Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Květy akvarijních a jezírkových rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 38 Žádná další stránka   1  
Květy akvarijních a jezírkových rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:04 Aleš – Re: ghostik
Přesvědčil jsi mě, že to mřenky zvládnou. Nicméně já má v akvárku: skaláry, neonky, dania, čichavce, mečovky, panceřníčky a ancitrusy. Určitě bych si všimnul, kdyby se některá z rybek kolem mladých rostlinek významněji motala. Ledaže by si pochutnávali v noci...

BTW: nemohl by ses mi ozvat na mail akostrhoun@seznam.cz? Zaujalo mě tvoje modré noční světlo. Tak pokud bys byl ochoten podělit se o zkušenosti, byl bych ti vděčný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:53 Muž AmorFati [37] - Amerika
Jinak moje zkušenost je taková, že když se šlahoun, na němž byl květ, nebo třeba jen jedna rostlinka, nechá, tak na něm za čas (třeba i několik týdnů) nějaká další rostlinka vyrazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:05 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
No a nechápem prečo ten šlahún neschováš pod piesok, štrk, aby sa k nemu nedoostali ja mám aj mrenky aj echinodory a môj rekord je 17ks mladých krasne zakorenených na jednom šlahuni :-| :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 12:56 Muž ghostik [81] – Re: Aleš
Tak to ti musim odporovat.
Zde mas dukaz kdyz jsem mnel jeste mrenky co mi zraly korinky
rybicky.net/nadrz/3387/18.jpg
je to skoro uz velika rostlina na slahounu - mnela na vysku cca 15cm a kde ma korinky !!!
a zde mas mladou rostlinku cca 4cm po tom co jsem mrenky prodal
rybicky.net/nadrz/3387/36.jpg
tudis na prvnim obrazku je 101% uspesnost okusu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 10:58 Aleš – Re: ghostik
Mřenky nádherných bych měl rád, ovšem nemám pro ně podmínky. Ale okusem to rozhodně není. Kdyby to nějaké ryby ožírali, těžko by dosáhlí 100% úspěšnosti. Na dvou šlahounech mám 2 rostlinky už přes 10 cm a se této hranici nezadržitelně blíží. Ani jedna nemá jediný kořínek. Večer zkusím nafotit a dám to sem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 06:37 Muž ghostik [81] – Re: Aleš
A nemas v akvariu Mrenku nadhernou nobo ji podobnou rybu ?
Mne tyhle potvory stihaly okousat vsechny korinky novych a plovoucich kytek. Jen co jsem je prodal tak jsem mnel na slahounech mohutne trsy s koreny dlouhymi 20cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 22:00 Usine – Re: mrst
To je ale docela běžná záležitost, šlahoun vyroste a nic. Za čas vyroste další silnější. Doporučuji ti ten původní ustřihnout. Některé rostlinky zůstanou zakrslé a další i když na šlahounu vyrostou už nedosáhnou normální velikosti nebo zajdou. Na šlahounu se tvoří rostliny u některých Ech. od konce to znamená že šlahoun nejdříve doroste do maximální délky a až potom se na jeho konci vytvoří rostliny. Proto to někdy trvá tak dlouho. U rostlin kde se začnou tvořit rostliny hned od prvního přeslenu to trvá podstatně kratší dobu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 21:44 mrst – květ
ten květ je tam 2 měsíce a je stále stejný...nyní vyhodil již druhý. To co ostatní píšete o šlahounech to se děje u mého jiného ech.. Toto je podle mne něco jiného??? potlesk hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 21:14 Aleš
Proč mi ale do prkýnka dubového ty rostlinky na šlahounech vůbec netvoří kořínky?! Rostlinky mají už přes 10 cm a nemají jediný kořínek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:51 Muž ghostik [81] – Re: Snofrev
Mne rostou pravidelne dva slahouny a uz se mi povedlo i tri ale to jsem pak uz strihal aby to moc nezatezovalo rostlinku. Jinak vsechny se tlacily nahoru a tvorily kvety nad vodou i nove rostliny pod vodou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:48 Usine – Re: Snofrev
