Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cena akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Cena akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 19:15 Žena Dorianna [2] Re: Johny
Na akva.sk jsem viděla 250 litru zdarma. Mrkni se kdyžtak tam, myslím, že to budeě mít i blíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 19:10 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Johny
většinou 3-5kč/litr X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 17:26 Johny – Cena staršieho akvária 250litrov?
Neviete náhodou za akú cenu sa predávajú staršie akváriá cca 250 litrov?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 18:48 Punisher Re: Delfínek
Jestli ti mužu poradit podivej se do aviza. Tam někdy jsou dost levne akva kamoš koupil 250L za 3000kč se vším..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 23:09 Fennanek Re: Delfínek
Pokud budeš kupovat nové v akvaristice tak bez stojanu někde kolem šesti tisíc záleží na použitých komponentech a dalších poažadavcích..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 20:24 Štěpán Re: Dorianna
Při kupování nových věcí existuje nejnižší možná cena fungujícího akvária, to je ta co jsem popisoval. Uvažoval jsem kvalitnější zařízení, ne čínský vzduchovací motorek za stovku a topení za dvě. Nepředpokládal jsem, že by Delfínek chtěla super vnější filtr eheim za 4000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 19:39 Žena Dorianna [2] Re: Delfínek
Šmarja, takové akva můžeš koupit origoš i se skříňkou na míru za deset tisíc, ale i třeba za tisícovku, když se podíváš do inzerátů co kdo prodává.
To jsou zase dotazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 19:33 Štěpán Re: Delfínek
To už je jedno, asi o stovku nebo dvě míň...
Technika bude drahá pořád stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 19:21 Delfínek Re: Štěpán
A kolik tak 120l akva???? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 19:17 Štěpán Re: Delfínek
Akvárium 1000,
topení 500,
vzduch. motorek 500
filtr 100,
domácí osvětlení cca 800.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 19:15 fazola Re: Delfínek
To je jako se zeptat, kolik stojí auto o objemu 1,3l...
Ale dejme tomu tak 5-6tis? Odhad..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 19:09 Delfínek – Cena
Ahojky,chtěla bych se optat.kolik tak stojí 160l akvarko????? :-) :) X-) Předem díky :-D hmm (se vší technikou) hop :-| ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 21:11 Štěpán Re: Štěpán
Až budeš dělat naostro, tak by bylo dobrý ty dva kusy zpracovávat oba najednou, tak jak budou v tom akváriu. Hodně úspěchů, vyrobit pozadí z polystyrenu, které nevypadá podivně, není jednoduché. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 16:38 Zephyr Re: Štěpán
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Původně mi bylo řečeno že je k tomu jeklový podstavec obložený Laminem.Když jsem to přivezl domů tak jsem zjistil, že jediné železo tam jsou panty.Skříň je ale konstrukčně řešena tak, že vůbec strach nemám. Je to divné vždyť to ponese minimálně 1 tunu ale skříňka je fakt BYTELNÁ. Celkem je tam 6 stojných příček (včetně bočnic).

technika = obyč letlampa :)

hlavně si to zkoušet, musí to být dvoudílné, protože je nahoře uprostřed výztuha
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2007 21:29 Viki Re: Zephyr
To akvárko je super a i ta skříňka je bezva.Až to budeš mít zařízené,tak to bude paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2007 18:23 Štěpán Re: Zephyr
Zephyre, jestli jseš frajer, tak mu za to pak dej 15. Je to fakt supr akvárko.
Spoluslintající mohu potěšit, že akvárium stejné velikosti jen 60 cm vysoké lze nové pořídit za tu cenu, jak ho Zefír kupuje, ovšem bez skříňky. Skříně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2007 18:07 Zephyr Re: Zephyr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Obrovské překvápko potlesk ahoj
Dnes jsem prodejci byl říct, že to asi nevyjde, protože mám jíné - důležitější vydání.
Jeho reakce: Hlavně to odvez, zaplatíš až budeš mít.pořád lepší než aby to někdo rozbil.No není skvělej :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 18:04 Zephyr Re: azalka
podle toho odkazu výše by mělo vážit cca 180 KG :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 11:15 Žena azalka [38] Re: Štěpán
Akvárium by mělo vážit 140 kg (bez stojanu, pochopitleně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 22:10 Štěpán Re: Zephyr
Zefíre malá akvária jsou někdy potřeba!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 22:08 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Zephyr
jdi do toho, cena je pěkná a objem je supr, tam už se dá dát cokoli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 19:42 Zephyr Re: Štěpán
díky za podporu palec palec palec
Teď už mi zbývá jen přemluvit manželku :-O
Ale zase když už to dovezu domů ..... tak co už nadělá? :-D
BTW: jak dlouho může trvat založení takové nádrže??
