Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 08:25 Steppik – LED osvětlení Arcadia
Zdravím. Děkuji všem za pomoc a názory.Nakonec jsem od LED pásku opustil a koupil jsem www.akva-tera.cz/…

Nemáte s tím někdo zkušenost? Mám to pro 180 l akva, 80x45x50 (dxšxv) tak doufam že bude dostačující :-) ¨

Děkuji za jakékoliv reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 20:14 Muž buchcikbel [0]
Vím, ze je to složité, závisí na vzdálenosti od hladiny a mnoha dalších faktorech, stačí mi jen opravdu hrubý odhad, nedělat z toho vědu a jak dlouhý má ten pásek být-jestli 2, nebo více řad?? nebo si něco najdu sám... musím to vyřešit co nejdříve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 19:17 Muž buchcikbel [0]
Co potřebuju je vědět, kolik má ten pásek mít wattů/lumenů/luxů... pak už to klidně nějak dořeším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 19:14 Muž buchcikbel [0]
Docela dost pásků je na www.posvit.si/…- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 19:10 Muž buchcikbel [0]
Tak se nám to vyvíjí...
Plast už zpátky vrátit nepůjde, takže se asi poohlédnu po těch Led páscích.
Máte někdo nějáké tipy nebo zkušenosti?
Pokud možno cenově přijatelné :-D
A jen tak bokem: už jsem pročítal dost článků, ale všechno je psaný dost složitě-jak to je s těma lumenama a luxama? Kolik je jich zhruba minimálně potřeba pro zdárný vývyn ryb a růst rostlin? (ne nějak extrémě náročných ;-) ). Vím, že důležité jsou spíš luxy - mám pocit kolem 6000, ale jestli to není zbytečně moc? hlavní problém je, že luxy se málo kdy uvádějí. Hlavní otázkou ale zůstává, co s tím páskem-kolik watů a tak...
poraďte prosím, díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 16:54 Muž buchcikbel [0]
Tak se ještě jednou vracím.
Celý kryt jsem právě odevzdal elektřikáři, ať se v tom povrtá.
On i jeden prodavač v Haku mi navrhovali, abych tam dal místo těchto normálních zářivek LEDkové. Prý jen stačí vyměnit startéry. Pokud bych tak udělal, měl bych tam dát LEDkové trubice obě, nebo jen jednu (bílou) a druhou normální a teplejší (míň kelvinů - do žluta)? Ještě jde o to, jestli se ten plast v krytu, co kryje dráty, nerozsype. To už bych to potom musel vyřešit nějákými Led pásky, nejspíš.
Díky za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 14:58 Muž kofejn [963] Re: Slav3k
Píšu světla, myslím tepla. Ajaj tone, pardon stydim
7W ze zářivky bude topit stejně jako 7W třeba z COB čipu. Akorát že zářivka má mnohem větší plochu k vyzáření tepla než čip o ploše 1x1cm. A protože LED diodám teplo dost vadí, musí se dostat od čipu co nejrychleji pryč. Takže bývá na měděné podložce a tu musíš stejně umístit na chladič.
Nevím jak to máš vymyšlené, ani jaké pásky chceš použít, ale dovedu si představit situace, kdy 2mm plech k odvodu tepla stačit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 13:37 Muž Slav3k [23] Re: kofejn
Bavili jsme se o teple, o výkonnosti co se týče světla nikdo nepochyboval. :)

No a moje tvrzení že ledky moc netopí, bylo myšleno vztaženo k jiným zdrojům světla, jako například zářivka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 09:12 Muž kofejn [963] Re: Slav3k
Třeba to bude dost, ale na dvojce plechu poznám, kde čip topí. U pětky ne. A tvrdit, že LEDky neprodukují moc světla je zavádějící, nelze házet všechny do jednoho pytle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 00:53 amrtin Re: Slav3k
Ledky vyzařují tepla docela dost,záleží samozřejmě na typu a jeho příkonu.Ale jako chladič rozhodně hliníkový profil(nebo hl.plech).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 00:26 Muž Slav3k [23] Re: kofejn
To je nesmysl ... 2mm musí být víc než dost ;) LEDky neprodukují tolik tepla a kámoš je má umístěne třeba na kartonu :-D Takže věřím že dural se svou tepelnou vodivostí je víc než dobré řešení ;)

