Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2024 21:44 Žena tramtra [3202] Re: hrábě
No je to takové hodně světlé, nasvícené, prázdné. Dej tomu čas, akvárko trochu zaroste, zvyknou si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2024 20:04 Muž hrábě [0] Re: tramtra
Prezentace přidána, teter tam je 10, pandy tam jsou asi měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2024 19:42 Žena tramtra [3202] Re: hrábě
A jak vypadá akvárko, kde ty pandy máš? Podle mých zkušeností nemívají problém s takhle malými rybkami. Jak staré je akvárko, jak dlouho jsou v něm pandy a kolik teter jsi přidal? Nemáš prezentaci není se od čeho odpíchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2024 13:16 Muž hrábě [0] – Panda-chování
Dobrý den, mám v akváriu 5 pancéřníčků panda. Když jsem přidal do akvária tetry ohnivé, pancéřníčci se panicky schovali do skrýší a odmítají je opustit. Pravděpodobně se nových ryb bojí, spraví se to časem samo, nebo to mám nějak řešit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2023 12:02 Muž Redsnake [52] Re: Summer
Taky mám japan soil od invitalu a šterbáci ani zelení si nestěžují a fousky mají že by z fleku mohli nastoupit k ZZ Top
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2023 11:40 Žena Summer [48] Re: Freedlo
To je dobrý nápad, děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2023 11:15 Muž Freedlo [229] Re: Summer
Já mám 6pandíků a Invital Japanese soil a přijde mi, že je jim fajn: ) Žádné rostlinky mi nevytrhávájí

Na výživný substrát bych už nic nedával.Vše záleží jak vaše akvárium vypadá. Je možné to nakombinovat. Oddělit část akvária a udělat Japanese soil pro stonkovky a v jiné častí udělat pláž pro pandy z křemičitého písku. (nic ostrého kvůli fouskům)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2023 11:01 Žena Summer [48] Re: Starka
A jinak ste s ním spokojená? Chtěla bych převážně anubias na kořeny, samozřejmě i pár rostlin do dna...tak kdybych kolem nich naskládala kamínky, to by také mohlo pomoct, ne? Mám 5 pandiček už dospělých, nyní mám křemičitý písek a mám asi hodné pandy, sice jezdí po dně, ale nikde nic nerozhrabávají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2023 10:45 Žena Starka [248] Re: Summer
Unisoil mám a nejspíš bych ho znovu nechtěla, byť se mi líbí jeho barva. Problém tohoto dna je, že je celkem lehké, takže moje 4 mimi pandy jsou schopné rostliny vytáhnout. To je můj poznatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2023 10:39 Žena Summer [48] – Dno akva
Dobrý den, jaké je prosím nejvhodnější dno k pancernickum?? Chtěla jsem Soil, ale zase na to si někdo stěžuje hmm takže ideální dno pro rostliny a pancernicky?? Samotný soil? Soil a na to křemičitý písek? Myslím si, že propadne :-O jiný nápad? Děkuji ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2023 15:07 Žena tramtra [3202] Re: Beastie
Elegansky, formosky, šikmostojky i malé druhy razborek by mohly být, jsou klidné a hledí si samy sebe. Tetry a dania bych asi nezkoušela, ale třeba i ty by mohly fungovat, když to bude víc džungle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2023 12:47 Žena Beastie [320]
Přemýšlím, jestli existuje nějaká miniribyčka, kterou bych mohla přidat do akvária do Kostky, která by nesnížila šance množení pancéřníčků ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2023 10:50 Žena Beastie [320] Re: Freedlo
Pancéřníčci jsou citliví na kvalitu vody U DNA. skoro nikdo z nás neměří vodu tam, jen na hladině. Ale oni si víří ten bordýlek, co se usazuje, ryjou do dna, uvolňují kapsy plynů a jsou na ně náchylní. Ve vodním sloupci se pak plyny ztratí.
