Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zraněná ryba

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zraněná ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:01 Muž RBeil [174] Re: CurvyTriangle
Ploutve srostou a u hladiny asi jen hledá co by sežrala. Pokud se nebulá nebo neschovává do míst kde nemá šanci vyplout ven tak bych ju nechal. Mi čichavec vlezl do odkalovače a než jsem ho vyprostil ven tak mu to vzalo celý ocas, do 3 týdnu ho měl dorostlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:58 Muž CurvyTriangle [0] – Zraněné paví očko
Zdravím, dnes jsem při měnění vody akvária nasál do trubičky z nepozornosti paví očko :-O má natrhnutou hřbetní ploutev, a boční ploutvičku, "plave" u hladiny, pořád dýchá, je nakloněná, ale nevím nevím, asi už není šance na uzdravení, co? sad Popřípadě, jak ji mam šetrně utratit? :-O jsem fakt.. prostě jsem se díval na kýbl aby ta voda nešla ven a mezitím mi tam vklouzla, však víte, paví očka jsou strašně zvědavé ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 21:36 Muž Nifty [5] – Opět ta sekavka
Ahojte,

dnes jsem odkalil dno, a běhěm doby, co jsem zasazoval plavající kytky bylo zhasnuto - ano ten kryt má mouchy a předělám ho na vzpěry, aby to svítilo i během údržby a já něco viděl - tak jsem zahlídl poraněnou sekavku. Zranění je menší, vypadá stále dobře tak, že chybí "pouze" kousek kůže. Není zcela zahojeno. Ovšem po týdenním nasazení eSHy 2000 jsem se rozhodl doléčit Aloe gelem. Jak dlouho jej používáte vy? Jednorázově nebo více dní za sebou? Snad všechno dobře dopadne.

Pozn. Snížil jsem o dva dny dříve teplotu z 27°C na 24°C a dnes při výměně spadla na 22°C. Topím opět na 24°C 200W topítkem.

