Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Americké cichlidy - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Americké cichlidy - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 19:47 JoKa Re: snehulda007
A můžu se zeptat jak by vypadalo soužití nigrofasciátů s krunýřema?
Úplně na pohodu... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2014 19:12 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: snehulda007
V době tření a že se nigrofasciáti třou pořád, si budou usurpovat místo v akvu a nikoho nepouštět, takže ani sumce takže "útoky" v tu chvíli tam probíhat můžou.... nicméně ... krunýřovci se nejmenují krunýřovci jen tak pro nic a je jim to celkem fuk. Ať je akva členité, samá díra,větěv, překážka.... a budou spokojené obě strany. Jinak pokud bys chtěl klidnější páreček tak koukni na nějaké z jihoamerických cichlidek. Tam je výběr veliky, od jednoduchých (kakadu) pro náročné (ramirezi a další) ... mají své kouzlo nejsou to takoví bagříci jako ti kančíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 18:48 Muž snehulda007 [850] Re: Hansel
Takže nemusím se bát, že by na ně útočili...myslím samozřejmě nigrof. na krunýře. Radši se ujišťuju, že si rozumíme..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2014 18:07 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: snehulda007
Krunýřovcům je to buřt, klidně můžou být spolu.
Jinak zlehka bacha na slovník, slovo cichla má v akvaristice svůj význam jako rodové jméno, proto to používat jako zkratku k "cichlidě" může být trochu nešťatné
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 16:54 Muž snehulda007 [850]
A můžu se zeptat jak by vypadalo soužití nigrofasciátů s krunýřema? Vím že je to střední versus jižní am. takže to není úplně košer..Nebo mohli by jste mi,prosím, poradit jiné nenáročné am. cichly vhodné do menší nádrže cca 100l pro začátečníka s cichlama? Samozřejmě pokud nějaké jsou... Stačil by mi jeden pár, byly by v akv. s krunýřema. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2014 16:34 radim Re: LiborSprysl
palec malí teroristi
sám jsem teď svědkem, jak jeden velice malý pár doráží na klidné Hoplarchusy
vysoká teplota je solidně nabuzuje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 16:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
No zkus... uvidíš že ti protivové těm carevnám nedají pokoj... :-P ... a jsme u těch podmínek k životu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 15:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Mně šlo o ty uary... smich
Ale jo tak udělám vodu a habitat pro uaru a fasciáty tam dám navíc, myslím že jim tam vadit nebudou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 15:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Plecos
Tak leckdy se dá, ale asi by to už člověk měl mít hodně v paži...Evidentně je ta nádrž velmi dobře technicky vybavená... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 15:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
Mně šlo o ty uary... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 10:54 Muž Plecos [322] Re: LiborSprysl
Já tady vůbec nechci dávat návody, aby se toho nějaký začátečník nechytil, ale vím o akva, kde podobné složení (uaru - ty "špekovější", různé perleťovky, za agresory velké crenicichly, nandopsis..., jinak ještě rejnoci, velcí krunýřovci) fungovalo. Teda, to akva je celkem rybí polévka, takže případná agresivita je rozložena na všechny strany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 10:05 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: LiborSprysl
Umíš si představit podmínky při kterých by to ten fasciát nedal? :) Já po tom co jsem u lidí viděl snad jedině odpadní vodu z Temelína a to si ještě nejsem jistej :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 04:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
Vaše polemika je pěkná, leč ne zcela ideální a je tu jeden zásadní argument proti. A to jsou potravní nároky a povaha ryb. A tu již není ta situace tak ideální, stejně jako jste srovnal seskupení ryb z jihoamerických řek a středoamerických jezer. Pokud pominu jistou toleranci k životním podmínkám... Ale přece jen si nedovedu představit spolu chovat třeba uary s nigrofaciáty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 00:22 Muž dudak [1885] Re: Plecos
Viděl jsem několik docela podařených kombinací afrických a středoamerických cichclid (tam jsou i ty parametry vody o dost blíž) a ačkoli sám bych to dohromady nikdy nedal, v těch nádržích to fungovalo. Mám pocit, že naše akvarijní veřejnost si u cichlid zakládá mnohem více na biotopním složení osazenstva než u jiných ryb, zejména pokud jde o endemické druhy z afrických jezer. Když ale někdo dá dohromady jihoamerické ryby z řek a středoamerické z jezer, tak už se kolem toho takový humbuk nedělá. Mnohem důležitější ale je aby měly ryby dostatečný prostor, péči a správně zařízené akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 21:06 Muž Plecos [322] Re: Ičin
Njn, jenže kolik lidí chová běžné(ale i méně běžné) SA cichlidy v měkké, kyselé vodě a nebo běžnou (ale i méně běžnou) Afriku v tak zásadité vodě??
Většina to má v průměrné vodovodní vodě, kde ty ryby normálně prosperují. Prostě někdo v tom má Ameriku, jiný Afriku a třetí to vše dohromady.
Mi to taky přijde, jak pěst na oko, ale na druhou stranu, když někdo namíchá parmičky s mečovkami, tak se nad tím už nikdo nepozastaví... ;-)
Jediné, co mi na videu vadí je malá velikost nádrže, to ostatní je jen o zvyku.
