Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umělý obkladový kámen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Umělý obkladový kámen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 18:58 Muž Kublik [8] Terasy
Tak, zas jednou po hodinach uvazovani, jsem dostal napad jak mozna vyresit 3 terasy na sobe. Koupil bych si tyhle resp. podobne plastove kosiky ruznych velikosti, www.aristona.cz/… zrezal bych dno, upravil na pozadovanou vysku a pred kazdou bych naukladal kameny(napr. bridlici), aby je nebylo videt. Drzelo by to pisek pohromade a terasy by se casem nevyrovnali s okolim.
Zajima mne vas nazor na:
- fungovalo by to v realu, nebo jen v moji hlave?
- jestli by pomohlo vzduchovani v spodni vrstve, aby pisek(sterk) nezahnival?
- kdybych dal piskorky do akvaria, hrabali by se v tom? Vycistili, provzdusnili, nebo by byli vsude jen ne tam?
- mozna bych uplne dolu dozadu nacpal plastovou lahev plnou vody, nebo pisku, aby tam nebyla takova vrstva. Pomohlo by to?

PS: Omlouvam se za obrazek, ale opravdu to nemam kde vyfotit stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 06:42 Muž Kublik [8] Re: ludvik
No jo no, mozna mas i pravdu... ale i tak to chci skusit. Kazdej nejak zacinal a dovolim si tvrdit, ze si urcite min. pulka akvaristu(chovatelu zvirat) rvala vlasy, kdys nemeli cas a museli se postarat o svoje akvarka(zvirata). Prave proto nechci udelat cely akvarko v duchu aquascapingu, ale jen tuhle cast, abych videl jak mi to pujde. Predelat ho musim tak nebo tak(spatne zvoleny dno) a diki lidem tady na servru se muzu poradit, zjistit jestli je to nebo ono mozny a neudelat zas takovou chybu jak jsem udelat ted se strkem....
Mate me velke diki pivo love palec potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2016 23:56 Muž ludvik [1082] Re: Kublik
Nechci ti shazovat sebevědomí ... ale je ti jasné, že tě pak údržba v podstatě sežere za živa? A pokud se tomu věnovat nebudeš, bude to ošklivé a budeš si rvát vlasy, že jsi raději nevěnoval ten prostor vodě (a tedy rybám a rostlinám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 20:49 Muž Kublik [8] Re: afc1886
Diki, ses sikovnej palec
Ale tohle jsem uz videl a tam jde prave jenom o kopec. Ja ale chci abych mohl na kazdou terasu neco zasadit(koberecek), uplne nahoru rostliny vysoke asi 20cm,takze tam bude muset byt ohraniceny prostor na pisek, aby neslezl uplne dolu.
theverybesttop10.com/… Moje predstava je neco jako akvarko c.7. Akorat bych to chtel podle miho nakresu nize, zhruba na mensi pulku akvarka.
Jsem si to vymyslel a ted si rvu vlasy.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2016 14:52 R Muž afc1886 [14704] Re: Kublik
Někde jsem viděl terasy z cihly,nevím jak moc to je dobré,ale účel to splnilo.Zkusím to pohledat a dám odkaz.
Edit-koukni se tady rybicky.net/forum/12218-svah-ze-substratu-v-akvariu ,ale trvalo mi než jsem to našel smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 13:58 Muž Kublik [8] Re: ludvik
Zdravim, tak jsem napsal vyrobci obkladovyho kamene a odepsali mi, ze tyhle vyrobky nejsou urceny pro trvale ponoreni ve vode :-(
Takze musim vymyslet jinej kamen. Nejaky napady, rady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 23:01 Muž ludvik [1082] Re: Kublik
Zbytek nevím. To víš, je to akvárium a málokdo tam chce něco umělého. Byť je to jen kámen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 21:16 Muž Kublik [8] Re: ludvik
Prave proto jsem se ptal jestli ten polystyren bude spravna volba. Pripadne bych mohl dat dovnitr plastovou lahev s piskem(zavrenou). Prilepeny to mit urcite nechci. Mne se spis jedna o to jestli se musi ten obklad necim natirat, nebo ho staci vyvarit ve vode. A na to mi tady nikto zatim neodpovedel... sad asi to jeste nikdo nepouzil...
Takze diki potlesk
Ale jestli by se nekdo nasel budu rad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 17:14 Muž ludvik [1082] Re: Kublik
Ten polystyrén bude mít dost vztlaku. Bude problém tam dát dostatek jiného materiálu, aby ho dostatečně zatížil. Případně ho budeš muset přilepit, ale mě osobně se takto pevně přidělávané věci moc v akváriu nezdají ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 13:52 Muž Kublik [8] Re: Zip
Fotka k příspěvku Ja jsem prave videl jedno pozadi udelano z tohoto kamene a kdyby to mnel ten clovek jinak ulozeny, vypadalo by to i docela hezky. Pokud se nepletu tak to natiral priskrici, jen nevim jestli se to opravdu musi...
Tohle je moje predstava, jak by to mnelo vypadat. Hned za kameny chci zabudovat vzduchovani. Mozna potahnout cast vypustu filtru az pod kopec, s tym ze bych tam vytvoril jeskyni a proud by sel doboku. Zatim jsem uvazoval nad polystyrenem, mozna kostrukce z plexiskla... Kdyz tak poradte prosim potlesk
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2016 11:49 Muž Zip [277] Re: Kublik
Zdravím, zkušenosti s tím nemám, ale osobně bych si ho tam nedal. Sice to může být v pohodě, ale trvale pod vodu to určené není, navíc k živým rybkám a proč si zbytečně komplikovat život, když je v AQ spousta jiných věcí ke zkomplikování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 09:21 Muž Kublik [8] – otrava
Fotka k příspěvku Zdravim lidi, potreboval bych poradit. Zbyl mi doma umely obkladovy kamen a uvazoval jsem, ze bych ho pouzil na vytvoreni teras v akvarku. Je lehci nez normalni kamen, co beru jako vyhodu. Zajimalo by mne jestli s tym mate nekdo skusenosti. Jestli to neotravi vodu a rybicky, prip. jestli se to musi necim natrit a kdys tak cim?
Na ofic. strankach prodejce jsem nasel:
Main green features:

