Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2024 19:41 Muž Pavlik [10] Re: Lojza007
Omlouvám se se ale v prezentaci jsou zapojené dvě světla, pak sem jedno vyndal ,neměnil sem teď foto v prezentaci, denně hnojim a co2 běží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2024 19:28 Muž Lojza007 [1210] Re: Pavlik
Mně na těch fotkách připadá, že světla je dost. Respektive pokud chceš kobereček, samý náročný rostliny, denně hnojit, přidávat CO2, týdně měnit půlku vody, tak toho světla může být málo. Pokud nic z toho nechceš, spíš středně náročný až nenáročný rostliny, tak se světlem není důvod moc blbnout, může to být dost ke škodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2024 18:06 Muž Pavlik [10] Re: Elektronikar
Myslel jsme právě že když přidám ještě jedno, to by bylo 27w na 160 čistých litrů nebude tolik. Jenom jsem chtěl vědět jestli to nebude moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2024 17:53 Muž Elektronikar [136] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Pavlik
Môžeš vyskúšať ako budú rásť rastliny, pozor na dierky alebo zmenu farby listov do hneda v takom prípade je osvetlenie silné alebo môžu mať nedostatok živín na to aby pekne rástli pri takom silnom osvetlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2024 17:39 Muž Pavlik [10]
Fotka k příspěvku Mám dotaz, akvárium 100x40x45, docela dost rostlin, mám originál světlo a jednu led plant trubici modrá a červená, mám přidat ještě jedno originál světlo? Foto parametry originál světla.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2024 19:36 Muž Sha [500] Re: Hencin
Nazdar, kolego. Tahle světla jsou celkem novinka. Takže o dlouhodobé zkušenosti to nebude. Zkus zajít za p. Mithoferem do Profiplants. Tam se nejspíš dozvíš nejvíce. A příští čtvrtek poreferuješ. Nebo něco vymyslí Petr Krejčí, nad pivem nám to pálí! :) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2024 18:40 Muž Hencin [49] – Sinkor/Twinstar
Zdravím všechny uživatele RYBICKY.NET.
Přemýšlím nad výměnou osvětlení nad mým akváriem za LED technologii s barevnými čipy a nechci si světlo vyrábět. Raději koupím něco hotového, protože výroba by pro mě mohl být projekt na několik let :-) uvažuji o koupi 4 kusů www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo mě zaujal www.rostlinna-akvaria.cz/… vyšší watáží takže by tentokrát mohl i pořádně svítit, ale nenašel jsem k tomu žádné výkonové informace krom těch watů. Z invitalu mi napsali jen, že světla budou stačit a jsou několikanásobně silnější než zářivky co mám teď. U toho Twinstaru se trochu bojím aby to nebylo slabé, ale zase se mi líbí ta nová technologie RGB-O. Nezkoušel jste někdo tyto světla nebo nemáte odkaz na zdroj kde je někdo zkoušel? Nemám s těmi barevnými diodami zkušenosti a řídit se jen podle lumenů a watů asi nejde. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.12.2022 19:40 Muž Jozef [311] Re: basti78
To je taký problém zmerať dĺžku tej osadenej trubice ktorá sa má nahradiť? :)
Z popisu akvária na Juwel - LED osvětlení Juwel MultiLux LED 80 ( 1x 590 mm DAY a 1x590 mm NATURE)
Z popisu na Profiplants pre 60cm verziu ZETLIGHT, ktorá je tá tvoja -
Přesná délka 590 mm (potom nižšie tam majú chybu 1049mm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2022 19:03 R Muž romant [27987] Re: basti78
Doporučuji zavolat do Juwelu, oni poradí naprosto přesně, světla znají a používají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2022 18:28 basti78 – Zetlight Lancia 2
Dobrý den. Chci vyměnit světlo ve svém akváriu Juwel Rio 125. Helialux nechci, ale líbí se mi
ZETLIGHT LANCIA 2 PLANT WRGB/WIFI, které by do patic mělo jít. Jen nevím, kterou velikost vzít, aby mi to přesně pasovalo. Neporadíte někdo? Děkuji moc.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2022 10:02 Muž Káca [62] – Test svítidel
Jen jdu kolem, možná se bude hodit ahoj ...