Z tím dělením nemáš pravdu. Jedna rostlina může mít i několik šlahounů. Většinou ten první a nejslabší nebude plodit. Pokud začne růst další a silnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2009 10:44 Muž Snofrev [54] – Re: milan666
mně echinodory kvetou i pod vodou, když nechám šlahoun vylést ven, tak to zaschne a je konec
květ pod vodou vydrží tak dva dny a pak se rozpadne, a hlavně je z toho plno bordelu na hladině a musím jí tak dvakrát do týdne uklízet, asi ty květy začnu likvidovat ručně, ještě než se rozevřou

Aleš: to že pouští dva šlahouny jedna kytka podle mě znamená, že se v tom dně rozdělila a už tam jsou dvě a né jedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 09:50 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Keď necháš šlahon ísť vonku z akva tak zakvitne, jednoducho ho ohni ku dnu a zaťaž kameňom, on ešte bude rásť a z každého očka, (myslím, že vy to voláte patro) vyrazí jedna rastlinka. Je to tak strašne jednoduché.......... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 09:41 Aleš
Jedna z mých amazonek (pravděpodobně Blaherae - nevím to jistě...) také vesele pouští šlahouny. Aktuálně má dva, a jeden se v jednom patře dokonce rozvětvuje. Problém je, že i když největší rostliny na šlahounech už mají přes 10 cm, nemají ani jeden kořínek! Je to normální? A další dotaz: Nevyčerpávají šlahouny nadmíru matečnou rostlinu? Neměl by se počet "pater", případně počet celých šlahounů redukovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.02.2009 23:09 Muž Snofrev [54] – Re: ghostik
Fotka k příspěvku taky mám zrovna jeden šlahoun ozellotu green
zatím mám osobní rekord, šlahoun má 7 pater (asi se tomu říká přesleny) a na každém budou alespoň dvě rostlinky :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 22:13 Muž ghostik [81] – Re: Yirka
Takove foto mam taky jen trochu jine :o)
"Echinodorus ozelot green - Šipatkovec ozelot zelený"

rybicky.net/nadrz/3387/57.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 21:58 Muž Yirka [9126] – Re: mrst
V linku fotka z méprezentace, rostliny na šlahounu těsně před oddělením.

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 21:50 Muž Dzira [38] - Rostliny – Re: ghostik
takle sem to myslel, tak díky za doplnění fotky. Sem se to taky snažil vyfotil, ale ten krám!!!Bych to dřív nakreslil v ruce a prodal na Karlově mostě, nežli by se mi to podařilo s tím krámem vyfotit, tak sem to vzdal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.02.2009 21:30 Muž ghostik [81] – Re: mrst
Fotka k příspěvku Nevim jak se mnozi tvuj druh ech. ale muj kdyz hodi slahoun a drzim ho pod vodou tak udela nove rostlinky (na fotu lotusu je v popredi slahoun echinodoru ozelot) pokud ho necham vylezt nad vodu tak mam jen plno kvetu ale i ty pokud maji listy se nechaji zakorenit - jednu takovou mam v kvetinaci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 21:00 Muž Dzira [38] - Rostliny
rozhodně to neřezat. Právě z těchto odnoží- následně až jsou u hladiny nebo nad ní a mají květy mohou být nové rostlinky. Sem to tam nechal a po čase mi to obrazilo novými rostlinkami. Pak už jen počkat, až pustějí kořeny a můžeš je odstříhnouut. Ale ne vždy tomu tak je..je to jeden ze způsobů, jak ech. rozmnožit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.02.2009 18:36 Muž mrst [5] – co s květy echinodoru
Fotka k příspěvku Nevím jestli je to květ, ale co s Echinodorem mám dělat. Pouze takto vyhazuje květy a nechce se rozmnožovat? Mám to ustřihnout a tím ho donutit k rozmnožení. Květ je od E., který je vidět v pozadí, prostřední listy má dočervena?
