Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby si poradí s řasou?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby si poradí s řasou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 20:40 Muž peky1128 [2] Re: Beastie
Skus pouzit tento pripravok
www.invitalshop.sk/…

Ja ho teraz pouzivam,mal som problem so zelenou riasou na skle a uz po prvom pouziti mam pocit,ze riasy sa tvory menej a zabera na vsetky zelene riasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 19:28 R Muž afc1886 [14655] Re: Beastie
Určitě bych se pod ně podíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 19:09 Žena Beastie [314] Re: afc1886
Drží, spolu s panceřníčky. Zvedala jsem to naposledy několik měsíců zpět. Není to snadné, chybí mi třetí ruka a tak 20 cm někde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 18:34 R Muž afc1886 [14655] Re: Beastie
Na tu vláknitou ti nic jiného než namotávání a častější výměna části vody asi nepomůže. Co pod těmi kořeny, nedrží se tam bordel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 18:26 Žena Beastie [314] Re: afc1886
Ta černá mi nevadí, ale do té zelené se ryby i zamotávají, podle mě se tím minulé snažila udusit bleherka a ta mě tam teda vadí :) navíc se mi to zamotává do kytek pořád a nebaví mě to odmotávat :) alespoň ta by mohla zmizet..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2023 18:16 Muž Lojza007 [1182] Re: Beastie
SAE černou řasu žrat nebude, pokud nebude vyhladovělá. A pak je tady ještě jedna věc, co s něma chceš dělat, až vyrostou? Počítej, že za pár let budou mít přes 12cm a řasu pak už skoro vůbec nežerou, radši si chytí jakýkoliv krmení ze dne nebo vodního sloupce.
Navíc se mezi sebou rády honí, takže pak akorát vyhazuju vyoraný kusy rostlin. A pokud tam máš ryby, co nesnáší rychlý pohyb, tak z nich moc velkou radost mít taky nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 18:12 R Muž afc1886 [14655] Re: Beastie
Mi se ty řasy na těch kořenech líbí, má to své kouzlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 17:48 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Obligátní populární opakovaná otázka. Co si pořídit, co by žralo řasu. Já vím, že chyba je ve mě, v akva, v kytkách, ve světle a v hnojení, ale s tím toho teď moc dělat nemůžu, kytky jsem přidala, světlo je nové, čekám, jestli se něco zlepší. U mě je velký problém velké množství dřeva, na kterém se řasa ráda drží, to víme všichni. Dřevo ale vyhazovat nechci, rybám sedí, z dálky to vypadá dobře. Takže teď k otázce, co mi trochu pomůže s černou řasou a zelenou vláknitou řasou, aniž by se to tlouklo s osádkou akva Dveře do léta. Primárně mě tam děsí ty cichlidky. Otíky mám, japoniky mi asi někdo sežral ( opět si myslím, že ty cichlidky zde sehrály roli). Neritině jedné je pět let, druhou jsem přidala tři týdny zpět. Otíci jsou napasení, ale to proto, že je občas projistotu přikrmím a že se naučili na normální jídlo. Menší plži mi rychle mizí, viděla jsem okružáka vytaženého cichlidkou z ulity, takže tak.
Má smysl zkoušet nějakou rybu, jako třeba SAE, nebo třeba přidat dalších x neritin, nebo to nějak neřešit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2021 15:07 Žena tramtra [3202] Re: William
Do 40ti litrů bych další ryby nepořizovala a už vůbec ne kvůli řase. Pořiď si krevetky japonské, dvě, tři. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 17:37 Muž PetrO [752] Re: William
Na řasu malé SAE
rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha

Ale hodně vyrostou a Tvoje akvárium je pro ně malé.
Vlastně myslím, že je malé i pro ty červené Neonky a víc parády nedělají třeba Galaxky.