PS: v současnosti mám v plechovém (Fe) krytu uzavřeny 2 zářivky (dohromady skoro k 50W) a taky to jde (uvnitř teploty kolem 50 - 60°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 00:19 Muž kofejn [963] Re: Slav3k
www.alupa.cz/…
Do poznámky napsat poptávka, po mailu doladíš podrobnosti a plech ti přijde poštou nařezaný.
Ale 2mm se mi zdá na výkonější pásek málo, v plechu se teplo moc nerozprostře. Srovnávám to právě s 2mm plechem na krevetárku a 5mm plechem na velkém akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 23:50 Muž Slav3k [23]
Zdravím,

dorazili mi LED pásky a řekl jsem si že bych je chtěl namontovat na Duralový plech (třeba 2mm). Nevíte, jak si nejlépe takový plech opatřit? Jsem z Prostějova ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 22:59 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: replikant33
Pred týždňom som kupoval pásik s 5630 (nie je určený nad akvárko) a keďže na obale nebol údaj o príkone, tak mi to v predajni meral a nameral 12 W/m, pri 60 LED/m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 20:33 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Designer
ano mám přesně ten samy u tohoto pasku když jsem nechal omylem puštěno 100% celý den tak začali odcházet jednotlivé sektory tak že zhasnuli uplně, a před tim jsem něl sansung 20W/m 5630 tam jsem to měl už od prvopočátku na 100% a po 14 dnech jsem si všímnul že to svítí nějak min, porovnával jsem to s 10cm co mi zbyl a těch 10cm svítilo víc jak cely 1m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 19:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: replikant33
To je zkusenost primo s timhle paskem, nebo obecna zkusenost s podobnymi? On clovek muze nekdy byt i mile prekvapen, protoze kdyby se zajistil slusny prenos tepla a slusny chladic, 24W by se z velikosti toho pasku odvest rozumne dalo :-) . Chce to ovsem i slusne LEDky, pac nektere (a ani ne moc drahe) snaseji i 100°C na chipu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 19:00 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Designer
nevydrží ani 14 dnu musí se to omezit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Steppik
Byt Tebou, opravil bych otazku na: "Je tady nekdo, komu uz tenhle pasek bez znatelne ztraty svitivosti sviti plnym vykonem uz aspon pul roku?"

Ono 24W/m na takovy nejaky pasecek, kdyz obcas pasky nedokazi prenest na chladic teplo ani pri polovicnim prikonu, je opravdu o tom vedet od nekoho kdo ho pouziva, ze to nejsou splachnute penize (treba je opravdu slusny, ale potom co uz jsem vsechno videl, mam dost cerny pohled na vec).

V kazdem pripade ma kryti IP20, a jestli ho das do deklu, vidis tam ta medena mista urcena k pajeni? Tak od nich to zacne "vyhnivat" :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 17:27 Muž acik [416]
poradí mi tedy někdo jaký led pasky zvolit? :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 17:15 Steppik – LED pásek - dotaz
Zdravím všechny.Potřeboval bych poradit.. Zakládám akva 180 l , 80x45x50 (dxšxv) plánuji osadit rostlinkami trochu náročnějšími na světlo (např. Hemiantus,Blyxa,apod.). Chtěl bych použít pásek www.ledshopik.cz/…
nalepený v Al profilu,v plánu mám 2 řady po 800 mm. celková svítivost vychází cca 3800 lm.
Poraďte prosím kdo s tím má jakou zkušenost,zda bude světlo dostačujicí....
Předem děkuji za jakoukoliv radu nebo nápad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 20:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: buchcikbel
netuším odkud jsi , no Designer vyrábí z čipů vodotěsné pásky , KarloS zase osvětlení z Creeček ,nebo pokud jsi zručnější , vyrobíš i něco sám , různých návodů a článků je tu spousta . čaem zjistíš jako všichni že ty starší plastové kryty jsou k prdu, pokaždé když jdeš do akva něco dělat tak to musíš celé sundat a pak v akvu nic nevidíš , se zářivkami v krytu zas budeš mít na krajích akva tmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 19:22 Muž buchcikbel [0]
na rostlina-akvária.cz jsem našel třeba i přídavnou T5 zářivku 39w, ale popravdě nejsem elektrikář a moc se v tom krytu vrtat nechci hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 18:58 Muž buchcikbel [0]
Kryt je jednolitý výlisek a ten plast mezi trubicemi je přinýtovaný, nebo je to nalepené. Nějákým způsobem by to oddělat šlo, asi i přilepit. Zkusím to. A k těm zářivkám můžu dát tu ledku? aspoň nějáké světlo navíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 17:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
Já vím , Jirko , vždyt píšu že to bude na nenáročné rostliny , nad 250tkou jsem měl 2x30W bez reflektorů, ted je tam dokonce jen 1x30 T8 1x21 T5 a nějaká 13W T5ka , něco tam přeci jen roste ...
EDIT - na krajích je tma , ale přeci tam jsou echináče -obludy a rostou - asi zázrakem , hnědovka tam zkomírá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2015 16:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MonterMonty
Jestli je to klasika, 50cm vyska akvaria, hlavne dole bude tma. Navic treba u WATERHOME krytu jsem musel doplnit reflektory k zarivkam, visi mi primo na nich, protoze jinak to vubec bylo o nicem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 16:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: buchcikbel
Jak píše Jirka , vyfot ten kryt , někdo bude vědět jak se do něj dostat ,s největší pravděpodobností to bude zezhora nebo zezadu,zevnitř to musí bejt vodotěsné , tam bych to nehledal 2x 30W bude na nenáročné rostliny a na krajích bude tma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 16:28 Muž acik [416] Re: KarlosS
jaký tedy použít? ty cree nebo 7020? :)