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 16:52 Muž VLAZA [2] Re: Lojza007
budu mít plastový transparentní box s víkem a na to to z vrchu přidělám přísavkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 13:54 Muž Lojza007 [1210] Re: VLAZA
Máš vyřešený uchycení? Jinak je lepší "lampička", která se chytí na hranu. Je to i lepší na manipulaci. Myslím něco v tomto stylu: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 12:01 Muž ajajak [228] Re: VLAZA
Za mne ano. V karanténce nebudeš chtít asi moc pěstovat náročné rostlinky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 11:48 Muž VLAZA [2] – Osvětlení
ještě chci navázat k karanténní nádrži kterou jsem zmiňoval v tématu "Jaké topítko" a to jaké světlo je tohle dobré? www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 20:43 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lubo2302
Opomíjím to co tu již ostatní napsali - to může být pravda.
Pokud jsi přesvědčen, že je to opravdu tím světlem, tak je potřeba vybírat LED s co nejvyšší hodnotou CRI (Ra) určitě by měla hodnota být více jak 90, ale dají se pořídit i 95+. Čím vyšší hodnota, tím věrnější podání barev pod takovým světlem. A samozřejmě aby bylo pásku dost na dané akva.
Chtělo by to prezentaci, takhle jsou to jen obecné kecy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 19:00 Muž Roger [1873] Re: lubo2302
Tohle se světlem podle mě vůbec nesouvisí. Vytvoř prezentaci ať se tu nevěští z křišťálové koule. Ale to co popisuješ asi světlem nevyřešíš, podle mě to má souvislost s podmínkami v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 15:31 Muž lubo2302 [0] Re: afc1886
Ryby sú pekné farebné len pod svetlom sú tmavé a tak isto aj rastliny preto by chcel skúsiť iné svetlo predtým ako som mal neónové trubice rastliny rástli pekne. Podla mňa mam. Nevhodné led pásy ktoré nemajú dobre spektrum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 14:53 R Muž afc1886 [14704] Re: lubo2302
Ahoj, takto jednoduše ti asi nikdo neporadí.
Důvod proč ti nerostou rostlinky nemusí vůbec souviset se světlem, ale problém může být úplně někde jinde.
No a vybarvení ryb může mít třeba souvislost se stravou, nebo s podmínkama v akváriu.
Kdyby už si moc chtěl vytáhnout nějakou barvu, tak studená bílá ti vytáhne modrou barvu a teplá zase červenou.
Chce to ale vytvořit prezentaci akvária, aby se bylo od čeho odpíchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 14:27 Muž lubo2302 [0] – Vymena led pásikov za iné svetlo
Dobrý deň potrebujem poradiť momentálne mám vyrobené led svetlo s led pasov 2x studená, 2x tepla, 2x modrocervene pomer led1:3, 1xzelena ovládané cez kontrole TC420 a môj problém ze pod týmto svetlom sa mojim rastlinam moc nedari a tercovce sú úplne bez farieb. Ake svetlo by ste mi odporučili na 300l akva pripadne dake iné led pásy na cene nezalezi
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 20:56 Muž Roger [1873] Re: Buldr
Moc to prožíváš :) nemáš to pitvat. Sice toto světlo nemám (vlastně mám, na večerní lampičce), ale nedělám si iluze že Sinkor (4ks) nebo Tommi (3ks) je lepší, kolikrát to jsem je polil vodou a fungují bez problémů. Vem to z jiného pohledu, prodali jich mnohem více než desetitisíce kusů, samozřejmě reklamace jsou a budou jako na vše, ale rozhodně bych to nedramatizoval. Tedy pokud to někdo nekupuje z Aliexpress apod. v lepším případě ne pro náš trh, v horším jako padělky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 20:34 Brodys Re: Buldr
Já mám Chihirose dva a i je občas vykoupu a pořád dobrý. Je fakt, že jsem si to trochu přetěsnil, ale za ty prachy. Klidně bych bral Twinstar, ale alespoň papírově to bůh ví jak nesvítí, barvy to neumí a o stmívači nemluvě. Za ty prachy mi to přijde drzost........ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 19:28 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Buldr
Tak svého času jsem měl v provozu myslím 16 Chihirosů různé délky. Odešel mi jeden zdroj, který byl bezproblémově vyreklamován. Mimochodem, doma mi během roku začly blbnout dva Sinkory (mám v provozu 6ks), musel jsem je rozdělat a chtělo se mi brečet. Je to prostě vše zboží šitý horkou jehlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 18:17 Muž vlka [3456] Re: Gabriela
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Těch 12W by nemuselo být moc, i když výška akvárka je dost malá. Ale zase nějaké plovoučky, nebo Růžkatec jsou schopny dost zatemnit nádrž...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 16:23 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Gabriela
Kupte si klasický Sinkor či Chihiros, jak tu již bylo psáno. Používám jich několik již řadu let. Pomocí stmívače vyladite světlo na optimální hodnotu.