Jinak, jak píše Vlka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2021 16:28 Muž vlka [3444] Re: William
Raději bych zjišťoval, proč se mi tam řasa dělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 15:23 Muž William [0] – Řasožrouti
Ahoj, potřeboval bych poradit. Mám dva měsíce staré akvárium (v profilu) a začala se mi objevovat zelená řasa. Hlavně na rostlinkách, kořenu a filtru. Chtěl bych poradit, jakou rybku bych měl do akvaria pořídit, aby mě jí zbav Děkuji moc za jakoukoli radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2018 10:30 Muž Densi [40] - AmerikaRe: Wanderer
Jednoznačný souhlas.....bez šneků to v akvárku nejde. Je to přirozené a snadné a levné....Stačí navštívit nějaké staré chovatele a hned je jasno...Ti mají okružáky za posvátné. Ale chápu reklamy na zakoupení všemožných nesmyslů - přístroje ,+ vodičky ...+ tablety a já neví co. Je to jen o penězích. Hodně zdaru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2018 06:05 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
Takže ve finále to je zase o tom lidským sádle. :) :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.12.2018 22:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wanderer
Jak se to furt opakuje... smich a to přitom nejsou tyto řádky nějak vzdálené... LiborSprysl [8780] – Re: LiborSprysl
Všichni parmouni obecně "žerou řasy". Nejsou to ovšem kozy, které by opásaly nepohodlné porosty. Prvotně je zajímá fytoplankton v těch řasách žijící. Takže i s ním uškubnou řasu. Tím jí narušují růst a posléze řasa hyne...
Jinak má pravdu Jirka... řasy mizí se změnou podmínek v akváriu a ne tím, že je nějaké kozy budou opásat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2018 21:35 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Olin
Hele, já z nich třeba taky nejsem nadšenej, ale vím, že fungují. Je to i takový barometr, trochu překrmím a piskořky jsou všude. A byť tam řasu mám v malé míře stále, tak si myslím, že šneci dost umí eliminovat vznik nových ložisek a ve výsledku jí tam je méně. Která ryba tohle dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 21:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Wanderer
Přidávám se, taky nevěřím na ryby, které žerou řasy. Malí šneci jsou mnohem lepší.

V malých nádržích ještě budou super fungovat blešivci Hyalella azteca. Akorát je pak už z té nádrže nedostanete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 21:04 Olin Re: Wanderer
Je to věc názoru no. Někdo třeba šneky v akva moc nemusí a někdo je za ne rád. Ale souhlasím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2018 20:53 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: hunti
Šneci. Levatky a okružáci. Řekl bych, že sežerou řas mnohem víc jak otíci.

Já už na ryby žeroucí řasy nevěřím. Zkusil jsem ancistruse, začali žrát radši echinodory. Pořídil jsem otíky, nikde je nevidím. Pokud vylezou, tak jsou na tabletě se spirulinou. Podle mě je pro každou rybu žraní řas pouze nouzové řešení a pokud je přísun lepší potravy, tak si dají tu lepší. Šneci sežerou co jim přijde před ulitu, možná i proto, že toho po tom akváriu tolik nenaběhají, akční rádius mají menší a musí brát to, co je v dosahu. Toť moje zkušenost a pozorování.

Takže určitě bych nekupoval ryby, jen proto, že se o nich tvrdí, že žerou řasy. Spíš proto, že se mi líbí a chci je chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 19:41 Muž pedro144 [40] Re: vaclav
Potvrzuji: měl jsem tři parmičky 18 měsíců cca od 2cm do 8-10cm a poslední měsíce je nezajímaly řasy, ale spíš rostliny. Tak šly do světa. A taky myslím, že už jim bylo ve 122l těsno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 19:32 Olin Re: vaclav
No já bych řekl max ten rok, ale zázraky to taky neumí. Nicméně 4 kusy mám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 17:42 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hunti
Tak dlouhodobě tak 1-2 roky by ti měla stačit parmička černopruhá ale jak vyroste už to skoro nedělá pokud má dost jiné potravy a ráda se pak pouští do některých rostlin. Já je prostě po téhle době vyměňuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 17:31 Muž hunti [4] Re: vaclav
144l. Chci rybky na dlouhodobé udržování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 17:12 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hunti
Do jak velkého akvária, otík ani v hejnu z řasou nijak výrazně nehne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 16:00 Muž hunti [4] – Nehejnové proti řasám?
Zdravím,

