Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dezinfekce techniky

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Dezinfekce techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 16:07 Žena aa [2] Re: romant
Flagellol jsem zkoušela asi 5x a nic se nezlepšilo, takže budu desinfikovat. Máte někdo nějakou radu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 15:59 R Muž romant [27987] Re: aa
A co nejdříve akvo přeléčit adekvátním léčivem, který bude likvidovat i případné přítomné cysty parazita? Měl bch na mysli třeba Flagellol a teprve potom, když se situace nebude lepšit, začít přemejšlet o totálce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 15:01 Muž maryn [40] Re: aa
A nezměnila jsi něco v tom posledním měsící? Např. údržbu, chemii, hnojení, krmivo atd... Dávala si v tom posledním měsíci či dvou něco nového do akva? (ryby, rostliny, dekorace z jiného akva atd.) Vnitřní paraziti se neobjeví jen tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 14:47 Žena aa [2] Re: Designer
Takhle mi chcíply už 4 za poslední měsíc. Nepomohlo odkalení a výměny vody. Myslím, že totální desinfekce je na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2014 13:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
Poradne bych odkalil a parkrat vymenil vodu. To ze odejde jedna ryba, a vlastne z neznamych pricin, je neco jineho, nez kdyz odchazeji vsechny a maji nejake zretelnejsi priznaky, treba vodnatelnost.

EDIT: Takhle dokaze odejit i clovek, nic mu neni, zadne priznaky, a druhy den je mrtvy, proste se nekde urve nejaky cucek a neco pricpe. A rybe se to muze stat taky. Jedna bez priznaku mrtva ryba rika, at si das pozor, jestli se v akvariu neco nedeje, jestli nebudou dalsi, ale nic jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2014 13:10 Muž maryn [40] Re: aa
A to se jenom domníváš, že to byli vnitřní paraziti? Mohlo to být asi tak 1000 jiných důvodů a desinfikovat celé akva mi příjde jako blbost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 13:03 Žena aa [2] Re: Designer
A co mi teda radíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2014 10:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
Cele akvarko uplne znovu, to je opravdu az posledni reseni pri hodne velkem prusvihu. Kdyz to budes delat po kazde takove udalosti, budes ho zakladat stale dokola, a to nikam nevede.

I kdyby slo o vnitrni parazity, doneses si nove ryby a mas je zpet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 09:34 Žena aa [2] Re: Johan
Protože jsem tam mám vnitřní parazity.Moje plata bez vnějších příznaků zdechla a v akva bylo jen 10 mg/l dusičnanů. Byla tam sama a byl jí jenom rok. Tak si myslím, že to vniřní paraziti jsou a potřebuju desinfikovat. Můžu se zeptat del jakého příbalového letáku? Myslela jsem si, že se to dělá normálním savem v nějakém poměru s vodou nebo tak nějak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 21:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: aa
Dle příbalového letáku + po dezinfekci několikrát propláchnout.
Mohu se zeptat, proč potřebujete vše dezinfikovat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 19:03 Žena aa [2]
Ahoj, potřebuju od základů vydesinfikovat akva savem, poradíte mi, jak se to dělá? Něco jsem o tom četla, ale chtěla bych vědět Vaše zkušenosti, rady a jak to mám dělat. Vím, že to do desinfekce techniky tak úplně nepatří, ale nenašla jsem nic lepšího

