Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny do tvrdé vody

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Rostliny do tvrdé vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 07:17 Muž dimmur [283]
Nevim jak je velky problem pestovat rostliny v tvrde vode /osobne mam hrozne tvrdou GH 22-28/ a roste mi vse co mam v pohode....z pocatku jsem bublal co2 z kvasnic a cukru a nakonec jsem zjistil, ze to krasne roste i bez pridavani, takze nyni jen jednou za tyden vymenim cca 1/3 vody a vsichni /rostlinky, ryby atd./ jsou spokojeni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 07:09 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Slav3k
aho, mam taky tvrdou vodu a vysoke ph a muzu dosvedcit, ze je to boj. doporucuju ti bublat Co2, navodu je tu vsude plno, ten jil, nevim, jestli ti az tak pomuze, v mem pripade teda nic moc. ale zvyseni CO2 fakt pomaha, rostlinky zacnou bublat, a porostou. uvazoval si o reverzni osmoze? je to trosku drazsi ale vyrabi demineralizovanou vodu ktera se pak micha s tou z kohoutku a melo by to byt udajne v pohode. ja mam v planu tuto vodu pouzivat i do zehlicky, na caj nebo kafe, protoze toto co nam tece z kohoutku se fakt neda pit....

ale jinak je to jak pises, jedine cryptocoryny, a pak vodni mor, nebo ceratophylum demersum.
hodne stesti! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 22:27 R Muž vaclav [14632] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcel G
S velikostí akvária nemá zrnitost písku nic společného. Mám v 500 litrech 0,6-1,2mm a funguje to velice dobře, měl jsem ještě podstatně jemnější 0,02-0,06mm a pro rostliny také fajn jen to odkalování bylo horší. Mám i docela silnou vrstvu 15-17cm. Když jsem akva předělával nebyl ve dně žádný velký bordel ale docela čisto a to i po několikaletém provozu. Takže je to opět o podmínkách v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 21:52 Marcel G Re: Slav3k
Já bych řekl, že ideální je zrnitost 2-4mm. Frakce 0.8-1.2mm je frakce, která se používá především v nanoakváriích (nebo obecně menších nádržích). Asi to může být OK i u větších nádržích, ale kdysi jsem narazil na nějaký článek, kde se dělaly pokusy s množstvím bakterií v substrátu, jeho absorpcí živin z vody apod., a tam jim také vyšlo, že ideální prostředí pro rostliny poskytuje substrát se zrnitostí kolem 2-5mm (rostliny v tom dobře koření, dostane se tam kyslík a daří se tam bakteriím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 21:08 Muž Slav3k [23] Re: Johan
Takže jíl říkáte, Já bydlím v Prostějově ... Zkusím zagooglit.
No a teď bych potřeboval poradit, mám domluvené v že budu moci vzít u sandsystemu (www.sandsystem.cz) písek křemičitý. Chci brát 25Kg černého a 25Kg přírodního. jen se rozhoduji nad tou zrnitostí. Volal jsem tam a řekli mi, že mají skladem pouze frakci 0,8 – 1,2 mm. Je to podle vás ok ? potřebuju to vědět rychle, zítra to tam mám brát díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 17:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Slav3k
Přesně tak, jak je u mě známo, jsem zastánce nakopaného substrátu někde v okolí. Ve vašem případě je v okolí hodně nivní půdy či půdy se spraší.
Bakterie? ty jsou všude....
Špínu? Vůbec nevím co tím myslíte. Tak jako ruce si umažete, ale ty se dají umít.

