Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 18:22 Silviebaris Re: MichoCZ
No tak třeba u bett ty přehazuji do většiho až tak kolem 5-6 týdne..každá změna je může zabit..klidné bych počkala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 17:30 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: vlka
Super. Zítra je přeleji. Právě se píše, že třeba s vyndáním roštu se mělo počkat až se larvy vykulí. Já to vyndal hned a taky se nic nestalo. Ale ze zkušenosti je chci přelet co nejdřív, protože pak ryby rostou rychleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2022 16:24 Muž vlka [3426] Re: MichoCZ
Stejná voda, teplota, žádnej problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 14:36 Muž MichoCZ [891] - Amerika – Parmička purpurová
Zdravím, dostal jsem ze Zoo, kde rušili expozici po tornádu čtyři samičky a jednoho samečka asi tříletých parmiček purpurových. Když jsem pozoroval samečka, jak si všímá samiček, tak jsem je přelovil do vytíračky a momentálně mám několik set mladých 3 dny po rozplavání. Artemii berou v pohodě, ale chci je přelét z 9l do 30l než půjdou do většího. Můžu přelét už tak mladé ryby? U dania pruhovaného to dělám běžně u dvoudenních ryb, ale to jsou nezmaři.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 12:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kira
Bez znalosti akva akvária nejde odpovědět. Zaregistruj se, vytvoř prezentaci akvária a pak to můžeme řešit. Pokud ale vzduch pohání filtr, vypínat ho nemůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 20:34 Kira – Parmicky
Dobrý den, potřebuji poradit jak dlouho musím parmičkam nádherným a mechovým zduvhovat. Vydrží bez toho??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 12:36 Muž motýlek [275] Re: PaDa
Přesně tak - potravy musí být nadbytek - ony pak rostou opravdu přímo před očima.
Já už po prvním týdnu dával nasekané nitěnky - rostly všechny stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2018 08:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Jaruška
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 18:20 Jaruška – parmičky mechové
Hojte,mel bych takovej dotaz.
Vytřely se parmičky mechové a potěr po dvou týdnech roste nerovnoměrně a některé slabší kusy padly.Máte někdo dobrou radu jak na lepší odchov?
Vytřely se ve vytíračce cca 25litrů,ph ok,topení24celsiů.Krmil jsem prachem a artemií.
nevím si rady jak to dobře dobře odchovat,Díky moc všem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 08:25 Muž motýlek [275] Re: maniak333
Tak to potěr nebude. Vytíračku je nutno před použitím vždy desinfikovat - já používám slanou vodu, u některých náročných teter a parmiček SAVO...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 20:26 maniak333 Re: motýlek
Pochybuji, že to budou ty rybičky. Je to moc malý, vypadá to jako blecha. :( Ani to nepadá ani nic, jen to rychle beha po skle a po dne- :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 17:06 Muž motýlek [275] Re: maniak333
Potěr má asi tak 3 mm. Ono to poskakuje nahoru a pak to padá dolů. A připrav si artemky - asi šestý den je budeš potřebovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 16:33 maniak333 – Pludek
Dobry den, chci se zeptat po vytřeni paramiček duhovych. Asi po 3 dnu mi tam lítají takový malý blechy. Mají sotva 0,5-1mm je možné ze to jsou ty rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 07:35 Muž motýlek [275] Re: maniak333
Jaké parmičky to jsou? Většinou jsou čiré, ale několik druhů je i hnědých. Chová se běžně více než padesát druhů. C každém případě se to začne asi tak třetí den hýbat a to už poznáš. Pokud by zplesnivěly - jsou bílé a jsou dobře vidět.

