Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 14:23 yenya Re: lopuchojd
Tak ať se daří! Až se ti ještě víc rozrostou kytky, tak budeš mít hodně mladých i bez odchovničky, že nebudeš vědět, co s tím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 13:56 Muž lopuchojd [10] – Jen se chci pochlubyt
Ahoj.29.7 se mi narodily pavi ocka.Mel sem je v odchovnicce protoze mi nikdy, kdyz sem je nechal v akva, neprezily.Asi pred 3 dnama jsem vypustil jednu mezi velke, jestli uz je dost velka, aby ji velke rybky nesežraly.Bylo to uspesne a tak sem dneska vypustil zbytek. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 20:53 Žena toni [68] Re: Pajinka77777
co ja se zatim dovedela tak skalari si sem tam zubnou malou gupku-nevim-koukni tady na forum -http://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l-?od=51.....ale stejne,takova reakce od tvoji mamky ABSOLUTNE neni vporadku!....ja uplne vykulila oci ze tak VUBEC NEKDO muze reagovat!... coze coze :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 16:44 yenya Re: majka0007
Odkaluj dle potřeby. Já mám také dno trochu nedostupné, ale odkaluji každý týden, kde nemám kytky (stahuje se to tam) a to mám těch 80-100 gupek taky, ale ve 450 litrech. Musíš počítat s tím, že jelikož tam máš šneky, tak ty také nedělají. Jinak tobě to vidět nebude, protože máš hrubší dno. Já to píšu jen proto, že od té doby, co pravidelně odkaluji a měním vodu, jsem neřešil žádnou nemoc a je to už dost let (klep, klep, klep).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2012 15:30 Žena majka0007 [108] - Amerika
Pre rybičky čokoľvek smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 15:23 R Muž romant [27987] Re: majka0007
Vyvětrej 1/3 každý týden, to bude podle mého lepší řešení, ale přemlouvat Tě nebudu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2012 15:17 Žena majka0007 [108] - Amerika
stydim stydim stydim ďakujem... je pravda, že do môjho akva asi až príliš veľa zasahujem, i keď len jedna rastlinka mi vadí, tak ju premiestnim... Ale posledný polrok už to robím menej... Ja osobne si myslím, že estetická dokonalosť je krásne zarastené akvárium s výškovým odstupňovaním a čierne pozadie... Ostatné asi ani nie je dôležité (čo sa týka estetiky, nie chovateľstva :P) A tá skalka sa i mne veľmi páči... Dlho mi v nádrži na pohľad niečo chýbalo, ale keď som pridala skalku... hop potlesk
Ale vstúpim si do svedomia a "vyvetrám" 1/5 vody každú nedeľu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 14:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka0007
Je pravda, že zaběhnuté akvárko nemusíš tak moc odkalovat. Ale nepodceňuj výměnu vody. Lepší než jednou za tři týdny výměna 1/3 je každý týden výměna 1/5 vody. U tebe jsou to dva kyble. Je to práce na 10 minut a budeš mít klid, že děláš pro akva to nejlepší. Odkalovat můžeš tehdy, když se ti tam povalují "hovínka". Ale v tak hezky zarostlém akva to nebude asi žádný problém a rostliny ta hovínka použijí jako skvělé hnojivo :-D
Jinak máš moc pěkné akvárko. Jako skoro vždy, když se o akva stará holka, obdivuju ten cit pro rozmístění... když dá holka pár kamenů do akvárka, je z toho krásná skalka... když dám do akvárka pár kamenů já, tak je to pár kamenů v akváriu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 14:04 R Muž romant [27987] Re: majka0007
Inu, potvrzuješ co jsem doplnil. K až zase takovýmu intervalu jsem nabádat nechtěl. To odkalování bych prováděl na místech kde to možné je a ten interval bych volil okolo jednoho měsíce, když to funguje, tak proč do toho rejpat a když se bude měnit voda týdně, tak to bude fungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2012 13:59 Žena majka0007 [108] - Amerika
hop To je ale servis, také analýzy akvária a bez požiadania :) Ďakujem, ste zlatí :-)
