Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zabudování další zářivky do krytu

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zabudování další zářivky do krytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:09 Muž honzaprouza77 [18] Re: Bernye
přesně tento kryt mám, a chtěl bych také přidat jednu 15w zářivku, ale nemohu se rozhodnout, kde by byla lepší ta další zářivka(vzadu, vepreřu) jsem spíše pro předek(pod tím otvorem na krmení)zaujalo mě osvětlovací těleso od hagenu-GLO 1x15w, je to předřadník, ktery musím být mimo akvárium s dostatečně dlouhými kabely, takže by v krytu byli jen patice stojí asi 650Kč bez zářivky. Co myslíte Vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 14:48 Bernye – Úprava osvětlení - kryt Diversa
Abych nebyl hned ukamenován za svůj dotaz, nejedná se mi o počet ani o sílu zářivek.
Na mé 54L akva viz. profil mám celkem jasno a to přidat ještě jednu 15W zářivku.

Můj dotaz ale spočívá v tom, že kryt na setu ELITE 60 je 1x15W (Diversa), ale podle mne je kryt připraven docela dobře na 2x 15W. Minimálně to tak vypadá viz. foto. Nemá někdo zkušenosti s úpravou tohoto krytu na 2x15W, co je k tomu potřeba?

Díky za jakoukoli radu nebo doporučení.
akwaria.robizoo.pl/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 23:16 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Ahoj, diky za reakci, reflektor - folii - jsem nainstalil uz co jsem akva zprovoznoval. Zapomnel jsem to zminit.
Takze i tak, diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 21:37 Rakvista Re: Kiwiaki
Vyřešil jsem to přidáním jak reflektoru,tak i LEDkami.Ale jinak chystám překopávku celého krytu.Zbavení se původního osvětlení a opuštění od GLO zářivek.Více poreferuji až to budu mít komplet hotové.Zatím stále čekám na komponenty nového osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 18:41 R Muž romant [27987] Re: Kiwiaki
Jako první opatření ke zvýšení intenzity osvětlení se dá realizovat vylepení krytu nějakou odrazovou fólií, velmi často se používá alobal a jako další možnost je tzv. odrazový reflektor na zářivku(pokud se tam vejde), který to světlo nasměruje(odrazí) přímo do akvária. Podíval bych se do prezentací nádrží, jak mají osvětlení u takovéhoto akvária řešený ostatní uživatelé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 18:37 Muž j0hny [86] Re: Kiwiaki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 18:31 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetky – Aquaset 54l -15W malo ?
Ahoj rybickari,
rad bych se zeptal, zda nekdo nemate napad jak vymenit/pridat zarivku v originalnim krytu Auqaset 54l. Bohuzel velkou cast vnitrku, kam bych intuitivne pridal druhou zarivku, zabira krabice s elektronikou. Soucasna zarivka je 15W na cca 47l, tedy cca 0.31W/l coz, mi prijde malo...

Co si o tom myslite? A nepridaval jste uz nekdo dalsi zarivku do tohoto krytu ?
Diky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 00:17 Žena ustavprochore [567] Re: Jack
Asi by to nejdřív chtělo zjistit, co že vám to tam kamarád vlastně nacpal. Ale jestli se vám v akvárku rozkládá nějaký větší množství organický hmoty... (viz kolega přede mnou). stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 15:15 Muž Sid [6640] - RostlinyRe: Jack
Buďte rád, že máte jen 100mg NO3/l. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 22:59 Muž Jack [7] Re: Xlienka
Ta "klasika" smich je na dně s nějakým substrátem. Jsou to takové maličké červené kuličky a ještě je na dně ???? neví co to bylo, akvarium mi zařizoval kamarád, vypadalo to jako kokosové vlákno, takové pláty které on nalámal na dno. A nešlo by třeba "sejmout tu podivnou drť a zvrchu to jemně zasypat "klasikou"?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 18:35 Žena ustavprochore [567] Re: Jack
Co zkusit nejprve koupit místo GLO zářivky nějakou "profláknutou" třípásmovou (třeba 840) a místo té podivné černobílé drti křemičitou klasiku 2 - 4 mm? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 15:01 Muž Jack [7] Re: Xlienka
Jej, malé nedorozumění, moje chyba, ryb je tam a o mnoho míň