Pokud je to P. titea - tak ty jsou opravdu hnědé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 18:39 maniak333 – Pludek
Dobry den, chci se zeptat jak poznám výkuleny pludek? Parmičky se mi vytřely a zhruba +- po 27 hodinách tam zůstaly jen takové hnědé fleky jako by tam byl písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 20:25 Muž motýlek [275] Re: Maniak333
U většiny menších parmiček už v prním roce. Ale je lepší to neuspěchat. Tak v patnácti měsících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 14:36 Maniak333 – Samec
Dobry den, chci se zeptat kdy je samec schopen se třít? V jakém věku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 14:02 Muž motýlek [275] Re: maniak333
Určitě ano - sameček je připraven za tři dny... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 13:54 maniak333 Re: motýlek
Jojo děkuji za rady určite to zkusím. A jeste dotaz. Mužů třít stejného samce ale s jinou samici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2016 13:18 Muž motýlek [275] Re: maniak333
Voda alespoň převařená, samostatná nádrž bez písku, pokud víš co je rošt - tak ho dát, nebo aspoň kulaté oblázky - ať jikry zapadnou. Jávský mech - to všechno musíš dobře očistit - a pak alespoň jeden den pustit silně vzduchování. Na vlastní tření vzduchování vypnout a dát až po nakladení jiker. Ale jen těsně pod hladinu, ať se vykulený potěr neumlátí. Po nakladení jiker vodu obarvit acryflavinem - jen kapku nebo dvě... Ale stejný pár se vytře až tak za deset dnů, ale mělo by to být lepší - tak to zkus.
A pokud se to povede - musíš mít živé krmení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 12:09 maniak333 Re: motýlek
Aha děkuji a jaká by měla byt voda ano jsem začátečník a jak bych se měl vyvarovat příčině plesnivěni jiker ? Mam je hned po nakládání dat do staré akvarijní vody? Měl jsem tam čistě novou vodu tak den odstatou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 07:54 Muž motýlek [275] Re: maniak333
Jikry zplesnivěly. Příčina může být nevhodná voda a nebo špatné oplodnění, ale spíše to první. Podívej se v atlasu na podmínky pro odchov. jinak hlavní zásada je čistota.
Ale ještě vydrž, něco se může vylíhnout - pokud nejsi zkušený (asi ne?), tak to zpočátku nezpozoruješ - pohyb nastane tak třetí den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 18:49 maniak333 – Jikry
Dobry den včera ráno možná dopoledne se mi vytřeli parmičky duhové byly to takové čiré jikry s bílými tečkami a dnes jsem objevil jen ty bíle tečky bez kulatého obalu nevíte co se stalo ? Děkuji za rady sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2015 18:47 Muž TRULY [164]
Zdravim. Dneska som pozoroval svojeho pojaseneho samca parmicky duhovej ktpre som v teme agrevita ryb oznacil za teror vyvolavajuceho jedinca. Dnes som si vsimol ze si vybral samicu a ak som dobre videl snazil sa okolo nej obtocit chvostom teda okolo chrbtovej casti comu ak dovre chapem je treci akt. je to tak?
Zaujima ma vsak ze ako mam vediet ze je na trenie pripravena aj samicka ak nema enormne velke brusko. Vie si samec sam najst presne tu samicu ktora je schopna vyteru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 12:38 Muž TRULY [164] Re: RBeil
Maju to len samice a ziadne ine ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 10:41 Muž RBeil [174] Re: TRULY
Za pár dní by jim ty břicha měla zmizet, pokud ne a budou to mít i samci a jiné ryby je něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 10:37 Muž TRULY [164] Re: RBeil
Ja ich nechcem odchovať teda teoreticky. Ale hlavne si chcem byť istý či je to v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 10:24 Muž RBeil [174] Re: TRULY
Já s odchovem parmiček zkušenost nemám, ale když jsem je měl a měli plné břicha jiker, tak jsem je nechal normal v akva a za pár dní měli břicha zas placaté. Jestli je chceš odchovat tak to budeš muset počkat na někoho zkušenějšího než jsem já :-D Jinak s tou vodou měň tak polovinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 10:19 Muž TRULY [164] Re: RBeil
V prezentacii mam druhe akva 60l toto je 120tka ale u oboch mením vodu častejšie 7-10dni. Tak práve to neviem, či maju parazita alebo su plne ikier. A ak su plne ikier či ich musim dať vytrieť alebo nie, môže to spôsobiť smrt? Ze ikry zatvrdnu alebo tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 10:09 Muž RBeil [174] Re: TRULY
Na to jake tam máš špindíry v tom akva tak 1/3 vody za 14 dní jak máš napsané v prezentaci je dost málo, protomáš tak nebezpečně vysoké NO3. Pokud to mají jen samice tak mají plné břucha jiker a trochu se jim s tim blbě plave.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 23:44 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte.. Neviem ci nemam problem s parmickou duhovou. 3 zo 4 samic maju poriadne nafuknute brucha a zacinaju mat zvlastne pohyby skor nekoordinovane. Dostal som ich so 120l akva. Prezentaciu nemam este spravenu. Ryb mam vela a tak je to aj narocne na hygienu. Krmivo som extremne nemenil ani nic. Samci su v pohode a aj ostatne ryby v akva nemaju nic s bruchom ani nemaju ziafne zvlastne pohyby a nemam ani ziaden uhyn. (mecune, ancistrusy, neonky, panciernicky, sumceky trindadske, platy)
Neviete co to moze byt? Potreba vytriet sa alebo nejaky zdravotny problem? Vodu sommenil pred yyzdnom 1/3.

Test vody zvysene no3 cca 70-100. Cl2 0, Gh7, KH3, No2 0,
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 21:44 ondrejD Re: Matly
Ad. "v mechu by se zamotat mohly, ale myslím si, že je nepravděpodobné, že by se tam zamotaly obě dvě."

Pokud byly mrtvolky nalezené v mechu, je vysvětlení celkem snadné: samec dotíral na samici, a to drsně (to tetrazony umí ..). Samice toho měla po chvíli plné zuby a chtěla se schovat. Což mohla jenom do mechu.. No a samec si toho všimnul, a jel za ní. Pokud byl mech hustý, mohly celkem dobře obě ryby uvíznout. Tolik teorie. A co praxe? - byly tedy mrtvolky v mechu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 23:53 Muž Matly [0] Re: ondrejD
Do vody se nic dostat nemohlo, teplota byla 25°C, v mechu by se zamotat mohly, ale myslím si, že je nepravděpodobné, že by se tam zamotaly obě dvě. Ale na vodě, v tom akvárku, se mi dělá takový slabý lehce hnědý, ale čistě průhledný škraloup. Občas se pod ním drží bublinky vzduchu. Jestli to nemohla být příčina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 22:20 ondrejD Re: Matly
Je třeba se zamyslet: jistota je jediná - něco se stát muselo, jinak by neodešly obě dvě a tak rychle. A mohlo to být opravdu cokoli - i to pH (chyba indikátoru?), nebo náhodné ukápnutí něčeho do vody (děti?), ta teplota byla jaká?

Kde byly ryby nalezeny? Lze vyloučit, že by se zašmodrchaly do (hustého) mechu tak, že nemohly vyjet ani pořádně dýchat ?

Možnosti samozřejmě teď lovím úplně naslepo, a na dálku nic nevylovím ... - ale něco se tam prostě muselo "podělat".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 00:59 Muž Matly [0] Re: ondrejD
Bylo to měřeno po přidání Torbenu. Nějak mě nenapadá co bych mohl udělat tak špatně aby obě ryby do rána nepřežily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 23:30 ondrejD Re: Matly
No, jak už to u podobných příspěvků bývá, zahájím obligátním: málo známých vstupních dat.

Pokud ale umřely obě ryby, a poměrně rychle - první, dost pravděpodobné vysvětlení: něco s vodou.

pH změřeno nebo odhadnuto? Pokud změřeno, bylo to před nebo až po přidání Torbenu? a jaká byla teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 17:47 Matly
Zkousel jsem trit parmicky ctyrpruhe v 17ti litrove nadrzi, dal jsem tretinu vodz z puvodniho akvaria a dve tretiny den odstate vody....ph okolo 6,5....vodu tvrdou nemam ale nevim hodnoty....ke snizeni ph jsem pridal trochu vyluhu z raseliny(torben)mam tam treci rost a javsky mech, vzduchovani bylo pustene jenom lehce, ryby jsem tam dal dopoledne a samec chvilkama samici nahanel, bohuzel jsem je druhy den rano nasel obe mrtve, nevim cim to nuze byt? poradite nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 18:33 R Muž romant [27977] Re: Viktorie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 18:23 Viktorie – Jak poznám že bude klást jikry ???
Ahoj, chci se zeptat jak poznám že bude klást jikry parmička čtyrpruhá. Jestli třeba má větší břicho nebo je klidnější, chová se jinak ?? Děkuji předem za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 20:22 Žena MěchýřovkaV [0] - ŽivorodkyRe: Turbínka
Já to četla celé pořádně, ale protože rozmnožování ryb je mi cizí, tak se hloupě ptám.
Takže nemoc, tak jsem zvědava, jak to s rybkou dopadne. Sedí většinu času na zadní stěně akvárka, kvůli fotce bych ji musela plašit, což se mi nechce.
Děkuji za došlé odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 19:52 R Muž romant [27977] Re: MěchýřovkaV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 19:52 Žena Turbínka [2558] Re: MěchýřovkaV
Nechci být zlá, ale tak trochu pochybuji, že je ryba plná jiker, stačí nahlédnout do atlasu, abys pochopila jakým způsobem se ryby třou v akvarijních podmínkách rybicky.net/atlasryb/labeo_cervenoploutve . Spíše bych si troufala tvrdit, že je nemocná nebo velmi přežraná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 19:48 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky – Parmička červenoploutvá jak se množí?
Mám párek parmiček červenoploutvých, dospělé. Zřejmě samička má asi po tření (pozorováno nedávno před 14 dny?) veliké břicho. Je líná, zavalitá. Co se bude dít? Naklade jikry nebo je živorodá? Asi mi to stejně ostatní ryby zlikvidují..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 11:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Designer
Tuto rybku má dokonale popsanou "konkurence" na www.akvarista.cz/… , dokonalá práce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 18:33 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Oprava v atlasu
Pratele, kdo odchovavate parmicky ctyrpruhe, mrknete se prosim do atlasu a pripadne navrhnete upravu u odchovu, specialne na zacatku: "Jikry vytírá samice volně do vody a samec je ihned oplodňuje."

Ja si matne pamatuji, ze samec pres samici prehodil ocas a pak vypustili jikry a mlici, jenze je to desne davno a nerad bych kazal bludy, kdyz jsem je mel naposledy snad jeste jako dite. Udelal bych to sam, ale necitim se k tomu povolany, kazat o necem, o cem mam uz jen matne predstavy z minulosti.

Mrknete na to nekdo, at mame atlas v azuru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2014 12:18 Muž MarekP [812] - MalawiRe: katarina
Jo tak i ty čtyřpruhý máš v tomhle...jinak platí to, co jsem psal tady - rybicky.net/forum/1479…

V tom akváriu máš všechno špatně. Přerybněno až hrůza a minimum zeleně... hmm Na odchov určitě teď nemysli. Zajímej se spíš o nároky na chov těch ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 12:14 katarina Re: MarekP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moje akvárium.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 00:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: katarina
Prostě je to hejnová ryba, to že se třou a občas i vypustí nějakou tu jikru neznamená že se jikry vykulí. Ve společenské nádrži ty jikry většinou požerou ostatní ryby dříve než stačí spadnout někam mezi kytky. A k vykulení jiker je taky většinou třeba přizpůsobit parametry vody, chce to opravdu něco nastudovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2014 00:36 Muž MarekP [812] - MalawiRe: katarina
Pokud máš jen jeden pár a ještě k tomu ve společenském akváriu, máš zaděláno na problémy. To je prostý fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 00:15 katarina Re: MarekP
Ja jsem si o nich četla a nejsou agresivni honi se a třou se... Jeví známku že si chcou pořád hrát. Ani si neubližují.. Pořad jsou jen spolu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8746x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2315-parmicky-rozmnozovani-a-odchov