Počujte. Ja mám trošku dilemu s tým odkalovavím. Mám asi tak 85% dna akva na odkalovanie nedostupnú kvôli rastlinám a skalkám (na fotke to dobre nevidno), tak som sa trochu pozerala na nete na fóra a narazila som na také veci, ako že zabehnuté akvária, ktoré sú husto zarastené sa už nemusia odkalovať (najmä teda keď sa ani nedajú pri kobercoch a podobne), že sa vytvorí aj s tým kalom nejaká biologická rovnováha, či niečo podobné. Teraz ste ma ale trošku vystrašili, lebo som neodkalovala už asi dva mesiace... stydim Vodu mením každé 2-3 týždne 1/3. Zatiaľ nebadám ani riasy ani úhyn rýb (teda až na tú jednu). Dala som inzerát na darovanie gubiek, tak snáď ich zredukujem v najbližšej dobe, aj keď ľudia už ani zadarmo si nič nevezmú, kým im to človek neodnesie až pod nos ne takže som tým chcela naznačiť, že i bez odkalovania nevidím zatiaľ žiadne problémy v nádrži, ale samozrejme netvrdím, že to musí byť vporiadku a neprejaví sa niečo v budúcnosti. Tak skúste prehodnotiť čo som napísala z odbornejšieho hľadiska ako z toho môjho... ďakujem za rady :-) ste tu milá komunitka navzájom si pomáhajúcich si a starostlivých človiečikov :-) love
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 13:14 R Muž romant [27987] Re: yenya
Určitě s Tebou souhlasím, že to odkalování nechce podceňovat. Ten interval týdne až 14 dní mě příjde dostatečnej, spíš ve svých doporučeních kladu důraz na výměny vody, protože když se nebude 14 dní odkalovat, tak dovolím si říci to na akvárium nebude mít nějaký zásadnější vliv, na rozdíl od snížené intenzity výměn vody. Napsal jsem "odkalování dle potřeby" a každý si musí odsledovat, jestli to týdně potřeba je, či není. To jenom na dovysvětlenou mého doporučení. Samozřejmě že exponovanejší živorodkové nádrže je nutno odkalovat častěji a intenzivněji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 12:07 yenya Re: majka0007
Souhlas s romantem, napsal ti vše dokonale. Jen to odkalování určitě každý týden, protože jen 80 gupek dokáže své + nové přírůstky (dle prezentace, která je pěkná!). Mám jen gupky, vím o čem píšu, jsou to "čuníci" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2012 10:41 R Muž romant [27987] Re: majka0007
Co té rybce je či bylo o tom nebudu spekulovat, ale jednu radu bych přesto měl. Změnil bych filtraci v té dané nádrži, ten filtr co tam máš je sice výkonný, ale méně účinný svým objemem filtračního materiálu. Takže bych ten filtr vyměnil třeba za klasiku v podobě řerpací hlavy a kostky biomolitanu www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
Tuto sestavu nebudeš muset čistit častěji než 2x do roka a získáš několikanásobný filtrační objem oproti stávajícímu filtru. Tato sestava bude pro Tvojí lehce exponovanou nádrž dobrým řešením. Vodu bych měnil jak píšeš v prezentaci, dno odkaloval dle potřeby v týdenním až 14 denním intervalu. Pokud se pro ten mnou navržený způsob filtrace roznodneš, tak jeho výměnu udělej postupně a to tak, že je oba dva necháš v nádrži běhat min. měsíc společně a teprve potom ten současný odstraň, tak aby výměnou kus za kus nedošlo k narušení biologický rovnováhy. Tu novou kostku biomolitanu můžeš před tím, než jí dáš do akva tzv. naočkovat tím, že jí lehce promáčkneš ve špinavý vodě ze stávajícího filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 09:47 Žena majka0007 [108] - Amerika
Ďakujem, Romant. Možno je už po nej, lebo ju už nevidím a stále bola pri hladine. Ja len či niekoho nenapadá, čo s ňou bolo? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:00 R Muž romant [27987] Re: majka0007
Podle toho popisu to s tou rybkou vypadá na odchod do rybího nebe. Vyměnil bych vodu a když se zítra nezlepší, tak bych to ukončil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 20:54 Žena majka0007 [108] - Amerika
Dnes sa jedna moja gupka flákala v rohu... nevyzerá bohvie ako... len tak "leží" v rohu celý deň... a stále ju tak mierne nakláňa hlavičkou smerom dole, pomaly, akoby zaspávala kým sa spamätá a vystrie sa. Niekedy je ako šípka kolmok zemi, akoby vysela za chvostík... Čo s ňou je? Iné viditeľné zmeny na nej nebadám... Ostatné sú v pohode... Vekovo je asi tínedžerka... Nie je to prejav nejakej choroby? Chovám guppy asi rok ale toto som ešte nepostrehla u žiadnej...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:25 R Muž romant [27987] Re: Konstant
Pokud se jim podaří schovat a trošku povyrostou, tak si s tím ani čichavci neporadí, prostě s jim už nevejdou do huby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Konstant
myslím že ti nepomůžou a gupky se budou množit vesele dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:13 Muž Konstant [13]
