Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Žádná další stránka   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 11:08 R Muž romant [27987] Re: Neo
Pokud jsou ty výkaly bílé barvy, tak ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 11:07 Neo – nemoc
Dobrý den,měl bych dotaz:můj ancistrus má asi 20cm dlouhé výkaly,může se jednat o nějaké střevní parazity(bičíkovce)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 13:53 Žena zdenulaj [0] Re: xx
Doufám že ano.... Zkusím to a uvidím. Nechci ho zatím zbytečně stresovat. Moc děkuju. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 13:32 xx Re: zdenulaj
Roztok Baktopuru na sumce nepoužívám. Když už je to nutné tak raději tabletový Baktopur direct, ale toto není žádný vážný případ, kdy by bylo nutné ho používat.

Akriflavin ničí jemnolisté rostliny (stonkové, plovoucí apod.), větší rostliny jako echinodor, valisnérie, anubias ho v běžné dávce snesou.

Myslím že ta výměna vody bude zatím stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 13:19 Žena zdenulaj [0] Re: xx
Doma mám sera Bactopur, kde ten akriflavin je - čím to poškozuje rostliny?...je tam tedy i metylenová modř ...neškodí to ancistrusům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 13:15 Žena zdenulaj [0] Re: xx
Moc děkuji. Zkusím ještě počkat den dva a pak se ji kdyžtak pokusim ulovita léčit zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 13:13 xx Re: zdenulaj
Vypadá to jako odřenina, možná je tam i začínající plíseň. Měl by na to stačit akriflavin, ale do tak hezky zarostlého akvária není moc dobré ho dávat. Nelepší by bylo rybu odlovit do karantény a tam přidat akriflavin.

Varianta č. 2 - jestli se stav ryby nehorší, jen vyměnit 1/3 vody a mělo by se to zlepšit samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 12:55 Žena zdenulaj [0] – Nemocný Ancistrus - velké bílé skvrny na těle
Fotka k příspěvku Dobrý den, před dvoumi dny se mi na samiččce ancistruse objevily podivné, výrazně světlé (bílé) skvrny - přikládám obrázek. Nevíte, co by to mohlo být?..zatím žere a pohybuje se jako obvykle. Děkuji moc za všechny rady. sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 22:28 Muž kortezhugo [983] Re: xman
:-( -sa stava - ale podla mana je to v poho. -oni aj tak maju najradsej sero alebo noc...
...ja som mal skalara - nie bez oka - ale slepeho na jedno oko a bol uplne v pohode - len Ja som nechapal ze sa spraval trochu "inac" az som prisiel na to s ktorej strany na Mna pozre...
-inac ziadny problem bol ulne v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 22:24 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: xman
Já myslím, že pokud nedostane nějakou infekci nebo nemoc kvůli tomu oku, bude v pohodě. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 22:17 xman – Krunýřovec gold
Mám podotázku, mám nového krunýřovce gold a všimnul jsem si že má jen jedno oko, asi se mu něco stalo nebo nevím nevšiml jsem si toho v obchodě ani při transportu. Bude žít normálně anebo strádat?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 15 ...... [16]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13256x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685-ancistrus-nemoc?od=751