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:44 R Muž romant [27987] Re: markéta
Ale ta ryba neměla žádnou nakažlivou nemoc, ona jenom neustála ty zvýšený koncentrace N látek a udusila se, protože jsi o to akvárium prozatím špatně pečovala. Jistě jsi poučena a příště už se polepšíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:41 markéta Re: romant
nakonec ne :( a nebude to moc další rybka chytit?pokud byla nějak nemocná z těch rostlin třeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:37 R Muž romant [27987] Re: markéta
Tak ten beťák to nakonec neustál. Dovybav akvárium patřičnou technikou, vyměň vodu a jinou speciální desinfekci nebude třeba.
Edit: Novou rybu alespoň 14 dní nekupuj, ať se ten bublifuk může alespoň trošku zaběhnout a potom až jí koupíš, tak týden častěji měnit vodu, než najedeš na týdenní standart. výměnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:18 markéta
prosím jak se desinfikujou pomůcky a květiny po zesnulé rybičce ?... děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2011 17:29 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: tom
Pokud máš problém s přemnožením šneků tak to nevyřešíš tím že je zabiješ...dříve nebo později si je stejně zase zatáhněš s něčím do akva, problém vyřešíš údržbou a tím, že se naučíš krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 17:19 filipsi Re: tom
Ja tam porad nevidim ten problem. V cem je? Nebo v nicem a sneci jen proste existuji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 17:09 Muž Yirka [9126] Re: tom
Jednak tak jak píše romant, a druhak - šneci přece do nádrže patří. V přírodě tomu není jinak. Jejich množství se dá poměrně dobře udržet na uzdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 17:01 R Muž romant [27987] Re: tom
Šneci se obvykle nepřemnoží jenom tak z ničeho nic. Ovšem když k množení mají vhodný podmínky, tak to potom jede. Chce to neflákat údržbu akva a nedávat jim tím moc prostoru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 16:59 tom Re: filipsi
no sneci sem zatahl pres nejakou kytku a ane a ne se zbavit sneku po jedne aplikaci to vypadalo ze zmizely ale byli porad ne uz tolik ale byli i po druhe aplikaci sneci stale
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 16:44 filipsi Re: tom
tom napsal: zdravím chci přendat filtr ze starého akva do nového ve starem byl problem se sněky ..
Jake povahy byl ten problem? Jak se projevoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 16:44 tom Re: romant
no ucinej tak na 80 procent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2011 16:40 R Muž romant [27987] Re: tom
Tak náplně toho filtru neponičíš, ale otázkou zůstává co to udělá s nitrifikačníma bakteriema, který jsou v těch náplních toho filtru. Nevím co se píše v návodu toho Gastropexu, ale byl bych v tomto směru obezřetný a spíš bych předpokládal, že to pro ty bakterie nebude dobrý. hmm
EDIT: Napadá mě, že pokud byl ten prostředek aplikován do vody, kde ten filtr doteď pracoval, tak by tam žádný zárodky šneků bejt neměli, pokud je účinný. Tak potom by ta operace byla asi zbytečnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 16:34 tom – deseinfekce filtr ... zničení šněků
zdravím chci přendat filtr ze starého akva do nového ve starem byl problem se sněky ...nechci si je zanest do noveho je to ehaim s naplnemi , hodlám ho ponořit na chvili do rostoku GASTROPEXU aby zahubyl zarodky sněku ... ale jde mi o to zda neponíčím náplně ve filtru

