Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr - náhradní díly

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Filtr - náhradní díly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 18:42 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Tereza
napis Tokuschewovi, ten je odborník v týchto veciach a zoženie všetko.
rybicky.net/profil/5007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 18:33 Tereza – Náhradní díly k filtru Eheim Classic 2213
Dobrý den,
nevíte, kde by bylo možné sehnat náhradní díly k filtru Eheim Classic 2213? Potřebuji konkrétně tyčku na vrtulku, která se mi při manipulaci s filtrem při čištění zlomila. Je možné jí někde sehnat, koupit popř. něčím nahradit? Koukala jsem v obchodech i na internetu např. miga.cz, nebo eheim.cz a nikde jsme nic neobjevila. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Kupovat nový filtr kvůli takové maličkosti nechci. Díky jsem v koncích sad sad sad . Terka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 18:59 Peterson
Našel jsem obchod s náhradními díly TetraTec www.aquaristik.de/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 11:13 Sidonius Re: langosh
ventil je třeba čas od času protočit, jinak se zanese (či co) a pak je třeba použít větší síly, což ne vždy unese. Stejně tak je třeba čas od času použít i pumpu
S tou pumpou naprostý souhlas, ale u těch ventilů mám obavu, že ani pravidelná manipulace není zárukou, že ke stržení nedojde - ten ventil jsem viděl "zevnitř" a myslím si, že se soudruhům z PRC něco nepovedlo... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 11:10 langosh
já jsem vyměnil kuličky a válečky za stříž z akvacitu

Mohu se zeptat, v čem je lepší nastříhaný akvacit než celé kolo? Díky
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 11:07 Sidonius Re: langosh
Jinak mně po vyjmutí jednoho molitanu a volnějším rozložení siporaxu jede stále celkem slušně - mám ho přiškrcený asi na polovinu výkonu... A pro úplnost se ani nazavdušňuje a neteče
Jak už jsem psal - já jsem vyměnil kuličky a válečky za stříž z akvacitu a od okamžiku, kdy jsem odvzdušnil sací koleno, seřídil jsem průtok (velmi hrubým odhadem!) tak na pětinu výkonu.
Vzduch (kyslík?) se v kanystru shromažďuje, přitom se ale evidentně výkon nesnižuje.
Je zajímavé, že mohu nechat filtr i několik 5 dní bez jakékoli manipulace, a ten "jede" nezměněným tempem, ale pak - po rozkývání - se z něj vyvalí "mraky" bublin. A abych dostal z kanystru veškerý vzduch, nestačí ho rozkývat jen jednouu, ale i 3-4x...
(No a včera jsem chtěl kanystr odbublat s otevřeným ventilem a jak to dopadlo, už víte...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 10:30 Muž filipsi [1295] Re: langosh
Asi ne, podle tech fotek uplne na pocatku diskuze je to jednoznacne spatna konstrukce, a kdyz se k tomu prida spatny navrh formy (vtoky, chlazeni), nebo nedostatecne dodrzeni teplot a tlaku ....
Na tech prvnich fotkach je videt, jak prasklina vznikla. Takze treba to nema uplne kazdy filtr, podle serie tech dilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 10:21 langosh Re: AmorFati
řeším tak, že na ventil vůbec nešahám
já měl ten ventil dlouhodobě přiškrcený

