Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 20:57 Žena Andyszka [15] Re: patka
No pecku tam dávám i kvůli parmičkám, ty ji jedí taky. Jinak krmím, protože mám v akváriu i jiné ryby. A tento stav už týden trvá, takže v podstatě dietu mají, protože nejedí. Pomohlo by je úplně odseparovat do karantény? Já chápu co myslíte tím jídlem, ale jídlo jsem neměnila, maji to stejné jako vždycky a nafoukli se až teď, tak mi jen nejde do hlavy proč by jim vadilo až teď a dřív byli s jídlem v pohodě :-O Teplota vody 27 a vodu měřím jednou týdně papírkem od eshy a neshledala jsem problém. Já už jen prostě nevím kde dělám chybu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2020 18:36 Žena patka [112] Re: Andyszka
Proč je tedy krmíte,když nechtěj žrát,nechte jim týden dietu,měnte vodu a uvidíte.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 18:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Andyszka
- když myslíte, vymlouvat vám váš názor nebudu
- podle mě je problém v krmivu, ve vztahu k hodnotám vody a teplotě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 15:18 Žena Andyszka [15] Re: lacewings
Děkuji fórum jsem pročetla a vubec mi to nepomohlo. V tom příspěvku se jednalo o chybu v krmeni. Jenze ja žádné krmivo neměnila v poslední době. Vlastně co se týče uplynulého měsíce krom toho, že jsem sázela další kytky se nic v akvariu nezměnilo. Jen klasicka údržba a očista filtru v akvarijní vodě asi po měsíci a toť vše. Takže fakt nevím z čeho mají ta břicha. A hlavně mě dost děsí, že nejdou na pecičku jako jindy, jakože nežerou. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2020 21:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Andyszka
- Ancistrus - nemoc
rybicky.net/forum/17685…
- obdobná problematika byla řešena na uvedeném odkazu, příspěvky od 6.10.2020
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2020 11:07 Žena Andyszka [15] – Ancistrus nafouklé břicho
Fotka k příspěvku Zdravím oba moji ancíci mají nafouknouta bříška a jsou apatičtí a nežerou :-( zrychleně dýchají a přisávají se u košíku kde vchází voda do filtrace nebo u výpusti z filtrace blízko k hladině. Myslela jsem si že jsou napadení hlísticí jelikož za sebou tahali vláknité průhledné výkaly, dala jsem EshaNDX, hlístice to asi zlikvidovalo lítaly všude po akvariu, ale ancíci jsou pořád nafouknutí. U jednoho se mu cosi mele v břiše. Nevíte jak jim pomoci? Dneska pojedu do města mám případně možnost se stavit v obchodě pokud bude něco potřeba. Ostatní rybky jsou zjevně v pořádku. Prezentaci mám založenou. Přikládám foto. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 19:01 Muž fido16 [631] Re: Tomasíno
Hledal bych jikry jestli je v akváriu samec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 16:49 R Muž Anthrax [4791] Re: Tomasíno
Ahoj, tu rybu máš jak dlouho? Jak je ryba velká? Čím krmíš? Co výkaly? Co teplota? Jak je akvárko velké? Co ostatní ryby? Nejlepší a nejrychlejší bude, když založíš prezentaci nádrže a pořádně jí vyplníš. rybicky.net/nadrze/
Jinak filtr nech být, dokud mu citelně nepoklesne průtok. Spíš měň část vody každý týden. Jednou za dva týdny je u takového čerstvého akvárka koledování si o problémy.