Díky za rady, je to na dobré cestě :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 10:18 Muž Nifty [5] Re: romant
To je ono, nevidím zásadní změnu (rybka je stále stejně čilá a zranění vypadá malinko lépe - po 3 dnech léčení). Taky proto se ptám. Díky za rychlé a věcné reakce ;-)
Edit posledního příspěvku: Sekavce se díra zacelila, chybí "pouze" tmavá kůže. Také měla předtím nějakou ránu na boku, která se vyditelně zahojila. Aspoň něco funguje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2015 10:12 R Muž romant [27987] Re: Nifty
Pokud to bude mít zabrat, tak druhej den po aplikaci první dávky budeš vidět změnu, dojedeš ty tři dny a potom přidáš ty výluhy, jak radí Honza a bude to v cajku. Výluhy až po skončení dávkování eSHy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2015 10:07 Žena Turbínka [2558] Re: Nifty
Je to relativně šetrné léčivo, netřeba se moc bát překročit třídenní cyklus. Z mojí zkušenosti klidně i týden nebo déle, zkrátka do doby, kdy to je potřeba - do odeznění příznaků, viditelného zhoršení, smrti ryby, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 10:02 Muž Nifty [5] Re: Silent
Super, díky ti za rychlou reakci. Teď jen kontrolní otázka :-) Jak dlouhý je léčebný cyklus? To jsou podle příbalové informace ony 3 dny? Gel od Dajana Pet vyzkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2015 09:23 R Muž Silent [5949] Re: Nifty
Podle návodu. Pokud se na rance neobjeví žádná komplikace tak po léčebném cyklu se, pokud je v nádrži perfektní prostředí, rána zhojí sama. Lze tomu dopomoci přidáním nějakého přípravku typu rašelinné výluhy, nebo Aloe gel od Dajany s kterým mám při rekonvalescenci ran dobrou zkušenost. Uvidíš sám, třeba se to po zaléčení zhojí bez jakéhokoli dodatečného zásahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 09:15 Muž Nifty [5] – Kousnutí
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak dlouho léčit eSHou 2000? Situace je taková, že jedna ze sekavek má na čumáku ranku, cca 2-3mm velkou. Dva dny zpět, mi takto odešla sekavka, protože měla čumák pokousanej 2x těsně vedle sebe a dělala jí ta rána nepěknej zářez. Rána je ostře ohraničená, bílá. Vypadá "čerstvě", bez plísně. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 12:56 R Muž romant [27987] Re: zdenekps
Poslat na druhej břeh.
Edit: Denně měmit 1/3 vody a jednou týdně vodu lehounce zasolit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 12:56 Muž zdenekps [0] – Oděrka na rybičce
Ahoj. Do nově založeného akvárka jsem pořídil 10 Razbor Klínoskvrnných. Devět jich je uplně v pohodě, ale jedna má na boku kousek za žábrami malou oděrku. Zřejmě se o něco poranila. Moc neplave s ostatními jen vyjmečně. Plave pomalu, tlamu má většinou furt mírně nahoru a nepřetržitě ji otvírá a zavírá. A párkrát se jí už přihodilo, že se otočila na bok a spadla na dno, ale hned se zase vzchopila. Jako by jí docházeli síly. Poradte prosím jak jí mohu pomoct? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 23:03 Žena Magrathea [11] - MiniakváriaRe: deck
Hmm,díky..asi to tak opravdu bude :-( teď už je akvárko zhasnuté, ale minerálka už je připravená a zítra ji tedy asi pošlu na druhý břeh sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 22:31 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Magrathea
Ploutev doroste, ale ocas ne :-( Podle fotky to opravdu nemá cenu sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2015 22:01 Žena Turbínka [2558] Re: Magrathea
Já v tomhle stojím při romantovi, druhej břeh je dle mě lepší cesta, ty drijáky jí jen prodlouží agónii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 22:01 Muž Legioix [574] Re: Magrathea
Tyto léčiva nepoužívat. Jen počkat co se z toho "vyvrbí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 21:58 Žena Magrathea [11] - MiniakváriaRe: Legioix
Díky za názor - vodu teď ležím každý druhý až třetí den, přihodila jsem další rostliny a pár šišek. Mám tu i nějaká léčiva (Preventin a Multi-medikal), ale ty bych použila jen velmi nerada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 21:26 Muž Legioix [574] Re: Magrathea
Já bych naopak ještě chvíli počkal a jen bych tu vodu měnil o trochu víc než je v prezentaci u AQ. Aspon uvidíš co z toho bude. Je to 50/50. Osobně si myslím, že by se z toho ještě mohla dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 21:22 Žena Magrathea [11] - MiniakváriaRe: romant
Toho jsem se bála, protože je to moje první ryba, ale díky moc za radu, půjdu na to :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2015 20:37 R Muž romant [27987] Re: Magrathea
Poslal bych jí na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 20:35 Žena Magrathea [11] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Ahoj všem, od začátku roku mám poraněnou/nemocnou razborku (normálně měním vodu 1 - 2x týdně, bohužel během Vánoc jsem byla mimo, takže výměna proběhla až za 14 dní a ryba to bohužel takhle odnesla) :(
Nasadila jsem ještě častější výměny vody, přihodila olšové šištičky..ryba plave (i když velmi špatně) a ještě malinko žere..myslíte, že se z toho může dostat nebo je lepší ji utratit? Skoro to vypadá, že jí ta zadní ploutev za chvilku upadne :(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 21:13 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: PecaSz
Šílené dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 16:50 R Muž romant [27987] Re: PecaSz
eSHu 2000 už teď. Před tím pořádnou výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 16:39 PecaSz Re: romant
Fotka k příspěvku Je to čistě bíle a vypadá to jako plísen dám foto. Oko má zdrave i kdyz to z te fotky nevypada.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 16:33 R Muž romant [27987] Re: PecaSz
Zbělala, jako že čistě bíle a nebo takovej šmucik barva? Tady by určitě pomohla prezentace předmětný nádrže a jako univerzální, ale někdy zásadní doporučení se zde nabízí intenzivnější výměny vody s možným lehoučkým zasolením měněné vody(pol. lžíci na 100 litrů) a pokud to co pozoruješ nezačne ustupovat, zmenšovat se potom je možné použít přípravek eSHa 2000, dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 16:22 PecaSz – panceřníček
dobrý den před pár dny jsem psal ohledně zranění panceřníčka. rád bych se zeptal jak by se to mělo hojit. zda se mi že ta ranka zbělala. mohla by to byt plíseň? děkuji za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 01:50 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: PecaSz
Pokud máš zdravé akvarko, tak by se z toho měl vylízat. Chce to najít důvod proč to má. Ostré hrany(no v akva se vždy nějaká najde), časté vylekání ryb, no ale mohl by to být i nějaký parazit, bakterie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 23:40 PecaSz Re: Turbinka
Fotka k příspěvku vedle oka jednoho z pancernicku jsem oběvil ranku vypada to dost hluboke. mam 100L akvarium v ni je 6 panceřníčku dva čichavci, 1 parmička červenoploutvá a jedna bojovnice. děkuji za každou radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 23:13 Žena Turbínka [2558] Re: PecaSz
Bez fotky, bližšího popisu nádrže, ve které žije a s kým, ti nikdo nedá lepší radu než tu, že výměnou vody a přidáním Torbenu nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 23:06 PecaSz
Dobry den. Dnes jsem obevil na jednom z pancernicku vedle oka ranku. Plave normalne, tak nevim co to muze byt. Dekuji za kazdou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 18:23 nowy101 Re: romant
OK, Torbenu jsem dal dost, fotka zkresluje...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 18:11 R Muž romant [27987] Re: nowy101
Do doby než seženeš, tak nechat plavat v silný koncentraci torbenu, ať je voda jak silnej čaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 16:43 nowy101 Re: Designer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku no snad ten bactopur někde seženu...
filtr na samotce nemá, jen vzduchování.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 16:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Dodam, jeste pred pouzitim vyprat filtr, protoze tohle lecivo ho stejne ohledne nitrifikace zabije a je zbytecne, aby snizoval ucinnost leciva a vypoustel do vody svincik.