Alespoň to je moje zkušenost. Taky jsem o pár přišla, od té doby prostě každá údržba znamená odsátí dna a ot jen první vrchní vrstvy, žádné hloubkové zajíždění. Je to s nimi trochu jiné no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2023 09:36 Muž KarásekLut [94] Re: Anthrax
Takže kolik panceřníčku koupím, tolik jich tam bude. To je super. Aspoň se nebudou množit a nezaplní celý akvárko. Jen jsem se bál aby nebyly jako živorodky který se jen množí a jí. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2023 09:24 R Muž Anthrax [4787] Re: KarásekLut
Ano, i s těmito krevetkami. Pancéřnícci se mi v této nádrži nerozmnožili. Respektive pokud ano, tak krevetky jikry požraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2023 08:59 Muž Freedlo [229] Re: KarásekLut
Pokud mohu pridat zkusenost s pancernicky: mel jsem pandy, 6kousku v 60ce. Bohuzel mi vsichni krome jednoho odesli:/ Castokrat jsem cetl, ze jsou citlivejsi na paramentry vody, nicmene ja jsem svoji casto kontroloval a neprislo mi, ze by bylo neco v neporadku. Mozna jsem nemel stesti, nicmene pancernicky uz porizovat nebudu. Vseobecne pandici jsou strasne krasni a je sranda je pozorovat pri praci:). Zaroven jsou al velmi drahy - ja za jednoho dal myslim 90kc!! Co tak koukam po akvaristikach tak takhle cena je celkem standard.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2023 08:39 Muž KarásekLut [94] Re: Anthrax
Aktualizoval sem foto. Měl jsi 20 těchto panceřníčků s krevetkama? to muselo být kompletně plný akvárium. Množí se tito pancéřníčci lehce nebo je a to potřeba vytírací nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2023 14:04 R Muž Anthrax [4787] Re: KarásekLut
Bude to někde mezi 0 a 25 a nebo i víc.. Počet kusů se blbě odhaduje, když si jdeš opět pro radu bez aktualizované prezentace. Nikdo tak neví, v jakém je akvárko stavu a kondici. :-)
Já měl v 54 litrech s krevetkami 20 těchto pancéřníčků. Jednalo se o hustě zarostlou nádrž s pravidelnou údržbou, takže by klidně nebyl problém i na počtech přidat... Ke krevetkám jsou tihle pancéřníčci naprosto v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2023 12:21 Muž Lojza007 [1207] Re: Beastie
Já si myslím, že většina pancéřníčků nechá krevety úplně na pokoji. Pohybují se na dně kromě nádechů a tření a krevety se pohybují ve vodním sloupci a množí se nejraději v mechu a podobných hustých porostech. Možná je u krevet menší životnost, ale na dostatečně zarostlé nádrži to člověk nepozná, prostě přibývají mnohem větším tempem, než by mohly ubývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2023 10:29 Muž KarásekLut [94] Re: Beastie
Já tam mám zatím jen žluté krevetky (přemýšlím že jich ještě pár přikoupím aby se "rychleji" rozmnožily), jednoho Otíka a pár japonic. Nejde mi o to aby se rybky rozmnožily ale aby akvárko "oživily". Krevetky jako takové akvárium samy o sobě zpestří ale když tam do toho plavou i nějaký rybky tak mi to připadá jako "komplexní" akvárium. Ale chci hlavně aby tam vynikali krevetky. A taky chci aby rybky co tam budou "pomáhali" s čištěním dna a případně i listů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2023 10:04 Žena Beastie [320] Re: KarásekLut
Nedávno jsem nad tím taky přemýšlela, sice jsem do nich nakonec nešla, ale strašně záleží, co v tom akva ještě je. Pokud nic, šla bych do 16ti kusů. Pokud hejno nějakých ryb, šla bych do 10 kusů. Čím víc jich je, tím lépe se chovají.
Hodně doporučené ale špatně sehnatelné jsou Pancéřníček nejmenší, ti co je v zahraničí mají si je nemůžou vynachválit, aktivní, neschovávají se, množí se sami (až moc prý). Není to totiž corydoras ale aspidoras a rozdíl je znát.
Pořád nad pygmeji váhám, ale zatím jsem šla do svojí 54l do skupiny luminátů (a tylomelánií) a nemůžu si vynachválit, je s nimi hrozná sranda, bojím se, že s pygmeji by to tak nebylo. Plus si dávej pozor, kde je teda budeš kupovat, na burze na pankráci půlce chybělo oko, v horních počernicích jich alespoň měli víc ale až o tolik lépe nevypadali... tak nevím
Jo zapomněla jsem odpovědět na ty krevety, teoreticky se každá ryba s malou pusou dá chovat s krevetami, ale opravdu všechny ryby budou vždycky čerstvě vylíhlé krevety žrát, bez vyjímky. Pokud člověk zvládne počkat, několik měsíců nechat zajet kolonii krevet, mít opravdu husté porosty rostlin, pak jsou ztráty s jakoukoliv rybou s malými ústy,( ať už bornejky, pygmejové, dokonce prý i ti lumináti,... ) přijatelné ale nikdy nebudou nulové a vždycky bude problém s krmením. Krevety holt patří jen ke krevetám, smíšené nádrže jsou vždy kompromisem na jednu nebo na druhou stranu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2023 09:42 Muž KarásekLut [94] – Pancéřníček malý
Dá se pancéřníček malý chovat v krevetáriu? Dokázal by mi někdo doporučit počet kusů do 54 l nádrže? Já bych jich pořídil asi tak 8 vzhledem k tomu že je to hejnová rybka, tak aby se necítily rybky ohroženě nebo vystresovaně. Pohybují se tyto rybky jen po dně nebo se pohybují po celém akváriu?

