Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 16:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: domik101
V dobrých podmínkách běžně 6 - 8 let, prý i 10.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 12:34 Muž domik101 [17] - Živorodky
cau mám pancéřníčka skvrnitýho 2 samečky ,prý se dožívají 2-3 let ,ale já je mam 4,5 let + jak byly staří když sem je kupoval. Je to možné? Nemůže to být jiný druh?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 23:11 Žena Linduš [166] – též dotaz
nevíte, za jak dlouho se dokáže samička opět zaplnit jikrami? konkrétně nanus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:45 Žena Linduš [166] – Re: Jarik
třeba zahrady, když ti mají poradit s akvárkem :-D
nafoť a vyplň údaje o akvárku, dost to pomáhá ;-)
líls tam nějakou chemii, léčiva, cokoliv kromě vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:42 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Linduš
jakou prezentaci myslis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:21 Žena Linduš [166] – Re: Jarik
udělej si prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:18 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,chtěl bych se zeptat co mam udělat pro to aby mi neumirali pancernicci skvrnití?Vzdy kdyz si je koupim tak do 2 mesicku umrou.Akvarko mam 54L a kupuju 3ks.Mam tam jeste pavi ocka, ancitraka a mecovku.Jo a jeste me vzdycky vychcipaly neonky.Poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:54 Žena Linduš [166] – Re: Melisa
tření bys poznala, opravdu se natřásají. koukej na břišní ploutev, ten prostřední pár. samičky ji mají prostě kulatou, samci do špičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Melisa
Zajímalo by mě, jestli to je spojeno s pohlavím nebo jestli jenom tak blbnou.
Může být tak i tak ano Jsou to hejnové ryby, takže dovádivost a družnost je jim vlastní.
To pohlaví se u dospělých ryb pozná celkem snadno, samice jsou takové celkově mohutnější a kulatější, samečci štíhlejší a menší. U mladých rybek se to poznává blbě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:46 Žena Melisa [2] – Re: PaDa
Dík, tam je toho nejvíc, co jsem kde viděla.
Mě by zajímalo - pořád si ňufkají po hlavách, plavou jeden na druhém - a pak zas ten, co je dole, jede na jiném. Zajímalo by mě, jestli to je spojeno s pohlavím (nepodařilo se mi rozeznat, koho to vlastně máme, popis - samice má kulatější ploutev - je takový nejasný, jak moc kulatější, co je kulaté a co už špičaté? My máme totiž všechny něco mezi... těžko říct, kam to, co mají na zádech, zařadit... :-)
Nebo jestli jenom tak blbnou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2011 19:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Melisa
Tak to doporučím www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:38 Žena Melisa [2] – Re: PaDa
Jde o pancéřníčky skvrnité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Melisa
O jaké jde konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:30 Žena Melisa [2]
Nevíte někdo, kde by se dalo přečíst něco (víc) o chování pancéřníčků? Zajímalo by mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 18:31 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,chtěl bych se zeptat co mam udělat pro to aby mi neumirali pancernicci?Vzdy jdyz si je koupim tak do 2 mesicku umrou.Akvarko mam 54L a kupuju 3ks.Mam tam jeste pavi ocka, ancitraka a mecovku.Jo a jeste me vzdycky vychcipaly neonky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 14:19 Muž Hanzi [15] – Re: teleport
Pancéřníčci dýchají vzdušný kyslík,to co dělá je naprosto v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 14:05 Muž teleport [3]
zdravím můj panceřníček se začal chovat divně , obcas vypluje na hladinua a zpět mysleli jsme si že nemá kyslík ale nadrž je okysličována a dělá to jen on druhý panceřníčet to nedělá ještě se obas otírá o sklo a valí se na boku ....ale dělá jak řikám jen jeden panceřník

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 23:16 Muž vlacek [402] – Re: sollik
To nevim, jsou puvodem z Nemecka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 23:14 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: vlacek
Já mám C. punctatus. Jen mě napadlo jestli ti Pancéřníčci nejsou odchováváni v nádrži např. s provozovanou UV lampou, nebo jiným způsobem zchoulostivělí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 22:24 Muž vlacek [402] – Re: sollik
A mas c.hastatus? Ja je kupoval na dvakrat a ze stejneho zdroje a vim, ze padli jeste jednomu kupujicimu. Porad vaham, jestli dokoupit dalsi nebo ne. Byli by asi z jine varky, ale ze stejneho zdroje. Zbyvajici tri v pohode plavou a zerou, ale to se muze rychle zmenit.
Naroky hastatu jsou podle vseho priblizne stejne jako c.pygmaeus a c.habrosus, ktere mam uplne v pohode.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:33 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: vlacek
Žádné velké zkušenosti s Pancéřníčky nemám, sám je chovám sotva pár dní, ale co jsem četl před jejich pořízením, jsou to ryby celkem citlivé na kvalitu vody. Ale když ti ostatní druhy drží a padají jen tito, těžko radit. Jedině snad nechat udělat na veterině rozbor uhynulé ryby ...