- Healthy Home Product l Non Toxic VOC Free, Class: A+
- ethical produced and sourced
- 100% recyclable

Ale to se asi mysli na zdi a ne trvale ponorene ve vode. Diki za rady palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 13:20 davidrepa – Umělý kámen
Betonové obklady, nebo chcete-li umělý kámen se běžně používá i na místa s trvalým ponorem. Je tu plná voděodolnost. Umělý kámen je složen ze zdravotně nezávadných přísad přírodního původu. Důkazem může být fakt, že se tyto obklady používají i jako obložení bazénů (i když to není úplně časté). Více si o umělém kameni můžete přečíst zde - www.obkladyrepa.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 08:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Ondrejadam
Doporučuju to pak nelepit přímo na stěnu akva, ale na sklo či nějaké plexi a to pak vložit. Jak to bude dělat neplechu nebo se to přestane líbit, vydělás to za chvilku. Měnit nádrž je horší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 22:40 Ondrejadam Re: Deathbull, romant, Silent
Děkuji všem za rady. Zkusím tedy uhnat výrobce o technický list a když se to nepodaří, tak to bude jistit ten epoxy. Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 15:43 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Ondrejadam
A nebo to přetřít Epoxy a neřešit co v tom je, když se to udělá pořádně.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 15:26 R Muž romant [27987] Re: Ondrejadam
Tak ty tam jisto jistě jsou. Můžeš požádat výrobce o tzv. technický list výrobku, kde by jsi se měl dopátrat přesnějšího složení. Určitě tam je barva a potom nějaký plastifikátor, možná i nějaký urychlovač, či zpomalovač. To jsou tak v rychlosti přísady na který si vzpomenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 15:26 R Muž Silent [5949] Re: Ondrejadam
Nejjistější by bylo napsat prodejci, nebo ještě lépe přímo výrobci a ten by měl mít tyto informace k dispozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 15:21 Ondrejadam Re: romant
Děkuju moc, velmi zajímavý článek a i to vypadá dobře, ale pro mé akvárium, která má zadní stěnu 180x70cm by to bylo nejspíš moc pracné, proto jako jednodušší to vidím tyto obklady přilepit na zadní stěnu. Ale bojím se, zda tam nejsou nějaké barviva, nebo chemické přídavky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 14:54 R Muž romant [27987] Re: Ondrejadam
Mrkni se na tenhle zajímavej článek, kde se o praktickejch zkušenostech s betonovým pozadím vlastní výroby píše. www.akvarista.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 14:30 Ondrejadam – Umělý obkladový kámen
Dobrý den,
chtěl bych se optat, zda je možné použít na pozadí nějaký z těchto obladů. www.svet-kamene.cz/… Jestli to třeba nebude nějak ovlivňovat vodu či tak. Děkuji Pokorný

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 252x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17791-umely-obkladovy-kamen