Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Křín, Crinum x

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Křín, Crinum x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 21:41 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: O.Tom
Já mám světla relativně málo (hladinu věčně přistíněnou okřehkem) a CO2 nepřidávám a mám tam již minimálně (viditelně) 3 rostliny u sebe. Původní cibule byla relativně slabá průměr max 1 cm, teď po dvou letech má trs rostlin průměr 8 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 19:01 Muž O.Tom [439] Re: ioopp
Světlo mám si myslím dostačující, jsou tam T5 zářivky, když svítím hodně potáhne ho řasa.
CO2 nemám.
Moje prezentace nejsou dělané pečlivě, takže informace z nich jsou jen takové orientační co se u mě doma nacházelo nebo nachází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 18:34 ioopp Re: O.Tom
získání silné rostliny schopné odnoží se dá podpořit silnějším osvětlením a přidáváním CO2...vygooglil jsem
u jedné z nádrží(archivovaných) kde ho máš píšeš, že je osvětlená jen oknem...nebude problém tady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 17:25 Žena drvi [2894] Re: O.Tom
No, já bohužel neumím poradit, čím to odnožování podpořit, cibuli u "dvoujkřínu" mám asi větší, ale ten druhej měl taky spíš delší listy a tenkou cibulku a přesto udělal odnož. Bohužel jsem se nechala ukecat a odnož dala moc brzy známýmu, a nejenže jemu nezakořenila, ale mě uhnila i ta mateční rostlina :-( . Takže to se moc nepovedlo stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 14:54 Muž O.Tom [439] Re: drvi
A jak velkou odhadujeě cibuli ? Mám rostlinu s relativně velkými dlouhými listy, ale cibuli mám poměrně slabou...

Tak nic no, koukal jsem na fotky akvária ten můj je vižle oproti té masivní chobotnici :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 14:41 Žena drvi [2894] Re: O.Tom
Mně už 2x vyhnal novou rostlinku rovnou z mateřské cibule, jednou jsem ji tam nechala a narostl mi z toho obří dvojkřín, není už (po 2 letech) poznat, která rostlina je ta původní. Podruhý jsem ho bohužel odlomila asi moc brzy a nepřežil přesazení do druhého akva. No a teď mi bude kvést, už vyhnal květní stvol, ale nemyslím, si, že by se mi povedlo ho rozmnožit ze semínek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 14:34 Muž Jar-oslaw [689] Re: O.Tom
Zeptej se Elfky,ta je porad nabizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:45 Muž O.Tom [439] Re: vaaclav
Nikdy mi nekvetl, ani natans jsem nerozmnožil a to měl okolo 210cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:12 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: O.Tom
Ze semen jsi to nezkoušel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 12:17 Muž O.Tom [439] – Křín, Crinum x - rozmnožování
Zdravím, podařilo se už někomu namnožit Křín (Crinum calamistratum) ?
Pokud ano, za jakých podmínek ?
Mám kříny už několik let, nejen calamistratum a žádné množení se nekoná...
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 240x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19534-krin-crinum-x