3x Cichlidka Ramirezova (Mikrogeophagus ramirezi)
3x neonka obecná
2x pancéřníček druh nevím
3x pancéřníček leopardí
2x parmička černopruhá
6x tetra krvavá
6x tetra žhavá
Já právě na to nechci kupovat nový kryt, protože tady ten je tam přidělaný natvrdo k akváriu. Jen mě třeba napadlo jestli neexistuje nějaká rozdvojka toho úchytu kde je zářivka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 14:45 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Jack
Já mám 100 mg/l NO3 a to měním 1/5 vody každý druhý den
Ono ta rybí polívka co je v tom akváriu udělá hodně. Chce to trochu omezit počet rybiček. 31 ryb na 50 litrů, tak to chudák ty ramirézky.
Jinak jednoznačně neplatí pravidlo náročné rostliny = rychle rostoucí, nenáročné rostliny = pomalu rostoucí. Toho světla není moc, ale určitě s tím jde něco dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 13:31 Muž Jack [7] – Jak upravit kryt Tetra setu
Ahoj. Zítra si du pro nové kytky. Asi za tento rok po 4. Chci se zeptat jak by se dal upravit kryt u akva setu od Tetry? Je tam jedna 15W zářivka+ reflektor+ polepenej kryt alobalem, ale osvětlení nic moc. A podle mě tam nemá cenu dávat kytky když mám bídné osvětlení. Chápu, že jsou kytky nenáročné na světlo, ale ty zase pomalu rostou a neodpčerpají z vody dostatek živin. Já mám 100 mg/l NO3 a to měním 1/5 vody každý druhý den. Nešla by do krytu nějak napasovat další zářivka? Předem říkám že ani v té krabičce kde je vypínač jsem nenašel žádnej startér
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 16:47 Muž fido16 [631] Re: missa
Ano je to možné. V pátek jsem jej instaloval taky do setového osvětlení. Stačí zakoupit glomat 20W v krabicce sou uchyty pro zarivku uchyty namontujesdo krytu pote das zarivku 15w a vse zapojis do elektriny a jede to. Nic vic nic min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 12:23 missa – další osvětlení do krytu
Zdravím. Moje akvárium(set) má kryt s 15W zářivkou(což je na 54l málo). Jak mám zabudovat další osvětlení? Nerozumím elektřině, tak bych potřebovala polopatické vysvětlení(jestli je to vůbec možné). Děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 08:54 Miesbi Re: rudyfish
Resim podobny problem akorat s krytem 80cm a to tak, ze stavajici 2xT8 nahradim 4xT5 s EP a homemade paticema. Abych nemusel delat nevratny zmeny v krytu tak zarivky pridelam nejakou konstrukcí na prostredni panel v krytu (kde je tlumivka,startery a patice T8) a EP dam ven na kryt..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 03:24 Muž assasincz [9] Re: rudyfish
Už jsem viděl řešení zakoupit trubice tuším T5 ( tenčí než klasické), k tomu voděodolné patice a odpovídající předřadníky a přicvaknout je k existujícím trubicím kovovou sponkou, třeba tě to inspiruje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 02:27 rudyfish – pridavne osvetlenie do krytu
dobry den, mam kryt diversa rozmery 100x40 cm a je tam osvetlenie 2x30 Wattov co je pre moje akvarium malo...ma niekto napad ako by sa dala pridat trubica alebo inak zvysit pomer wattov na liter?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 10:39 Muž Lukasson [40] Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku Přesně tento problém jsem vyřešil glomatem a instalací zářivky pomocí úchytů, které jsem jednoduše nalepil na kryt. Instalace mi zabrala asi 20minut. Není to zrovna to nejlevnější řešení, ale o to jednodušší.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 00:51 Muž DavidDizzer [26] Re: matlala
Aha, jo díky. Ještě se domluvíme. :).