V tom může být zakopaný pes - ventil je třeba čas od času protočit, jinak se zanese (či co) a pak je třeba použít větší síly, což ne vždy unese. Stejně tak je třeba čas od času použít i pumpu, jinak nastanou problémy s těsněním (platí např. i pro Eheimy)...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 10:17 langosh Re: Sid
Vidíte Side vidíte, nemá v tom prsty ten váš tajný zlepšovák? :) Jinak mně po vyjmutí jednoho molitanu a volnějším rozložení siporaxu jede stále celkem slušně - mám ho přiškrcený asi na polovinu výkonu... A pro úplnost se ani nazavdušňuje a neteče (což btw nedělal naštěstí nikdy)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 23:57 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Sidonius
zacinam mit strach vubec ten filtr cistit :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 22:20 Sidonius Re: AmorFati
To ano, ale já měl ten ventil dlouhodobě přiškrcený a dnes jsem chtěl zjistit, kolik vzduchu se v kanystru nastřádalo, a tak jsem jej chtěl otevřít naplno, aby vzduch snáz unikl... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 22:15 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Sidonius
Ze strachu před ulomením ventilu, jak se to povedlo některým z vás, to řeším tak, že na ventil vůbec nešahám. Proud mám nastavený už dobře a při odpojování hadic se stejně hlavice uzavírá pákou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 21:34 Sidonius Re: Jestr64
Jestli bude taky tak mechanicky odolný, jako ten stávající, pak je to k ničemu... :-O
Myslím si, že bude lepší nechat oba ventily otevřené a na výtlačnou hadici nainstalovat kulový ventil, jak už tady někdo psal... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 21:25 Jestr64 Re: Sidonius
jo jo tetratec taky jsem ho měl tedka už je podruhý na reklamaci, jinak ten ventil by se měl dát objednat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 21:23 Sidonius Re: Drakan
Dneska v poledne se mi to povedlo taky... smich
Opravdu - TETRA Made in PRC... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 21:07 Muž lubosov [0] Re: Drakan
Drakan - mohol by si sem hodiť ten kontakt na dovozcu týchto filtrov - človek nikdy nevie kedy to bude možno potrebovať. Tiež mám TetraTec Ex 700 ešte v záruke - dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 09:15 Drakan – reklamacia
Takze mne sa stalo to iste! (ulomeny kohutik pri nastavovani prietoku) Ako to tu bolo spomenute filter tadeto tecie (sice po kvapkach ale predsa)takze to trebalo bezodkladne riesit. Pod tym zelenym (cudlikem)je maly gumeny O-kruzok ktory samozremje nedolieha a presakuje tadeto voda. Filter je v zaruke tak reku idem k predajcovi s reklamaciou. V akvaristike kde som ho kupoval sa tvarili ze oni s tym nic nemaju vraj mam kontaktovat dovozcu ktory zabezpeci servis! (sak sme na Slovensku klasika! netusim ako to funguje u Vas v Cechach )Tak som kontaktoval dovozcu a cuduj sa svete velmi mily pan mi po opysani problemu a vadnej suciastky prislubil ze tuto objedna u vyrobcu a hned ako dorazi mi ju bezodkladne zasle. Trvalo to sice viac ako mesiac (ktory som trpol aby spoj ktory som provizorne opravil nerupol) ale nahradny diel dorazil a co ma najviac potesilo uplne zadarmo! :-) Tolko moja skusenost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 11:17 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Přema
Přéma: Po vyčištění fitlru by tam trochu humusu zbýt mělo(sice ho trochu hrkne nazpět do akvárka, ale za chvilku se zase uhnízdí ve filtru), nebo se bude filtr znovu zajíždět. Takže vylít, vyždímat, maximálně biomolitany vycachtat v akvarijní vodě, ale nepucovat dočista, nedejbože v chlorované vodě. A sajrajtem z filtru po bytě zalít kytky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 11:08 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: langosh
Po vyčištění filtru by tam asi neměl být humus,ne ? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 10:43 fazola Re: Roman
Tuto diskusi jsem nečetl celou, ale stalo se mi to taky... Asi jediná slabina tohoto filtru. (resp. ex600)
A bez toho motýlku bude ventil prokapávat, takže to bez něj jaksi nejede.. no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 10:12 langosh Re: AmorFati
To samozřejmě, ale jde o to, aby to prvotně začalo nasávat vodu tou napouštěcí hadicí - pokud to bude opačně, tak veškerý humus z filtru půjde do AQ...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 02:11 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: langosh
Ve skutečnosti musíš otevřít oba, jinak filtr nezavodníš, nemá kudy unikat vytlačovaný vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 19:57 Muž wladys [291] - CichlidyRe: langosh
Já ten průtok nastavil hned při spouštění a už nemám důvod s tím točit.Při čištění(otevření filtru) se automaticky zastavuje přítok vody,aniž by se s ventilema muselo hýbat(naštěstí)...ovšem ta konstrukce je podle té fotky opravdu mizerná.....ještě že se s tím nemusí kroutit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 17:34 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Dodin
Takovej ventil má skoro každej jinek model od jiný značky, tak se mrkni i po jiných a porovnej to.se mi tady taky válí něco podobnýho z 8let starýho hydoru.Si myslím že to bude i sedět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 17:12 langosh Re: AmorFati
Ale mám pocit, že to má význam při znovuzapojení (zavodnění) filtru po čištění - myslím, že se má nejprve otevírat přívodní ventil...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 15:40 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: endus
Na zavření hadice není třeba ventily používat. Hadice se u tohohle filtru uzavře už odklopením páčky, která hlavici s hadicemi na filtru zajišťuje. Pravda, záměrně jsem se na to ještě nespolehl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 11:20 Muž endus [21] Re: Dodin
Já bych taky viděl hlavní problém v tom otevřít ten ulomený zavřený ventil. Pak už jenom stačí přehodit ventil ze vstupu (kde je použitelný snad jenom při čištění fitru na zavření hadice - nebo se mýlím hmm ?) a jede se dál :) i s regulací průtoku. Každopádně nedostupnost náhradních dílů je šlendrián. Mám ten fitr taky, zátím jsem spokojenej. Regulaci vlastně ani nepoužívám, filtrační média co byly přiložený jsem scuknul ze 4 košů do 3 a do volného jsem dal biomolitan z původního vnitřního filtru a průtok myslím tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 19:58 langosh Re: Štěpán
Made in PRC - soudruzi zřejmě někde udělali chybu rozzureny . No doufám, že se to nestane i mně...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 15:44 Dodin Re: Eff
jak cestu ?to tam napsidu dopis z fotkou ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 15:43 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Dodin
Tetra GmbH
Herrenteich 78
49324 Melle

