Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 13:11 R Muž romant [27987] Re: AKVA
Tak hlavně mám stíženou orientaci tím, že to akvo vůbec neznám, ale budiž. :-) Málo nemálo, použij to, nevím o jakým přesně filtru se bavíme, předpokládal jsem že o čerpací hlavě a kostc biomolitanu. Přestaneš krmit a denně budeš měnit 1/3 objemu vody a dokážeš to podržet i bez filtrace, týden to určitě vyrdží. nevím co je to levné externí řešení, já bych to řešil tímto www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 13:05 AKVA – akva
no mělbych ale jen do badesáti litrů toje asi málo žejo
vy asi nevíte do 200stolitrového akvárka jakou filtraci vnější aby bila levná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 13:01 R Muž romant [27987] Re: AKVA
Pořídil bych novou hlavu, jednou jsem to taky zkoušel a byl jsem elektrikářem odkázán do patřičných míst, ono ti jde hlavně o čas, tedy pokud nemáš náhradní filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 12:55 AKVA – akva
Dobrý den rozbyla se mi filtrace ATMAN nefunguje u ní motorek.
chtěl bych jí reklamovat ale nejdeto ten kdo mi jí prodal tak zemřel byl to Josef Brádler.
prosím poradte kdeby se to dalo opravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:19 Muž patamatix [408] Re: Sandra
Tak samozřejmě,že tam můžeš mít oba. Spíš by mě zajímalo co tam konkrétně máš v jakém akváriu. Prezentace by byla fajn. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:17 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Sandra
Můžeš. Čim víc, tim lépe. Nevýhoda je, že to zabírá místo rybičkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:14 Sandra Re: romant
Měla jsem normální vnitřní ale ten jsem vyměnila za molitan se vzduchem. Jenže ten nepobere tak dobře nečistoty. a tak me zajíma jestly tam mužu mít oba. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:08 R Muž romant [27987] Re: Sandra
A nebude to jedno? Co je to normální filtr. Cokoliv se dá osídlit a prochází tím kyslík, stává se časem biofiltrem. ;-) Tak jak to máš? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:01 Sandra – Biofiltr
Jen se chci zeptat mužu mit v akvariu biofiltr a normalní filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   11.02.2016 18:45 Muž Horác [3942] Re: KarlosS
Nitrifikační bakterie získávají uhlík z CO2 (autotrofie) a zdrojem energie je oxidace anorganických látek (chemoautotrofie), nikoliv světlo (fotoautotrofie). Světlo tedy nepotřebují - nemají fotosyntetický aparát jako např. sinice nebo některé fotosyntetizující bakterie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 17:14 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Maaara
jak který, ty starší mají jen patra, žádné koše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 12:28 nerf Re: KarlosS
Ono to možná bude jedno. Když žijí ve vnitřních molitanech, vnejších filtrech schovaných ve skříních, v substrátu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2016 12:22 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sitius
Myslím že už ten rozdíl tu někdo uváděl, pokud je filtr bez osvětlení tvoří bakterie slizovité útvary, pokud je osvětlený jako mám třeba já nic takového se tam nenajde. Fungují ale oba stejně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 11:25 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: KarlosS
No, vzhlem k tomu že jsou i v půdě, tak asi ne, protože si nemyslím že tam bude světlo v noci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 11:19 Muž Maaara [95] Re: KarlosS
Eheim sice mají průhledné nádoby, ale ty koše uvnitř už průhledné nejsou - podle mě, ikdyž nebudeš mít filtr ve skřínce tj do něj půjde světlo, tak se k filtračnímu materiálu stejně žádné světlo nedostane - ty koše sedí na těsno na sobě, tam není jak se dovnitř dostat světlo. A kdyby světlo potřebovaly, tak by se takový filtr (asi) nevyráběl ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 10:50 R Muž afc1886 [14704] Re: KarlosS
Tak to by mě taky zajímalo.Ty průhledné nádoby máš pravdu,ale zase většina lidí má filtr zavřený ve skříňce,kde je tma.Já myslím,že tma nevadí.Co na to ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 10:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – bakterie a světlo
Už delší čas mě zajímá otázka ohledně bakterií ve filtru a světla. Měl jsem za to, že nitrifikační bakterie potřebují ke svému životu světlo, ale mám doma několik vnějších filtrů, a průhledné nádoby mají jen eheimy. Má to nějaký vliv?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 22:02 paspap Re: Zaratt
Tak jsem dnes taky konečně osadil novej JBL e901. Dokoupil jsem k němu CearMec set
tak jsem zvědav jak to bude fungovat. Je to můj první vnější filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 20:58 Zaratt
Este sa chcem spytat, ci ma niekto skusenosti s filtracnym mediom BIOHOME.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 18:13 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Udržovat hadice v čistotě a jednou, dvakrát ročně, to podle znečišťovatelů filtr otevřít, mrknout jak média vypadají a když jsou zabalený do hnědýho slizu, tak propláchnout, když ne, tak nic a máš filtraci na hóóódně dlouho, ne-li na furt. ;-) Jinak to občasný propláchnutí šutříků je taková očistná kůra ve smyslu mládí v před, tedy starší a rozkládající se bakterie(ten hnědej šlem) je nahrazen novou mladou populací. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 18:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zaratt
Mám JBL901. Hned jak jsem ho koupil, jsem vyhodil molitan ze spodních košů a nechal jsem ho jen v tom horním (časem tam dám napůl vatu). Do těch 3 košů jsem nasypal keramiku od Eheimu v kombinaci s tou trochou od JBL co byla ve filtru. Průtok přes rampu vypadá dobře, ale nevím kolik by bylo s molitany.