Edit: Propadlé břicho může mít samice po nakladení jiker ale taky to můžou být parazité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 16:43 Tomasíno Re: ctibum
Fotka k příspěvku Tak přidávám fotku toho ancíka. Akvárko je založené více jak měsíc a půl. Akvárko čistím odkalovačem každé 2 týdny. Při čištění i oprán filtr a přidány bakterie. Přihnojuji Bioflorem a CO2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 22:07 R Muž ctibum [6935] Re: Tom
Viz záhlaví tohoto vlákna:
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku. Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Ideálně se zaregistruj, založ prezentaci a dej fotku ryby. Bez toho ti nikdo nic konkrétního neřekne...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 19:33 Tom – Ancistrus propadlé břicho
Dobrý den, dnes jsem objevil u ancistruse, že má nějaké propadlé břicho. Normálně se hýbe. Nevíte co by to mohlo být za nemoc a jak to léčit? Nádrž je již více jak měsíc a půl zaběhnutá. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2020 10:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kruníř
- to bude v pohodě, zřejmě reakce na to chladnějsi prostředí v karanteně a průběh léčby
- spíše bych sledoval samotný příjem potravy, zda tam není nějaká reakce nechutenství, dodržovat to střídmé krmení
- pokud tam není apatie ke krmivu a prostředí akvária, problém bych v tom nehledal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2020 22:29 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Tak, v nedeľu som starca po druhej 3-hodinovej kúre hodil do akvarka. Chova sa asi normalne, akurat sa poslednu dobu rad drzi na filtri a niekedy aj na topitku. Predtym byval v opacnej casti akvarka :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2020 09:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kruníř
- opětovně dvě kapky, po třech hodinách již vrátit zvíře zpět do původního akvária rybka, dnes nekrmit, od zítřka běžný režim krmení
- vynechat to jablko (bez slupky) a případně i okurku, nejméně na 14 dní
- krmit střídmě, menší dávky krmení a rozložit to na celý den, jsi doma, tak asi nebude problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 08:31 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Dostal teda 2 kapky, ale vodu (tak 2 l) som vymenil po 3 h ako bol písané pôvodne.Tento komentár som včera nestihol prečítať... Rybka sa chová normálne. Povýmene vody som mal pocit, že oko je bez tej čiarky, dnes ráno to je opäť. Keď ale pozerám na obrázky z atlasu, tak to oko je tam stejné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 21:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kruníř
- klidně 2 kapky, ráno vyměnit část vody a napiš reakci ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 15:44 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Práve som vymenil vodu. Výkaly sa zlepšujú, brucho menšie, oko to isté. Ryba je celkom dobre pohyblivá.

Je tam asi 4 až 5 ltr. Podľa návodu mám dať prvé dávkovanie 25 kvapiek na 100l, to je u mňa asi 1 a pol....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2020 22:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kruníř
Tak tedy zítra ta aplikace prvního dne, pozítří napiš, tlačí nás už čas, ryba podstatné zlepšení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2020 22:20 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku S eSHou 2000 to nebolo tak hop-šup, som od včera v karanténe a pretože m o kupuje niekto iný, a bez auta, Hornbach odpadá. V PetCenter na Andělu mali poslednú, musel som si dať odložiť .... Dorazí mi zajtra
Včera som sa večer rozhodol úplne vymeniť vodu, a vyčistiť to vedro, bol na ňom povlak. Dostal novú vodu z akva + trochu z vodovodu a asi to prospelo. Oko má však rovnako zakalené. Od zajtra nasadím eSHu. A do akva dostanem mrazené patentky. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2020 10:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kruníř
- teplota je ok, o vlivu teploty  ve vztahu k ancíků jsem tu již psal obsáhlý příspěvek v jiném vláknu
- večer, aplikovat dávku eSHa 2000 prvního dne, po třech hodinách vyměnit část vody
- následně popsat chování ryby, opět fota, upravím dávkování eSHa dalšího dne
- vypsat druhy krmiv, které se používají
-k problematice některých druhů sušených krmiv jsem se obšírněji vyjádřil ve vláknu "Ancistrus - nemoc" ze dne 09.02.2017 14:15 na základě problematiky vývojových forem onemocnění v období vývoje tohoto druhu ryb
-výtah části příspěvku
... podstatným a nejčastější původcem je v základu krmivo samotné
-nevhodnost použití pro daný druh, je především ve složkách nevhodně užívaných suchých krmiv
-u těchto umělých krmiv, je již dostatečně prokázán negativní vliv kostní a rybí moučky ,které jsou v řadě případů používané jako doplnková složka krmiv ,jedná se většinou o levnější varianty sušených krmiv, používaných ve velkochovech

-stravitelnost a potenciál využitelné stravitelnosti podávaného krmiva, je prvotním problémovým faktorem u tohoto druhu ryb

-vzhledem k tomu,že základem potravy pro tento druh, se stávají ve značné míře umělá krmiva,převážně zcela nahrazující krmení přirozenou živočišnou potravou,dochází vlastně již při vývoji k nedostatečnému vývoji přirozených IMUNITNÍCH látek a odtud se odvíjejících problémů za účasti.....atd.


