Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 tabletky

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
CO2 tabletky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 11:36 Štěpán Re: langosh
Ale ten reaktor je stejně v akváriu a tableta se kompletně dostane do vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 11:32 langosh Re: Roman
Sera to samozřejmě prodává i s tou "butelkou" a předpokládám, že ta na tom bude ta nejdražší... :) Říkají tomu "difůzní reaktor" :-D
Jo a pro zajímavost - z jedné tablety má být údajně "přibližně 2500 bublinek čistého plynu CO2"
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2007 11:16 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Štěpán
tak tu srandu od sery mám několik let doma a použil asi 3tbl.Je to na principu šumáku jako vitamínové tabletky=ihned po vhození do vody by vám to vyšumělo a za minutu je po koncertu.Je třeba na to mít speciální butelku s uzávěrem a odvodní hadičku do nádrže se škrtítkem(případně nechat vybublat do obrácené nádoby pod hladinou).A to jsme opět u principu burčáku (tedy materiálně.Jediná výhoda je jenom v tom že při špatné manipulaci se nedostane nic závažného do vody jako v případě zákalu z kvasnic.Jinak si myslím že je to jeden z dalších geniálních výrobků na tahání peněz z kapes akvaristů začátečníků.Já si to koupil spíše jen pro pokus abych mohl najít mezi všemožnými variacemi přidávání co2 zlatý střed.A věřte mi že tudy cesta nevede. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 10:29 Štěpán Re: Přéma
Ale já se ptal, JAK to funguje! "Prostě je naházíš do vody a je to" není odpověď, kterou jsem čekal... :(

Jediný co mě napadlo je šumák, směs kys. citronové a sody myslím, nechápu, jak by tohle bylo možné dát do akvária!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2007 08:57 langosh Re: Horác
Vyrábí to např. Sera www.sera.de/…
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 08:45 Muž Horác [3942] Přéma
Je na tom uvedeno, co to obsahuje? Docela by mě zajímalo, co to je za ptákovinu ... Zkusil jsem Gůgl, ale dostal jsem se jen k výrobku No Mercy Supply. O složení či principu jsem nenašel ani slovo. Nechce se mi věřit, že by to bylo to, co si myslím :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 08:28 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Štěpán
Prostě je naházíš do vody a je to.Píšou,že se mají dávat na různých místech akvária,tak jsem to tak dělal.
Používal jsem Sanoplant CO2 tablety,myslím,že kytičkám to pomohlo,snížení pH neznatelné,musel jsem ještě dolévat ,,vodičku,, na snížení pH a tvrdosti.Podle návodu jsem dával 1 tabletku na 50 l vody 1 x týdně,stála mě 5,-Kč,ale v ČR to asi bude dražší.
Už jsem od toho upustil a přecházím na hnojení CO2 z bomby,jelikož bombu i redukční ventil s manometrama mám,dokoupil jsem u Rataje jen el.magnetický ventil,difuzér a čidlo.
V sobotu to budu instalovat,tak jsem na to zvědavý X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 23:06 Štěpán
Jak to funguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2007 23:05 freeman Re: matrix069
me moc drahe nepripadaji v jedne akvaristice na kladne je maji za 7kc jednu :-| :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 21:58 Muž matrix069 [79] Re: Rebbie
Tabletky sú drahé(ich cena ma odradila hneď,takže som ich ani neskúšal),ja mám co2 zo syf. bombičiek-nerad by som mal raz burčák na koberci. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 21:36 Kai Re: Rebbie
Rebb ,Rebb....asi se tomu burčáku nevyhneš :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.07.2007 21:30 Usine Re: Rebbie
Moc lidí to asi nepoužívá protože jsou poměrně drahé, to je lepší si namíchat z cukru a kvasnic svůj vlastní burčák a za pár korun. Z rostlinami jsem na tebe nezapomněl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 20:11 Žena Rebbie [71] – CO2 tabletky
Tak zakládam nový téma a znova se ptam esli má někdo nějakou zkušenost s CO2 tabletama, prosiiim? :-)))))) Pokud zatim ne, tak tady to téma prostě bude a časem se třeba někdo takovej najde....... asi já to nakonec budu či co :-D :-D :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 4135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3557-co2-tabletky?od=51