Díky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2022 16:21 Žena Ozzousek [16] Re: Sha
mám pandu, odpoledne jsem skočila do obchodu a koupila jemný písek, že to zkusím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2022 11:51 Muž Sha [500] Re: Ozzousek
Jaký druh pancíka máte? Dle mého názoru by vrstva měla být aspoň polovina délky dospělé ryby, víc by neškodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2022 11:19 Žena Ozzousek [16] Re: Sha
jen pro zajímavost .... jak silná by ta vrstva musela být, aby se přes ni nedostali s substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2022 11:17 Muž Sha [500] Re: Ozzousek
Buď bych přisypal písek nebo celé dno ven. Ale další vrstva v tak malém akváriu asi nebude řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2022 11:04 Žena Ozzousek [16] – Rozvířené dno
Fotka k příspěvku Chci poprosit o radu, co teď... včera jsem pořídila pancéřníčky a do rána mi "zryli" dno akvária. Vím, že jsou to rybky, co se pohybují po dně a tam i hledají potravu ale přiznám se, že jsem netušila, že vrstva jemného štěrku, co mám na dně nebude stačit a takto rozvíří substrát pod tím.
Nějaké nápady co s tím? Je to čím dál horší, hlavně když jede čerpadlo, když jsem ho zkoušela vypnout, tak to trochu sedlo ale samozřejmě bez čerpadla to nepůjde :-(

Moc děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2022 11:00 Muž Rovano [235] - Rostliny – Aneb co se děje po koupi Corry z importu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2022 04:39 Muž PetrO [752] Re: Beastie
Mám také asi tak 9-10 Štěrbáků a chovají se stejně. Válí se v kytkách, většinou zalezlí, sem tam nádech a nejaktivnější jsou při krmení. Ale to je potom tanec, moc pěkně se na ně dívá. Jinak, nechci to zakřiknout, jsou to držáci. Měl jsem asi kliku, je jich víceméně stejný počet jako při nákupu. Pěkně povyrostli, hezké ryby.
Měl jsem ještě Třískvrňáky a Black Venezuela (což jsou přešlechtění Zelení), chovali se stejně, ale nepodařilo se mi je udržet, vše po chvíli umřelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2022 21:42 Žena Beastie [320] Re:
Oki, tak alespoň jsme na tom dost podobné všichni :) díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2022 18:50 Muž Redsnake [52] Re: Beastie
Mam asi 8-10 ks sterbaku v 240l pomerne zarostlem akva a bojacnejsi rybu neznam. Jen se mihnu u akvarka a uz mizi nekam do housti. Vylezaji nesmele jen na krmeni, prestoze si jich nikdo nevsima a ostatni ryby je ignorujou ale nejsou zrovna prubojni, aspon ti co mam ja…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2022 17:20 Žena tramtra [3202] Re: Beastie
Mám pandy (13), třískvrnné (7) a malé (13), všechny pohromadě, první dva druhy pobývají hodně na dně (i když spí i v kytkách), pygmejáci většinu času tráví v kytkách. Nejaktivnější jsou samozřejmě, když si myslí, že se jde krmit...stačí sebrat lístek z hladiny nebo se jen ochomýtat kolem předního skla :-D a už jedou na výzvědy. Rádi tráví čas spolu a nejraději povalováním.