-použití druhů krmiv je tedy zásadní otázka samotného vývoje a tvorby imunitního systemu
- v případě používání netradičních druhů krmiv ovoce, je vždy potřebné je podávat s rozumem, ne vždy co se píše, nebo se snaží někdo napsat, je v souladu s potřebou ryb, přesto že se jedná u některých druhů o všežravce
- viděl jsem zde na webu v jedné prezentaci, jak je vkládané celé jablko k živorodkám do akvária , holý nesmysl, jak se asi dostanou přes slupku k dužině, důsledky působení na ryby a akvárium, ponechám na samotnou část v příslušném vlakně ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 21:18 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tá kaša tam je asi od včera.
Vodu mením minimálne každý večer, ale často aj ráno. Mením tak tretinu vody a pridávam pol na pol z vodovodu a akvarka.
Teplota sa mi tam udržuje zle. Posledné dni tak 22. Akva ma 25.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2020 18:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kruníř
- Nemá průjem, pouze se dočištuje, proto to už nemůže držet pospolu, protože nežere,
- od kdy jsou ty výkaly zředěné, včera, dnes,
- zkus ho nafotit, celkově, hlavu, ať vidím oko
- měniš vodu, v kolika litrech je, teplota ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 17:48 Žena permonici [316] Re: kruníř
Vím, že to nic nezmění, ale sleduji situaci a moc držím pěsti, ať vše dobře dopadne. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 16:55 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Mám pocit, že sa viac hýbe. Ale výkaly už vôbec nedržia tvar, rozpúšťajú sa vo vode, ancík má průjem ne fotiť sa to nedá.... Idem kúpiť ten liek. Mám ho držať v tom vedre, asi sa mu tam nepáči.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 20:59 Muž fido16 [631] Re: goldan
Ahoj, ano vypadá to jako odřenina měnil bych vodu co druhý den. Mělo by to za nějaký čas zmiznout ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 14:43 goldan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, již několik dní pozoruji krvavé místo na jedné z prsních ploutví. Přijde mi to jen jako odřenina, ale pro jistotu se chci ujistit. Případně, jestli se s tím už někdo setkal? Výměnu vody provádím jednou týdně, akvárium mám pět měsícu a ancistrus je v něm téměř od začátku (po době zaběhnutí). Přikládám i fotky, ale omlouvám se za kvalitu, nemám kvalitní foťák na mobilu, ve skutečnosti je flek o něco výraznější. Předem děkuji za postřehy :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2020 12:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kruníř
- v pohodě, pokračujte v hladovění další 2 dny, připravte si eSHa 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 09:31 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dnes
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 09:31 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku nedela
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 09:02 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Pardon,nestiham chodit na portal.
Kazdy den cistim vodu od vykalov, su stale priehladne. Poslednu dobu uz uzsie, dlhsie ale drzia v kope :)
Na oku je z hora furt taka čárka.....
Brucho snaď o neco líb, ale zázraky sa nedeju.