Můj odhad tak cca 1 měsíc.Zítra mi mají dojít rostlinky.Sice jsem je oběnával do jiných nádrží, ale všechny by šli TAM. :) Asi bych potom prodal ostatí nádrže a nechal bych si jen tu MEGA a pak ještě 200 L.
100L, 50L a 30L bych prodal i s výbavou.Může mi někdo říct kolik za ty nádrže můžu chtít? Ke každé je filtr, topení, kompresorek + kamínek, světelná rampa (origo plastová)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 15:27 Petr Re: Štěpán
Jen jednou jsem podobnou velikost pomáhal stěhovat kamarádovi. Už slepené, objem cca 800 l s dvojitým dnem, do 2.poschodí!!!
Práce pro 4 statné chlapy, pikantní okamžik byl v nejužším místě na schodišti, kdy ho cca 1,5 m museli přenést jen 2 borci. Naštěstí ostatní kamarádi jsou, či byli kulturisti.
Takže hodně štěstí a opatrnosti při stěhování a manipulaci. A doporučuji nejprve důkladně usadit, vyrovnat a vyvážit stojan.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 15:01 Petr Re: Zephyr
"Kdo se bojí, .... v koutě!!"
Kdyby manželka nebyla tak důrazně proti, rád bych si podobnou velikost pořídil.
Ať Ti slouží ku radosti!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2007 14:52 Štěpán Re: Zephyr
JDI!
Na akvárko z 15mm skla je to zadarmo. Jedinej problém bude, že je těžký jako blázen, tak 180 kilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 14:46 Zephyr Re: Zephyr
Takže dost podstatné novinky.
Dnes jsem se byl na tu nádrž podívat. Rozměry 200*60*70 mi dávají 840 L a když odečtu 15 sklo tak mi to vychází na nějakých 790 L. :-O To je horší zpráva.
Ta lepší je, že ten podstavec je přímo k té nádrži. Je obložený laminem.Ze stejného materiálu je i světelná rampa která k tomu patří.
potlesk potlesk
A nejlepší zpráva je, že akvárko ještě nikdy nebylo napuštěné.Tak jak mu ho dovezli na paletě, tak zůstalo zabalené v bublinkové fólii a jen se pořád stěhuje někam jinam aby nezavazelo a nerozbylo se.
Sice jsem byl trošku zklamanej z objemu, ale zase sem moooooc nadšený z té výbavy a stavu.
ak co mám do toho jít????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 17:12 Viki Re: blek
Ano souhlasím,ale to je do 12mm,od 15mm ceny skla jsou o hodně vyšší a nedělá s tím každý sklenář.Můj kamarád sklenář také lepí pouze do 12mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 16:08 blek Re: viki
Nedávno jsem nechal dělat 400l akvárium pro kamarádku (sklo 10mm)a vyšlo to bez dokladů na 6,50,-Kč za litr, dělal to sklenář, co se na lepit umí. Ten samý sklenář v současné době realizuje zakázku 50 kusů 600litrových nádrží (sklo 12 mm)pro jednu místní pěstírnu a cena je 9,50,- Kč bez Dph. Ceny jsou to sice téměř bez zisku a „pro známé“ ale když jsem mluvil s lidmi z Plzně nebo Prahy za takových podmínek se dá nakupovat i u nich.
Co se týká ceny použitých nádrží, dá se říci, že čím větší čím levnější. Taková 1000 litrová nádrž je podle mne téměř neprodejná, nejen proto, že kupec nezná její historii a risk závažné nehody je vysoký, ale takové monstrum už je nutné rozvážně komponovat do interiéru a trefit vhodné rozměry bych považoval za zázrak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 14:28 Viki Re: Zephyr
pokud bude ta nádrž v pořádku,tak je to za dobrou cenu.Blek uvádí cenu 10Kč za litr,ale to je u menších akvárek.Tyto velké se dělají třeba i z 15 skla a to už je nejmíň jednou tak drahé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 00:00 Zephyr Re: azalka
ze sousedů strach nemám.Ložnice bude v suterénu, takže bych ji stavěl i s ohledem na akva a náš barák není nalepený na sousedy.Kdyby došlo k nejhoršímu, tak bych měl podzemní krytý bazén :)
Manželce se rybyčky líbí.A já bych rád něco většího pro Keříčkovce žabí.Do teď byly ve 100L a bylo jim to málo.Teď jsou v 200L a zdá se mi to pořád málo, i když už to vypadá trošku líp.Zasloužili by si něco BIG.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 21:54 Žena azalka [38] Re: Zephyr
Jen taková praktická k umístění v ložnici. Obezřetně vybírej techniku, ať je co nejtišší, jinak vás všechny manželka vystěhuje a nikdy nenajde v akvaristice zalíbení. (To nemusí najít ani tak, ale...) Pokud ovšem nemáš ložnici pro sebe. ahoj
PS: Pokud pokukuješ po takhle velkých nádržích, tak doporučuju se taky zeptat na speciální pojištění. Sousedi to jistě ocení, i jen jako ujištění, když se nic nestane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 21:51 Zephyr Re: Voloďka
Díky za názory.Tahle koupě se mi naskytla náhodou od jednoho skoro známého.Ani nevím co v něm měl.Jen se mi doneslo že se toho zbavuje tak jsem se zeptal za kolik.Teď jí má v nějakém skladu a radši ji chce prodat než aby to někdo náhodou rozbil.Ještě jsem ji ani neviděl.S přepravou by problém nebyl.On má náklaďáky i dodávky, tak by mi to odvezl.Jen manželka pro tenhle nápad nemá moc pochopení :-O
Ještě si to nechám projít hlavou rozzureny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 20:21 Barča Re: Zephyr
Já si nedovedu představit bespečnou přepravu tak velkého akva. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 18:21 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Zephyr
Já bych osobně taky do toho nešla... Třeba to je sice výhodné, ale... Raději bych si osobně počkala než našetřím navíc a koupila si nové, se zárukou a s klidem, že je prostě nové a nikdo ho nepoužíval. Je to jako kdybych si měla koupt oblečení použité přes net. Nevíš co to všechno skrývá za neduhy...