EDIT: Tedy pokud na te samotce tocis vodou pres nejake filtracni medium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 16:31 R Muž romant [27987] Re: nowy101
Bactopur direct dle návodu, nejdříve pořádně vyměnit vodu, aby tam nebyl torben, sůl nevadí. Jsou tam rozjetý bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 16:28 nowy101 – skalára
Fotka k příspěvku Ahoj,
poranila se mi skalára, začalo se jí to hojit, ale dostala se jí tam plíseň :-(
Včera plíseň odpadla, ale zranění je horší... přijde mi, že jí z toho leze maso?
Dal jsem jí na samotku, osolil vodu a přidal Torben, poradíte co dál?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 16:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dan
To muze mit vic pricin. Pokud ryba nema zadne jine priznaky (neni necim napadena), pokus se ji doprat slusne prostredi a ono se to bud zlepsi, nebo ne, s tim vic neudelas.

Zkus to lepe popsat, jestli ma ryba nejake dalsi priznaky nemoci, jestli neni neco jinak nez obvykle, o jakou rybu jde, a taky o kterou ploutev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 16:37 dan
potřeboval bych poradit jak pomůžu rybce když má něco s ploutví a vůbec s ní nehejbe sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 20:40 R Muž romant [27987] Re: VitaValke
Čajovou lžičku rozpustit ve vodě a ten roztok nalejt do akva, nikomu se nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 20:30 Muž VitaValke [8] - Malawi – zraněné Danio
Dneska mi jedna rybka vlítla při honbě za potravou za filtr a skřípla se tam. Je dost odřená na boku, mám raději trochu zasolit? kolik do 30l čistého objemu? vodu jsem vyměnil

