Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chlazení akvária

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Chlazení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2012 17:43 Muž Ad@m [1051] Re: fido16
Súhlasím. Ako som to zaviedol, teplota nepresahuje 27 stupňov, hoci v miestnosti je 30 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 17:41 Muž fido16 [631] Re: Rounce
udělej si ventilaci s pc větráčků a máš pokoj nemusíš se o nic starat krom teda o dolívání vody ale to není taková hrůza. Sám takhle klimuji 250L akva a mám krásných 25°. V místnosti je kolem 35°
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 17:41 Muž Rounce [30]
Ok to zkusím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 17:34 R Muž Silent [5949] Re: Rounce
Led v akváriu nevadí. Jen ti tam bude přibývat voda ;-) . Lepší je si dát do mrazáku petky s vodou a zmrzlé vkládat do akvária. Řeší se to i tady rybicky.net/forum/279-teplota-vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 17:34 Muž Mejlan [2] Re: Rounce
nestane se nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 17:28 Muž Rounce [30] – Led v akváriu
Nazdar napadlo mě to akva dat led aby se voda ochladila nestane se nic když to tam dám ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2012 10:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
To není nadhled, to je lenost :-) Já su línej se o akva starat, tak si vybírám co nejjednodušší techniku a co nejméně náročné rostlinky a rybky, abych mohl před akvárkem hodiny sedět a kochat se, místo abych každý den vyhazoval kýbl přírůstků. Pro mne je důležité, aby rostlinky hezky rostly a rybky byly spokojené, ne aby rostliny bublaly.... prostě jak už jsem mockrát psal - chci doma kousíček živé přírody stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.07.2012 09:24 jamajcan Re: malyLibor
OT:Strašně se mi líbí ten Tvůj přístup k akvaristice.Jsou tací,kteří ještě neodchovali ani mladé Paví očka,ale už se pídí po tom,jaká je nejlepší barevná teplota světla a přepočítávají watty na litry a snaží se ze svého prvního akvárka,udělat nejlíp atomový reaktor,i když o celé akvaristice ví vcelku nic.Chtěl jsem napsat místo nic,něco jiného,ale to by se tady nehodilo :) Líbí se mi Tvůj nadhled,který sis zachoval i po těch akvaristických letech palec OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 08:50 kamimira Re: malyLibor
To je parádní story! Fakt jsem se po ránu zasmál! Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.07.2012 08:47 Muž malyLibor [5371] - Asie
My měli první ryby ve skleněné kouli v obýváku. Asi tři týdny. Pak přišel na návštěvu strejda, ryby vylil do kýbl, kouli rozbil, ryby odvezl a vrátil se s hromádkou knížek, které dal tátovi s tím, ať si přijde pro rybky, až bude mít akvárko, jak má být. Za dva týdny u nás stál první stojan se dvěma okvárky a po měsíci v něm už plavaly i ty naše rybky plus nějaká posila od strejdy. Pamatuji si, že k tomu pánovi, co nám prodal kouli a do ní rybky, jsme už nikdy nešli :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 23:47 Muž trnorep [43] Re: malyLibor
Já si první rybu v životě dones od kamaráda, když rušil akvárko, v zavařovačce od okurek, ještě to smrdělo lákem a dožila se požehnaného věku :-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 18:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: yenya
V dřezu jsem ryby ještě neměl, ale ve vaně a různě v kýblech už mockrát... nebo po okurkových flaškách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 18:27 yenya Re: malyLibor