EDIT: Ryby jsou vždy ze stejného zdroje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 21:48 Muž vlacek [402] – Re: vlacek
Nikdo nic? Ani dobre ani spatne zkusenosti s corydoras hastatus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:13 Muž vlacek [402] – c. hastatus
Dobry den. Chtel bych se zepat kohokoli, kdo ma dlouhodobou zkusenost s corydoras hastatus. Ja je mam a bohuzel mi postupne umiraji bez zjevnych pricin. a vicemene nahle. Ne hned po koupi, ale postupne behem nekolika tydnu. Jsou to krasne rybky, ale uz nemam odvahu je dokupovat. Ostatni ryby s nimi v akvariu prosperuji (razbora galaxi, corydoras duplicareus, corydoras habrosus, c.pygmaeus, otici, boraras maculatus). Nejsou vsichni v jednom, zkousel jsem postupne ve dvou akvariich, v obou mi padaji :-(
Predem diky za odpovedi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 19:24 JagerMaister
je to normálny pancierníček škvrnitý ale je to závojová forma (dlhoplutvá) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 19:14 Parson – Pancéřníček - anomálie?
Fotka k příspěvku Zdravím, mám dotaz - týká se pancéřníčka. Máme ho už cca. 2 roky. Pancéřníček má nepřiměřeně dlouhé prsní ploutve a hřbetní ploutev (viz. foto). Ostatní současně koupené ryby jsou zcela běžného vzhledu.
Prosím o info, jestli se jedná o anomálii, případně jestli jste se s takovým vzhledem pancéřníčka už setkali a proč má ryba takové ploutve.
Předem děkuji, Parson
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 22:19 Muž vlacek [402] Re: rybka11
Ja mam pandy relativne kratce a nejakou choulostivost nepozoruju. i podle toho, co jsem cetl nejsou narocni a rozmnozovani by nemel byt velky problem. Me se na nich libi to, ze se neschovavaji a ani moc neboji, . Mych pet samic je vetsinou pohromade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 15:05 rybka11 – pancéřníček panda
Ahoj, chtěla jsem se zeptat na pancéřníčka pandu, jestli je chováte a mohli by jste napsat své zkušenosti, někde píšou že tito pancéřníčci jsou docela choulostiví. Dřív jsem měla v akvárku pancéřníčka skvrnitého a byla to velice nenáročná a odolná rybka. Je mezi nimi velký rozdíl v chovu? A co rozmnožování, je obtížné? Děkuju moc za každou reakci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 10:20 Žena Linduš [166] – Re: pancéřníček
to asi nezvládnu, takže mám dávat pozor na vyboulení boků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 02:14 Muž pancéřníček [168] – Re: Linduš
Podle těchto fotografií se to moc nedá poznat,lepší je vyfotografovat rybky z vrchu nebo zespodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 19:49 Žena Linduš [166]
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 19:45 Žena Linduš [166] – nanus
Fotka k příspěvku zkušení, co říkáte těmhle samicím? vypadají zaplněně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 23:19 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: rudolf
Příští týden plánuji nákup Corydoras punctatus - tedy punctatus které mi nabízela paní v akvaristice. Mě osobně nejde o to mít doma opravdové punctatus, zkrátka ty ryby se mi líbí, potřebuji rybu na přerývání dna a na druhu mi nesejde. Schválně je pak zkusím vyfotit a vložit sem fotku - uvidíme jaký druh to nakonec bude ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.10.2010 10:19 Muž rudolf [4681] – Re: rudolf
Fotka k příspěvku Teď koukám, že zatímco v noci byla přímo u příspěvku první ryba, teď je tam ta čtvrtá, podobná Corydoras agassizii. No, vkládal jsem na tento server fotky poprvé a trochu jsem bojoval, než jsem pochopil, že se nedá vložit více fotek k jednomu příspěvku najednou ;-) - to bude asi tím. Takže pro úplnost - tady je třetí z jedinců velmi podobných Corydoras delphax a zase s odlišnou kresbou v hřbetní ploutvi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 08:34 Muž vlacek [402] – Re: rudolf
Diky moc za podrobne a uzitecne informace! Patrne jsou to skutecne ti sami, co jsou v hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.10.2010 01:11 Muž rudolf [4681] – Re: rudolf
Fotka k příspěvku čtvrtá ryba - tato ryba je poněkud odlišná od ostatních a hodně podobná druhu Corydoras agassizii
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.10.2010 01:10 Muž rudolf [4681] – Re: rudolf
Fotka k příspěvku třetí ryba
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2010 01:10 Muž rudolf [4681] – Re: rudolf
Fotka k příspěvku druhá ryba
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.10.2010 01:06 Muž rudolf [4681] – Re: vlacek
Fotka k příspěvku Problém není až tak s Corydoras punctatus, jako s exportéry ryb na straně jedné a jejich dovozci na straně druhé, jimž ani jedněm příliš nevadí, když prodávají ryby pod nesprávnými jmény. Opravdový Corydoras punctatus vypadá tak, jako na fotografiích na www.planetcatfish.com – čili černá skvrna v hřbetní ploutvi je pouze v její distální části, proximální část ploutve je průhledná, ryby nemají tmavou klínovitou skvrnu na hřbetu u báze hřbetní ploutve, ani zlatý pruh (skvrnu) před ní, ani tmavý pruh přes oko. Kromě toho je docela podstatným údajem také to, že Corydoras punctatus žije v Surinamu – ze Surinamu se ryby příliš nevozí, občas se dostanou do Evropy v rámci individuálního dovozu, ale velkoobchodně ne.