Nehledě na to, že jižní Amerika není jen Rio Negro...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2014 17:23 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Doog
Si tam přidej klidně ještě i zakrslýho králíčka. Pokud nechceš radu, tak to nech plavat. Nikdo ti nebude tvrdit, že ty ryby spolu nepřežijí, ale to je tak všechno.
Edit: Já si teda dám ještě poslední práci a nakopíruju ti pro porovnání parametry vody v Jezerech a nějaké tradiční JA řeky :
Ph : Lake Malawi species: 7.4 – 8.6
Lake Tanganyika species: 7.8 – 9.0
Lake Victoria species: 7.2 – 8.6
Africans are most likely to appear vibrant and colorful in aquariums with a general hardness ranging 9° – 18° DH, for a Rift Lake aquarium, KH is ideally in the range of 180 – 240 ppm, or 10° – 14° DH.

Rio Negro :
Ph 4.5-5, tvrdost neměřitelná (average conductivity to be about 15 μS
cm-1 in water samples taken from the Negro River).
O nějakém kolísání hladiny a teplot během roku nemluvě. O tom se rybám v Jezerech ani nezdá a v řekách to lítá i během dne a v období záplav jsou to rozdíly pro nás nepředstavitelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 17:22 JoKa Re: Ičin
To neříkám, jenom mě praštil do oka... Viděl jsem tam spoustu druhů ryb a také nějaké tlamovce, ty nedělám, tak do nich nemluvím...
A co se týče nevhodnosti složení toho akva, velikosti a tak dále, už dostal rady jinde a nereflektoval na ně. Takže proč házet hrách na stěnu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 17:02 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: JoKa
Opravdu tam je jako jediný problém ten "hrad co pouštěl barvu" ?? Zvlášť teda s tématu "americké cichlidy", ale i kdekoliv jinde tady by se jich mělo najít podstatně víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2014 20:09 radim Re: Doog
krásná ukázka toho, jak to nemá vypadat potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2014 19:09 JoKa Re: Doog
Bacha na ten hrad... Přesně tenhle měla mladá v bettáriu a začal časem pouštět barvu a to docela rychle...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 19:06 Doog – moje

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 22:16 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RAP
To je taky fakt, i když stejně nemyslím že to budou takový buldozeři. Parchanti agresivní, to třeba áno, ale to chování je hodně jiné, jsou rychlí, precizně přesní, mnohem zvědavější a kontaktnější. No uvidíme jak se ukážou. Zatím jen sem tam přetahovaná samce s menší samicí, trochu odřený čela, jinak nic, jsem zvyklý na mnohem mnohem horší šrámy, ale doufám že to tak i zůstane. Viděl jsem fotky slušně vykousnutejch kráterů do bohů a hřbetů :-O :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 21:30 RAP Re: Hansel
Hansel napsal: ........Nikdy bych nečekal že to jsou tak opatrný ryby, čekal jsem podobný neurvalce jako akary .......
I toho se můžeš dočkat a nemusí se ti to líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 21:23 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RAP
Už je zkouší, snad i chutnaj, jen mě děsně deptal pohled na ně, když se postaví na hlavu, čumí na to jak husa do flašky, pomalu se přibližují a než to zkusí, tak to nich tradičně někdo nabourá a bylo po všem. Jak už to dostaly do huby, tak to 3x vyplivly, ale šly po tom že to nenechaly ani spadnout, nakonec si o už nechaly. Nikdy bych nečekal že to jsou tak opatrný ryby, čekal jsem podobný neurvalce jako akary a né že budou bojácně sbírat patentky, po jedné, tou jejich maxi tlamou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 21:03 RAP Re: Hansel
Trpělivost, musí si zvyknout na nové prostředí, jiné parametry vody a i krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:07 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý – grundle
Zdravíčko, němá někdo nápad, jak podstrojit a naučit velký cichlidy na grundle? Mám nové managujce, a vůbec nežerou tak jak bych si přál (ono tedy je ještě celkem brzo), myslel jsem že jak uvidí rybku tak to bude na deštník, ale celkově na všechno žrádlo koukaj jak blbouni. Chci na grundle naučit i akary potoční, ale ty si taky nevšímaj. Nějaký nápad jak jim to zakamuflovat aby to na ně zapůsobilo ? Hladovku psát nemusíte, tu jim ordinuju pravidelně pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 06:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Když se může pokoušet v akváriu vytřít samec rájovce se samicí bety, je možné všechno, co je dané specifikem oné nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 21:20 RAP Re: radim
Možná je to tím, že se zatím nevytvořil pár a fungují jako skupina. Upozorňuji, že je to jen moje domněnka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 18:52 radim
Ahoj,
jen jsem se chtěl podělit o takovou asi blbost...
Když jsem chytal Hoplarchuse (vyloženě toho největšího z původní 4), tak mě ostatní překvapili svým obranářským chováním. Místo toho, aby zdrhali na druhou stranu nádrže, tak ho jakoby bránili...takové ty výhružné výpady. Po síťce nakonec vystartoval jen jeden (ta moje údajná samice)
Docela jsem hleděl jací to jsou všichni kamoši, když jde do tuhého. Čekal bych něco takové u páru.