KarlosS napsal: jasný, pásky stačí v pohodě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 16:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: buchcikbel
Dostan se do krytu a vymen elektromagneticky predradnik za elektronicky pro 2x30W zarivku. Takova polovicata reseni, ze tam nechas jednu funkcni a budes neco dolepovat... Do kazdeho krytu se da dostat, staci zjistit odkud a jde to ruzne blbe.

Doplnit osvetleni budes nejspis potrebovat i se dvemi 30W trubicemi, alespon ja potreboval (pestovani rostlin je pro me hobby jednou z nejdulezitejsich veci), a na to ta bludicka z linku bude stejne malo (mysleno k funkcnim 2x 30W zarivek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 15:53 Muž visek [75] - Tetry
ten kryt se da otevrit.ja ho otevrel fleskou s uzkym kotoucem a pak zalepil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 15:00 Muž buchcikbel [0] – led osvětlení
Zdravím,
zakládám větší nádrž, délka 1 metr (200l). Kryt mám z bazaru, se dvěma 30w zářivkama, jedna ale vůbec nefunguje, ale není to tou zářivkou, ani startérem, chyba je vevnitř (v tom plastu mezi oběma trubicemi)a nejde to rozdělat. Chtěl jsem koupit nové světlo, ale narazil jsem na toto: www.lirashop.cz/… Napadlo mě, že tam nechám funkční zářivku a na místo té nefunkční přilípnu tuhle destičku. Otázka zní: bude to jako osvětlení pro normální akvárium stačit? Napadlo mě, že zářivka by měla třeba barvu teplou - do žluta a ledky by byli jasně bíle a studené.
Co na to říkáte?? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 08:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: acik
jasný, pásky stačí v pohodě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 07:09 Muž acik [416] Re: KarlosS
rostlinné to nebude,jestli tam bude rostlina tak jen minimum,bude to B W,hlavně tam budou kořeny



KarlosS napsal: na tak vysokej sloupec bych dal čipy CREE s čočkama (pokud to chceš na rostliny a ne na malawi:-)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.01.2015 21:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: acik
na tak vysokej sloupec bych dal čipy CREE s čočkama (pokud to chceš na rostliny a ne na malawi:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 21:15 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: zervan
Jeden taký, s 7020, mi cestuje z Číny. Som veľmi zvedavý na výsledok - našiel som produkt v dĺžke 50 cm už aj s lištou, plánujem to rastlinkám v terárku, ale ak sa osvedčí, mám aj iné plány ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 20:58 Muž acik [416] Re: Designer
me je fuk jaky použiju,chci poradit jaky led paseky pouzit,jake by byly idealni na me akva 150x60 š/v nebudou tam rostliny a když jo,tak ne náročné na světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 20:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Rekl bych, ze ten pas nebude svitit vubec spatne, jen jsem chtel ukazat, at neveris udavanym parametrum, pokud by sis ho pro sve pouziti (kolik ho potrebujes) chtel pocitat podle svetelneho toku. Jestli byt prilepeny na chladic nedegraduje (sviti cim dal hur), to Ti tezko nekdo rekne, pokud ho sam nad akvariem nema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2015 19:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: replikant33
Prima, nasel jsem si jeden datasheet.
Forward Voltage typ. 3.1V max. 4V
Flux 35 az 55lm
Udavano pro 100mA.

