Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Platy - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Platy - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2024 17:11 Muž vlka [3444] Re: Bphot0
Máš ho hezky zarostlé, mlaďoši vydrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2024 16:28 Muž Elektronikar [131] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Bphot0
Z mojich skúseností zvyčajne platy svoje malé nepožieraju.
Nejaké určite ostanú, ja som pri rušení svojej 100l nádrže našiel a odlovil hodný počet mladých.
Či ti dorastú to neviem na isto, môžeš skúsiť krmiť v menších dávkach mrazenou artémiou tak aby to všetko nezjedli dospelé ryby, je potrebné ju rozdeliť na menšie časti. Malé to určite nájdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2024 15:01 R Muž afc1886 [14682] Re: Bphot0
Ano, něco se určitě zachrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2024 14:49 Muž Bphot0 [119] – Odchov platy v zarostlem jednodruhovem akva
Krasný den přeji, mám nádrž 54 litrů, viz obnovená prezentace. Myslel jsem si, že nebude problém v ní ponechat narozený plůdek, akva je hodně zarostlé, nic jiného, než 2 samice a 1 samec platy skvrnité a pár malých šneků a piskořek v ní není, ale zdá se, že i tak plůdek podlehne žravosti rodičů.

Jaké jsou Vaše zkušenosti = myslíte, že mi v tom akváriu nějaké mladé dorostou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 20:28 - Re: Patrik113
Sunset platy(viď.moje video pod tvojim príspevkom) sa takto rodia bežne niektoré sú od mala žlté iné takmer červené.Vyfarbujú sa do tela dospelej až neskôr.Teda žlté telo a červený chvost.Červeným sa z hlavy a tela červená stráca a ostane len chvost.Teda u týchto, ak ich nemáš pomiešané s dákou červenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 01:15 Patrik113
Zdravím chtěl bych se zeptat, mám v akva platu pestrou která byla březí a vyvrhla na svět pár mláďat ale po 3 měsících jsou mláďata jasně oranžová přičemž plata je žlutá s oranžovým ocasem, můžou se ještě mláďata ještě nějak vybarvit?? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 20:14 -
Vlastné už z odchovu www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 16:51 Králík Re: Antonín
Ano je březí, ale pokud se několik tak je na druhé fotce sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 15:43 Antonín
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je samička platy březí a za jak dlouho porodí?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2018 10:23 R Muž Anthrax [4762] Re: martais
Být tebou ho dám pryč už teď. Lepší už to nebude. Pobytem v malé nádrži mu můžeš dost ublížit. Normálně bych ho šel vrátit. Ať si taky jednou nesou následky svých špatných rad. Doporučit gibouše do 40 l. Já chápu že je potřeba vydělat ale tohle už je hovadství tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 10:22 martais Re: Wanderer
Jojo, vím. O Glyptoperovi jsem psala níže. Platy pomalu dáváme pryč, chtěla jsem jich tak 5-6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 10:16 martais Re: ctibum
Když jsem ho kupovala, říkala jsem, jak malé máme akva. Chtěla jsem nějakého řasopožírače a myslela jsem si, že to bude druh Ancistruse. Až doma jsem zjistila, jak je velký a jakou potřebuje nádrž. Zatím je malinký, jak povyroste, buď ho dáme pryč nebo pořídíme velké akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2018 07:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: martais
V tomhle případě bych neřešil ani tak mladé, jako, jestli to nebude chcípat celkově. Ryby máš provázané s atlasem, tak na to klikni a přečti si komplet celý popis. Jsou tam i doporučené objemy a počty ryb. S krevetkami se v téhle sestavě rozluč. Jestli to nezačneš urychleně řešit, tak máš zaděláno na velký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 21:27 martais – Plata-porod
Fotka k příspěvku Dobrý den, před pár dny jsme dostali Platy a mezi nimi byla i tato, která stále "tloustne". Předpokládám, že bude mít mladé....dá se odhadnout, za jak dlouho? Přežijí, když jsou v akva pouze Platy, malý Glyptoper a krevetky? Jsou to naše první rybky i akva, tak se tak ptám... :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 09:48 Parek Re: jamajcan
Jop dnes. Rano jsem našel 7 malých dementu jak se schovavaji v mechu a v kamanech mamina je tak o plovinu hubenejsi dík ale
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2018 10:42 jamajcan Re: RE5PEKT
Já bych to neviděl tak černě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 10:33 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Parek
Těhotná mi nepřijde, to by ta skvrna byla tmavější, víc do černa. Ale ta skvrnka se mi nelíbí. Zkus se zeptat v tématu o nemocech, jestli někdo neví, co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:15 Parek – Plata
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat je moje plata těhotná??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2017 09:20 R Muž afc1886 [14682] Re: Monika
Tak vidím,že jsi založila prezentaci palec rybicky.net/nadrze/26756-aguael Tak,jak už ti bylo řečeno,je problém v těch nevhodných podmínkách.Všechno tam je špatně.Nevhodné dno,žádné živé rostlinky(ty plastové vyhoď do žlutého kontejneru),nedostatečný filtr(tzv. honič vody)s malým množstvím filtračního materiálu a nevhodné rybičky do takového objemu.Do tvého objemu bych dal buď jednu bettu,nebo jenom krevetky(samozřejmě až do pořádně zajeté nádrže).Při registraci ti určitě přišly velmi vhodné odkazy,ale raději ti je tady dám znovu.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Když budeš s čímkoliv potřebovat pomoci,tak si vyber vhodné téma rybicky.net/forum/ a určitě se najde dost zkušených akvaristů,kteří ti rádi poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2017 19:59 R Muž romant [27987] Re: Monika