Můžeš napustit dřez i vanu a máš další přírůstky. To by byla prezentace :-D OT-MM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 18:25 Muž malyLibor [5371] - Asie
Dnes proveden test, zda klima uchladí dvě místnosti. Uchladila obě a chobu mezi nimi. Nechlazena tak zůstala jen koupelna a kuchyň, obě zatím bez akvárek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 13:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kamimira
Už jsem to tu napsal a napíšu znovu, že tu tvou klimatizaci vřele doporučuju. Je to kvalita a za rozumný peníz. Jak jsem ti už psal ve vzkazech, nemít koupeno a nainstalováno, šel bych do ní hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 10:04 kamimira
Ahoj. jestli někdo sháníte klima jednotku, mrkněte do inzerátů, nabízím. Nebo napište vzkaz. Ahoj Míra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2012 21:44 Muž RadekCX [219] Re: malyLibor
ale vzdyt ano... je ti prano vytapeni.tzb-info.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 16:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: NHKG
Zřejmě nechováš stejné druhy ryb, jako já.... Ale nebudu tu nic zastírat, klímu jsem si koupil hlavně pro své pohodlí, chlazení akvárek je jen legenda pro závistivé sousedy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2012 16:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: RadekCX
Nevím, kde jsi k těmto informacím přišel, ale obávám se, že o věrohodnosti tohoto zdroje dalo by se s úspěchem pochybovat (insp. Dr.Vlach, Saturnin, aut.Zdeněk Jirotka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2012 15:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kortezhugo
V dnešním hicu jede klima za hodinu cca 12 minut. Ať si to kdo chce spočítá, na mne je to příliš :-D
Jo, a abych doplnil - chladím na 26°C a v pokoji je hezky chládek, další pokoje 34°C, teplota na fasádě 42°C a stoupá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.07.2012 15:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: fido16
5eknu to takto. Před 8 roky, když jsem choval v osmdesátce dvě cichlidy a v padesátce spoustu gupek, pracoval jsem na sebe a tak jsem mohl jít spát ve 3, když se ochladilo, a vstávat v 11, než zase začal hic, jsem taky nic neřešil. Dnes mám doma 6 akvárek, z toho 4 v ložnicopracovně. Tam mám rybky, co mají rády vodu kolem 20°C - kardinálky, dánia, minirasbory, a především krevetky. Jestliže mám v bytě ve 20 hodin 34°C a v akva 33°C, v 00 hodin 28°C v pokoji a 32°C v akvárku, kde mi začínají horkem chcípat krevetky i rybky, pak si mohu vybrat. Nakoupím větráčky pro rybičky, teplota vody v akva klesne, v pokoji nikoliv, a navíc zvýšená vlhkost mi dá další facku. Pak zjistíš, že nějakých 8 tisíc není tak velký peníz, to stihnu v tom horku dát v hospodě za chlazení pivkem, a pořeším to klimou. Klima nebude na pár dní, mám byt na jih a mohu mít celé léto krásných 26°C místo 30°C. A protože tahle klíma je zároveň tepelným čerpadlem, v chladném období mi bude vytápět. Jsem spokojen. Jen teď řeším paradox, že v zimě chodím doma nahej při 22°C a je mi fajn a teď je mi zima při 26°C smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 13:59 Muž fido16 [631] Re: fido16
Fotka k příspěvku A ještě jedna. V místnosti 35°
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 13:56 Muž fido16 [631] Re: fido16
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 13:54 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku Takže jak to mám vyřešeno já.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2012 11:12 Muž kortezhugo [983] Re: NHKG
NHKG napsal: ...mohli by jste napsat kolik klima sežere za 1 den chlazení?