Toť můj názor! Je to na Tobě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 15:15 blek Re: Zephyr
Vzhledem k tomu že se cena takové nádrže odvíjí od litru, a u nás se dá takový litr koupit u sklenářů mezi 8–10 korunami, tak se mi to zdá hodně drahý. Původní cena 30000,-Kč je cena setů v drahých obchodech. Já bych takové akvárko nekoupil a zajímavá cena ojeté nádrže by byla někde okolo 4000,-. V ceně bude stojan a zřejmě nějaký harampádí, když si necháš udělat takové akvárko na zakázku, můžeš zase diktovat rozměry. (a 1000l je to sakra důležité) V investici do velkého akvárka počítej, že nejdražší je kvalitní osvětlovací rampa, Pokud nejsi Přemek Podlaha, tak to většinou vychází stejně draho, jako samotná nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 14:47 Žena azalka [38] Re: Zephyr
Sice jsem sem už psala, ale nějak se nezadařilo... Tak znova.
Nepíšeš, o jaký druh nádrže jde - pokud je to rámová, tak radši ruce pryč od ní a pokud je lepená, tak si dej pozor na použitý materiál a stáří.
Jestli chceš porovnat ceny nových akvárií, zkus třeba: www.sklorex-akvarium.cz , ale je samozřejmě víc výrobců.
Být tebou, tak radši investuju těch 8 tis. do úplně nové, i když menší nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 07:52 Žena 1977 [0] Re: Zephyr
ahoj,já takovou zkušenost mám, na inzerát na akv. stránkách mě zaujala rohová nádrž 350l, s majitelem jsme si o nádrži psali přes email,ale ve skutečnosti jsem ji uviděla až když jsem si pro ni jela - 300km!!!! :-| Zatím nevím,jestli je vše OK, protože se budu stěhovat,tak akvárko založím až po přestěhování. Můžu ti říct, že mě rohové akvárko, skříňka,filtr, tapeta,no prostě celá kompletní výbava přišla na 8.tis., tak si myslím,že cena tvého 1000l akvárku je super. Pa potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 23:52 Žena katunka [158] Re: Zephyr
Já ti s nákupem asi moc neporadím...snad jenom pár věci, který jsem pochytila. Akvárko by sis měl nechat napustit ještě před koupí, abys viděl jestli neteče, zkontrolovat jestli těsní spoje, o prasklinách samozřejmě nemluvě....Taky záleží na tom, kde ho měl majitel uskladněné, pokud leželo někde venku na mrazu, tak je to risk. No ale jak říkám...ta cena je sice strašně lákavá, ale já bych do toho nešla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 23:45 Zephyr Re: katunka
bylo by to v ložnici.Maximálně bych měl vodní letiště :-D smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 23:42 Žena katunka [158] Re: Zephyr
tak u takhle velkýho akvárka bych já nákup z druhé ruky asi neriskla...1000 litrů na zemi v obýváku...jímá mě děs... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 23:37 Zephyr – cena nádrže????
Ahoj vespolek
Mám možnost koupit nádrž.
Ale chci se předem informovat na ceny.Ještě se na ni musím zajít podívat (stav a rozměry)
Podle předběžných informací je přez 2m dlouhá ale hloubku a víšku nevím.Má mít přez 1000 L.
Je k tomu i podstavec.Původní cena jak mi bylo řečeno byla okolo 30 tis.
Mohl bych ji mít za 8 tis i s podstavcem, a když to vezmu rychle, tak i se slevou.
Je ta cena reálná?Nevím jak je stará, ani v jakém je stavu.Jen se předběžně ptám.
Díky za rady.
PS: je potřeba si dát na něco konkrétního pozor? Delší dobu už není napuštěná a majiteli zavazí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7687x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1907-cena-akvaria?od=151