Kupoval jsem 5 litrů Eheim EHFI SUBSTRAT pro za 1550Kč včetně poštovného. Do toho filtru padla necelá půlka. Přišlo mi to vzhledem k ceně jako nejlepší volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 18:03 R Muž romant [27987] Re: Legioix
Ze začátku ano, ale až se to zašpiní, nebude rozdíl mezi molitanama a keramikou, tedy v tom jak dokáže brzdit průtok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 17:58 Muž Legioix [574] Re: Zaratt
Nesníží. Bude možná i větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 17:56 Zaratt Re: Heimdall
Ale tiez by ma zaujimalo ci sa dramaticky znizi prietok filtru pri takomto rozlozeni filtracnych hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 15:16 R Muž Silent [5949] Re: Zaratt
Dobrá volba. Filtr bude perfektně biologicky fungovat. Ještě bych vzal v úvahu variantu v Eheim SUBSTRATpro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 14:44 Zaratt – filtracne media
Mam filter jbl e901 greenline a chcel by som vymenit molitan za nieco ine.
napr.
do 1. kosa (najspodnejsi) dam jbl micromec
do 2. a 3. kosa seachem matrix alebo ada bio rio

Mohlo by to takto fungovat? Neznizi mi to prietok? Mate s tym niekto skusenosti?

Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 15:35 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: koyack
Je to filtr z druhé ruky, včera sem pro něho jel do Znojma k jednomu maniakovi, ale v parádním stavu, včera sem ho rozebral, vyčistil, vyzkoušel, až na ten výkon naprostá spokojenost, tichý, velkokapacitní zásobník na media... a ano, na tu 200 je to o uši (pokud jí ma otočit 2x) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 15:32 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Horác
díky!!! ač sem to hledal nedohledal, zatím to tu neovládám jak bych měl...ještě jednou dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 15:29 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: ludvik
Podmínky byly dokonce snadnější než-li běžný provoz, tedy minimální převýšení, testováno téměř na nule ve vaně ;-) čili tlaková ztráta téměř nula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 07:50 Muž koyack [87] Re: Petan26
Na tu vaši dvoustovku by měl stačit. Mohu se zeptat kde a za kolik jste ho koupil?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2016 06:25 Muž Horác [3942] Re: Petan26
z deníku (4.1.2007): Tak jsem se KONEČNĚ dokopal ke změření reálného výkonu svého filtru. To to trvalo ... :o) (Jedná se o externí filtr EHEIM 2217 s deklarovaným výkonem 1000 litrů za hodinu. Tento teoretický výkon ovšem odpovídá filtru bez filtračních médií, tedy s minimálním, (respektive nulovým) odporem. Výsledek měření : filtr (umístěný ve stolku pod akváriem a nacpaný štěrkem, pískem a bioakvacitem) naplní kýbl o objemu 18 litrů (umístěný ve výšce akvária) za 3 minuty (opakováno 3x). To znamená, že reálný výkon mého filtru je nějakých 360 litrů za hodinu. Pozdě, ale přeci ... :o)

Sice jde o jiný filtr, ale obrázek si snad člověk udělá ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 00:44 Muž ludvik [1082] Re: Petan26
Otázkou je, jestli jsi provedl zkoušku technicky správně. Filtry nejsou stavěné (resp. jejich čerpadla) na vytahování vody ze studny ... Ale na cirkulaci v uzavřeném oběhu, tedy vlastně o nulovém převýšení. Pokud se to udělá jinak, výkon klesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 22:48 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – EHEIM Ecco 2236
dobrý den, je tady někdo kdo měřil skutečný výkon filtru? dnes jsem si přivezl výše uvedený filtr a jednoduchou zkouškou, která spočívala v přečerpání 10l vody za určitý čas jsem zjistil, že filtr přečerpá ve skutečnosti za hodinu místo výrobcem udaných 600l, pouze nějakých cca 360l. Zkouška provedena bez filtračních medií. Zajímá mne, jestli je to normální a někdo se s tím setkal a zkušení s touto docela zásadní odchylkou počítají a nebo je výkon mého filtru-čerpadla nějakým způsobem omezený. díky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 19:16 R Muž romant [27987] Re: marrek13
Při výběru filtru se orientuj podle výkonu, což je udávaný výkon nezašpiněného, nezběhnutého filtru a tento výkon si poděl min. dvěma a dostaneš se na nějaký reálnější číslo, jak to bude vypadat po tom zašpinění a toto číslo by ti mělo otočit za hodinu nádrž min. 2x. Samozřejmě, že je nutné zohlednit osádku a tyk v neposlední řadě ve vztahu k tomu výkonu i objem filtračních hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2016 19:08 Muž ondralomnice [81] Re: marrek13