Uz ma hladovku 5 dni....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2020 11:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kruníř
- na výkalech je zřetelně vidět ta nedokonalost trávení
- ponechat v separaci, výkaly odsát, částečně vyměnit vodu, zatím bez aplikace léčiv, následně i foto, oko musí být stále jasné, bez známek zákalu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2020 11:08 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Fotka k příspěvku Až teraz v izolácii vidím jeho víkaly :-D , tam to biele a ešte dáky bordel z akva ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.10.2020 00:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kruníř
kruníř napsal:... pred tým čo ho nafúklo som po prvé hodil šupku z jabka, tak 6 centi hmm ...
- to bude ono
- nemá vytvořenou enzymovou slozku k dostatečné stravitelnosti,(obecně)
- určitě Tedy separaci, karanténa, nesmí dostat žádnou možnou složku krmiva,(nelze zajistit v akváriu), průběžně konzultace zde
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 19:46 Muž kruníř [2] Re: kruníř
Fotka k příspěvku tohle bylo před výměnou vody
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 19:32 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Fotka k příspěvku takže, odkedy mám rybyčky,dával som len vločky raz za deň - 2. Fakt, že pred tým čo ho nafúklo som po prvé hodil šupku z jabka, tak 6 centi hmm ... ešte pridám analýzu vody
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 17:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kruníř
- co žral před hladovkou, přesně, vše, něco co bylo nové?
- mě to přijde jako zplynění, neprůchodnost střev, viděl jste od něj výkal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 17:15 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku rybyčky už 2 dni nekŕmim. starec sa ledva hýbe a brucho má furt väčšie...

dúfam že nemá parazity. Ale zvýšné ancíky aj živorodky sa tvária ok. Trochu som sa vyľakal týmto tu: www.dajanapet.cz
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2020 21:09 Muž kruníř [2] Re: lacewings
Dík za radu. Ja tam udržujem teplotu 24 - 25 stupňov. Filtru dám teda pokoj. Inak mám asi hodně šnekov. Najviac sa mi premnožili levatky. Trochu som rozmýšľal, či mu tie potvorky nevyžierajú všetky riasy, fakt je že odkedy mám akvárko, ešte som tam riasy nevidel :) No a s tou stravou som už dostal sprda, bude na čase kúpiť niečo mrazené hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2020 07:19 R Muž Anthrax [4791] Re: kruníř
Teď zkus nasadit na tři dny hladovku a pár dní po sobě vyměnit 1/3 vody.

Ale pak by to chtělo pestřejší stravu. Držet ryby jen na vločkách je nic moc. Zvlášť u takových všežravců jako jsou ancíci. :-)

Zkus tomu filtru nechat klid na práci. Jestli ho musíš čistit každý týden, tak je něco špatně a nebude ti pořádně plnit funkci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2020 07:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kruníř
kruníř napsal:... Kŕmil som najskôr raz za 2 dni vločkami, teraz každý včer...
- změna přechodu krmiva a jeho stravitelnost, může být jednou z příčin, někdy tuto skutečnost ovlivňuje i teplota, kdy jedinec byl chován, za zcela jiných teplotních hodnot
- závěr, vynechal bych krmení na tři dny, následně reakce zde, pokud by stav byl přetrvávajicí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2020 04:53 R Muž afc1886 [14726] Re: kruníř
kruníř napsal:Preplachujem každý týždeň vo vode z vodovodu pri výmene vody.
Filtr vyplachuj ve vodě kterou odpustíš z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2020 00:07 Muž kruníř [2] – nafúknuté brucho
Fotka k příspěvku Mám 2 týždne Ancistrusa sp. gold, celkom starý. Dnes som si všimol dosť nafúknuté brucho. Akva mám mesiac, rybyčky sú u mňa 2 týždne. Dnes som vytvoril prezenáciu. Filter bublifuk, vodu mením po týždni asi 25%. Mám tam prírodné drevo, ktoré nebolo nijak ošetrené, len mechanicky čistené a wapka :). Filter obyčajný molitan a bublifuk. Preplachujem každý týždeň vo vode z vodovodu pri výmene vody.

Od založenia akvárka tam mám šnečky, piskořky, levatky a okružáky. Po 2 týždňoch pribudli Wingeovky, ancistrusy a krevetky Neocaridina palmata sp. White.