Ta videa s aktivními pancéřníčky natočíš lehce před/při/po krmení, prohledávají nádrž ještě docela dlouho. ;-) Ale tipuju, že to budou spíš nádrže, kde jsou ryby zvyklé na pohyb okolo a třeba i časté krmení. Ryby pak jsou zvědavé a nejsou tak lekavé, teda aspoň tohle mám vysledované u pancéřníčků. Řekla bych, že i počet bude hrát svou a velkou roli. Mám možnost porovnat s partou leopardů u bráchy, má jich jen pět ve dvoustovce, krmí jednou za den a celý den do akvárka hledí tak akorát kočky. Kdykoliv přijedu zkontrolovat akvárko, jediní leopardi jsou hned v tahu. Ostatní ryby vklidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2022 15:19 Muž Lojza007 [1207] Re: Beastie
Byť to nejsou sterbai, tak drobný, skvrnitý i leopardí se chovají úplně stejně. Válí se po dně nebo se tam něco snaží sežrat a nejvíc práce mají s nádechy nad hladinou. Když se přiblížím, tak se taky leknou, drobní se lekají asi o něco víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2022 12:35 Muž Papik [617] Re: Beastie
Většinou aktivně rejdí mladší kusy, starší rybky jsou "línější". Výjimkou je hemžení při hledání potravy nebo samozřejmě při tření. V čase může docházet ke změnám chování hejna. Ukazuje se u předního skla, rejdí spolu a pak najednou bác, jako by se z akvárka vypařili, nejsou vůbec vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2022 12:19 Žena Beastie [320]
Schválně se tu zeptám na názor.
Mám 10ks corydoras sterbai v karanténě, 54litrů, písečný substrát, stín, schovky, plovoucí rostliny.
Mám taktéž 10ks corydoras sterbai v hlavní nádrži, písečný substrát, stín, schovky, plovoucí rostliny.
V obou nádržích se chovají více méně stejně. V hlavní nádrži jednou za čas jeden nebo dva jsou u hladiny, občas se honí nebo něco dělají, ale 90% času (mimo krmení samozřejmě) prostě leží na substrátu, když se přiblížím moc blízko nebo moc prudce, zmizí někam jinam, kde si opět sednou.
Ti v karanténě jsou teprve přes týden, takže možná ještě stres, občas někam v pěti vyplují, občas jezdí po skle, ale jinak sedí. V hlavní nádrži, kde už jsou rok, více méně nic nedělají.
Viděla jsem videa nádrží, kde se pancéřníčci prohání, jsou aktivní, po celé nádrži.

Takže moje otázka, je možné, že zrovna sterbai není ten aktivní pancéřníček, že patří mezi extra plaché? Nebo je něco špatně v nastavení mých nádrží (nebo voda, jasně)
Samozřejmě uvidím, jestli bude nějaká změna, až přidám 10 z karantény do hlavní nádrže, tak po ustálení, jestli se něco změní ale jsem zvědavá, kdo má jaké zkušenosti. Ti co mívají pandy, ty jim padají, ti co mívají zelené, mají prý docela aktivní ryby. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2022 17:33 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: jawo
No tak jsem konečně zahlédl 2 pancíky a jeden má dole na břichu cosi červeného, ale nedaří se mi to lépe pozorovat.
Občas se mi taky zdálo, že nejedí, ale když jsem přesypal, za chvílu měli panděra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2022 07:25 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Luka123
To oni tvoří hejno i s běžnými rybkami. Jen ty rybky jsou z toho zmatené než si zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.10.2022 16:59 Muž vlka [3456] Re: jawo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Musím zaklepat, zatím žádný problém. Ryb spousta, Krevetek spousta, ale i rostlinek spousta. Žádná chemie, žádné hnojivo, žádné céóčko. Pravda nejdou spočítat a možná už nějaká chybí, ale stále zvědavé a neposedné čipery...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2022 10:36 Žena Luka123 [128] Re: Ella
Mám s pandami také problém. Tipuji to na tvrdost vody/případně problém už z burzy - popadali celkem rychle, ale bez vnějších příznaků nějaké nemoci - 10ks do měsíce. Prostě se jim u mě nedaří. Ale třískvrným, drobným a skvrnitým se daří náramně. A třeba ty třískvrný jsou pidi a pořád poletují po celém akvárku, jsou strašně činorodý a zvědavý (oproti pandám a skvrnitým "paleátům", kteří se jen válí, dokud nezačne sněžit bašta).... a může jich být i větší hejníčko. Navíc pancíci kupodivu dělají hejno i mezi sebou, a tak mám shodou okolností a náhod/nehod momentálně výběr z bobulí, kde se všichni motají kolem sebe i když jsou 4 různé druhy pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2022 19:19 Žena Ella [4] Re: Rovano