Poraďte co s tím dál. Je to už druhý květ. potlesk hop ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.10.2008 11:19 R Muž Mrakoplash [1776]
Fotka k příspěvku Micranthemum micranthemoides
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 22:04 0
Některé rostliny potřebují pro vykvétání tak zvané tropické dny - 12 hodin osvit a může to ovlivnit i chladnější zimování.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 17:39 Usine
Délka je normální ten květ je ale hodně velkej. Většinou když vyrostou z akva tak mají tendenci zasychat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2008 08:49 ghostdog
Fotka k příspěvku toto je kvet na Echinodorus argentinensis. Ma dlzku cca 50 cm a celkova dlzka stopky je urcite cez meter. Kvitne uz asi 3 tyzdne. Neviem ci ta dlzka je normalna alebo sa kvet taha za svetlom. Skor som za tu druhu moznost.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 10:03 Muž Killer [133] - Sumci – Re: ufinka
tak ty květy naposílejte do atlasu,já je tam přidam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.01.2008 00:59 Žena ufinka [28] - Asie – Re: blackwolf
Fotka k příspěvku Pistia - květ ,)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 21:28 Muž ukackoR [1]
Na fotce jsou po odstřižení květních stonků. Ted mají ty načervenalé echinodory květní stonky a ten velkej zelenej taky začíná růst. Až ty červené budou mít malé rostlinky, určitě je vyfotím. Cca 3 týdny. Ten zelený se mi nikdy nepodařil udržet pod vodou, pokvete bíle nad hladinou, také přidám fota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 21:24 Muž ukackoR [1]
Některé echinodory ¨pokládají¨ při určité délce květní stonek na hladinu, jiné je problém udržet ve vodě. Květní stonek s květem často vyčuhuje třeba 40 cm nad akvarium. Z toho květ tvořený z malých kvítku má cca 15 x 7 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 21:12 Usine – ukackoR
Echinodory máš pěkné, ale na těch dvou fotografiích ti žádný nekvete. S květy to zas tak jednoduché není. Někteří ech. kvetou stále, jiní jen v určitou dobu a pár jich ke kvetení nepřinutíš snad ničím. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 20:56 Muž ukackoR [1]
Dávám kuličky Bivoj od Rataje, s ničím jiným nemám zkušenosti. Echinodory mi od té doby kvetou pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 20:44 Muž ukackoR [1]
Mám vyzkoušeno u echinodorů, že když přidám ke kořenům kuličky hnojiva, tak zanedlouho kvetou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.09.2007 19:33 Žena Alena.sv [89]
Fotka k příspěvku Mě teda anubias vykvetl pod vodou.Je umístěný na kořenu asi 15cm pod hladinou.Nevím čím jsem mu pomohla ke květu,ale kvetl hodně dlouho a měl dva květy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 19:31 Muž Criple Fishx [5] – anubias
kvete i u dna (vlastni zkusenost) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 19:22 Usine
S kvetením tvých rostlin to není tak jednoduché. Cryptocoryny nemají klasický květ ale jen takový toulec, kterého si nemusíš ani všimnout a kvetou jen vzácně. Limnophila aquatica potřebuje ke kvetení dost dlouhou dobu a mě se to povedlo až když jsem ji vyndal na slunce. Bohužel tím rostlinu zničíš, protože pak roste jen nad hladinou. Anubias ti u dna nepokvete asi vůbec. Musela bys ho mít blíž k hladině aby se květ dostal nad ní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 22:24 Muž Eff [417] - Rostliny
Anubias mi kvetl jako pominutý když jsem ho umístil asi 3 sm pod hladinu. Echinodorus uruguaiensis vykvetl, když se všechny jeho listy už pěkných pár týdnů válely po hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 19:08 Muž georged [44] - Živorodky
Některé rostliny kvetou jen nad hladinou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 16:01 athaya – ...kvety rastlín
ahoj na viacerych fotkach akvaristov je vidno ze vase rastlinky maju kvety. coze
npr. vam kvitnu cryptocoryny, anubiasy, valisnerie, echinodory,...
jak je mozne, ze moje rastlinky este vobec nemali kvety? :-( robim nieco zle?
zda sa mi ze moj anubias rastie paradne a rychlejsie, cryptocoryna to iste ale kvety ziadne ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 15:00 Muž Killer [133] - Sumci – květy
mě kvetly zatim cabomba carolineana, cabomba piauhyensis, bacopa carolineana,ludwigia repens, echinodorus tropica,hydroctyle leucopetala,sagittaria subulata, pistia stratoties,ceraptoptyllum demersum, didiplis diandra echinodorus amazonicus a ještě jeden druh echinodoru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.08.2007 21:38 Vrubouš
Fotka k příspěvku Blizsi pohled.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.08.2007 21:19 Vrubouš
Fotka k příspěvku Detail kvetu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.08.2007 21:19 Vrubouš
Fotka k příspěvku Taky se musim pochlubit...Mam rostlinu Aglaonema simplex uz asi rok na okne.Momentalne kvete.Ma 4 kvety.Vice na fotkach :-)
P.S.Jde jasne videt ze lepe se ji dari v kvetinaci na suchu nez v akvarku ;-)
-Na fotce je cela rostlina + kvety.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 18:17 Muž georged [44] - Živorodky
Dost vodních rostlin kvete, ale o většině se dá říct, že kvetou, pokud se jejich část dostane nad vodu(je tam nutno mít na to prostor)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.08.2007 18:16 Žena petrys [107]
Fotka k příspěvku květ aponogetonu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.08.2007 18:16 Žena petrys [107]
Fotka k příspěvku anubias barteri
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [38]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 80891x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4023-kvety-akvarijnich-rostlin?od=1851