Zatím všem ,,díky moc,, :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2011 21:06 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DavidDizzer
voděodolná patice od arcadia pár za 350,-(na jednu trubku)
ale osobně doporučuju raději od aquario.pl asik 60,- za kus(takže 120 za pár na jednu trubku).
Předřadník je opravdu nej z Osramu. Kdybys chtěl, můžem objednat spolu, od aquario se chystám nakoupit, ale až v polovině dubna, dřív asik ne.
Se zapojením kdyžtak taky můžu pomoct. Jen bacha na délku vodičů, bývají specifikovány tak 1 až 2m, delší by dělali problémy, jelikož jimi jde proud o vysoké frekvenci-EM rušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2011 20:58 Muž grizly [145] Re: DavidDizzer
Máš to v těch odkazech o půl stránky níže. Jak budeš obědnávat patici, obědnej si i objímku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 17:46 Muž DavidDizzer [26] Re: grizly
peněž mám dost, to se nebojím... jo a ty kabely nejspíš mohou vést i na zadní stráně krytu, kde jsou na to speciálně udělané výběžky, aby když mám např. (zapojený filtr, tak šňůra/kabel mohl jít z AQ) ... tak tudy mohu, že? A ten předřadník by mohl být vlastně i na AQ i v poličce... dobře...

Jen ještě dotaz: Kolik tedy může stát ta vodotěsná patice (šroubování i to hlavní..), ta šňůra/kabel s vypínačem a předřadník - typuji správně, když napíšu: 300? ...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 09:09 Muž grizly [145] Re: DavidDizzer
Moje rada je tato: Jestli se do takové věci pustíš, udělej to pořádně! Pokud na to nemáš momenálně peníze, raději počkej. Jak se říká, za málo peněz, málo muziky.
Zevnitř krytu vyndej ten kryt, ve kterém jsou tlumivky a startery. Nejde to lehce, ale jde to.
Vznikne ti plocha, na kterou se ti vejdou i 4 zářivky.
Namontuj si vodovzdorné patice a kabeláž.
Tlumivku a nový předřadník budeš mít mimo akva.
Výhody a nevýhody tohoto řešení si musíš probrat sám a podle toho se rozhodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 08:50 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: DavidDizzer
Nutně nemusíš. Asi by šel vypreparovat i z toho svítidla, ale radši bych koupila nový. A pokud nechceš to krycí sklo tak vodě-odolné patice. A když to budeš spínat přes časový spínač tak ti stačí již jenom nějaký kus kabelu a zástrčka, vypínač nutně nepotřebuješ. Toť vše. Nic složitého. ;-)
Ten předřadník dáš mimo kryt. V krytě necháš pouze to zářivku v objímkách. Z toho povede kabel mimo kryt, třeba do skříňky a tam bude ten předřadník. Z něj povede další kabel ukončený zástrčkou (případně na něm může být ještě vypínač).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 21:53 Muž DavidDizzer [26] Re: Verny
Dobrý typ. takže musím koupit samostatný předřadník, aby zářivka šla :-). O.k., raději se poptám strýce, on mi něco sežene téměř zdarma :).

Jak se tak dívám na tu fotku, tak ta přidaná zářivka je ta úplně vzadu, že? (na fotce úplně nahoře)... ale předřadník k ní nevidím... :) to je detail.

Jen tak přemýšlím, kam mám vrazit ten předřadník já... Nejspíš vodotěsný není, mám obavy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 20:24 Muž Verny [5] Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku K tomuto tématu bych přiložil svůj příspěvek.Ale já mám akvárko kryté krycími skly, tak že jsem nemusel řešit bezpečnost kvůli vodě.Koupil jsem si předřadník 1x30w Ecoplanet 130kč, dvě obyčejné patice cca 20kč a přívodní kabel s vypínačem 30kč.Postup ani nebudu psát, z fotky je to jasné...Předřadník je schovaný za poslední zářivkou a něják výrazně netopí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 19:25 Žena Chalybda [55] Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku hmm...to já tam mám jen jednu a ten plastovej bazmek uprostřed jí ještě stíní, takže vzadu je tma jak v p... :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 16:49 Muž DavidDizzer [26] Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem teda pořídil ty fotky, aby jste měli větší představu!

Na této fotce je: ,,Sundaný kryt (kde jsou zabudované dvě zářivky - již od koupení-original). Zůstane tím pádem jen Třetí zářivka na krycím skle, jinak by tam nedržela. Je to zářivka zapojená jakoby v tom ,,tělese,, který se přehřívá... proto tuto zářivku chci zabudovat do krytu

Přidám další fotky!
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 02:08 Muž j0hny [86] Re: matlala
To urcite ano, ale nie pre elektrotechnicky nezrucnych. Na druhej strane elektrikar (znamy ci neznamy) to zapoji za 5 minut nez dopije kafe ci pivo ktore dostane ako honorar :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2011 20:46 Muž grizly [145] Re: DavidDizzer
www.bbelektro.cz/…
www.bbelektro.cz/…
www.bbelektro.cz/…
Zkus se mrknout a uvidíš.
K jakému to máš krytu???
Odfoť ho a pak ti moožná poradím dále. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 19:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: j0hny
jen ne glomat je drahý a nekvalitní. Nej řešení je ep od osramu a patice buď od aquario.pl či arcadia-tam je ale cena za pár 350,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 16:03 Muž DavidDizzer [26] Re: j0hny
Jo, tahle varianta se mi zamlouvá více. Ještě dnes večer sem přidám fotku, ano?