Ostatní rybky v pohodě. Teď jenom co koupit místo nich. Mě se ancici nelíbí, ale asi nic jinýho nevymýšlím k těm krevetkam. Ty se potvory mnozí geometrickou řadou. Momentálně jsem pro předposledního Pančíka zřídila LDN, ať ho neotravujou krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2022 19:00 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Ella
Jsou stejně choulostivý. Měl jsem už pár zaběhnutých jedinců, kteří přežily déle po přidání do nádrže než zbytek a přidal k nim za pár měsíců další. Potom jsem neplánovaně léčil. A potom mi postupně vykapaly prakticky všichni. O důvodech se můžu jen domnívat. Vše je bez příznaků. A jak u Vás... ostatní ryby už v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2022 18:27 Muž Lojza007 [1207] Re: Ella
Může to být problém už v chovu, který neovlivníte. Mně taky uhynulo osm z devíti leopardích během asi dvou měsíců. Tomu poslednímu jsem pořídil skrvnitý, byť nejsou tak hezcí jako leopardí, tak se všem daří dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2022 18:15 Žena Ella [4] – pandy
taky mi chcípou pandy - od července jsme s velkou pietou pod jabloń zakopaly 4. Teď čekám na pátou. Šestá pandička vypadá zdravě a spokojeně. Teď řeším, jaké jí koupit kámoše - dcera by chtěla opět pancíky, jen se bojí, aby zase nenastala umrlčí akce - jsou pancíci drobní lepší nebo to chcípe stejně? Akvárko má 67l jsou tam krevetky (hoodně) a neonky modré (cca 20) a poslední mohykán pancík panda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2022 16:54 Muž jawo [0] – panciernicek maly
Fotka k příspěvku Ahojte, dalsi panciernicek asi konci svoju put. Nechapem kde by mohol byt problem. Tento krat zacal opat plavat hore bruchom, teda plavat je len na hladine ako keby bol uz down. Co som si vsak vsimol, tak z jednej strany brucha ma cerveny flak..nestretli ste sa s tym? Je moznost sa pokusit o nejaku zachranu?

Co sa tyka akvaria, pred dvoma dnami menenych cca 27l vody. Hodnoty testu 6v1 za mna vv norme.. no3 cca 10, no2 0,gh 4,kh 3,ph cca 6-6,5

ostatne ryby nemaju ziadny problem..pekne plavaju, papaju sicko :) len tito panciernicky mi robia nejake problemy, doslova mam aj pocit akokeby vobec nejedli :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2022 09:33 Muž Lojza007 [1207] Re: Papik
Teď má to akvárko rozměry 40x20, doporučených je 40x30 pro malou skupinu pand, což není tak zásadní rozdíl. V překladu místo 3+1 by to bylo 4+1 a to už najednou vyhoví. Ostatně pokud se budeme bavit na tohle téma, tak kromě nádrží 1000+ litrů to menší ryby vždy jednoznačně omezuje. V překladu nebudou žít pořád v bytě 3+1, ale v domě s malou zahrádkou a nemít možnost jít mimo tu zahradku
Takže za mě, byť to není ideální, tak se ve stávajícím akvárku můžou mít dobře a klidně bych je nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2022 20:54 Žena Summer [48] Re: Papik
Ano, to bych chtěla a také se snažím to doma prosadit, ale bohužel mi to zatím neprochází tone tak hledám jiné řešení, abych rybky netrápila, jelikož mi beťaček uhynul a samička je nemocná...příčinou bude přerybnění, tak se snažím osádku darovat do lepších rukou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2022 20:50 Muž Papik [617] Re: Summer
A co pro ně pořídit o něco větší akvárko? Třeba oblíbených 60x30x30 cm? Jen bys přendala všechno z malého do většího, plus přidala rostliny a třeba nějaký rozvětvený kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2022 20:48 Muž Papik [617] Re: Lojza007
Není to jen o zvládnutí, ale alespoň přijatelném komfortu chovaných tvorů. Určitě bys nechtěl prožít celý život v bytě 3+1, i když bys měl přísun čerstvého vzduchu a potravy. Navíc pět pancéřníčků je naprosté minimum pro hejnové ryby, lépe sedm nebo deset. O stabilitě ekosystému jednoho a půl kýble vody nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2022 20:48 Žena Summer [48] Re: Papik
Juuuu, moc hezké akvarko palec a ty pygmejáčci jsou roztomilí....já jsem z těch mých pandicek nadšená. Mám tu jednu větší než ostatní, takže to asi bude samička a 2 ostatní s ní pořád plují a neodlepi se od ní stydim s těžkým srdcem bych je dávala pryč sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2022 20:40 Muž Lojza007 [1207] Re: Papik
Pokud tam zůstanou jenom ti pancéřníčci a krevety, tak si myslím, že se to dá zvládnout. Navíc jich není moc.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39390x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov