Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 17:33 Cody
Ještě jednou všem co mě poradily moc děkuji..Tak léčba Esha exitem a Esha 2000 vypadá dobře..Třetí den je to tak,že žádné napadení jiných rybek,tetrám bílé tečky mití a nové také nejsou..doléčím ještě další dva dny a uvidím jak to bude vypadat..dám vědět..Cody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 23:16 frogale
Smarjaaa, ale co to je? coze Zacalo to opravdu jako krupicka, male tecky, ale tohle je pravda uz trochu vetsi a osklivejsi. Dal jsem ji do karanteny. Zatim je jedina. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2010 18:53 Muž Sid [6652] - Rostliny – Re: frogale
Tohle není krupička... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 17:20 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Léčil jsem ted neonky na krupičku..Tak jsem tam před začátkem léčby přidal pár krevetek.Chtěl jsem to vyzkoušet...Po přeléčení Sera Protazolem..A výměně vody za 24hodin ..Všechny krevetky přežily bez problémů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:44 frogale
Fotka k příspěvku Tak ani paty den nic moc.. Pavi ocko viditelne uz krupicku nema, ale porad se chova jako kdyz ma (stahla zadni ploutev a kolebavy pohyb). Neonka ted krome jedne tecky pri zacatku lecby ma dokonce 3 a rekl bych, ze se ty 2 nove zvetsuji. Muzu pokracovat Exitem i po dobu delsi nez je v navodu (5 dnu)?

Je mozne, aby to nebyla krupicka? Neonka ma svetle bezove tecky jakoby uvnitr pruhledne boule (viz fotka).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2010 10:13 Muž Yirka [9141] – Re: Yirka
Fotka k příspěvku Nějak jsem pozapoměl na 2. stranu..... stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2010 09:00 Muž Yirka [9141] – Ještě e. 2000 1-2
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2010 08:59 Muž Yirka [9141] – Re: Cody
Fotka k příspěvku Ty manuály tu někde jsou naskenované, ale rychlejší bude když je vytáhnu ze svého archívu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 22:22 Muž Sid [6652] - Rostliny – Re: leontin
...píše se,že se musí uchytit na rybě do asi+-4dnů jinak nenávratně hyne...
Ano, píše se to o rejdivém stádiu. :-) Taky se píše, že kožovec dokáže vytvářet konjuganty, přežívající týdny až měsíce. :)
(Záleží na tom, kdo od koho opisuje nebo kde kdo hledá informace. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:57 Cody
Dobře moc děkuji za informace.Snad uspěji ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:57 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Haimdol
To je jako jít na Český fotbal,taky jen fandit.Léčba byla asi 20 dní a pak vše v pohodě 2 měsíce.A teď zas nanovo.Stav osádky akva. není kompletní,takže se to bude opakovat.Půl roku nebo rok nemíním čekat a nespárované ryby(nebo netvořící hejno) taky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:55 R Muž Silent [5949] – Re: Cody
Pět dní je běžná terapeutická dávka. Raději bych ji dodržel. Jinak teplotu nech na úrovni běžné v nádrži a sůl se nedává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:53 Cody
Jo dobře moc děkuji za tak rychlou odpověď..a terapie teda říkáš 5 dnů?? od druhého dne poloviční dávku celých těch 5 dnů?? Mají to opravdu málo a asi jen tři,tak snad budu úspěšný..Mám ještě zvednout teplotu vody a dát sůl nebo nemusím ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:49 R Muž Silent [5949] – Re: Cody
Na noc je to možná lepší. I světlo má vliv na rozklad léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:48 R Muž Silent [5949] – Re: leontin
Hlavně doléčit a pokud máš opakované infekce tak několik měsíců zvýšenou pozornost a při prvních příznacích zaléčit. To by bylo aby ses krupičky nezbavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:47 Cody
Jo dobře, kapky si přepočítám..A můžu to léčivo aplikovat na noc??? a další dny také na noc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:45 R Muž Silent [5949] – Re: Cody
Pokud už na sobě mají bílé tečky tak už to nebude prevence, ale terapie. Dávkování Exitu je 1. den 20 kapek na 100 l, druhý až pátý poloviční dávka. U eSHa 2000 první den 25 kapek na 100l a druhý až pátý 12 kapek na 100 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:44 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Haimdol
Velmi znale vypadající odpověď.Děkuji.Ale co teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:39 Cody
Chtěl jsem se zeptat na pár věcí ohledně léčiva na krupičku Esha exit s Esha 2000.Na vánoce jsem dostal nové tetry císařské a mají asi krupičku,sem tam se otřou o rostliny nebo pařez.Na sobě mají malé bílé tečky ale zatím hodně málo.Chtěl bych raději zkusit prevenci těmito léky a nevím jestli je můžu dát na noc nebo počkat na ráno.Léky jsem dostal od kamaráda ale bez letáku,tak ještě kolik kapek na asi 170 litrů vody.Předem děkuji všem co pomohou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:38 R Muž Silent [5949] – Re: leontin
Normálně invazivní stadia přežívají bez hostitele cca 48 hodin. Problém je spíše v tom, že zatímco v běžných tenkostěnných cystách v nádrži dojde k namnožení parazita za 20 hodin a pak se uvolní, můžou za určitých okolností vznikat i cysty silnostěnné které mohou v nádrži zůstávat aniž by uvolnily parazity i několik měsíců. Pak stačí, jak už psal Sid, stres ryb a infekce se může rozjet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:33 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Mike
Sůl tam byla.Bez jodu a fluoru.Jinak pochází asi z moře,odkud jinud.Ale je 10* levnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:29 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Sid
Asi něco takového,ale píše se,že se mosí uchytit na rybě do asi+-4dnů jinak nenávratně hyne.Doporučená dezinfekce nádrže - ryby na týden jinam a je po zdroji.To vše by neplatilo.A úspěchy s eshou v mém případě taky jen velmi částečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:58 Muž Sid [6652] - Rostliny – Re: leontin
Myslím, že to může souviset s tím, co jsem napsal - kožovec přežije v latentní formě a "spustí se" stresem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:29 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Sid
Komplikovaná léčba - nic neuhynulo,teček bylo jen pár a ryby byly vitální.Jen ,ale hlavně,ta neústupnost nemoci při použtí esha exit a 2000.Znovu objevení při přelovu do výtěrky.A návrat nemoci do hl.akva. po přidání nových karanténou prošlých ryb.Ramirezky reagovaly okamžitě,tam nemohla proběhnout ani inkubační doba(to je jen sl. obrat).Myslím,že je to jen důsledek,ale nevím čeho! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:24 Muž Mike [3] – Mike
dej tam sůl ale spíš mořskou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:02 Muž Sid [6652] - Rostliny – Re: leontin
...To by znamenalo po každém nasazení do výtěrky léčit krupici...
To si nemyslím. Reagoval jsem na váš konkrétní "příběh" - léčil jste (asi komplikovaný případ) krupičky u gupek. Po (zdánlivém) vyléčení jste rybky přestěhoval, (přelovení = stres), čímž mohlo dojít ke spuštění reinfekce.
S přelovováním rybek do vytíracích nádržek nemá moje poznámka nic společného.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 11:42 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Sid
To by znamenalo po každém nasazení do výtěrky léčit krupici.Což asi nikdo jiný z praxe nepotvrdí.Já osobně jsem před pár lety krupici vůbec neznal.Nemá to spojitost s velmi měkkou vodou -2gh; 4kh.Když jsem do 24h. odstáté vody dal do tření dania p. do pár hodin uhynuly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 11:05 Jakubqo814 – KRUPIčKA !!!
mne sa už rybičky z krupičky vyzdraveli ale 6 rybiek mi zdochlo :( sad :) sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 09:27 hatreder – Re: Danila
Díky. Neonky červené se zatím drží a ancistrusové také, ale pořád toho mají na sobě dost, ale pomalu se zdá, že to ustupuje. Na mečovkách to je hezky vidět, ty moc osypané nebyly. Snad už nebudou žádné ztráty na životech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 02:13 Žena Danila [4490] - Sumci
hatreder napsal: Tak všechny neonky černé pošly. Dneska je to třetí den, co podávám dvojtou dávku exitu a pořád na sobě rybky mají tečky. V letáku u exitu píšou, že se má podávat max 5 dní. Mám ještě ty dva dny podávat dvojitou dávku exitu? A co když budou mít ryby krupičku déle, jak těch 5 dní. Mám pokračovat s podáváním exitu a esha 2000 až do úplného vyléčení, i když to bude déle jak těch 5 dní?

Exit mi výborně fungpval, ale někdy jsem musela léčbu protáhnout o pár dní. Bez následků pro ryby a to i pro ty citlivé(sumci) Držím palce ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2010 23:05 Muž Sid [6652] - Rostliny – Re: leontin
...Je to divné přelovit znamená nová krupice...
Přelovení = stres. Stres = reinfekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 21:59 Muž leontin [46] - Cichlidy – Krupice dokola
rozzureny Založil jsem akvarko,koupil gupky i s krupicí.Esha exit + 2000 zabral až po třetí kůře pětidenní.Tu jsem pak zakončil 32°C a 0.5kg soli do 300l.Po 2 měsících jsem dal paví oka do výtěrky s vodou z jejich akvarka a po 4 dnech sebou mlátí o dno - krupice.Budu zkoušet Sera Protazol až dojde.Z karantény jsem přendal zdravé ryby do hl.akva a Ramirezky sebou brzy začly mlátit o kameny,pak i původní odrost paví oko.Je to divné přelovit znamená nová krupice.
Esha 2000 se dávkuje podle tvrdosti vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 17:15 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Jsou napadené docela dost...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 16:58 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Přinesl jsem si v týdnu z akvaristiky asi 10 neonek do akvária s krevetkama...Dal jsem je do karantény...A dneska jsem zjistil výskyt krupičky. 2-3 neonky jsou krupičkou dost napadené..Znovu jsem aplikoval Sera med Professional Protazol,který jsem už jednou úspěšně použil...Dám vědět jak jsem dopadl i při druhém případě lečby tímto léčivem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 14:21 frogale
Treti den lecby Exitem, zadne osazenstvo s tim nema zatim problem.. bohuzel ale i ichtyaci.. asi to bude chtit jeste pockat.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 12:07 R Muž Silent [5949] – Re: lucy
Jó dobrá rada nad zlato :-| .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 22:28 hatreder – Re: Sid
To je fakt. Bohužel hned jak jsem uviděl na dvou rybách po jedné tečce, hned sem nasadil costapur, jenže tento přípravek absolutně zklamal. Mezi tím se krupička pěkně rozjela a jak píše Bob66, neonky černé to odnesly nejdřív a začínám mít strach i o neonky červené. Neonkám černým napřed začal mizet černý pruh a to pak padala jedna za druhou. Problém je, že neonkám červeným začíná blednout červený pruh a obávám se, že to dopadne stejně. Blbý je, že před nasazením nových ryb jsem je vždy měl 10 dní v karanténě. Jenže krupičku jsem si donesl nejspíše na kytkách z akvaristiky a to jsem je měl 20 minut namočené ve slabém roztoku hypermanganu. Hold smůla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.12.2009 13:23 Muž Sid [6652] - Rostliny – Re: hatreder
Jednu možná "knížecí" radu, ale neodpustím si ji:
Čím dřív se krupička začne léčit a čím spolehlivější prostředek se použije, tím větší šance, že celý problém "vyšumí" bez následků pro ryby, rostliny, bezobratlé a akvaristu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 13:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: hatreder
Neonky a celkově tetry jsou jedni z nejcitlivějších ryb na krupičku a padnou jako první, nevydrží tolik co jiné druhy ryb X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 11:08 hatreder
Díky moc za rady. Moc si toho vážím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 11:01 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Filtraci nech na úrovni jaká je běžná. Však ono se akvárko nakonec z toho dostane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 10:57 hatreder
Tyhle hodně osypané neonky černé už bohužel nejsou mezi námi. Ty neonky červené jsou na tom lépe. Měčovky to maj trochu na zadních ploutvích, SAE zatím nic, ancistrusi mají taky dost teček. Budu tedy dávkovat exit dvojnásobně až do úplného vyléčení. Nemá se třeba snížit výkon filtrace, aby to léčivo zústalo déle v akva? Nebo má zústat filtrace na plném výkonu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 10:51 Muž Yirka [9141] – Re: hatreder
Tak jak píše Haimdol, podle fotky jsou ty rybky totiž opravdu hodně napadené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.12.2009 10:41 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Raději pokračuj v tomhle dávkování až do úplného vyléčení i kdyby to trvalo déle než doporučených 5 dní . Pokud je to takhle rozjeté je lepší se toho zbavit pořádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 10:35 hatreder
Tak všechny neonky černé pošly. Dneska je to třetí den, co podávám dvojtou dávku exitu a pořád na sobě rybky mají tečky. V letáku u exitu píšou, že se má podávat max 5 dní. Mám ještě ty dva dny podávat dvojitou dávku exitu? A co když budou mít ryby krupičku déle, jak těch 5 dní. Mám pokračovat s podáváním exitu a esha 2000 až do úplného vyléčení, i když to bude déle jak těch 5 dní?

Díky za rady, už sem z toho fakt zoufalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 13:40 Lin
hlavně z toho nedělej neonkárium, ty potřebují prostor :-|
koukni tady do atlasu ryb na minimální rozměry nádrže, je to snad u každé ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 10:09 hatreder
Fotka k příspěvku Tak sem včera vyměnil cca 70% vody a nasadil dvojnásobnou dávku EXIT s normální dávkou 2000. Ale už je asi pro některé ryby pozdě. Přes noc pošly 3 neonky černé a ostatní jsou pořád hrozně osypané. Neonky maj sem tam nějkou tečku, měčovky maj tečky je na ocasních ploutvích a SAE jsou zatím v pohodě.

Přikládám fotku těch neonek černých
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2009 10:05 Muž Yirka [9141] – Re: Jakubqo814
Otázka je co bylo příčinou úhynu. Já bych si spíše tipnul na náhlé zvýšení teploty a přebytek soli. Co je to za lék, který jsi použil?
Edit: Teď jsem kouknul i na tvoji prezentaci a dle informací tam, je asi další příčinou kompletní přeďělávka akvária před pár dny. (Rovněž ty ryby co tam máš do té velikosti nepatří).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 09:58 Jakubqo814 – Krupička
Ahojte,mne sa asi pred 4 dnami ojavila krupička v 25l ale až pred 2 dnami som zistil že je to krupička pridal som sol 1g na 1l a zvýšil teplotu na 31 stupnov včera som si kupil nejake liečivo moj kamarat mi ho ponukol a dostal v takom istom čase krupičku do akva ako ja to liečivo-tekutina v nom je modrej farby 1 kvapka na 1 liter takže ja som dal 25kvapiek včera a dnes tiež 25 kvapiek ale včera mi už zdochly 3 neonky,2tetry bleherove... sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 09:37 harpunar – ESHA Exit
Naprosto bezproblémové léčivo-v nádrži(140l),kde mám chovné Red crystaly jsem doplnil stav gavůnků Werneri a po dvou dnech jsem u nich objevil krupičku. Po čtyřdenní léčbě exitem je po problému beze ztrát jak ryb,tak krevetek.Myslím že je to nejšetrnější léčivo vůči rybám i krevetkám.Mohu jen doporučit!!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95143x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=3180