Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Americké cichlidy - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Americké cichlidy - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 20:14 radim Re: JozefM
Nějaké Apistogramma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 17:45 Muž JozefM [34] - Kryptokoryny...
Ahojte. pozravujem všetkých.
potreboval by som poradiť ohladne výberu dákych cihlidiek do mojeho akva , ktore je robene na štýl blackwathere 112L s množstvom plavajucich rastlín a osadkou Loricardia Rio Atabato 5ks a Drobnoustiek trpasličích. Chcel by som dake drobnejšie cihlidky s JA s veľkostou do 10cm a skôr skromnejším a prirodzenejším sfarbeným, žiadne výrazne duhove farby. Mal som vytypovanú Dicrossus filamentosus ale nemôžem ju zohnať. Pozeral som aj po Taeniacara candidi či dakych drobjejších ararkach, ale nejak sa neviem rozhodnúť. hlavne preto, že so žiadnymi spominanymi rybkami nemám žiadne skusenosti a čo viem je len z netu...
Vďaka za všetky rady a typy. J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2015 16:24 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Vojtoy
Jak už bylo uvedeno, tak geophágové jsou na to ideální. Jako další varianta je :
rybicky.net/atlasryb/Retroculus_lapidifer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2015 22:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vojtoy
Aby tam byly perleťovky (Geophagus, Satanoperca) spolu s terči, je potřeba hodně velké akvárium, protože Perleťovek by mělo být 5 a víc a skoro všechny vyrostou přes 20cm. Ale 800 litrů by mohlo stačit. Jinak perleťovky jsou méně náročné jak terči, takže pokud máš na ně místo, můžeš si nějaké vybrat. Jsou to zdatní bagristi, takže je potřeba kvalitní mechanická filtrace. Většinou se právě z důvodů víření dna k terčům moc nedoporučují.

Nestačily by piskořky? rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita (akorát bacha na moc vysoké teploty a některé léčiva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 22:14 Vojtoy – Písčité dno
Zdravím vespolek, potřebuji rybičky, které mi budou přehazovat/čistit písčité dno (velmi jemný písek), nějaké rady? Akva má 800l tedy větší. Chci je k terčovcům. Mám doporučení na Geophagus, proto to píšu sem. Předem díky moc za reakce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 21:50 km Re: Deathbull
no idem hned kuknut toho kancika...diky...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 21:45 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: km
Ty akary jsem ti psal na začátku, akara hnědá ale třeba i kančík šikmopruhý jsou ideální volba jako mírné dominanty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 19:24 Jindras Re: km
Nic speciálního. Tady je všechno- rybicky.net/atlasryb/akara_hneda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 19:13 km Re: Jindras
a upravujete aj neako specialne vodu ..??? a co potrava ..?? mate nieco specialne..???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 19:00 Jindras Re: km
Jsou skvělý,naučily se mi stát u skla a koukaj,kam jdu a co dělám. A jak se přiblížím k akva,tak mažou na hladinu a chtěj baštit. Pořád mě sledujou,když neblbnou a nehoněj se. Mám je rád,medvídky. potlesk A dorůstaj tak 10-14cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 18:48 km Re: Jindras
no tak je to su nedherne a velke rybky asi uz mam vybrate...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 18:38 Jindras Re: km
Podívej se na mou prezentaci,na moje Akary hnědé. Jestli teda chceš. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 18:18 R Muž romant [27987] Re: km
Litry na to máš, tedy na ty hnědý, jak jsem psal, bude to ještě mít svůj vývoj. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 18:17 km Re: romant
no ale aj tak mam stale riadnu dilemu ci tam dam tie zelene alebo hnede...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 18:11 R Muž romant [27987] Re: km
Kluk, holka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 18:10 Jindras Re: km
To je optimální,holky třeba 3. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 18:06 km Re: km
a este sa chcem by som chcel poradit v akom pocte ich tam davat 1 same a dve samice..???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 18:03 Jindras Re: romant
