšlím o koupení ačkoli už deset let používám ten kulatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 19:10 Muž Horác [3942] – slada
Fotka k příspěvku Jestli je to tenhle (cenově by to odpovídalo), tak s tím se už z principu nic pořádně odkalit nedá (leda tak dno bez substrátu). Tohle se totiž nedá zabořit do písku - hned se to ucpe. Zvon by měl být cca 20cm vysoký, aby se nasátý písek nedostal až do hadice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 18:59 slada
vysal si akva?? :-D to nevim no..já mám 100l a koupil jsme asi za 16Kč plastovej zvon..a při odkaleni vysaju 10 - 20l vody..20l když to beru pořádně..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 62 63

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 45997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4345-odkalovani?od=2651