už mi ich tam pláva 7 maličkých a nikto ich nezvláda uloviť, aj keď pokusy už boli aj u rodičov aj u neoniek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:12 Muž Konstant [13]
Myslíte, že dvaja čichavci zakrslí mi pomôžu dostatočne (alebo najlepšie úplne) redukovať poter gupiek?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 11:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: yenya
yenya napsal: Také jsem měl samostatně a nic se nedělo. ano
Připustil jsem okolnosti ohledně počtu a typu nádrže...Mám doma v nádrži také jen samce :) ale jen ty "orvané", než je krmím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 07:45 yenya Re: katterinecka
Také jsem měl samostatně a nic se nedělo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 05:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
katterinecka napsala: už dřív jsem měla jen samce, teď je mám zas. S tím okusováním to není tak hrozné, i tak můžou mít pěkný velký ocas. Jiné rybky neokusují,jen se prohání navzájem
Jasně...ono také záleží na velikosti nádrže a počtu ryb, by se slušelo dodat k tomu okusování. 300 samců v holé dvoustovce je trochu větší hustota, při níž se potkají snadněji slabí se silnými. V akvárku s kytkama a 5 rybkama, je to přece jen trochu jinak...nemusí být skutečně tak zle, aby se to muselo tak hrotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 19:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Konstant
rybicky.net/nadrz/7034/44.jpg sice trochu mázlá fotka, ale takhle vypadal jeden můj sameček v akvárku s dalšími asi 4 kamarády bez samic. Slabší jsou okousaní víc ale i tak to není nic hrozného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 19:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Konstant
už dřív jsem měla jen samce, teď je mám zas. S tím okusováním to není tak hrozné, i tak můžou mít pěkný velký ocas. Jiné rybky neokusují,jen se prohání navzájem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 11:47 Muž Konstant [13]
a to sa deje len v rámci druhu? keby ostal len jeden samec, bude v spoločenskom akváriu okusovať iné rybky? čisto hypoteticky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 11:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: yenya
No trochu to problém je, protože se v rámci svých pudů budou mít tendenci o okusovat. Oni moc nevnímají, že neženou samici... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 10:48 yenya Re: Konstant
Ne, nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 03:40 Muž Konstant [13]
Možno to bude znieť hlúpo, ale chcem sa opýtať - bol by problém mať v akváriu len samca (prípadne viacerých samcov) pavieho očka, bez samíc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.07.2012 13:41 yenya Re: Lala
Čím víc zarostlá nádrž, tím víc jich přežije (společenská nádrž), moje zkušenost ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 12:35 R Muž romant [27987] Re: Lala
Ono mohou a velmi často jsou sežrány i vlastním rodičovstvem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 12:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Lala
Kdyžmi poprvé rodila samička pavího oka, tak mladých bylo cca 20 a jestli je chováš společně s jinýma rybama, tak ano, mohlo se stát, že byly sežrány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 12:20 Lala – Malé gupky
Ahojte ja mám také fialové gupky a sa chcem spýtať že koľko malých gupiek porodí po prvý krát samička? Ja som ich našla v akváriu iba 4 :-( A chovám gupky spoločne s inými rybami tak či ostatné nepožrali. Ďakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 10:25 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
já je dostal od kamarádky, která je chtěla zlikvidovat. U mě byly tak 14 dní. Ale to s tím kroucením se mi stávalo už předtím. Byly rovné a pak se zničeno nic jim ocásky ohly směrem ke dnu:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.07.2012 09:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Losky napsal: Já mám v akvárku gupky, neonky a razborky a poslední týden mi každý den pojde jedna gupka. Nevím proč. Teplota je 26, CO2 neměřitelné. Víc neměřím. Včera mi pošla mega samice (asi 5cm) a dnes druhá. Jsou velké jako dospělé mečovky. Možná souhra náhod a umřely stářím, ale moc se mi to nezdá. Dost často se mi potvory kroutí a jsou to takové hokejky