Max.spotreba je cca 20kWh za den pri tej "standartnej" 800W-vatovej a to v pripade ze by sla non-stop.Tak ze presne neviem ale -max. cca 70Kč.
Vsetko zalezi to od nastavenej teploty a teploty vonkajsej,chladeneho objemu.Proste to riadi termostat.

Edit:este nieco poradim www.e-voltcraft.cz/…
Toto vie priamo merat,prepocitavat spotrebu,vykon,kWh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 11:06 Muž Bími [60] Re: fido16
Ve své stoosmdesátve mívám ráno nějakých 25-26°C a večer 27-28°C, takže zatím žádný další chlazení není potřeba ani ventilátory. A pokud by vedra trvala dlouho, což už se dlouho nestalo, ještě pořád mohu sundat reflektory, čímž by se měl ohřev alespoň o trochu zpomalit. Ventilátory by mi narušily pěknou dekoraci, kterou akvárko bezpochyby je :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:59 Muž fido16 [631] Re: Bími
250tka je v pohodě tu chladím 3ma ventilátorama z pc a tam mi teplota nepřesáhne 26°. Kdyby tam nebyli tak tam je spolehlivě i 33°.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:59 Rakvista Re: Bími
Tak použij větráčky při teplotách 27°C< a více mám v akva maximálně 25°C sice je pak větší odpar,ale funguje to ke spokojenosti.Apropo máme okna na Jih ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:56 Muž Bími [60] Re: fido16
Ale v té dvěstěpadesátce takové výkyvy nemáš, né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:54 Muž fido16 [631] Re: Bími
Tak já mám třeba ještě jedno 60tkové akva a tam je teplota 32° přes den ale to se snažím ochlazovat tím že vyměním v průběhu dne trochu vody. A srazím teplotu na 26° a do ečera to vyleze tak na 29°
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:49 Muž Bími [60] Re: NHKG
jsem začínající akvarista, takže ještě nemám zkušenost s tím, jakou teplotu moje rybky vydržej, ale v každém případě, pokud si přečtu že optimální teplota je 24-29°C tak při nějakých 28-29°C rozhodně nic neřeším. Třicítku jsem tam ještě neměl ani v těch vederech ;-), takže klimu nepotřebuji a pokud by to tu třicítku náhodou přelezlo, tak to rybky snad chvilku přežijou. Ale za klimu utrácet nehodlám a PET do mrazáku se mi nevejdou, páč tam máme samé nanuky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:46 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
Díky za objasnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.07.2012 10:46 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Na ochlazení to vzduchování nestačí, ale při vysokých teplotách klesá ve vodě množství kyslíku a tak je dodatečné vzduchování velmi dobrým podpůrným prostředkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:43 Muž fido16 [631] Re: NHKG
Proč to vzduchování? Na ochlazení to asi moc nestačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.07.2012 10:25 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Je to potřeba?
Moje akva máteď v létě do 31°C, byt maximálně 33°C. A nes**e to mě ani moje ryby. Kromě jedné havárie, kdy mi kvůli poruše filtru v kombinaci s vedry a mojí nepřítomností vychcípala celá nádrž, jsem nikdy kvůli vedrům nepřišel ani o 1 rybu. Vzduchování a čistá voda je ale podmínkou.
Jaké chováte ryby, že to složitě řešíte petkami, peltiérem nebo klímou? A pokud někdo máte měřič spotřeby elektrické energie, mohli by jste napsat kolik klima sežere za 1 den chlazení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:21 Muž RadekCX [219] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Inu, mně se zdá rozumnější koupit si do bytu klimatizaci než prodávat byt, kde se mi moc líbí a velmi dobře žije jen proto, že v něm v létě bývá vedro...
to nebylo na tebe prece - to bylo na kolegu - bylo to mysleno presne tak jak to bylo napsano - proste nejvic se usetri kdyz nic nebezi

