Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus argentinensis - rozmnožování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Echinodorus argentinensis - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 10:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Sid
V tomhle malém akvárku jsem nasadila právě Helanthium "Isthmicus" a objednávala jsem si Ech. "Tropica" - kvůli velikosti. Jenže Tropica mi nepřišel a poslali mi Ech. amazonicus (nechtěla jsem posílat náhradu, takže tento poslali asi jako bonus - na faktruře nebyl). Ech. Beauty Red zasadím do 112-tilitrového, tam jsem dala i ten amazonicus (byly v košíčku 2 kousky, tak jsem jeden zkusmo dala i do malýho a kdyžtak ho přesadím, když moc poroste). Ještě teď koukám, že jsem mohla objednat Ech. tenellus - asi jsem ho předtím nějak přehlídla :-)
Ten Vesuvius je moc pěknej, když ho někde uvidím, určitě si ho koupím. Ale extra objednávat si ho už nebudu. Díky za tip palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 08:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ivaha
Zkuste Helanthium "Vesuvius" - oproti těm, které jste jmenovala, se do tak malé nádržky "lépe vejde". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 22:28 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: masterPKbanan
Hlavně, aby mi šel ten isthmicus, ten jsem chtěla stopro (do 38l akvárka, právě proto, že je malej). Ale kdyby vydržely všechny tři druhy, vůbec bych se nezlobila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 22:25 Muž masterPKbanan [34] Re: ivaha
Se uvidí časem, ale určitě některej z nich poroste ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 21:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: masterPKbanan
Já už ani nevím, jaký to byl - listy měl cca 3-4 cm široký a na stopce. Teď jsem tam zasadila amazonicus (objednávala jsem si do malého akvária Ech.Tropica, ale poslali mi tohle), tak jsem na něj zvědavá. V malém akvu mám isthmicus a ještě jsem tenhle týden dostala E. Beauty Red - na ten jsem ještě zvědavější. Obzvlášť poté, co se mi ten můj vůbec první podařilo umořit.
P.S. - Osiris je taky moc pěknej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 21:41 Muž masterPKbanan [34] Re: ivaha
Díky, já už ten velký argentinensis nemám, z ničehonic přestal růst a uhynul, teď mám osiris a ten pouští jeden šlahoun za druhým a roste jako z vody smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 20:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: masterPKbanan
Krásné fotky palec
Já měla jeden echinodorus mezi vůbec prvními rostlinkami, ale uhynul mi. Teď mám čerstvě (tento měsíc) 3 druhy, tak jsem na ně zvědavá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 18:48 Muž masterPKbanan [34] Re: yenya
No, už ani nevím stydim Ale měsíc určitě, spíš déle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 17:24 yenya Re: masterPKbanan
Pěkné fotky. Čekám také na květy ano , jak dlouho asi tak kvete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.07.2012 22:15 Muž masterPKbanan [34] Re: grips
Na ukázku moje foto- květ + začínají růst rostlinky:

rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…

Po delší době:

rybicky.net/fotogalerie.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.07.2012 19:02 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grips
Aby ti narostly rostliny do správné velikosti (utržené příliš brzy rostou ze začátku hůře) počítej v řádu měsíců, 2-3 určitě. Zapomněl jsem ti říct že další šlahouny ulamuj, protože ten dřívější zarazí růst. E. arg. kvete často a u těchto rostlin jsem vypozoroval že nejlépe roste a je největší až ten druhý. :-)
I bez CO2 ti rostlina za čas nadzvedne kryt. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 18:42 grips Re: vaclav
Jak dlouho to cca trvá než se dočkám nových přírustků? Teď mám šlahoun už skoro pod hladinou. Takže má cca 0,5m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2012 18:36 Muž dvorak [94] - Rostliny
Jak hledám tak hledám, procházím celé složky s fotkama, ale nemůžu tu pravou fotku najít.
Zkusím ti to tedy popsat. Echinodorusy tvoří šlahouny přímo s rostlinama (u mě jen E. amazonicus), nevím však, jestli i Argentinský.
Echinodorus Argentinensis jsem dokázal rozmnožit tak, že když vyhodí květ (šlahoun), tak tento okvětní šlahoun, mohu-li to tak nazvat vyroste vysoko nad hladinu akvária. Můj rekord je metr dvacet. Nad hladinou bude kvíct, ale pokud tento šlahoun udržíš pod vodou, vytvoří za každým "patrem" s květy rostlinku.
Vypadá to potom nějak takhle: rybicky.net/k/forum/n/398109.jpg
Autor fotografie: Da96vid (44386155431)

Ale lepší bude, když si pročteš fórum na toto téma již zřízené: rybicky.net/forum/364-rozmnozovani-echinodoru-

V době, kdy bylo množení echinodorů v mých akváriích zrovna aktuální a kdy jsem o tom ještě vůbec nic nevěděl, právě přečtení tohot tématu mi velice pomohlo. Nalezneš tam určitě i moje příspěvky a otázky podobné těm tvým.

Toto redaktoři pravděpodobně jako OT, tak přeji mnoho zdaru při množení! A pročti si to fórum ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 18:35 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grips
Fotka k příspěvku Je to úplně jednoduché, jakmile ti začne růst květní stvol (šlahoun) záleží na tobě jestli máš pod krytem dostatek místa a chtěl by jsi vidět květy, (E. arg.je má opravdu velké) tak necháš šlahoun na hladině. Po odkvětu ho můžeš potopit a vyrostou ti v místě květů dceřiné rostlinky. Bývá jich i několik v sobě. Šlahoun může být opravdu dlouhý Klidně 1- 1,5 metru. Pokud nestojíš o květy nebo na ně nemáš místo, tak ho jednoduše udržuj pod hladinou. Jakmile má rostlina i z kořeny 12 - 15 cm můžeš ji oddělit. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2012 17:51 grips – Echinodorus argentinensis - rozmnožování
Ahoj poradí mi někdo jak tuhle rostlinku rozmnožím. četl jsem zde v atlase, že se rozmnožují dceřinými rostlinkami ze šlahounů. Ale to jen za podmínek, že jej udržím pod hladinou. nemá někdo fotku, jak tyto dceřiné rostlinky vypadají?? já jen abych něco neuspíšil nebo nepropásl. Díky.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 441x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17995-echinodorus-argentinensis-rozmnozovani