nezabije mi to okružáky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 19:30 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
Ne, to udělej jenom jednorázově a pokud budeš měnit častěji týden, tak další sůl až tak za ten týden. Tedy pokud to bude probíhat ve společenským akvu společně s rostlinama, což by jim nemuselo svědčit, ta solná lázeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 19:28 Žena Moncicak [0] Re: romant
A kdyz vymenim tu tretinu vody mam zase pridat trochu soli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 19:26 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
Nevím, nejsem věštec a někdy tomu jsem opravdu rád. :) Pokud jsi zasolila, tak častěji měnit vodu a nechat to na přírodě, jsou jenom dvě varianty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 19:25 Žena Moncicak [0] Re: romant
To uz mam, cetla sem ze je dobre do vody pridat lzici jodovane soli. Jinak nic? Myslis ze se zpamatuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 19:14 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
Lehce vodu zasolit(pol. lžíci na 50 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 19:11 Žena Moncicak [0]
Dnes kdyz sem menila vodu v akva mi moje deb*ilni kocka vytahla nejakym zazrakem moji gold molly z akva a nasla sem ji na koberci. Rychle sem ji dala zpatky, ale chudera nepouziva moc jednu , rucni, ploutev a ma kolem zaber bila mista. Ploutev ma celou, obcas s ni hejbne, ale delaj mi starosti ty bily fleky, asi se ji sundal ten sliz tak se chci zeptat jestli se ji udela nebo jestli existuje neco co by podporilo tvorbu toho slizu. Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:30 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Tak jinak, vyměň to dno a denně měň min. 1/3 vody, trochu soli můžeš, ale tu eSHu, byť je to šetrný léčivo bych nedával a místo toho pořídil Nitrivec a ten by měl pomoci s tou kritickou fází načatý nitrifikace kdy vyletí hodnoty N látek nahoru. Dávkoval bych druhej den po výměně dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:21 Muž DANMAZUR [20] Re: romant
Bohužel další nádrž nemám.V tom dnu co je plné vápníku už začínají vadnout kytky krome echinodoruse.A čím dříve to dno vyměním tím dřív bude možnost koupit mu kamarády.Ale když se to zhorší a zemře tak mu ti kamarádi jsou na nic.Já opravdu nevím.Když zachovam půlku vody filtr nechám v nějakém kýblu běžet(s tou vodou).Potom vodu zasolim o den později budu dávat léčiva a vodolecbu tak to přežije a nebo by to bylo jako šance ze vyhraju v sazce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 16:50 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Tak když se pokusím o chronologii vývoje, tak prvotně byla nějaká oděrka, natržená ploutev apod. a jako následný jev a i vývoj se díky ne zcela optimálním podmínkám začíná rozjíždět nějaká bakteriální nezdoba. Nicméně o stádium, který na té fotce vidím, není nic neřešitelnýho bez použití nějakých léčiv. Výměny vody by tomu měly pomoci, ovšem je zde jedno "ale" a tím je ta výměna dna, která podmínky ještě zhorší a to nebude vůbec dobrá zpráva pro stav toho pancéřníčka. Takže jestli je možnost, postiženou rybku léčit někde jinde než v té nádrži, která bude vystavena tomu zásahu s výměnou dna, tak bych to udělal a dal rybku do nějaký jiný nádrže s více košér vodou a tam léčil tou výměnou s možným lehkým zasolením(rovnou pol. lžíci na 50l vody) s event. použitím šetrného širocespektrálního přípravku jako je eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 15:32 Muž DANMAZUR [20] Re: Legionix
Žádné příznaky z poslaneho odkazu ryba nemá.Vlákna netrci žádné skvrny v poho plave žádné problémy s zabrami nic z toho nemá ma prostě jenon menší ploutev.A dá se to léčit,tím co jsem napsal jsem vyléčil rybku a nic ji z toho nezůstalo (z nemoci) a ještě půl roku žila.Takže to byl asi betak nebo jiná nemoc? Co si tedy myslíte je to nemoc nebo zranění?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5218x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16816-zranena-poranena-ryba?od=51