Viz mé prezentace - vše low-tech bez hnojení a CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 15:56 Muž 4Sima [1897] Re: Gabriela
www.horacovoakvarium.cz/…
Světlo není vždy zodpovědné za kalamitu s řasou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 12:01 Žena Gabriela [1] Re: vlka
a nie sú to príliš silné svetlá, ktoré by mohli spôsobovať rast rias?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 11:40 Muž vlka [3456] Re: Gabriela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2022 11:26 Muž Roger [1873] Re: Gabriela
Jakékoliv, když nebudeš mít CO2 tak netřeba si s tím lámat hlavu a dělat z toho vědu. Dle vlastních preferencí si urči zda chceš barevné nebo bílé a pak vybírej. Tommi led, Sinkor, chirios. U Sinkor je jednoduchý stmívač v ceně ale dá se za pár korun koupit i k těm ostatním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2022 11:01 Muž Lojza007 [1210] Re: Gabriela
Třeba Sinkor, v ceně je i regulátor intenzity, takže kdyby to svítili moc, dá se ještě stáhnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 10:38 Žena Gabriela [1] – výber osvetlenia
Dobrý deň. Chcem si založiť akvárium (50*25*25 cm) a neviem aké osvetlenie by bolo vhodné (osvetlenie zabudované v kryte moc nechcem). A nejako neviem nájsť také čo by nebolo príliš silné (pretože nebudem mať plynné CO2) a zároveň aby bolo dostatočne dlhé. Vopred ďakujem za odpoveď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2022 20:54 Brodys Re: Lojza007
Není to úplně ideální, ale u Chihirosu mě stálo cca 30 minut práce a tuba silikonu udělat z něj světlo do vody. Jsem si jistější, jak jsem to dělal sám, než věřit výrobci a nebylo to vůbec nic těžkého světlo rozebrat a přetěsnit......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 20:08 Muž Lojza007 [1210] Re: Buldr
Na samotných tělesech žádná třída není. Na zdroji taky nemůže být, protože ten krytí nemá. Platí to o Sinkoru i Twinstaru. Navíc mně o víkendu při čištění spadla jedna strana Sinkoru do akvária, hned jsem vytáhl, ale vlhko uvnitř je. Dost bych pochyboval o tvrzení výrobce, že se jedna o IPx5, myslím si, že by to tuhle třídu taky nezvládlo.
Každopádně mimo tuto nehodu je uvnitř sucho a pod krytem běží už tak půl roku, ale dvakrát denně větrám při krmení.
Twinstar musí mít z principu minimálně IP50, ale myslím, že odolnost vůči vodě bude aspoň o třídu vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 17:43 Muž ds [53] – LEDky z Aliexpressu
Hraju si teď s myšlenkou, že místo 7W setového LED použiji LEDky co mám z Aliexpressu. (www.aliexpress.com/…)

Včera jsem schválně měřil mobilem luxy a zatímco to setové světlo dává sotva 700 luxů, tohle mi ukazuje skoro 1200. Mimo jiné tyhle čínské led mám už druhým rokem na digestoři a tam drží. Ale zase pravda v pergole už jsem dvě ze tří měnil.

Samozřejmě bych je nedával pod kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 16:20 Muž Lojza007 [1210] Re: Buldr
A teď marně hledám, kde jsem našel, že Twinstar je IP20, na webu výrobce tradičně nic není, na webech prodejců taky ne. Buď to bylo na krabici a matně si to pamatuju nebo jsem to jenom odhadl podle toho, že to nikde není napsáno. U Sinkoru je to pouze v otázkách a odpovědích pod výrobkem, v popisu je pouze tohle:
"Jedná se o vylepšenou generaci, kdy došlo ke zvýšení odolnosti LED uvnitř svítidla vůči vysoké vlhkosti a stříkající vodě. Stále však doporučujeme vložit jakékoliv světlo jen do dobře odvětrávaného krytu nebo používat krycí skla pro snížení kondenzace vody na světlech."