Tak tahle ryba žádný mladý mít nebude, ona totiž dříve než by stačila porodit půjde kukat, bohužel. :-O Do několika dní a možná ještě dřív jí zabije koncentrace škodlivých N látek. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 19:54 R Muž afc1886 [14682] Re: Monika
Tak jako první sem dej fotku celého akvária,potom se zde zaregistruj a zařiď prezentaci své nádrže s co nejvíce pravdivými údaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 19:43 Monika Re: afc1886
Nevieš mi poradiť čo s ňou? Nerada by som o ňu prišla. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 19:15 R Muž afc1886 [14682] Re: Monika
Spíš umírá ve velmi nevhodných podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 19:06 Monika
Fotka k příspěvku Chcem sa spýtať o radu, že moja plata stále pláva kolmo hlavou nadol a neviem prečo. Vyzerá, že bude mať malé rybky ale niesom si istá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 20:00 R Muž romant [27987] Re: Kaculik
Máš móóóře času, určitě více než 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 19:52 Kaculik – Tehulka
Fotka k příspěvku Ahojky
Prosim o radu,je nebo neni tehulka?A pokud je,kdy to asi tak muze cekat
Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 07:19 puccini Re: JoKa
Diky. Co tim myslís, ze dno vypada podezrele? Je fakt, ze vodu a odkalovani jsme ted parkrat delali jen 1x za 14 dnu. Zkusime tedy obden a uvidime. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 20:08 JoKa Re: puccini
Nehledal bych problém ve stezku, ale v podmínkách... Sázel bych na podmínky. Vodu. A podmínky... Skladba tvého akva není ideální a na to dno bych udělal "octový test", vypadá podezřele, neříkám blbě, ale podezřele...
Každopádně jim měň vodu. 1/3 aspoň a to minimálně 2x týdně, lépe obden, dokud se situace nezlepší....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 00:35 puccini
Ahoj, zkuseni, poradte prosim. Mimo jine rybky, viz me akvarko, mame Xiphophorus maculatus Apple tricolor - plata_skvrnita 4 ks. Dle rady zkuseneho prodavace to mely byt 3 samicky a 1 samec. Je to presne naopak. 4ks Molly gold black mely by taky 3 samicky a mame 4 kluky. Tento prodavac take poradil slozeni akvarka, chteli jsme hejno neonek a neco k tomu. Kritiku uz jsme slyseli.
Ale k veci. Samicka Plata mela 2x mlade, odchovali jsme 3ks malych, asi 1 mesic po 2.porodu samicka uhynula. Vice mene od te doby, jsou vsichni 3 samecci velmi pasivni. Je to uz asi 10 dnu po uhynu a ted samecci jen polehavaji nekde na dne, kazdy v jinem rohu a skoro se nejdou ani najist. Aspon co je sleduju. Byli spolu 3 mesice. Co to s nimi je? Muze to byt steskem?
Jedna Molly, ta nejmensi, take polehava casto nekde na dne nebo schovana pod listem. Ostatni 3 jsou stale aktivni. Jinak driv byly vsechny 4 Platy i 4 Molly velmi aktivni a vecne spolu. Jasne 3 kluci Platy soutezili o 1 krasavici a 4 kluci Molly take stale spolu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 23:04 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: JoKa
Plata a endlerka isto nie. Maximálne mečovka a plata.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 23:01 JoKa Re: koikapor
Jsi si stopro jistý?? Ten samec se opravdu snažil...
Tak moc, že to nahlodalo mé přesvědčení, že z toho nic nebude, že jiný druh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 22:48 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: JoKa
Iná čelaď rýb. Samicu obháňať môže, ale nebude nič z toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 21:48 JoKa – Budou se křížit?
Budou se křížit plata skvrnitá a živorodka wingeova? Sám bych tomu nevěřil, ale mám je v jednom akva a dnes celý den sleduji, jak samec endlerky prohání samici platy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 17:52 suprmysacek Re: suprmysacek
Fotka k příspěvku Dnes jsme v akvariu nasli cca 4 malicke rybicky ,tak byla tehotna ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 19:21 suprmysacek – plata je brezi?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky mame platy obe jsou nejake nafoukle nedavno je porad honil samecek . Ted se ten samecek jim spis vyhyba a ryby vypadaji takto. Jsou brezi a jaka je sance ze aspon par rybek prezije ,aniz by je ostatni sezrali, kdyby brezi byla. Necháme je s ostatnimi rybami v akvariu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 19:33 R Muž romant [27987] Re: Alinois
Čeká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 19:31 Alinois – čeká tato Plata mladé?
Fotka k příspěvku Zdravím, potřebovala bych poradit. Nemůžeme se shodnout jestli tahle naše samička Platy čeká mladé či nikoliv. Už pár dní má takto viditelné větší bříško, ale je pravda že poslední dobou pořád něco žere. Na druhou stranu, sameček žere společně s ní a takový pupík nemá.Děkuji za radu. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 03:21 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: - (878825422273
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ta samice vypadá skoro, jak plata balónová. Její vzhled nezaručuje březost. Lze ji umístit odděleně od ostatních ryb a vysledovat závěr skutečností.