Ryby popisované z Hornbachu („s černou hřbetní ploutví a pruhem přes oči“) se k nám začaly dovážet pod označením Corydoras punctatus z Kolumbie. Velmi se podobají třem druhům: Corydoras agassizii, Corydoras ambiacus a Corydoras delphax. Z těchto tří druhů jediný Corydoras delphax žije v Kolumbii, C. agassizii žije v Brazílii a v Peru, Corydoras ambiacus v Peru. Pro všechny tyto pancéřníčky je typická dost velká variabilita kresby. S vědomím tohoto faktu a s přihlédnutím k uvedenému výskytu považuji za nejpravděpodobnější, že v případě těchto importů jde o Corydoras delphax. Sám jsem počátkem tohoto roku koupil tyto ryby z jednoho z našich největších velkoobchodů – jméno „Corydoras punctatus“, původ importu Kolumbie. Pro dokreslení variability přikládám snímky čtyř jedinců z této desítky – povšimněte si jednak variability tělní kresby, jednak ještě výraznější variability v kresbě hřbetní ploutve. Jedna z těchto čtyř ryb je opravdu velmi hodně podobná Corydoras agassizii, další tři se už docela dobře podobají Corydoras delphax. Ale spekulovat o tom, že by mohlo jít dokonce o směs dvou druhů, se mi příliš nechce, spíše si myslím, že jde skutečně o variabilitu vnitrodruhovou.
Jaroslav Hofmann
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 19:12 Muž vlacek [402] – Re: matlala
No, jak uz samy vysledky (obrazky) hledani napovidaji, zda se, ze v c.punctatus je trochu zmatek. V hornbachu jsem videl jako c.punctatus ty s cernou hrbetni ploutvi a pruhem pres oci, ale na planetfish.com a jinde zadne vetsi cerne fleky nemaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 19:09 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: matlala
OK. Díky moc, hledal jsem na Seznamu ..................marně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 18:47 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: sollik
stačí hledat www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 18:43 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: PaDa
Dneska jsem se byl podívat v akvaristice na kterou nedá známý dopustit, velký výběr a zadravé ryby byly opravdu ve všech nádržích. Ptal jsem se na nějaké pancéřníčky, kromě zelených a Panda mi nabízela i skvrnité - ty jsou pěkní a nějaké Punctatus. Nikde jsem ale o nich nic nenašel, nevíte co by to mělo být za pancéřníčka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 23:49 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
sollik napsal: Dobrým obchodem myslíš např. Vivárium nebo z Bráníka od Danily a Zikyho?
Tak nějak. Nebo další, kde když nemají, tak objednají ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:48 Muž roper [10] - Cichlidy
Uvidíš, jakou budou mít pancové radost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:39 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: katterinecka
Asi se budu muset drobet víc rozhlídnout :) Je fakt, že posledních pár let jsem po nich ani nijak zvlášť nekoukal, protože mám tlamovce a těm opravdu není radno předkládat nitěnky. Ale jestli budu mít ty pancéřníčky určitě se jim pokusím nitěnky sehnat. Ony když se nechají aspoň 3 dny vyprázdnit tak to nebude snad takový humus. Jen jsem zvědavý jak se bude manželce líbit sklenice s nítěnkami v lednici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 17:35 Muž roper [10] - Cichlidy
To je taky pravda. Je to hnusárna. Vezmu je jen občas, když jsou pěkné a vypadají čerstvě. Pak si s něma můžou rybky blbnout. Radši beru patentky, ale není s nima žádná sranda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 17:32 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: PaDa
Upřímně...co jsem teď za půl roku prolejzal akvaristiky, tak čím větší hnus obchod, tím spíše tam měli živé nitěnky. A ještě jedno upřímně....upřímně nechápu jak s tím někdo může krmit, je to hnus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 17:29 Muž roper [10] - Cichlidy
Nítěnky májí snad v každém aqa krámu, ne? Já s tím teda žádný problém nemám hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 17:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sollik
podle mě sehnat živé nitěnky problém není, asi se musíš víc shánět (teda já jsem z Brna) A odměrka už je za 10kč, ale nikdy nevíš jak velká :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 00:03 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: PaDa
Dobrým obchodem myslíš např. Vivárium nebo z Bráníka od Danily a Zikyho?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=1201