Vzhledem k tomu, že je Invital vyrábí, tak by to IP65 mohlo mít, byť konstrukce nevypadá přesvědčivě.
Twinstar případně před montáží pod kryt rozdělám a utěsním, pokud to bude potřeba.

V tom případě je asi pro pavlouk lepší pořídit Sinkor WRB 90. Má mít IP65, může se instalovat pod kryt a má mnohem lepší parametry než ty trubice od AquaStel. A dokonce stojí necelý dva tisíce. Každopádně na kobereček to nebude, nenáročný a nejspíš i středně náročný rostliny nejspíš porostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 15:25 Muž 4Sima [1897] Re: Buldr
Právě proto jsou helialux nebo aquaatlantis světla do krytu vhodná, bohužel drahá.
Edit: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Níže v popisu je uvedena vodotěsnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 15:19 Muž Lojza007 [1210] Re: Buldr
Mě spíš zajímá ten Sinkor, jestli má opravdu IP65.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 13:21 Muž 4Sima [1897] Re: Lojza007
No právě, ten Aquastel bude na nějaké mechy, hnědovky, cryptocoryny... Obecně se výběr ještě zužuje, pokud jde světlo do krytu. Hloubku 60cm nedají světla tommi, ty mám doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 12:55 Muž Lojza007 [1210] Re: 4Sima
Za ty peníze je to asi jediná možná varianta, ale nebude stačit, nemyslel jsem to nijak kriticky spíš jako varování pro pavlouk. Mám ještě jedno to světlo doma v 50cm akvárku (100x50x50). Cokoliv na dně jenom živoří, jedno jsem vyměnil za Sinkor WRB a časem vyměním to druhý za Twinstar 120B.
V tomto případě by mohl stačit jeden Twinstar 120B, menší verzi mám na druhým akvárku (š60xh40xv50) a svítí celkem dobře do všech míst. Ale je bohužel o 600Kč dražší, než je ten limit. Každopádně si myslím, že je lepší připlatit 600Kč, než utratit skoro dva tisíce za slabý světla, který stejně časem vymění jako já.
Ještě by se dalo uvažovat nad Sinkorem WRB 90, cena je vyhovující, ale je o dost slabší než Twinstar a ten výkon by mohl prostě chybět.
Sinkor mám normálně pod krytem, Twinstar tam taky budu mít, ale zatím čekám na dodání krytu, takže nemůžu referovat. Sinkor má mít IP65, ale konstrukčně na mě působí stejně jako Twinstar, který má IP20. V tomto ohledu bohužel nemůžu referovat, jestli ten Twinstar pod krytem vydrží, to budu moct až za pár měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 09:56 Muž 4Sima [1897] Re: Lojza007
Vycházel jsem z rozpočtu. Do těch dvou tisíc toho moc z nabídky nebude. Pokud má někdo s Twinstar B zkušenosti s umístěním v krytu bylo by to světlo dobré. Já ty zkušenosti ale nemám, takže doporučit nemůžu. Pod těma Aquastel světly by rostly opravdu jen ty cryptocoryny, nic náročnějšího by tam dobře nešlo. Eventuálně navýšit rozpočet a koupit kvalitnější světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 07:35 Muž Lojza007 [1210] Re: 4Sima
Ty Aquastely jsou slabota i na 50cm. Zkusil bych přidat pár stovek na Twinstar 120B (číslo označuje maximální délku akvária) a nějak ho uchytit na tu zářivkovou rampu a každý den při krmení vyvětrat, ať tam nekondenzuje moc vody. Pokud seš z jižní Moravy, můžu ti jeden Aqustel pučit na zkoušku. Pokud ti to bude stačit, oba ti prodám za třetinu ceny nových a konečně to vyměním za Twinstar dopředu a zbylý Sinkor dozadu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2022 22:11 Muž 4Sima [1897] Re: pavlouk
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Za ty peníze mě napadá něco takového, dal bych ty světla dvě. Záleží jak dlouhé se do toho krytu vleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2022 21:16 pavlouk Re: 4Sima
Mam tam Valisnerie a pak myslim Cryptocorine. CO2 nesytim (ale klidne syceni poridim, jestli to doporucite) kryt na akvariu mam (mam kocku, kterou rybicky dost zajimaji). Sumu bych predstavovala tak kolem 2tis. Moc diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2022 19:32 Muž 4Sima [1897] Re: pavlouk