www.tetra.de/…

Šťastnou cestu...

Do čech dováží asi MIGA www.tetra.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 15:29 Dodin Re: filipsi
ale mit kontakt na vyrobce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 15:02 Muž filipsi [1295] Re: Dodin
Ja hych s klidem zkusil u prodejce reklamovat, pokud si nejsi vedomy nejake vetsi sily, nez je zdravo. Ta konstrukce je udelana spatne, uz od pohledu to pretrzeni hrozi. V takovem miste navic casto vznikaji vady a propady pri chladnuti ve forme. Myslim, ze to tam bylo nacate (mikroprasklinka, spatne chladnuti, vzduchova bublinka). Mel by si byt uspesny, znalec by to asi potvrdil. Ale tak daleko bych nesel, po odmitnuti prodejcem bych majlem kontaktoval vyrobce (s vasim vyrobkem jsem spokojeny, jen mam maly problem, blablabla), s podrobnymi fotkami, a ten jiste (myslim) posle obratem odpovidajici dil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 14:50 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Dodin
Já osobně s tímto filtrem žádnou zkušenost nemám, ale od jednoho nejmenovaného známého, který je prodejcem akva vybavení, vím, že na tetra tec ex 700 je zvýšené množství reklamací. Na druhou stranu taky znám pár lidí, kteří jsou s tímto filterm nadmíru spokojeni (zřejmě do doby, než se něco podobným způsobem vykvedlá...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 14:39 Štěpán Re: Dodin
otevřít ho můžeš tak, že si nahřeješ šroubováček, protaviš se kousek do toho co tam zbylo, a až to vychladne tak ho otevřeš. Ale je nebezpečí, že se protavíš moc hluboko a uděláš v tom díru.
Možná že nebude nutný ho nahřívat, podle toho kohoutku by tam měla být ještě nějaká štěrbina.
Není někde napsané, kde se ten filtr vyrábí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 14:34 Horác Re: Dodin
Nechci Tě strašit, ale pokud vím, tak jediný sehnatelný náhradní díl do filtrů TETRA tec je rotor. Na rozdíl od Eheimu, který si celý můžeš postavit z náhradních dílů, když se něco podělá u těhle filtrů, je zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 14:27 Dodin Re: Štěpán
ahoj.no tet je zavreny!!!myslis ze sezenujenom to cast nebo musim koupi celou to nasadu i s tim druhym ventilem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 14:24 Štěpán Re: Dodin
No to je úžasné, ten kohoutek drží jenom několika málo čtverečníma milimetrama plastu, není divu.
Pošli jim ho do německa s nějakou slušnou výzvou, aby si dali víc záležet!

Nový náhradní ventil jistě seženeš lehce.

A on je teď zavřený a chceš ho otevřít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 14:14 Dodin – nahradni ventil do tetra tec ex 700!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj.Dneska se mi stal veliky pruser.jak sem na tomto filtru chtel uzavrit ventil (zmirnit průtok) tak sem nechtic protocil vice a packa se mu ukrotila!!!nevite nekdo co mam tet delat?nemel by nekdo nahradni???nebo nevimte o nekom??!!!moc mi na tom zalezi prosim vas o pomoc.Diky predem doufam ze senekdo najde
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3329?od=51