Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Testy vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2011 08:05 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Rataj azotan
Myslíte že půjde zvednout přednost a opakovatelnost tohohle testu když sůl s indikátorem podrtím v třecí misce nebo záleží na velikosti lžičky kterou dám do zkumavky při vyhodnocení nebo je lepší se na to vykašlat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2011 22:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Jirkaass
aquar ma přesnost na 0,2 stupně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2011 18:19 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: Semtex
Souhlasím, BEN - TESTY jsou dobrá věc. Zvlášť když se od testu nečeká přesnost na setiny.
;-) Takže za málo pňez dobrá volba. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2011 17:36 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Jirkaass
Aquar má dobré testy za slušnou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2011 16:43 Muž Jirkaass [35] Re: Semtex
tak pořídim testy koukal sme na rataj a ty vypadají za dobrou cenu jen nevím který si pro začatek koupit

vydel bych to na akvin a hardin jiní snad na takové zakladní udaje neporebuju ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2011 16:40 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jirkaass
Jak psala Moucha, ty testy jsou k ničemu, žádná přesnost.
Nedávno jsem koupil na testování BEN - TEST a za málo muziky ucházející výsledek. Porovnával jsem s testy SERA a RATAJ.
BEN-TEST UT + CT kapkové stejně jako konkurence. Jen ta cena 50,- Kč za 2v1. Říkal jsem si že to budou prapodivné výsledky a ono ne, rozdíl jen minimální.

K těm CPO, pocházejí z Mexického jezera kde je voda tvrdší a zásaditější. pH dosahuje hodnoty 8 a tvrdost 15.

www.planetinverts.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2011 13:39 Muž Jirkaass [35] Re: rriki
takže myslíte špatné testy popřípadě mohly byste my poslat odkaz na nějaké dobré za výhodnou cenu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2011 13:04 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Jirkaass
Pokud máš Kh 0 ,GH 14 ,tak pH nemůžeš mít kolem neutrálu ,ale 5,5 a níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2011 10:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkaass
obecne tyhle testy nejsou moc spolehlive, pokud mas nizkou alkalitu (kh) tak to muze bejt dost velkej problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2011 07:24 Muž Jirkaass [35]
Dobrý den mam dajana test 3in1 a když si zmeřím vodu u raku vyjde my

PH 6,8-7,2
Kh Asi 0
GH pravdepodobne 14

me zaraží to KH a je možné že CPo Ráček muže pustit vajíčka kvuli teté vodě?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2011 14:42 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Yirka
máš pravdu..tiež som premýšľal presne nad týmito testami..no ale mám doma aj tieto ktoré som uviedol, len celková stupnica je asi 5 fázová..čiže bud je voda OK alebo Vymeniť časť vody, Okamžite vymeniť vodu atď... proste žiadna konkrétna hodnota :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2011 12:38 Muž Yirka [9126] Re: deCORF.OBRAEN
Než dát ty peníze za jeden test, kupil bych raději tuto sadu kapkových testů: www.exo-eko.cz/…
Mám ji a výsledky jsou opakovatelné a porovnatelné s kapkovými testy Rataj, které mi včetně NO3 fungují rovněž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2011 11:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: deCORF.OBRAEN
Ten NO3 test mám doma a na rozdíl od testu od Rataje funguje (výsledky měření jsou podle očekávání a opakovatelné) a navíc nepotřebuješ destilku. NO2 sice nemám, ale Sera je známá a kvalitní značka, takže bych tomu testu věřil.
Jako všechny akvarijní testy, jsou výsledky jenom orientační a stupnice je velmi hrubá. Pro akvaristiku to ale stačí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2011 10:39 Muž deCORF.OBRAEN [220]
čo poviete na tieto testy??.. www.petstore.sk/… a taktiež www.petstore.sk/… ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 22:07 Muž filipsi [1295] Re: Sid
Ne, dekuji za optani, mel jsem bajecny den. Podrazdeny jsem v te soucislosti, ze nedavno jste se take zapojil do diskuze, ktera se vedla u prilezitosti, zda alkalita znamena obsah hco3-. Jestli voda, s vysokym obsahem hco3- (a k tomu h30+) bude mit vysokou alkalitu. Hajil jste nazor, ze ano, ja oponoval, ze ne, ze je k tomu treba sul prislusne kyseliny.