Které "nehejnové" ryby (abych si mohl pořídit 2-3 kousky) jsou nejlepší proti řasám? Můžete doporučit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 18:19 Peter – Otocinclus "Otík"
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám s nimi velice dobré zkušenosti.Problém je při nákupu-jsou z dovozu ,přijdou vyhladovělé,stalo se mi. 2 nové kusy odešly.Další se už dva měsíce drží. X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2018 14:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Waaw
Podle mě dobrou službu udělají i obyčejné levatky a okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 21:57 Waaw – Nejlepsi cistici?
Zajimalo by mne jakou variantu nejlepsich cisticu byste doporucili do spolecenskeho akvaria, zarostleho rostlinami, dejme tomu vetsich rozmeru 300-500l. Nejde mi o likvidaci nejake specificke rasy, ale spis jako klasickou prevenci, udrzbu a zdravotni policii dohromady. Proste uklid zbytku potravy, rasa ruznych druhu a barev. Muze jit o ryby ci sneky, kombinace nekolika druhu, spolecenske, neobtezujici okoli, nenicici rostliny, nedestruujici koreny ani dno a zaroven aby samy nebyly snadno likvidovani beznou rybi osadkou spolecenskeho akvaria.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 14:05 Muž ludvik [1082] Re: Turbínka
On netvrdil, že jsou cool odkazované ryby, ale ty řasy :-)
--

Sám jsem překvapen, jak se třeba Čichavci zakrslí snaží furt okusovat řasy. A to i ty, které jim vůbec nejdou ukousnout a člověk by řekl, že si to musí pamatovat ...
A taková Tetra císařská by mohla ukousnout i stonek od Hygrophily, kdyby chtěla, ale na nějaké okusování řas povýšenecky zvysoka kašle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 12:26 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Sharf
Historickou klasickou řaso-žravou rybou v akváriu byla Jordanella floridae
www.youtube.com/…

Zelené řasy mají v oblibě i molly, ale spíš ty původní divoké - ukázkové video mám v odkazech na profilu - www.youtube.com/…

Ovšem oba ty druhy nejsou vhodné pro amatéry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 20:23 Žena Turbínka [2558] Re: JendaVana
Trochu (trochu dost!) nevhodné doporučení do akvária s objemem 54 l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 20:13 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: romant
jojo, řasy jsou cool: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 11:32 Žena Turbínka [2558] Re: Designer
Tak snad každej plž řasožrout si nejdřív ohobluje zelenou přisedlou, to máš pravdu. Mě štětičku snědl docela dobře a ani bych neřekla, že po něm zůstala potopa. Na konci listu bolbitis u výtoku z filtru na hladině bylo pár malinkatých trsíků. Ale je nutno říci, že ji bylo opravdu málo. Stále je to můj nejoblíbenější "kontejner" mezi řasožravci, rozsivky vybaštil ještě před zelenou přisedlou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2014 11:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Turbínka
Ovsem tu ruduchu s jednou vyhradou. Kdyz ma zelenou prisedlou, dokud nedojde, proste jede na ni, zrejme mu smakuje nejvic. Do steticky kdyz zajede, skonci ta steticka jak po bitve, ale na rozdil od te zelene ji nesezere komplet, zustanou tam takove "rozorane" kusy. Mozna ze pri absolutnim hladu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2014 16:23 Žena Turbínka [2558] Re: Sharf
Vzhledem k litráži akvária a tvému odmítavému postoji k řasám bych místo ryb doporučila plže clithon sp. Je to dříč, nerozmnožuje se ve sladkovodním akváriu a baští snad všechny druhy řas včetně ruduchy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.11.2014 16:09 R Muž romant [27983] Re: Sharf
Tak pokud ti vadí i to málo řasy, tak to akvaristiku nedělej, protože i těm nejvorezleším matadorům se v akváriu nějaká ta řasa vyskytuje, ovšem je to všechno o subjektivním vnímání věci, abych nebyl chytán za slovíčka. ;-) Naznačil jsi tři věci, který když budou v rovině, tak se řasám moc dařit nebude. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 16:03 Muž Sharf [7] Re: Tojsouvěci
Kdybych věděl příčinu tak jí odstraním já v akváriu zatím příliš řasy nemám ale i to málo mě vadí :/
Jediný co si myslím že mám málo co2 nebo moc světla pokud by to bylo málo živin vyřeší to pmdd které jsem začal dávat včera :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2014 11:44 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Sharf
Lepší je odstranit příčinu,než řešit důsledky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 09:47 Muž rudolf [4681] Re: Sharf
S vědomím pravdivosti Liborovy odpovědi se můžete nechat trochu inspirovat zde:
www.aquatab.net/…
A samozřejmě otíci, ovšem celou skupinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2014 03:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sharf
Výborný je Dugong dugon micro... :-P ...
To si zase vysloužím... stydim ... Není akvarijních ryb, které by cíleně spásaly porosty řas jako krávy trávu... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 02:15 Muž Sharf [7]
Poraďte prosím nějakou rybičku co ráda řasy čím menší bude tím lepší díky ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 08:12 Muž Yirka [9123] Re: luckyway
OT - při té barevné směsici okolí bych spíš měl strach aby z ní nebyl chameleon ;-)
Jinak různou image těchto rybek najdeš třeba zde: www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 19:18 Muž luckyway [5]
Fotka k příspěvku Kdo prosim zkusenosti s Přísavkou Leveretovou. Nikde jsem se nedocetl o jejich zbarveni. Koupil jsem dva kusy, jednu malou cca 4 cm a jednu vetsi cca 7 cm. Ta mala ma stale tmavou barvu. Ta vetsi meni barvu podle podkladu, na tmavem je tmava a na svetlych kamenech skoro zbela. je to velice zajimave, ale nikde jsem se o tom nic nedocetl. Dik
PS: Na rasy jsou fakt super, jen takovou tu tvrdou zelenou moc nezvladaji :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2012 12:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jir007
zkus hejnko otiku (viz. predchozi prispevky), ale lepe by bylo pridat kytky