Zatím díky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 16:02 Muž DavidDizzer [26] Re: Silent
Je to docela dobré řešení, ale asi 7x dražší! Jak to tedy udělat, jak to psala Xlienka :)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2011 15:49 R Muž Silent [5949] Re: DavidDizzer
Co zkusit něco takového a nemusíš se vůbec hrabat do krytu. Nevím ovšem jaké rozměry má tvůj kryt. cm.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 15:45 Muž j0hny [86] Re: DavidDizzer
Ked tam mas klasicku tlmivku ta sa ti bude hriat do doby nez ju vymenis za elektronicky predradnik :) Vzal by som hotovy glomat, predradnik umiestnil z vonkajsej strany krytu, pritmelil uchytky na trubku, zasunul petice do trubky a mas hotovo.
Edit: tu mas obrazok hotoveho produktu, je to jedna z variant "bez namahy"
www.thcskiba.pl/…
Edit2: kludne to odfot jak to mas, aspon budeme mudrejsi X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 15:36 Muž DavidDizzer [26] Re: Xlienka
J díky za radu, ale v jedné věci jsi mě nepochopila. Ten předřadník neunese tři zářivky po 18-ti Wattech, ale jen ty dvě. Proto nemohu tu třetí připojit k předřadníku. A Předřadník se nepřehřívá, ale jen to těleso, kde je zapojena pouze ta TŘETÍ ZÁŘIVKA! chcete fotku, aby jste pochopili, jak to mám? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2011 15:30 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: DavidDizzer
Sežeň vodě-odolné patice na tu zářivku co je v tom světle dej ji do nich přidělej ke krytu a kabelem to spoj s předřadníkem z toho svítidla. Předřadník tak můžeš mít klidně mimo akva, kde si může topit jak chce. I když asi bych koupila radši nějaký kvalitnější předřadník, ale to je další investice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 15:21 Muž DavidDizzer [26] – Zabudování třetí zářivky do krytu
Dobrý den,
Kdyby se téma opakovalo, omlouvám se, ale nic jsem nenašel.

Není to až takový problém, ale vyřešit bych to mohl. Mám 3x18W zářivky... Problém je ten, že dvě jsou normálně zabudováné v krytu (jak bylo koupeno), které jsou připojeny k jednomu předřadníku. Chtěl jsem přikoupit další zářivku kvůli větší světelnosti kvůli rostlinám. Tuhle zářivku jsem si tedy pořídil již asi před skoro dvěma lety.
Jenže abych mohl tuhle zářivku umístit nad AQ, musel jsem si na míru udělat i krycí sklo, a zářivku na ni položit. Zářivka je zapojena v ,,jakoby" kuchyňském svítidle (těleso), aby mohla fungovat. Jenže nevýhoda je příliš vysoká teplota - okolo i 70°C i více, těleso je hrozně moc rozžhavené, což není dobré v létě, kdy se teplota v AQ rychle zvyšuje kvůli tomuto, i kvůli krycímu sklu, který z 90% brání cirkulaci vzduchu a tím zabraňuje, aby se teplota z tama dostala ven.

Proto se ptám, jak tuto třetí zářivku přimontovat (kldině i zvlášt) ke krytu, aby byla stejně na PACKÁCH, které drží ty dvě zářivky... Na jeden předřadník už ji přimontovat nemohu, protože tam jsou již ty dvě, a předřadník by tři zářivky neutáhl... Unese jen 2 zářivky. Jak tedy pomocí kabelů, Vodotěsných pacek (nevím, jak se konkrténě to, kde se to z obou stran šroubuje, jmenuje)...

