Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dezinfekce techniky

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Dezinfekce techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 15:14 xxxx – desinfekce a umití akva z druhé ruky ..
koupil jsem akva z druhé ruky čím byste doporučily umít a hlavne desinfikovat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:06 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Osobně byl si tenhle filtr od Tetry taky nepořídil, ale když už ho máš tak proč ho vyhazovat ;-) . Vložka s aktivním uhlí. ať výrobce říká cokoli, je funkční maximálně cca 48 hodin po vložení do filtračního systému. Pak funguje mechanicky, takže výměnu udělej jak uznáš za vhodné. Odkalovač určitě nemusíš po léčbě krupičky nijak desinfikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:02 Muž teleport [3] Re: Silent
Díky moc .. jsi jediný kdo mi poradil jinak každej akorád mlel že filt špatný atd. takže tu vložku s aktivním uhlím můžu vrátit jo ? a za měsíc dám nový ...takže nemusím ani desinfikovat odkalovač atd ? ... jinak akva normálně vyléčeno ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:15 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Po krupičce nemá smysl filtr desinfikovat. Invazivní stadia krupičky bez hostitele přežívají maximálně 72 hodin takže pokud se akva normálně léčí je následná desinfekce bezpředmětná. Navíc u zmiňovaného filtru se mají měnit hmoty cca každé 4 týdny, tak je vyměň hned tedy kromě těch biokuliček a máš klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:00 teleport – hypermangan
kolik se toho dava na 10 l kybl .. a stačí teda hodka párad a jak s filtrem jak ten vyde.... asi ponořit do kyble taky na hodku že ? ... jak je to s náplněmi já mám ve filtru nápln s uhlim nejaky bio kuličky a molitan mám vše vyměnit za nové ... meli jsme krupičku díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 13:16 Sidonius Re: petrys
stačí hodina?
Určitě stačit bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:58 Muž chicko [124] Re: petrys
no to taky nevim, ale pro běžnou a základní desinfekci by stačit měl ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:57 Žena petrys [107] Re: chicko
hypermangan mám, ale nejsem si jistá, zda by zahubil případné zárodky oodinia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:56 Muž chicko [124] Re: petrys
v akvaristikach mají často na rychlou desinfekci sitěk atd. roztok hypermanganu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:50 Žena petrys [107]
ahoj, jak dlouho bych měla nechat pomůcky desinfikovat v savu? desinfikuji zároveň i malé akva, které chci zakládat, zatím jsem do toho malého akva nalila 20l vody a asi půl l sava, ponořila jsem do něj odkalovací zvon, síťku atd., pomůcky desinfikuji proto, že ve velkém akva přeléčuji oodinium, stačí hodina?
díky za reakce
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2007 18:42 Muž Roman [100] - CichlidyRe: isamik
Jako dezinfekce slouží např. preventin,acriflavin a jiná běžná léčiva pro rybky v silnější koncentraci někde v kýblu.Jinak běžný roztok co popsal sokolík je obyčejný hypermangan.Lahvička výjde na 10kč a vydrží to léta.Sám to používám po použití např. sítěk po vylovení špatných ryb.Druhý den opláchnu a nechám oschnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 16:36 Štěpán Re: isamik
třeba i studenou! ;)
ale sinice je ve stopovým množství všude... v sebelepším akvárku je, jenomže se jí tam nedaří..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 16:35 Muž isamik [180] Re: Štěpán
Stepane tak to neda, ale to vis, clovek se zepta. Navic, kdyz to vymacham v savu, tak to musi nejakou dobu schnout aby chlor vyprchal ne? Ci staci pak proplachnout horkou vodou? Jde mi hlavně o sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 16:28 Štěpán Re: isamik
chlór (savo)... nedá to moc práce vymyslet! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 16:26 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: isamik
většinou co sem viděl,tak maji nákej roztok a v tom sitky atd....jinak já vše proplachuju pod horkou vodou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 16:24 Muž isamik [180] – Desinfekce techniky
Zdravim vas vsechny, zajimalo by me cim, a jak dlouho by clovek mel desinfikovat pomucky (odkalovac, pinzeta, atd.. ) kdyz s nimi pracuje v nekolika akvarijich :-). Zajima me to, kvuli prenosu ras a nemoci. Diky :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2041x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3618-desinfekce-techniky?od=51