Chtělo by to naspecifikovat co tam máš za kytky, zda sytíš CO2. Kytky mívají různé požadavky na světlo. Samozřejmě asi by chtělo uvést sumu, kterou jsi ochotná investovat. Dále nevíme jestli je na akváriu kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 17:51 pavlouk – Žádost o radu
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mám akvárium 60cm vysoké, 110cm dlouhé a 40 cm hluboké. Měla jsem na něm staré osvětlení,které se porouchalo a potřebuji koupit nové a nevím si rady s výběrem.Ve starém osvetlení byly 2 zářivky, většinou jsem tam mívala Sun Glo a Aqua Glo nebo Flora Glo. Ráda bych pořídila LED světlo, ale vlastně nevím, zda také má funkci podpory růstu rostlin apod. Byla bych tedy moc vděčná za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2022 20:47 Muž Lojza007 [1210] Re: Lachtanice86
Nechtěně mám jedno akvárium bez krytu, pořád čekám na výrobu krytu, ale snad už konečně. Ono to vypadá líp, navíc je mnohem větší výběr svítidel, ale je z něho celkem velký odpar a tím pádem docela vysoká vlhkost v bytě. Stačí pak nějaký tepelný most nebo chladnější místo a začne se dělat plíseň na místech, kde nikdy před tím nebyla.
Aby to nebylo úplně OT, tak na Invitalu tvrdí, že Sinkor má IP65, konstrukčně mně to moc na IP65 nepřipadá, ale každopádně ho mám pod krytem už asi třičtvrtě roku bez známek koroze. Pod kryt bych ho nelepil, mám obavy, že teplem by se zase odlepil, ale na nějaké konstrukci není problém. Při krmení fakticky větrám 2x denně, to asi taky pomůže.
Za čas budu moct poreferovat s Twinstarem B pod krytem na konstrukci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2022 20:29 Žena Lachtanice86 [1] Re: Brodys
Diky, mne se taky víc líbí bez krytu. Ale už při zakládání sem dvě kočky lovila :-D no prostě blbky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 16:38 Brodys Re: Lachtanice86
Fotka k příspěvku Chihiros mám, dělají s adaptérem do krytu, ale nějak mi to nevyhovovalo, takže jsem ho mamutem na pár místech přilepil ke krytu. Časem se mi přestal líbit kryt a dal jsem krycí skla, pro mě to vypadá líp. Kočky máme tři a dítě taky, bez problému. Jen jsem ho chvíli po koupi přetěsnil průhledným silikonem, v tom krytu se světlo mlžilo a já mám rád jistotu. Nebylo to nic těžkého a teď z něj mám světlo do vody smich Občas mi tam při údržbě spadne a drží to. Ale zase kdybych nebyl nešika a nemáchal ho ve vodě, na krycím skle bych tu těsnost nepotřeboval :) A lumeny taky udávají až neuvěřitelné, takže aby se v tom prase vyznalo. Nicméně svítí teda opravdu hodně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 16:09 Muž Lojza007 [1210] Re: Lachtanice86
Já mám pocit, že stupeň krytí je klasický IP20 a není vhodný pod kryt stejně jako Twinstar. IP65 jsem viděl pouze v otázkách a odpovědích na Invitalu, ale nikde nemůžu najít žádný dokument přímo od Sinkoru, kde by to bylo napsané. Papíry a krabici od toho svého už jsem dávno vyhodil, takže se taky nepodívám. Každopádně i vzhledem ke konstrukci bych IP65 bral s obrovskou rezervou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 14:46 Žena Lachtanice86 [1] Světlo
Všem moc díky, ano o Twinstar jsem přemýšlela, ale jsem limitovaná krytem na akva. Kryt chci ponechat, 3 úplně blbý kočky a malé děti.
Od hladiny ke světlu mam 5cm a u toho twinstar primo píšou, že do krytu ne. U sikoru jsem našla ohledně vody ochranu IP65, tak jsem to tam zkusila dát. Větrání na krytu je. No a zůstalo tedy sinkor, ted jsem někde četla, že snad i chihiros by šel do krytu.. no prozatím to nechám a po nějaké době se uvidí

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108115x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565-osvetleni?od=1