Já elektrikář nejsem, ale můj strýc bydlí hned vedle, takže by mi to nějak udělal, ale potřebuji poradit, jak :)... Děkuji,

David Dizzer :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 19:56 kraťas Re: Kuba
tak díky za foto, zřejmě máš kryt o něco výše než já, mám ho posazený přímo na akváriu. Asi bych ho musel podložit, 3cm mezi světlem a vodou bych docílil jen za cenu, že bych ze předu viděl hladinu vody a to nechci. Tak to asi risknu a 1-2 cm budou muset stačit, světlo by mělo být voděodolné, tak by se nemělo nic stát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 18:28 Kuba Re: kraťas
Fotka k příspěvku Nad vodou je mám asi 2-3cm, výška světla je asi 4,5cm. Vzhledem k tomu, že je to přidělaný zespod středovýho tunelu tak to světlo je mnohem níž než půodní zářivky a zasahuje pod úroveň spodní hrany krytu!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 17:51 kraťas Re: Kuba
A kolik cm máš ta světla přidělaná na středovém panelu nad vodou? Já nevím jestli bych to s těma Glomatama zvládl. Nešlo by nějaké foto krytu ze spodu, aby byly vidět světla? Já si vybral oéd Rataje světlo Ruwal, jenže to světlo je vysoké 5 cm a já mám mezi středovým panelem a hladinou vody 6cm, tak je to knop. Ty Glomaty jsou vysoké jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:38 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Kuba
Taky jsem oba kryty na menších akva řešil Glomatama, je to sice dražší, ale velmi jednoduchá varianta. A protože nejsem žádný stylista, přidělal jsem to samořezama přimo, tzv. na prase..takže mám rohaté kryty, ale světla dost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 07:53 Kuba Re: kraťas
Mám kryt Light-Glo 100 x 40cm, původně byl na dvě 30w zářivky s tlumivkama. Tlumivky sem vyhodil a koupil dva GloMat controllery 2x30w, ve kterých je předřadník. Na jeden sem napojil původní dvě zářivky a další dvě zářivky sem připevnil pod středový tunel, takže teď svítím 4x30w. Využil jsem i vypínače z GloMat controllerů a zabudoval je z vrchu do krytu, takže můžu zapínat zvlášť dvě a dvě zářivky. Vužití GloMat contollerů je ale dražší varianta, levněji to vyjde, když si pořídíš dva předřadníky např. SINECAN 5(426,-/kus)a levný patice se prodávají na Aukru (50,-/kus) ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 21:01 kraťas – přidání světla do krytu Light-Glo
mám tento kryt 120x40, akv. 240L a chtěl bych do něj přidat zářivku.Chtěl bych se zeptat, zda někdo z Vás do tohoto krytu světlo přidával a jestli jo, tak jakým způsobem a co při tom použil, díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 16:01 Muž radek1 [4] - RostlinyRe: justinik
Fotka k příspěvku Lepší řešení je vyndat původní trubici a díry zaslepit a do krytu udělat otvor pro dvojitou patici.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 11:47 Muž justinik [9] Re: grizly
dakujem za poradenie...
Tam kde je tlmivka, tam pojde druha trubica..A tlmivky pojdu zozadu na kryt...nemam ju kde inde dat,kryt je siroky len 30 cm.. este musim dokupit vodotesne patice a tlmivku...

Ozaj a neprehrieva sa ti to pod krytom? ci si spravil otvory aby unikalo teplo od trubic ?

Edit: keby som to spravil ako ty, tak sa mi trubica ponarala do vody,alebo by som musel dat menej vody,ale vtedy by zas bola vidiet hladina a vyparovanie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 10:45 Muž grizly [145] Re: justinik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jde to docela snadno. Tlumivku a startér dáš k té původní shora. Patice nacvakneš do vyvrtaných a dodlabaných dírek, zslepíš akvaristickým lepilem, zajistíš je z druhé strana kolíkem proti vypadnutí a svítíš. Při demontáži krytu tlumivky se neboj použít sílu, drži to jak sfiňa.... ;-)
Poslední fotka: Nahoře originál a dole přidaná zářivka.
Jen si dej pozor na výšku hladiny, ať jí neutopíš. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 10:18 Muž justinik [9] – pomoc s pridanim dalsej trubice
Fotka k příspěvku Mam akva komplet kde mam len jednu T8 90cm 30w trubicu. Chcem tam pridat druhu T8 60 cm 20w trubicu. Zapinat sa budu naraz...Potrebujem dokupit trubicu a ????????????????

dakujem za rady
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3007x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16651?od=51