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 21:09 Muž filipsi [1295] Re: Silent
On totiz chlornan pri reakci s kyselinou uvolni chlor. A to zadouci reakce neni (edit - proto ta stabilizace v roztoku hydroxidu). Proto bych take doporucil oplachnout to co bylo vystavene savu (po dukladnem oplachnuti vodou), nejakou velmi zredenou kyyelinou. Zbavime se tak vsech eventuelnich zbytku chlornanu (ktery nestihl nic zoxidovat). Ale pri beznem pouziti to nutne neni, to jen aby se nekdo absolutne nespolehal na to, ze mu za pul hodiny vznikne sul, kdyz namoci koren do kybliku s deci sava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:45 R Muž Silent [5949] Re: filipsi
Když to říkáš :) . Pochopil bych kdyby bylo napsáno "stabilizováno zředěným roztokem hydroxidu". Nejsem chemik a rozumím tomu jako koza petrželi. Rád se nechám poučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:41 Muž filipsi [1295] Re: Silent
No stabilizovany je prave tim hydroxidem (chlornan) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 19:22 R Muž Silent [5949] Re: filipsi
Je to někde na stránkách výrobce. Rozklad samozřejmě začíná hned, ale účinnost Sava trvá cca půl hodiny pak je rozloženo na zmíněné látky a stává se neúčinným. Napsal jsem to nepřesně. Uznávám. stydim
Trochu jsem si proštudoval bezpečnostní list Sava original a jako složení píšou že se jedná o zředěný roztok chlornanu sodného stabilizovaného ve zředěném roztoku hydroxidu sodného. Ovšem čím je stabilizovaný to už uvedeno není. Přesto si myslím, že Savo je nejlepší způsob dezinfekce akvária. Jen je třeba opatrně dávkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 19:17 Muž filipsi [1295] Re: Silent
Co ho donuti to udelat za pul hodiny??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2010 17:00 R Muž Silent [5949] Re: xxx
Savo original. Jiné nepoužívám. Stačí naředit podle návodu, vymýt pak pořádně vypláchnout a můžeš zakládat. Savo se totiž po půlhodině rozkládá na sůl, vodu a kyslík, tudíž neškodné látky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 16:49 xxx Re: Silent
jde o to ze je na nem trochu kamene vodniho a ras tak ho chci vydrhnout hele to savo jaký a po jaké dobe tammudu nalit vodu a zacit se zakladanim po tom savu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 15:18 R Muž Silent [5949] Re: xxxx
Umýt ho lze octovou vodou která dobře rozpouští vodní usazeniny. Vydesinfikovat nádrž lze roztokem Sava, ale nepřijde mi to nutné. Rybí nemoci a paraziti v naprosté většině nesnáší vysušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 15:14 xxxx – desinfekce a umití akva z druhé ruky ..
koupil jsem akva z druhé ruky čím byste doporučily umít a hlavne desinfikovat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:06 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Osobně byl si tenhle filtr od Tetry taky nepořídil, ale když už ho máš tak proč ho vyhazovat ;-) . Vložka s aktivním uhlí. ať výrobce říká cokoli, je funkční maximálně cca 48 hodin po vložení do filtračního systému. Pak funguje mechanicky, takže výměnu udělej jak uznáš za vhodné. Odkalovač určitě nemusíš po léčbě krupičky nijak desinfikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:02 Muž teleport [3] Re: Silent
Díky moc .. jsi jediný kdo mi poradil jinak každej akorád mlel že filt špatný atd. takže tu vložku s aktivním uhlím můžu vrátit jo ? a za měsíc dám nový ...takže nemusím ani desinfikovat odkalovač atd ? ... jinak akva normálně vyléčeno ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:15 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Po krupičce nemá smysl filtr desinfikovat. Invazivní stadia krupičky bez hostitele přežívají maximálně 72 hodin takže pokud se akva normálně léčí je následná desinfekce bezpředmětná. Navíc u zmiňovaného filtru se mají měnit hmoty cca každé 4 týdny, tak je vyměň hned tedy kromě těch biokuliček a máš klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:00 teleport – hypermangan
kolik se toho dava na 10 l kybl .. a stačí teda hodka párad a jak s filtrem jak ten vyde.... asi ponořit do kyble taky na hodku že ? ... jak je to s náplněmi já mám ve filtru nápln s uhlim nejaky bio kuličky a molitan mám vše vyměnit za nové ... meli jsme krupičku díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 13:16 Sidonius Re: petrys
stačí hodina?
Určitě stačit bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:58 Muž chicko [124] Re: petrys
no to taky nevim, ale pro běžnou a základní desinfekci by stačit měl ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:57 Žena petrys [107] Re: chicko
hypermangan mám, ale nejsem si jistá, zda by zahubil případné zárodky oodinia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:56 Muž chicko [124] Re: petrys
v akvaristikach mají často na rychlou desinfekci sitěk atd. roztok hypermanganu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 12:50 Žena petrys [107]
ahoj, jak dlouho bych měla nechat pomůcky desinfikovat v savu? desinfikuji zároveň i malé akva, které chci zakládat, zatím jsem do toho malého akva nalila 20l vody a asi půl l sava, ponořila jsem do něj odkalovací zvon, síťku atd., pomůcky desinfikuji proto, že ve velkém akva přeléčuji oodinium, stačí hodina?
díky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2007 18:42 Muž Roman [100] - CichlidyRe: isamik
Jako dezinfekce slouží např. preventin,acriflavin a jiná běžná léčiva pro rybky v silnější koncentraci někde v kýblu.Jinak běžný roztok co popsal sokolík je obyčejný hypermangan.Lahvička výjde na 10kč a vydrží to léta.Sám to používám po použití např. sítěk po vylovení špatných ryb.Druhý den opláchnu a nechám oschnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 16:36 Štěpán Re: isamik
třeba i studenou! ;)
ale sinice je ve stopovým množství všude... v sebelepším akvárku je, jenomže se jí tam nedaří..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 16:35 Muž isamik [180] Re: Štěpán
Stepane tak to neda, ale to vis, clovek se zepta. Navic, kdyz to vymacham v savu, tak to musi nejakou dobu schnout aby chlor vyprchal ne? Ci staci pak proplachnout horkou vodou? Jde mi hlavně o sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 16:28 Štěpán Re: isamik
chlór (savo)... nedá to moc práce vymyslet! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 16:26 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: isamik
většinou co sem viděl,tak maji nákej roztok a v tom sitky atd....jinak já vše proplachuju pod horkou vodou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 16:24 Muž isamik [180] – Desinfekce techniky
Zdravim vas vsechny, zajimalo by me cim, a jak dlouho by clovek mel desinfikovat pomucky (odkalovac, pinzeta, atd.. ) kdyz s nimi pracuje v nekolika akvarijich :-). Zajima me to, kvuli prenosu ras a nemoci. Diky :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2041x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3618-desinfekce-techniky?od=19