malyLibor napsal: A počítám s tím, že nebudu tepelným čerpadlem topit při -20°C. Naštěstí takové mrazy u nás bývají zcela mimořádně, takže většinu zimy mi to na vytápění stačit bude
no o tom ale mluvim - ty nebudes pritapet ani pri -10stC ale ani kdyz bude 0stC - budes rad kdyz to pobezi s prestavkama pri +5stC
tepelna cerpadla vzduch-vzduch jsou pouzitelna na topeni maximalne v prechodovych obdobich na jare a na podzim (nebo kdyz se v lete udela chladno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2012 10:05 Muž fido16 [631] Re: Bími
Nevím jak je to s dřevostavbou ale cihla žhaví pěkně i v noci :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 09:45 Muž Bími [60] Re: fido16
Mám dřevostavbu a tam žaluzie bohatě stačí, teplota nepřelezla přes 27°C. Připouštím, že taková naakumulovaná cihla nebo panel dokáže člověka rozžhavit do běla smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 09:31 Muž fido16 [631] Re: Bími
Střechu máme izolovanou dům po kompletní rekonstrukci se zateplením atd. žaluzie máme též to co píšeš že žaluzie odráží světlo je pravda. Ale pokud se dům přes den nahřeje tak těžko pouští teplo ven jinak by zateplení nemělo smysl. Jinak klima určitě něco spapá ale nemyslím si že ji budeš používat celý rok. Takže by se to dalo unést
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.07.2012 09:29 jamajcan Re: fido16
Ten ventilátor z PC je docela jednoduché řešení.Ale pokud máš v bytě více akvárek a nejsou tady vyjímky,kteří máme více než pět,tak se ta klimatizace jeví vážně jako nejvýhodnější volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 09:21 Muž Bími [60] Re: fido16
Anebo se to dá vyřešit i žaluziemi, které sluneční paprsky odráží, navíc v zimě potom fungují o obráceně, tzn. udrží teplo v místnosti. Jsou designové a nepřekáží jako klima ;-) Pokud je to není v podkroví, kde není odizolovaná střecha samozřejmě, tam pomůže jen klimatizace a tučné konto na placení účtů za elektriku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 09:15 Muž fido16 [631] Re: Luboš
Nemám nic proti klimě ale myslím si že objednávat klimu kvůli pár dnem horka je zbytečné dá se to vyřešit i pomocí ventilátorů z pc a chlazení akva v pohodě. Já v podkroví 35° v místnosti a akva mi to zchladí na 25° chladím nonstop. Samozřejmě až se vyřeší situace která teď je s bydlením klimu nainstaluju též :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.07.2012 22:10 Luboš
Akvária dnes 29°. Takže jsem začal kolovat s petkama z mrazáku a nasralo mě to tak, že jsem obědnal klimatizaci. Amen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2012 21:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: savan
V bytě hic jak sviňa, ale nezměřím ho, nemám teploměr. V pokoji s klimou mám příjemných 26°C, v akvárkách 25°C. Vlastně teď koukám na meteostanici a ta mi ukazuje 25,6°C. Právě jsem študoval nastavení, tak jsem nemohl psát, protože jsem měl proud vzduch z klimy otočený přímo na mne a začala mi být zima. Asi po těch 4 dnech veder, co jsem zažil v tom Mikulově :-)
Musím říct, že jsem fakt spokojen, v dalších dnech budu zkoušet, jestli klima zvládne uchladit i dva pokoje. Někde v recenzích psal chlap, že tím chladí 2+1 v paneláku, tak uvidím. Jsem ale moc rád, že akva přežily bez úhony tyhle strašný vedra a s obavami koukám na oblohu, co se nám to sem od Prahy zase žene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.07.2012 21:22 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: malyLibor
zabudol si nám zreferovať ako frčí klímoška.som zvedavý,podobná akcia čaká v najbližšej dobe aj mňa.kolko máš v byte a kolko v akva?ocením informácie z prvej ruky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2012 21:45 Muž malyLibor [5371] - Asie
Inu, mně se zdá rozumnější koupit si do bytu klimatizaci než prodávat byt, kde se mi moc líbí a velmi dobře žije jen proto, že v něm v létě bývá vedro... A počítám s tím, že nebudu tepelným čerpadlem topit při -20°C. Naštěstí takové mrazy u nás bývají zcela mimořádně, takže většinu zimy mi to na vytápění stačit bude a když bude moc zima, přitopím přímotopem, kterým jsem dosud topil stále. Pořád si na sebe ta klima u mne vydělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.06.2012 14:21 Muž RadekCX [219] Re: kortezhugo
tak nejvic clovek usetri kdyz tam to chlazeni byt nemusi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2012 14:02 Muž kortezhugo [983] Re: RadekCX
Jasne - ze ten pomer plati v urcitom rozsahu teplot.Ale je to pekny vykon.A moze to usetrit celkom slusny peniaz. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 10:33 Muž RadekCX [219] Re: kortezhugo
no tak jste se k tomu nakonec dobrali ;-)

jinak to je v podstate to magicke cislo oznacovane jako topny faktor u tepelnych cerpadel - 2500W:800W - tedy topny faktor cca 3

je treba upozornit, ze topny faktor neni konstantni - zvlast ne u jednotek vzduch/vzduch - problem totiz je, ze s tim jak se venku zacne ochlazovat tak ma vnejsi jednotka tendenci namrzat - klimacka to pak resi bud tak, ze pocka az to samo rozmrzne a nebo obrati chod a na chvili do vymeniku zatopi - to samozrejme znamena ztratu energie a snizeni TF
proto take si touto klimackou v zime nezatopite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 22:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kortezhugo
Aha, tak o tohle šlo... ano, takto to funguje, to je princip tzv. tepelného čerpadla a tahle klimatizace je tepelné čerpadlo. Děkuji za vysvětlení a za trpělivost se mnou, fakt téhle technice moc nehovím. Pro mne je důležité, že to funguje, moc neřeším, jak to funguje.... ale to už jsem tu tuším psal :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 48 49

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 54744x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3519?od=1201