To jo,ale už je jim rok a mají k sobě jen 4 SAE.A třely se v poslední době pořád. ještě,že jikry Ancíci slupli. A hlídali je,fest.Ale odháněly jen soukmenovce,jinak klid. Ale ty zelený,to byly jiný pašáci. Čerti. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 18:03 km Re: romant
no tak to som moc zvedao lebo brat mal akari zelene a nikdy snimi nemal problemi...no ved uvim ako sa budu chovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 17:56 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Asi jako všechny cichlidy, však uvidíš, až se tvoje zlatíčka vybarví. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 17:55 Jindras Re: km
Akary hnědé mám,jsou to zlatíčka,nikoho a ničeho si nevšímaj. Akary zelené jsem měl,moc se mi líbily,ale jak šli do tření,tak ostatní nacpaný v rohu. Jinak jsou v pohodě,mimo tření. teda jak která,mají svoje dny. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 17:51 km Re: Jindras
Tie akari sú až tak moc agresívne...??? A keby ich vymením za akari hnede...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 17:50 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Však jasně, o to přeci jde, nebrat se tolik vážně a pobavit se. rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 17:48 Jindras Re: romant
Akary zelený?? Tak to tam bude mít veselo,až se začnou třít.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 17:41 R Muž romant [27987] Re: km
Ramirézy a otíky až tak po dvou měsících. Začal bych těma neonkama, akarou zelenou a pandama, ne všechny najednou, ale tak po 5 dnech po sobě, měnit při tom vodu a bude se vidět, jak a čím se bude pokračovat.
Edit: Jinak žádný manželčiny sny o terčovcích, budeš mít i tak dost práce s tím co jsi začal, na terčovce zatím nemáš, sbírej zkušenosti, uč se a třeba jednou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 17:37 km Re: romant
Neonka červená-Paracheirodon axelrodi-30
Akara zelená- Nannacara anomala-1krat samcek-1krat samicka
Pancierníček panda-Corydoras panda-14krat
Prísavník jednopruhý-Otocinclus affinis-10krat
Cichlidka Agassiho-Apistogramma agassizii-1krat samcek-3krat samicka
Cichlidka Ramirezová-Mikrogeophagus ramirezi-1krat samcek-3krat
Tak takto neako som to vyselektoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 17:29 R Muž romant [27987] Re: km
Jsem línej dohledávat, na jaký sestavě se to monetálně ustálilo. :) Zkus to zrekapitulovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 17:26 km Re: romant
Tak to si radšej rybky objednám aspoň na dva krát no a mam v plane ich tam dat cca po 5 týždňoch...A ktoré tam dat skôr či to je jedno...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 17:14 R Muž romant [27987] Re: km
Hlavně tam nenaper všechny ryby najednou, nech akvo pořádně zaběhnout, první ryby ne dříve než za tři týdny, před i po vpuštění měnit vodu, před vpuštěním prvních rybích obyvatel sem tam akvo zakrmit špetkou sušenýho krmení(na podporu nitrifikace). Tu osádku, tak jak se zde postupně vytvoří neber jako finální, jistě se bude v průběhu zarybňování měnit, něco tzv. vyhodíš ze seznamu, nějaký druh přidáš, pozměníš počty, prostě normální vývoj za pochodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 16:10 km Re: Deathbull
No dobre tak by som vylúčil tu aziu dám tam ešte akara hnedú... A nebude vadiť keď tam mam už akari hnede a ešte aspistogrami a ramirezi...?? Ci si mam vybrať iba jeden druh akar...???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2015 14:36 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: km
Na galaxky, medy a bojovnice bych se vyprdnul a raději posílil to hejno neonek, to akva není zase tak velké jak se zdá a v rohu budou vypadat výborně. Nehledě na to, že se tím vyřadí asie. Dal bych párek o něco větších cichlid jako dominantu...nějaké mírné, třeba akaru hnědou, nebo nějakou jinou přiměřené velikosti a temperamentu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 05:51 RAP Re: km
Jj, to by celkem šlo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 22:50 km Re: radim
no trochu som to upravil je to lepsie...???
inak moc dakujem za kazdu radu...