Jako technik vezmu to nejhorsi:
35lm/(4V*0.1A)=87.5lm/W = slusna zarivka

Jako obchodnik:
55lm/(3.1V*0.1A)=177.5lm/W = jsem bajecnej!

Jako normalni clovek si reknu, ze pravda bude nekde uprostred, takze 130lm/W vypada realne. Jenze, ty LED maji dost slusny rozptyl parametru ohledne ubytku napeti, nemuzu je narvat na napetovy zdroj jen tak, musim pred ne nacpat odpor. Typicky je to 3.1V, cpu 3ks na 12V, takze mam 12V-9.3V=2.7V, tedy 0.27W vypalim panubohu do oken, a 0.93W dam do LED. Ajaj, 22.5% vykonu se vytopi na odporu (a to jsem jeste hodnej).

Takze tu zhruba ctvrtinu muzu seskrtnout a kdyz ji zapocitam do hodnoty lm/W ne te LED, ale celeho pasku, neco tak bajecneho se zase smrsklo k tomu, ze to sice stale neni spatne, ale neni to ani zazrak.

Vysledkem mohu rict, ze tady je pri 18W 3120lm nejak moc.

Amen!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 19:07 Muž acik [416] Re: Designer
ledkam nerozumím proto se tu ptám případě raději kdyby někdo poradil jaké? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 19:06 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
No hej, ale myslím to hlavne z časového hľadiska - pred 2-5 rokmi používané staršie čipy vo vtedy používaných puzdrách mali o dosť horšiu efektívnosť, to som sa presvedčil priamym porovnávaním viacerých hotových výrobkov. Dnešné aktuálne predávané 5050 a 3528 (myslím aktuálne čipy, nie hotové žiarovky - ležiaky) majú tiež uvádzané tých 110-140 lm/W. Ale teraz ide hlavne o tie "nové 7020". Či to nie je len nejaký chyták...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 19:04 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: zervan
co jsem tak koukal tak u 7020 uvádí bud 20-35lm a nebo 40-50lm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 18:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
To jako budes zjistovat kvalitu chipu LED podle toho, v cem jsou zapouzdreny? Pouzdro na parametry vliv ma, ale garantuji Ti, ze kdyz si to objednam, dodam Ti nasledne v tomtez pouzdre takove bludicky, ze svetlo budes hledat smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 18:55 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Keď vezmeme do úvahy, ako sa postupne zlepšovala efektívnosť a ako slušne oproti predchodcom na tom je už dosť dlho používaný SMD 5730 - ak je toto naozaj nejaká ešte lepšia novinka, tak by to mohlo byť zaujímavé. Lenže so 7020 som sa veru ešte nestretol, nič mi to nehovorí. Nemá niekto nejaké info? Teraz som práve v časovej tiesni, na nejaké pátranie nemám čas. :-O

Dodatok: v súčasnosti predávané SMD 5630/5730 majú cca 110-140 lm/W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2015 18:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
12V LED pasek, 3120lm pri 18W, 173lm/W... byt to tak pravda, nepouzivam nic jineho, jenze tohle se mi silne nezda. :-)

EDIT: Uplne vidim obchodnika, jak si nasel tu nejlepsi LED ve stejnem pouzdre, zjistil kolik sviti, nu coz, pozdro to ma stejne, tech LED je tam 60, maximum co dokaze jedna takova LED co jsem nasel vyprodukovat je 52lm... a takovym mixem pravd, nalezici ovsem uplne jinam, plus zanedbanim ze odpory pred LED na pasku taky nejaky prikon sezerou, se dostaneme na nadherne parametry.