Kŕmil som najskôr raz za 2 dni vločkami, teraz každý včer. Rybky sú celkom živé. Jediný problém je u starca.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 10:53 Muž spirki [10] Re: carnaby
Podľa mňa častejšie výmeny problém nevyriešia vôbec. A neodstránia ho. Ancistrusy potrebujú prekysličenú nádrž a stabilné prostredie. Vaše akvárium nebude mať asi ani jedno.
Ak by som aj papierikové testy bral s rezervou, keďže sú nepresné, pri pH 5,5 sa predsa poriadne nemohla rozbehnúť nitrifikácia, preto tie vysoké dusitany. Ak to akvárium ešte nespĺňa kritéria na prerybnenie, aj tak je zarybnené viac než by filtrácia zvládala, výkaly sa hromadia na dne, bez kyslíka ich nemá čo rozložiť ...
Pre začiatok by som pridal vzduchovanie, alebo aspoň poriadne čeriť hladinu (ph môže znižovať aj Co2 a že ho to množstvo rýb dokáže vydýchať), prípadne pridať rastliny ale v noci môže byť kyslíka aj tak málo.
Druhá vec, zvýšiť ph na aspoň 6,5 a s tým aj dKh, nech sa rozbehne nitrifikácia ako má, napr. jedlou sodou, alebo prípravkami. Akva obchody sú ich plné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:38 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: carnaby
S tím salátem z obchodu bych taky neriskoval. Radši okurku bez slupky a jadýrek, uvařenou mrkev a spařenou kopřivu. Vařenou Tresku maji taky rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: carnaby
Ancistrus má rostliny moc rád. K snídani, k obědu, k večeři... Lakmusové papírky jsou nespolehlivé, jestli to myslíš vážně, potřebuješ slušné kapkové testy. Jestli jsi někde četl, že NO3 nevadí, tak to hoď autorovi na hlavu. Ale ono to spíš bylo tak, že vysvětloval, že NO3 vadí mnohem méně než NO2, protože voda s 200 mg/l NO2 by už byla celkem obstojná zbraň hromadného ničení. Nebo jsi četl, že nevadí rostlinám, což je vcelku pravda. Ale samozřejmě NO3 od určité koncentrace vadí celkem dost a ta koncentrace je pro některé druhy ryb 20 mg/l (pstruh), pro jiné 80 mg/l (kapr) atd. Ale pokud máš zdroj vody s nízkým množstvím dusičnanů, tak prostě měň častěji vodu a máš po problému :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:32 R Muž Anthrax [4791] Re: carnaby
Tak to tam něco hnije, když to smrdí. Je možné, že roli hraje i hrubé dno, jak je uvedeno v prezentaci. Nevím jestli pomůže ubrat.

Když mě začlo smrdět dno, tak stačilo vyhodit kořen, který byl načatý a rozkládal se. Párkrát jsem odkalil a byl klid.

carnaby napsal: salát byl kupovaný. zdrojová voda jsem měřil jen ph ale bylo to taky podle mě necelých 6.
Tak kupovaná zelenina může být problém. Hodnoty zdrojové vody by se měly dát zjistit u vodárenské společnosti. :-)

Edit: Klidně teď měn denně, protože ty hodnoty N-latek jsou dost šílený. I když o spolehlivosti těch testu si iluze nedělám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2020 22:25 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: carnaby
Některé druhy snesou vážně hodně,ale z dlouhodobého hlediska by nemelo být NO3 nad 50 mg/l. A jak se tu neustále mluví o přerybnění??? Věřte mi, že mnozí zde přerybněné akva ještě neviděli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:25 Muž carnaby [1] Re: Anthrax
jo bublinky smrdí. budu častěji měnit vodu a filtry nechám být déle. mám snížit dno? mám tam toho písku docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:22 R Muž Anthrax [4791] Re: carnaby
Asi ti hnije dno. Ty bublinky ze dna smrdí?
Co ty kořeny, nehnijí? Co krmení, nepřekrmuješ?
Vodu měn častěji.
Kytky ancistrusům nevadí. To spíš obráceně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2020 22:20 Muž carnaby [1] Re: Maro_s.12
já děkuju. asi se mi začíná dělat jasno. hodnotu NO3 mám vyšší od začátku. Přerybněno? ale neřešil jsem to, protože jsem někde četl, že NO3 nevadí.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13256x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685-ancistrus-nemoc?od=114