jeste doplneni pro SIDa - vychazim z toho ze kazdy akvarista ma po ruce kus vzduchovaci hadicky a sit lekaren a zdravotnickych potreb kde se daj za par kacek poridit strikaky je nekolikanasobne hustsi nez sit akvaristik a pobobnych prodejen, kde se da poridit odkalovac
takze pro zacatek mi prijde levnejsi a setrnejsi reseni se strikackou a uzkou hadickou, i kdyby odkalovala hodinu, nez se spatne zvolenym odkalovacem vycucnout nemalou cast dna behem par minut..... az ziska zkusenosti bude pro ni snazsi zvolit vhodny odkalovac at uz samodomo (z hadice, z PET, z trubky), ci nejaky zakoupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2012 12:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
jiz nekolik let odkaluji 60x40 pomoci hadicoveho odkalovace o prumeru 15mm (odpovida 20ml strikacce), behem pulhodiny dokazu vytahnout 15L vody.... kdyz je dostatecny prevyseni tak i prumer 4/6mm dokaze vyucnout pekny objemy

zaklad je vychytat vymilaci rychlost a ta je u lehkych substratu typu profi soil, aquaclay apod. dosti nizka

ale to by se melo resit zde: rybicky.net/forum/4345
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 11:48 Muž jir007 [25] - Živorodky
existuje nějaká rybka co by si pochutnala na zelený řase takový tý přisedlý plošný :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 09:50 Žena baletka [624] Re: Sid
Hm.. já si to tedy taky představuji :-DDD Tak zarytý akvarista vážně nejsem. Ale zatím se zdá, že odkalování moc nepotřebuji. Když jsem do toho rýpla klasickým odkalovačem, nasály se tedy kuličky substrátu, ale kal jsem žádný nenašla. Ryby všechno spasou a zdá se, že čističi dna zatím fungují. Za čas na to asi přijde a bude třeba se s tím odkalením nějak poprat, ale zatím ne, je to čertvé dno. Ještě bych ráda vyměnila ancíky za nějaké jiné čističe - řekněme čistotnější čističe, třeba lorikárii, i když nevím, zda si tím pomůžu. Ještě jsem uvažovala o nějakých malých pancéřníčcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.10.2012 09:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
Zkouším si představit odkalování nádrže o půdorysu 55x50cm pomocí 10ml stříkačky a vzduchovací(!) hadičky a vychází mi toto: :)
Co zkusit klasický odkalovač, jen jej použít s citem - nečistoty odsávat s povrchu, do dna nerýpat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 07:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: baletka
zkus injekcni strikacku (ja pouzivam 10ml, zalezi na rozdilu hladin kybl/akvarko) a vzduchovaci hadicku.... stikacku uchytim do velke pinzety a zafixuju gumickou

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7313x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/293-ryby-ktere-zerou-rasy-