Razbora galaxy- Danio margaritatus-30
Neonka červená-Paracheirodon axelrodi-30
Koliza medová-Trichogaster chuna-1krat samcek-1krat samicka
Akara zelená- Nannacara anomala-1krat samcek-1krat samicka
Pancierníček panda-Corydoras panda-14krat
Prísavník jednopruhý-Otocinclus affinis-10krat
Cichlidka Agassiho-Apistogramma agassizii-1krat samcek-3krat samicka
Cichlidka Ramirezová-Mikrogeophagus ramirezi-1krat samcek-3krat samicka
Bojovnica pestrá-Betta splendens-1krat samcek-1krat samicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 22:45 radim Re: km
kombinací je hodně, ale když zůstanbu u ryb, co píšeš, tak by šlo
Paracheirodon axelrodi-40
Nannacara anomala
Laetacara curviceps
Apistogramma agassizii
Mikrogeophagus ramirezi
nějaké panceřníčky, menší krunýřovce a třeba sekernatky k hladině

z těch cihlid by asi bylo lepší jen 3, nebo to prostě sledovat a popřípadě poupravit terén, aby se tam vlezly bez zbytečných šarvátek.
Například od anomala a agassizi si samice trvale zaberou nějaké místa a budou si je hájit. Jsou na to dobré květináčky na kaktusy s proraženým dnem, které jdou zamaskovat do dna. Tím jdou samice vlastně umístnit kam si přeješ...
Ty labyryntky nevím, nebo spíš za mě ne a když už, tak jen chuna a lalius. Příjde mi to dost divoká kombinace, ikdyž to tak někomu může dlouhodobě fungovat...
No a nakonec, jestli jsi začátečník, tak bych ti doporučil asi jinou sestavu :-D
Dal bych dotaz sem rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 22:22 km Re: radim
no to mi uz vravely aby som tam nedaval tych Pelvicachromis pulcher a mohly bi ste mi tam este nieco poradit alebo popripade co tam nedavat lebo manzelka by tam chcela zacas tercovcov a viem ze by ked ich tam budem chciet dat tak tam takuto zostavu nemozem davat ...neviete mi nahodou poradit co tam mam vlastne davat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 22:10 radim Re: km
ty margaritatus bych vynechal, pokud chceš cichlidy...budou se jich nejspíš bát a schovávat se v rostlinách
z cichlid bych vynechal určitě ty pulcher
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 21:38 km Re: RAP
A ktoré bi ste mi radily tam nechať ktoré sa z nich sa k sebe najlepšie hodia ďakujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 21:36 RAP Re: km
Těch druhů cichlidek je moc, max 3druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 21:29 km – 350 litrove akvarium
mohol by aj mne niekto poradit ci mozem dat do 350litroveh rohoveho akvaria takuto zostavu rybiciek ....DAKUJEM
Razbora galaxy- Danio margaritatus-30
Neonka červená-Paracheirodon axelrodi-30
Koliza medová-Trichogaster chuna-1krat samcek-1krat samicka
Koliza krpatá cervena-Trichogaster lalius-1krat samcek-1krat samicka
Akara zelená- Nannacara anomala-1krat samcek-1krat samicka
Akara bodkovaná-Laetacara curviceps-1krat samcek-1krat samicka
Rájovec čierny-Macropodus spechti-1krat samcek-2krat samicka
Pancierníček panda-Corydoras panda-14krat
Ostriežik purpurový-Pelvicachromis pulcher-1krat samcek-1krat samicka
Cichlidka Agassiho-Apistogramma agassizii-1krat samcek-3krat samicka
Cichlidka Ramirezová-Mikrogeophagus ramirezi-1krat samcek-3krat samicka
Bojovnica pestrá-Betta splendens-1krat samcek-1krat samicka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 19:02 RAP Re: LiborSprysl
Aha, oni jsou od tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 17:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Nepřibrzdí Vlasto, ty jsou na studený odchov zvyklé... smich ;-) ... a Honza v tom pokračuje s vyššími grády, ale jim je to fuck... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 16:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Hansel
vítej do klubu, v místnosti kde mám akva s plackama neklesá teplota pod 27, a vytopí to celý byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 22:30 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Radime to je ten paradox :-D netopíme vůbec smich ani v zimě, taky to nechápu ....jako nevěřim tomu že pár stupňů neudělá i chlazení čerpadel, ale hold je to panelák.