Nauč se dávat ty fotky do správné polohy. Stačí na to dvě kliknutí.

To, co napsal L.S. je naprostá pravda. Nejcennější variety a druhy plat se mnohdy množí velmi neochotně, nebo jen sezónně.

Foto: Údajně v přírodě, již vyhynulé, nebo minimálně kriticky ohrožené divoké platy Tampico v plastové karanténní nádržce. Přes ten plast je ta horší kvalita fotek.

Finančně velmi nákladný a nepříjemně komplikovaně získaný cenný dovoz, který jsem si sám v zahraničí vyhledal a usmlouval. Sháněl jsem je několik let.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2015 04:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Trochu bych to zásadní tvrzení poopravil - většina šlechtěných zdravých samic plat, chovaných spolu se samci,téměř vždy vrhne čas od času mladé. U divokých to neplatí vůbec a některé šlechtěné také dovedou stávkovat... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 22:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: -
Plata, ktera ma samce a je zdrava, je v ocekavani vzdycky. Staci si dvakrat poznamenat datum, a pak uz jsou pri zachovani teploty porody dost pravidelne (plus minus nejaky den).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 10:41 - – tehotna plata?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mam v akvarku platu asi tak tri az ctyri tydny a je hodne tlusta. Nevite, jestli je tehotna?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 19:35 R Muž romant [27987] Re: Radis
Ano je, ale ta nádrž ve který je bude vyžadovat denní péči v podobě výměny min. 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 19:26 Radis
Fotka k příspěvku Dobrý den chci se zeptat zda-li někdo dokáže poznat jestli je Plata na obrázku těhotná. Děkuji za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 18:54 R Muž romant [27987] Re: Sharf
Až když se jim nevejdou do huby. Dal bych jim měsíc výkrmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 18:53 Muž Sharf [7] Re: romant
Za jak dlouho můžou rybky do společenského akva k ostatním ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 17:52 R Muž romant [27987] Re: Sharf
Až bude omladina ve výkrmně. Když budeš měnit méně a nebo za delší dobu, taky dobrý, ale nepolevovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 17:28 Muž Sharf [7] Re: romant
Polovinu vody každý den? Musím tolik vody tak často měnit až po porodu nebo už před?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 17:04 R Muž romant [27987] Re: Sharf
Nebude, polovinu min. Teplota by teď neměl bej problém, když se topí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 16:59 Muž Sharf [7] Re: romant
Bude stačit v 20l odchovničce měnit obden litr vody když nemá filtr nebo raději každý den třeba 2l ?
Nevadí že nemám filtr ani vzduchování jen porodničku odchovnu a topítko ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2014 16:49 R Muž romant [27987] Re: Sharf
Ano, množství co během krátý chvilky zmizí, doporučení je v pohodě. Znovu opakuji, kvalita prostředí, bez toho kloudnou rybu neuděláš.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6875x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3903-platy-rozmnozovani-a-odchov