Mnozí by mohli ještě namítnout, že se všude hodně hnojí.. No, to v akváriích také (prakticky stejnými látkami). Či, že se používají herbicidy či insekticidy. Snad to není moje naivita, ale u nás se snad už nepoužívá nic, co se dlouho odbourává, takže po této stránce to je snad v pořádku. Jediné riziko je brát něco z okolí velkých komunikací. (spousta těžkých kovů a znečištění různými organickými látkami)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 17:43 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Slav3k
I v akváriu je spousta bakterií a spousty různých látek - dokonce by se dalo říci chemických látek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:56 Muž Slav3k [23] Re: romant
upřímně, já bych měl asi strach dát do akva něco co si jen tak nakopju někde u potoka :-D Z mnoha důvodů špínou a spoustou různýl látek začínaje, bakteriemi konče ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:32 R Muž romant [27987] Re: Slav3k
Ano to je možnost, ale jak znám Honzu, tak on určitě myslel jíl nakopanej na březích potoka, ale ty koupený jílový kuličky jsou dobrou volbou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 14:08 Muž Slav3k [23] Re: Johan
aha, už jsem to někde četl, ale nevěděl jsem, zda se nejedná o nějaký pokus jenom ... Takže jíl, ale kolik? A pro které rostlinky se to hodí? A hlavně, kde vzít jíl odpovídající kvality?
Edit: to jsou vlastně takové ty jílové kuličky s hnojivem postupně se uvolňujícím ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2013 09:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Slav3k
Tam, kam budete chtít dát rostliny, dejte trochu jílu a jistě se vám bude dařit lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 09:16 Muž Slav3k [23] Re: Johan
no a ted se právě chystám předělat akva na frakci 1 - 1,5 mm ... tak snad s tím budu mít víc štěstí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 07:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Slav3k
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 01:00 Muž Slav3k [23] Re: Johan
Tím máte na mysli velkou zrnitost ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 23:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Slav3k
U vás je problém dno, nikoliv světlo.
Nechte si tam rozrůst rostliny, to bude nejsnažší. Jinak z dalších třeba jávských mech, Cryptocoryne wendtii či Microsorium pteropus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 23:06 Muž Lucky005 [197] Re: Slav3k
ahoj zkousel jsi vyhledavat v atlasu podle zvolenych parametru?
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 13:23 Muž Slav3k [23] – Rostlinky do tvrdé vody
Fotka k příspěvku Dobrý den,

jednoduchý dotaz: Mám tvrdou vodu více jak 20 německých stupňů a já se ptám, jestli by někdo doporučil nějaké rostlinky, v nejbližší době budu chtít nakupovat.

Doteď se mi osvědčila valisneria spiralis, anubiasy, kryptokoryny. Ty moji vodu snáší dobře, to se ale nedalo říci o mnoho druzích stonkovek :-( ty většinou stagnovaly ... snad jediná stonkovka (myslím že je to stonkovka), jejímž názvem si nejsem jist(foto) prosperovala

díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 16:32 Muž snehulda007 [850] Re: Johan
Nejsem expert přes kytky ,ale z vlatní zkušenosti mohu potrvdit. Mám hooodně tvrdou vodu a cryptocoryny,egerie,hygrophila rostou nádherně a to nehnojim.Jen valisnerce se moc nechce ale to je nejspíš slabym světlem. Teď jsem zasadil bleherák a taky vypadá slibně-během pár dní vyhnal nový listy a co mi ještě roste nádherně jsou anubiasy. Bez těch ani ránu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2011 20:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: radulkav
Převařená voda se jim rozhodně líbit nebude (stálou tvrdost to nesníží a přechodnou potřebujou).
Jinak do tvrdé prakticky všechny rostliny, ale vhodné je intenzivnější světlo.
rostliny, pro které je tvrdá voda optimální:
Egeria densa, Elode canadensis, Vallisnerie spiralis, Cryptocoryne affinis, C. aponogetifolia
dobře jí snášení: Cryptocoryne x willisii, C. petchii, V. nana, Hygrophila difformis, H. polysperma a spoustu dalších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 20:23 Muž randa73 [3] - SumciRe: radulkav
jednoduchá a rychlá rada ano ale jinak kryptokoryny jsou v poho a jiné.zadej parametry co nejtvrší vody,uvidíš co ti vypadne X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:55 R Muž romant [27987] Re: radulkav
V sekci Rostliny si klikni na tu lupu, vlevo nahoře a vyselektuj si rostliny dle zadaných parametrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:52 radulkav – rostliny snášející tvrdou vodu
Potřebuju radu.Máme tvrdou studniční vodu.Sice ji před nalitím do akvária převařuju,ale i tak....Jsou nějaké rostlinky,kterým tvrdá voda nevadí,nebo ještě lépe vyhovuje?Při dnešních cenách 50kč za rostlinku se mi moc nechce experimentovat(nehledě na to,že z umírající rostlinky člověk moc radosti nemá),tak abych mohla shánět konkrétní druhy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19043-rostliny-do-tvrde-vody?od=51