Ja nerikam, ze ten pasek musi byt spatny, nevylucuji ani ze stoji za to, ale ty parametry, to je proste u LED pasku za ty prachy kravina.

Je zvlastni, ze technici uvadeji nejhorsi mozne parametry, zatimco obchodnici ve snaze zbozi vylepsit dokazi z nejlepsich moznych parametru "vydojit" jeste "nadparametry". On to totiz nikdy nikdo merit nebude, sviti to pekne, lidi jsou troubove, nechaji se obelhat a jeste jsou pak stastni ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 18:28 Muž acik [416]
co říkáte na ledpasky 7020? jsou dobré?

tady tyhle www.ledbeast.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.01.2015 11:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grupyk
No a co se tyce spektra, tepla nebo studena bila, rostliny rostou pod obojim. Ona studenejsi bila vypada pro rostliny vyhodnejsi (nebo se to alespon rika), ale pestovani rostlin v akvariu nejsou dostihy, a u bezneho akvaristu je dulezitejsi, jak se mu to cele libi, nez jestli novy list vyroste za den nebo za tyden, kdyz jsou rostliny zdrave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 22:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grupyk
Ja ten vyrobek nikdy nemel v ruce, takze tezko ho mohu posoudit. Ale osobne mam radeji pro jednoduche rucni nastaveni potenciometr, proste otocny cudlik, pro ilustraci treba takhle:
www.stavebnice.com/…
Ale jinak PWM regulatoru je vsude spousta, je to velice oblibeny elektronicky modul a stoji par kacek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 22:35 Muž grupyk [20] Re: Designer
Hurá, díky DÍKY! :-)
Co se týče spektra, doplnit to o teplou bílou?
Co se týče PWM, stačil by místo toho obyč dimmer z ebay www.ebay.com/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.01.2015 22:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grupyk
Napisu nejake srovnani, at vis kolik co je, zkusenost s 54l akvariem mam.

Zarivku 15W T8 s reflektorem, muzeme ohledne svetla dodaneho do akvaria povazovat za zdroj srovnatelny s 600lm LED s vyzarovacim uhlem 120°, coz je bezny vyzarovaci uhel LED na pascich.

Dve uvedene 15W zarivky s reflektory nad 54l (beru nejbeznejsich 60x30x30cm)je uz hodne svetla, v low-tech akvariu nezvladnutelnych, a i v hi-tech akvariu to chce umet, jinak je to na kalamitu ras. Ono by se mozna reklo, ze 30W nad 54l (voda samotna rekneme 45l) neni nic extra moc, 0.67W/l, jenze ono nejde srovnavat 30cm vysoke akvarium a 50cm vysoke akvarium, hlavne diky vyzarovacim uhlum, takze tahle hodnota je proste nad 30cm vysoke akvarium hodne.

Ted vis, ze nad rekneme 1200lm z tech LED potrebovat nebudes, a kdyz das vic, pocitej s moznosti to stelovat, treba PWMkou. No a ted uz to mas snazsi ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 22:00 Muž grupyk [20] – výroba led osvětlení
Zdravím Vás, potřeboval bych radu. Nechal jsem se inspirovat článkem na webu rybicky.net/clanky/1344-led-osvetleni-pro-rostlinna-akvaria-po-1001 a plánuji výrobu podobného osvětlení (nejtěžší věc na maloměstě sehnat plexi...). Rád bych malé nakopnutí. Plánuji nasvětlit 54l taky do třech profilů (3x50cm pásek), mám možnost se levnou cestou dostat k těmto páskům www.tron.cz/… 9,6W/m 900lm/m při použití studené bílé, tzn 1350lm/m. Přemýšlel jsem nad variantou, vylepit prostřední profil teplou bílou stejným typek pásku pro doplnění spektra, to by znamelanalo pokles na 1340lm/m a více červené pro rostiny.

No prostě babo raď, načteno mam hodně článků, ale co kus to jiný názor. Díky za jakýkoliv názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 21:15 Muž Aquasky [35] Re: Sid
s tim UV to byl spíše tip...protože v zářivce se UV mění na vid vrstvou na vnitřní straně skla..teor. musí nějaká část toho UV unikat...ale to se tu baví o detailech...celkové shrnutí je správné...doufám že to někomu pomůže aspoň :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72864x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505-led-pasek-?od=1679