a nechceš raději tenhle kousek www.aqua-obchod.cz/… je tichej a kvalitní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 19:05 Muž Marrek [0] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Píšou do 100 litrů tak jsi na hraně. :-)
To jo, ale nějaký ten filtr určitě taky zabere štěrk, dekorace,atd, budu tam mít dost rostlin, a ryb decentně. spíš si ale myslím, že kdybych si koupil ten filtr, tak bych asi stejně musel koupit ještě vzduchové čerpadlo, protože ten filtr to asi moc neprovzdušní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 19:02 Muž Marrek [0] Re: Legioix
No a není to moc hlasité? akvárko mám hned u postele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 07:12 Muž Legioix [574] Re: NHKG
Dá se to regulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 07:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Legioix
No je to sice variace na mnou navrhovaný molitan a čerpadlo. Ale dražší, s menším molitanem a moc silným čerpadlem. Měl jsem 1000 l/h čerpadlo ve 100 l nádrži a dělalo to hrozný vír. Hlavně čichavci to nezvládali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 23:45 Muž Legioix [574] Re: marrek13
Pro akvárium nebrat. Kup tento a věř tomu, že budeš spokojen: www.akvatip.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 23:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: marrek13
Nepíšou jaký to má objem filtračního materiálu. Nechceš si radši koupit čerpací hlavu + molitan:
akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…
www.zoo-market.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 23:36 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marrek13
Píšou do 100 litrů tak jsi na hraně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 20:09 Muž Marrek [0] – Filtr Aquael Asap 300
Dobrý den, rád bych si koupil tento filtr: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Myslíte že to je dobrá volba do 90 litrového akva? Jde mi hlavně o to, aby nebyl příliš hlučný. budu k němu potřebovat ještě něco na provzdušnění?
Děkuji za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2015 09:01 Muž Filip10 [1] Re: Jindras
Pravda je, ze 3OOO nejsou az tak vysoka castka,za sluzbu, kterou odvede.Je o cem premyslet a co cist.Je toho tady fura.Dik za rady a Mejte se.F
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 08:58 Muž Filip10 [1] Re: Jindras
Dík za reakce.Kdyz rikate, vnitrni nekupovat a nerealizovat,tak JBL e1500 nebo jina moznost ci vlastni zkusenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 14:26 Jindras Re: O.Tom
Skvělá cena. Hned bych do něj-nemít ho-šel. Kdo chce dobrý filtr,za super koruny,není co řešit. Paráda!! potlesk Tak má Filip o čem přemýšlet. Loni stál 5tis Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 14:21 Muž O.Tom [439] Re: Jindras
Zoohit se dá ještě dál srazit slevami o cca 10%, jinak JBL je aktuálně nejlevnější asi tady
www.aqua-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2015 14:08 Jindras Re: Jifi
Přesně tak. Tady jsem našel za 3.700. Navíc má 12l filtr.medií. www.zoohit.cz/… I ten vlepovaný je složitý. Já osobně-ani náhodou. Ale určitě se názory budou lišit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2015 14:03 Muž Jifi [675] Re: Jindras
On Filip uvažuje nad vlepenou přepážkou do akvárka, takže objem by byl určitě dost velký.
Ale mně osobně by se to moc nelíbilo. Zase bych to chtěl nějak zamaskovat a zase to ubírá prostor v akvárku.
U mě koupený vnější filtr vyhrává kvůli estetice uvnitř akvárka.
A ještě dodatek k té ceně: Spočítali jste si, na kolik vás přijde provoz akvárka? Pokud svítíte zářivkama, kolik zaplatíte za elektřinu? Kolik za hnojiva, krmení, atd.?
Opravdu je ta cena kvalitního filtru tak vysoká?
To je na zvážení každého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.12.2015 13:50 Jindras Re: Filip10
Hlavně-o hodně větší fitrační objem,nikde v akva nepřekáží,daleko lepší údržba,možnost změny filtračních medií v koších,jakýkoliv zásah do filtru je mimo akvarium,.... Já mám JBL e901,neslyším ho,4 koše,má 4 roky záruku. 11w.Stojí do 2.500. Eheim je taky super. Je to investice na hodně,hodně dlouho. Pro Tebe ideální JBL e1501. Je to rozhodně lepší,než vnitřní,na tak velké akva stoprocentně. palec Navíc,udělat kvalitně vnitřní filtr je hodně složité,tak aby správně pracoval. :-( Externí-připojíš hadice a jede. potlesk Bez problémů,voda křišťál,mám vyměněný media,prostě co víc. A nic v akva nevadí. potlesk Nikdy bych už vnitřní,ani vlepovaný nechtěl!!!
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42841x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380-filtrace?od=840