A bohuzel je to tu znovu, znovu klido pido napisete, "..do alkality se pocitaji ...všechny alkalicky reagující anionty. Kationty (Ca2+ a Mg2+) se při alkalitě neměří vůbec" A to proste hloupost je. Aniontum (mimochodem i alkalicky reagujici aniont je hezky tvar) by se bez prislusnych spravnych kationtu (a klidne toho ca2+) zadnou alkalitu (knk) vytvorit nepodarilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 21:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: filipsi
Nemyslím, že bych napsal hloupost. Zato vy jste nějaký podrážděný. Nepřilehl vám někdo podolek? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 21:57 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: pave82
Tak když se nepletete, když dáváte do souvislosti hnědé řasy s fosforečnany, tož dobrá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 21:47 Muž pave82 [16] Re: pave82
Pravdou je že jsem se spletl a to že jsem omylem uvedl dusičnany místo dusitanů, ale naměřená hodnota jasně ukazovala na dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 21:46 Muž filipsi [1295] Re: pave82
Ale samozrejme nejen to, ruzne fosforecnany take (alkalita pak neni treba dominantne uhlicitanova), proste spousta veci. Nejde rict dela to to a to. Leckdy ti odpoved neda ani bezny rozbor.
Pokud starosta tvrdi, ze voda je kojenecka ... no, fakt nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 21:44 Muž pave82 [16] Re: Sid
Určitě si to nepletu viz předešlý příspěvěk určen omylem filipsovi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 21:42 Muž pave82 [16] Re: filipsi
Tak to pardon. Konečně jsem dostal nějakou slušnou odpověď. Chtěl jsem vědět který prvek sloučenina to u nás může způsobovat třeba nejčastěji jak jste uvedl. Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 21:38 Muž filipsi [1295] Re: pave82
Ja nereagoval na Tebe, ale na tu hloupost, co napsal Sid.
Tak na Tebe - ano, jsou takove prirodni vody, kde je alkalita vyssi nez tvrdost. Vetsinou maji vyssi napr. obsah sodiku. Nemusi to znamenat nic spatneho. Ale u nas to pomerne neobvykle je. Rozborem zacit je ta nejjednodussi a nejsamozrejmejsi vec, pri patrani po pricine. Nikdo Ti na dalku duvod rict nemuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 21:31 Muž pave82 [16] Re: filipsi
To že má moje voda v akva vysokou pufrační schhopnost přeci vím. Asi jste nikdo nepochopil o co mě vlastně šlo citace s Maniakva "V akvarijní vodě se mohou na alkalitě významně podílet i další látky, zejména fosforečnany a sírany, případně další alkalicky reagující látky. Někdy bývá zdrojová voda bohatá i na křemičitany." Prostě si seženu rozbor a budu vědět víc, než se tady podle vás hloupě ptát a zkoušet se něco dozvědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 21:21 Muž filipsi [1295]
Sid napsal: ...ale všechny alkalicky reagující anionty. Kationty (Ca2+ a Mg2+) se při alkalitě neměří vůbec....

Jezismarja coze Neni lepsi pouze rict, ze se meri kyselinova neutralizacni kapacita, nez se do toho nesmyslne zamotavat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 20:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Moucha
Vždycky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.04.2011 20:57 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: pave82
...Když si to dám všechno do kupy vycházi mě jedna varianta a sice vysoký obsah fosforečanů z důvodu nadměrného množení hnědé řasy (na nejvíce osvětlených částech listů rostlin, které rostou pomaleji)... dusičnany pravidelně měřím pohybují se do 0,1 -0,15mg/l...
Nepletete si fosforečnany s křemičitany a dusičnany s dusitany?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 20:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: pave82
no kazdopadne musi mit na upravne pristupny vysledky testu, podzemni vody maji vyssi tvrdost nez vody povrchove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 20:38 Muž pave82 [16] Re: Moucha
Jo ještě - určitě jsem dělil kapky správně, respektive jsem nezapoměl vydělit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 20:36 Muž pave82 [16] Re: Moucha
Je to vrt pro dvě obce se společným vodovodem. Starosta mě řekl nutno podotknout, že v hospodě, že je to kojenecká voda. Budu se muset nejspíš informovat u druhého starosty, nebo rovnou na vodárně a úpravně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 20:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: pave82
odkud beres vodu? pokud je to z obecniho vodovodu tak musi byt zverejnen pravidelnej rozbor vody
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2011 20:24 Muž pave82 [16]
Jestli to tedy dobře chápu voda v mém akva tedy vypadá jakoby, se upravovala právě sodou bikarbonou, což není pravda. Logicky by tedy ve vodě musel být vysoký obsah křemičitanů, síranů a fosforečnanů případně jiných sloučenin. Když si to dám všechno do kupy vycházi mě jedna varianta a sice vysoký obsah fosforečanů z důvodu nadměrného množení hnědé řasy (na nejvíce osvětlených částech listů rostlin, které rostou pomaleji). Samozřejmě toto je jenom pustá teorie, která by se měla věrohodně podložit jelikož těch aspektů je příliš mnoho. Apropo napadá mě další otázka na který prvek, sloučeninu je citlivý ancistrus??? mohlo by to být takové malé vodítko. Zabíhám akvárko v kterém mám vlivem vysokého pokušení alespoň tři Platy a dva šneky dusičnany pravidelně měřím pohybují se do 0,1 -0,15mg/l Pravdou je, že se vytratila jedna Plata a oba šneci.Nezdá se mě, že by na Platě hodovali, jelikož by se hostina konala čtvrtý den. To znamená, že šneci uhynuly z nějakého zvláštního důvodu, že by taky nějaká citlivost (Cu to snad nebude).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.04.2011 22:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kortezhugo
...pri alkalite sa meraju vsetky uhlicitany nie len Ca+Mg...
Při alkalitě se neměří jen uhličitany, (jinak bychom měřili skutečně "uhličitanovou tvrdost"), ale všechny alkalicky reagující anionty. Kationty (Ca2+ a Mg2+) se při alkalitě neměří vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 21:15 Muž kortezhugo [983] Re: pave82
napr. ked sa pouzije na upravu vody trebars NaHCO3 - soda bikarbona
tak sa nameraju taketo hodnoty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 21:08 Muž kortezhugo [983] Re: pave82
...uz sa to to na fore preberalo
ide o to ze pri celkovej tvrdosti GH sa mera "iba" Ca+Mg
a pri alkalite sa meraju vsetky uhlicitany nie len Ca+Mg