Původně jsem to ani psát nechtěl...ať nejsem za blázna co si to jen nenamlouvá. :-D ale ono to tak bylo...
Je vůbec možné, aby měli až takové sociální chování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2014 22:23 radim
Fotka k příspěvku Šli mi do tření Samec Geophagus steindachneri wild a samice Crenicichla cardiostigma F1. Už se vám někdy něco podobné stalo? Prva jsme myslel, že je v tom samec úplně nevinně, ale on k těm jikrám připlouvá a nežere je...spíš na ně nevěřícně civí. Crenicichla se jen natřásá..
coze smich
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2014 15:33 RAP Re: Pajuman
Spíš než zelenooké, se kterými se nigrofasciáti mohou křížit, bych to viděl na Thorichthys, akary modré, kančík perleťový, cichlidy mnohotrnné atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 13:39 Pajuman Re: radim
Díky za radu. Takže kdybych tam dala kančíky zelenooký, bylo by to lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2014 12:11 radim Re: Pajuman
ahoj, apistogramy nejsou nejlepší nápad
vyber spíš něco ze střední am. podobné velikosti a vytrvalosti:-) Nějaké dalši kančíky, akary...
Jeden pár navíc 240L snese, když jim to pěkně rozdělíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 11:37 Pajuman – cichlidky a kančíci
Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu: mám 240l akvárko, v něm 1 pár příčnopruhých kančíků a 2 peřovce a ráda bych k nim přidala pár menších cichlidek (asi cichlidka pestrá nebo ramirezova). Kolik jich tam můžu přidat? Je lepší vybrat jeden druh nebo se mohou nějak nakombinovat? A je některá, která by se ke kančíkům hodila víc nebo je to jedno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 07:30 radim Re: LiborSprysl
to bude ono, lekla se chtěla jen s mladýma prchnout, ale zjistila, že je to jen neškodný krmič :-)
zarazilo mě, že jich vzala do tlamy tolik...to nedělává. Stěhuje je normálně tak po 5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 06:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Je to mimoděk, stává se to. Přenáší mladé běžně v tlamě...Nejsou to larvofilní tlamovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 14:50 radim
je možné, že jsou někteří thorichthys larvofilní tlamovci? dnes jsem ráno přišel k akva a jak se mě samice lekla, tak vzala do tlamy cca 20mladých (víc by se jí tam asi nevlezlo je to prcek) a cca pul minuty je držela... Nebo se to počítá, jen když tam jdou mladé dobrovolně sami? :-D
mladí jsou rozplavaní 2. den

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:34 Muž Squit [30] Re:
Díky za rady. dubové listí, bukové listí, olšové šištičky tam taky dávám, ale nevim kolik, dávám tak 2 - 3 listy od každého a 5-6 šišek jednou za měsíc. Mam 400l nádrž. Pořešim tu rašelinu a torben.
A co ten kokos? Mam tý vody kýbl jednou za dva měsíce ale bojim se jak na to ryby budu reagovat a nechce se mi z nich dělat pokusný králíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
jj , malí ancáci , krevetky to zbožnují ,Designerovi na listí kladou jikry RAMky , prostě kvalitní materiál ... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:52 radim Re: MonterMonty
jdou po tom piskořky jak bláznivé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
mám je v plánu nadrtit a šoupnu to do barelu s tou rašelinou , no stejně jsem jich tak deset do akva taky dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:45 radim Re: MonterMonty
z listů je hrozný bordel, ale i tak je tam dávám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:43 RAP Re: Squit
Olšové šištičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:38 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Squit
Já používám mandlovník.Taky krásně barví vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:32 radim Re: Squit
Torben
cena kvalita super X-) a nejlíp zrovna kanystr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Squit
používá se Torben , já si vláknitou rašelinu louhuju v barelu s provzdušnováním , při výměně vody přidávám do akva
Dubové listí má dost podobné účinky , začnu ho přidávat taky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:28 Muž Squit [30] – kokosový výluh
máte někdo zkušenosti s výluhem z kokosových čipsů co se používají na pěstování orchideí? Když se ta slisovaná kostka dá do kýblu vody aby se rozpadla a nabobtnala tak zbyde krásně hnědá voda a kokos má prý i antiseptické účinky. Mam už úplně vylouhované kořeny tudíž čirou vodu a rád bych jí zbarvil do hněda. Případně mi můžete poradit čím jí nejlépe obarvit na blackwater?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 14:45 Muž Legioix [574] Re: Lumis
A proč zrovna tyto dva? Já bych tam dal jednoho samce a dvě samice: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci + 2x anciky a je vystarano. navíc ti nebudou rýt do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 14:41 Lumis Re: Ičin
ale chtel bych tam mit jenom jeden par a mozna k nim nejakeho krunyrovce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 14:24 Lumis Re: ondra
nadrz ma 63L ....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8049x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17367-americke-cichlidy-?od=116