Jsou velké jako dospělé mečovky....jsou tedy již věkovité, vyšší teplota...kroutí se...jsou "vynesené"...boří se jim kostra z nedostatku stavebních látek - dobré je měnit krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 09:17 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já mám v akvárku gupky, neonky a razborky a poslední týden mi každý den pojde jedna gupka. Nevím proč. Teplota je 26, CO2 neměřitelné. Víc neměřím. Včera mi pošla mega samice (asi 5cm) a dnes druhá. Jsou velké jako dospělé mečovky. Možná souhra náhod a umřely stářím, ale moc se mi to nezdá. Dost často se mi potvory kroutí a jsou to takové hokejky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 17:51 Muž seeter [3]
To Jamajcan: Děkuji za pěkné vysvětlení, stručné a jasné palec

To Drahoš: aj, to snad ne!!! ne sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 13:06 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: seeter
taky jsem měl světlé dno bílý písek. no hrůza tam bys musel stát z odlakovačem po měsíci jsem to předělal hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.07.2012 09:23 jamajcan Re: seeter
Trávení živorodek je daleko rychlejší,ale na druhou stranu není tak dokonalé oproti třeba těm characidám,proto je i příjem potravy daleko větší a s tím souvisí i mnohem větší produkce výkalů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2012 09:17 Muž seeter [3] Re: Yirka
pravda... no co, tak si s tím budu alespoň víc hrát při odkalování :-) někde jsem četl, že živorodky kadí více než jiné rydy, tak snad to bude s neonkama jiný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 09:03 Muž Yirka [9141] Re: seeter
Ono to není jen o krmení, které dáváš do nádrže. Ty rybky tam mají také zbytky, rostliny, řasy atd. Světlé dno bude z tohoto pohledu vždy problémové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 08:58 Muž seeter [3] Re: Yirka
právě, že jsem je asi 3 dny nekrmil... jsou tam jen dočasně, ale asi půjdou pryč dřív, než sem si myslel :-( na světlém dně jsou ty "výdaje" moc vidět :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 08:49 Muž Yirka [9141] Re: seeter
Když je příjem, musí být i vydání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 21:44 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
no jo živorodky jsou trochu čuníci ale mám je taky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 21:38 Muž seeter [3] – výkaly
prosim o radu :) mě se zdá, že moje paví očka snad nedělají nic jiného, než že kadí coze je to běžné??? jiné ryby jsem ještě neměl, to takhle kadí všechny????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 07:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sera
Myslím, že vám nijak neubližuji tím, že vás občas doplňuji či opravuji...nebo jste tak nedůtklivý? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 06:58 Muž Ad@m [1051]
Ja ale p. Šprysla blokujem a jeho príspevky si môžem prečítať iba keď som odhlásený, takže teraz som tak urobil a zistil, že môj príspevok bol od veci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 05:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sera
Sera napsal: Tak teda trochu teórie aj bez fotky. Samec je menší, výraznejšie zafarbený, má väčšie plutvy, má gonopodium. ano
Platí ovšem pouze tehdy, pokud se nejedná o samce, který je "předělaný" ze samice... Stejně tak jako neplatí vždy - má väčšie plutvy - Mám jednu linii samic, které mají ocasní ploutev bohatě dvakrát větší než nejoploutvenější samci. Navíc jsou vyšlechtěny liniie s protaženou hřbetní ploutví, které se zbarvením samcům dokonce vyrovnají. Takže nakonec zůstalo - samec má gonopodium smich To jen pro doplnění, pokud chceme teoretizovat bez fotky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 22:05 Muž Ad@m [1051] Re: sevca23
Tak teda trochu teórie aj bez fotky. Samec je menší, výraznejšie zafarbený, má väčšie plutvy, má gonopodium. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:56 Muž Ad@m [1051] Re: sevca23
Ale fotka chýba ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33488x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/208?od=801