pre to sa daju namerat taketo hodnoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 21:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: pave82
a odkud beres vodu ? a vydelil jsi ty kapky spravne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 20:57 Muž pave82 [16] – alkalita vs celková tvrdost
Ať čtu jak čtu nikde jsem neviděl u nikoho, že by měl alkalitu vyšší jak celkovou tvrdost už jste se s tím někdo z vás setkal?? Já mam celkovou tvrdost 9, a alkaltu (uhličitanovou 16). Dle mého názoru to není až tak běžná záležitost. pH 7,2 Měřím kapkovejma testama od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 19:51 Muž kortezhugo [983] Re: Moucha
Fotka k příspěvku ...a ked aj "nieco" nameria? neda sa to pouzit ked je rozsah 0.5 - 2.5 - 5

tieto JBL su dobre v tom -ze "idu" zo zltej do modra
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 18:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyrataj
ten Foskol meri blbe - malokdo neco nameri, dale Azotan je taky problematickej kvuli nutnosti pridavani destilky (technicka destilka muze obsahovat nejaky NO3)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 14:49 smik
miske napsal: ved to každý pozerá hlavne po cene

No někdy může platit laciny dvakrat placeny ;-).
Já co jsem vyhodil 3x70 korun třeba za Azotan, tak si radši koupim třeba Salifert a mám klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 14:36 miske Re: kortezhugo
ved to každý pozerá hlavne po cene palec je tam dosť veľký rozdiel no dúfam že nebude taký aj v kvalite tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 14:16 Muž kortezhugo [983] Re: miske
...este som ich neskusal - ale vela ludi ich doporucuje
ze meraju "slusne" a aj cena je dobra

shop.aquar.cz/…

ked ide o PO4 tak od JBL.....-tie nedam za nic....kto vyskusal? -potrvdi:)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 14:00 Muž kortezhugo [983] Re: miske
...ako sa to vezme

lebo s neho nedostanes ziadnu "serioznu" hodnotu....

osobne od Rataja pouzivam uz len pH test...
lebo dufam ze meranie pH maju "zmaknute"

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 05:19 miske Re: kortezhugo
je to test na fosfáty bol s ním nejakí problém X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2011 22:54 Muž kortezhugo [983] Re: miske
...hlavne na FOSKOL sa z vysoka vyser....
nerad pouzivam taketo slova ....ale je to tak


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2011 19:41 miske Re: Yirka
dakujem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2011 19:07 Muž Yirka [9126] Re: miske
Třeba zde: www.mojeakvarium.cz/…
Ale jinak tyto testy vede skoro každý kamenný obchod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2011 14:57 miske Re: Yirka
ahoj môžeš hodiť odkaz ako to vyzerá celkom ma to zaujíma hlavne cenovo X-) tamtie sú dosť drahé no iné som nevidel dokonca dnes my povedali v jednom špeciálnom obchode že už sa nevyrábajú (len elektronické) a keďže to chcem merat kvôli riase mam si kúpit ešte dvoch prísavníkov lebo ich mám zrejme málo takže podla predajcu 50l vody :4 prísavníci tone už tam viac nevkročím rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2011 13:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
ja to cetl jako mnohoucelove.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2011 08:39 Muž Yirka [9126] Re: Moucha
Nevím na co myslíš? Přesnost je jasná, třeba Ratajovy testy se prodávají kolem 70,- a pokud si vzpomínám tak ty papírky stojí ke 400,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2011 08:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
muzes hodit odkaz?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 41947x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/423-testy-vody?od=1307