Je fakt že vytápim tu 240 a to na 30, takže ta asi celem slušně i s terárkama vytopí místnost a je hotovo X-) ale i bez něj to šlo, svoje vůbec první topítko jsem koupil až nějakou dobu po pořízení dvoumetru, do tý doby mi teplota neslezla pod 24. Samozřejmě standardně větráno, radiátory všechny na 0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 21:46 radim Re: Hansel
týjo... nakolik doma topíte? U mě by měly do pár dnu bez topení 21°C coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 21:13 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RAP
Není jak, vůbec netopím maj 26 .... A a chladit to výměnou, to by je jen postrčilo.
Zvláštní je to že to fakt startuje samice, naopak má co dělat aby si jí samec vůbec všimnul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 19:55 RAP Re: Hansel
Pokud to jde, zkus jim snížit teplotu, trochu je to přibrzdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 17:57 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Hansel
Tak rivuláti o výtěr přišli, samici se kladélko nakonec podařilo zatáhnout, tak jsem klidnější, ALE, už ho tam láká zase, na to že výkony nepodává je hrozně nadržená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 18:36 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Zajímavý, nicméně samice vykladená nebyla, mám pocit že kladélko už postupně zatahuje a celkově, tření taky iniciovala ona, naopak většinou dostává čočku samec, je to takový pasiv ten můj. Další teorii mám tu, že jak odešly managujky, najednou je klid, vlítla samice na to ať je plná nebo ne. Nemůžu říct že měla nafutrovaný břicho než na to šly. Ale jikry jsou oplodněný, hezky udržovaný. Budu sem psát i poznámky o vývoji. V ohrožení života asi není, ale vidím to poprve. Ani vlastně nevím co je pro hojení lepší, jestli když bude kladélko venku a bude pracovat voda a výluhy + moje kontrola, nebo v těle (což myslím že spíš). No musí se s tím poprat sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 18:28 radim Re: Hansel
Podle mě to má nastarosti samec, kterému se to tření nemuselo zdát v pořádku stejně jako tobě.
Docela podobně to schytala u mě samice festivuse, kterou samec nutil po tření do dalšího tření během 3dnů... Samice prostě neměla jikry. Papylu sice vystrčila, ale jikry ven nešly a tak jí samec začal "pomáhat" kousáním do ní, až ji zabil :-|
edit: nezabil jí kousáním do papyly, ale celkově ji nakonec umlátil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 16:54 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý – Poranění papyly
Zdravím, rád bych se zeptal, zda má někdo zkušenost nebo někdy pozoroval že by si samice při tření odřela, nebo jinak pošramotila kladélko. Právě tu u mě probíhá výtěr rivulátů.
Výtěr by neskutečně chudej, malé jikry, jen pár desítek, ale samice krásně hlídá a na chování se nic nepodepisuje. Papylu má ještě od včerejšího tření z větší části venku, na jedné straně zarudlou. Jestli tam je nějaké zranění nebo deformace si netroufnu říct, jelikož mi jí ryba prostě nechce ukázat. Jak jdu ke sklu tak po mě jde.
Voda je v pořádku, dnes ještě měněna poloviny, věřím tomu že se zahojí ať už to je co to je.
Ale vrtá mě jestli není spojitost i s tou velikostí výtěru, takhle chudý to bejvá poslední dobou, ikdyž né tak strašně, samice mi zatučněná nepřijde (to mi klidně vyvraťte jestli se pletu)
rybicky.net/fotogalerie.php…#

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8048x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17367-americke-cichlidy-?od=51