Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rataj Profi Soil

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Rataj Profi Soil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:38 Muž deCORF.OBRAEN [220]
v krevetkáriu mame Profi soil a všimol som si že s tým dokážu krevetky v pohode manipulovať..no v pláne bolo že tam pridáme aj rybicky.net/atlasostatnich/rak_mexicky_zakrsly no ale asi s tým dnom bude dosť narábať..nemá niekto skúsenosti s týmto rakom v spojení s Profi Soil ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 14:43 R Muž romant [27987] Re: JuraH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 14:32 gargamel Re: JuraH.
ale pak se na ní začne tvořit sinice
To není akadamou :-) , ta by se tvořila na jakémkoliv substrátu
pár lidí říkalo že vytahuje hnojivo z vody
No to je právě její hlavní účel. Je lepší mít živiny u kořenů rostlin, které si je můžou vytahovat podle potřeby.
No vyzkouším ji a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 14:24 Muž JuraH. [5] Re: gargamel
Ze začátku to vždycky jde ale pak se na ní začne tvořit sinice, je celkem těžká a když slehne tak je z ní beton, pár lidí říkalo že vytahuje hnojivo z vody, a je celkem dost měká, stačí ji trochu zmáčknout a už se rozpadne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 14:17 gargamel Re: JuraH.
Podle rostlinna-akvaria.cz by živiny něměly mít vliv na sinici a řasy
Jak říká romant, je třeba vše brát v souvislostech. Ještě doplním ten odkaz na horáce podobným článkem: www.rostlinna-akvaria.cz/… který je trochu podrobnější a přesnější.
Jinak proč ti vadí akadama? Chystám se do ní zrovna jít, určitě lepší jak rataj podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 14:06 Muž JuraH. [5] Re: romant
No jasně, na moje osvětlení stačí trochu živin a myslím ža ani CO2 bych nepotřeboval, ale mě už začíná štvát ta akadama, asi je opravdu nevhodná pro akvária, a jak už jsem psal, já se chci něco dozvědět o Rataj Profi soil protože se mi líbí a vidím ho jako kvalitní substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:45 R Muž romant [27987] Re: JuraH.
Nevím, nevím, ale takhle se to snad na těch stránkách na něž odkazuješ nepíše. Je třeba ty výroky chápat v souvislostech, zaměřil bych se na to, co napsal Sid v předchozím příspěvku. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:38 Muž JuraH. [5] Re: Sid
Podle rostlinna-akvaria.cz by živiny něměly mít vliv na sinici a řasy.. ale tady jsem kvůli tomu štěrku.. (ať neodbíháme)
Ještě jsem zapoměl podotknout, že chci rostlinné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:15 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: JuraH.
...do vody liju hnojivo od tetry a svítím 11W na těch mojich 25l...
Já do podobně velké nádržky svítím 2x T8/15W/840 a hnojím jen krmením rybek a výměnou vody (+ CO2) a podobné problémy mě netrápí. :)
Jestli nebude chybou do vody lít hnojivo od Tetry... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 12:46 Muž JuraH. [5] – nové dno
Moje akvárko jde poslední dobou docela zkopce a nejspíš vše vyměním, několik měsíců jsem měl akadamu, ze začátku se celkem dařilo ale teď je to samá sinice a řasa, rostliny vůbec nechcou růst a to i přes to že jsem při založení dal na dno kuličky od rataje, do vody liju hnojivo od tetry a svítím 11W na těch mojich 25l. Takže to celé překopu a jako dno bych šel do Rataj profi soil, ale nevím jestli z něj půjde udělat kopec, nebo jestli ho nebude vířit proud v akváriu který mám podle článků z rostlinna-akvaria.cz naplno, či jestli není třeba přidat nějakou spodní vrstvu výživného substrátu.... rozměry akvárka jsou 40x25x25
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 18:02 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Speeder
Měl jsem ze začátku stejný názor. Ale už jsem názor změnil.
Je dobré ho vyvařit a hned z horké vody přehodit do ledové - tím se vytlačí vzduch z pórů a pak je to už dobré.
Při sázení je dobré napustit vodu 2-3 cm nad substrát a teprve pak sázet rostliny (pinzetou je to nejlepší).
Co se týče odkalování - když filtr jede jak má a není přerybněno, není většinou co odkalovat, každopádně mi nedělá problém ani jej odkalovat, chce to jen krotit proud vody.
Jinak rostliny v tom rostou úžasně - pro lidi jako já, kteří si nemůžou dovolit například Amazonii je tohle úžasná volba a dělat i velké akvárko, tak volím Profi-Soil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 16:43 Muž Speeder [10]
Jsem z tohohle dna docela rozpačitej. Bez vody super. Pěkně se do toho sází, ale pod vodou je to šíleně lehký. Dal jsem to do koule, kterou nefiltruju a mám v ní jen kytky, ale sáhnu do vody a hned se substrát rozvíří. Zasadit kytky aby v tom držely je skoro nadlidskej úkol. V akvárku si to nedovedu moc představit. Odkalování vůbec ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 07:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sirPavol
mam profi sol ve tristovce a je v pohode, kytky v nem rostou jako dive, pancernicci jsou schopni se do nej pri hledani zradla temer zahrabat. Pri odkalovani to chce trosku sikovnosti, nebo kousek molitanu do odkalovaciho zvonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 08:57 Mispulin Re: kortezhugo
Taky jsem chtel pekne zarostle akvarko a travnicek. Zvolil jsem parvulu - sazeni parvuly do toho profisoilu po me vyzadovalo pomerne pevne nervy, i kdyz ona to neni sranda sazet tyhle travnicky do zadneho substratu. Takze preji at se ti zadari, kdyz uz me to nevyslo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 08:56 Muž sirPavol [6] Re: kortezhugo
Mna uputal tym ako vyzera.. A cital som dost chval... Ale aj negativa.. Myslim ze to risknem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 08:54 Muž kortezhugo [983] Re: sirPavol
...no s tim ze je to ovela lahsie ako strk treba ratat
ostatne je kopec podobnych substratov ktore su +-lahsie tazsie ale nikdy nebudu tak tazke ako strk

PS:ale spekulujem do toho krevetky -tie sa v tom radi hrabu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2011 08:41 Muž sirPavol [6] Re: kortezhugo
Ja tiez planujem ho komplet zasadit. Dufam, ze to bude realne. Za tu cenu by to malo byt super. Len aby sa nestalo to co sa u nas na Slovensku hovori - Nie je vsetko zlato co sa blisti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 08:30 Muž kortezhugo [983] Re: Mispulin
Profi Soil nie je obohateny....
-obohateny je Aquaclay ground staré dno

to Mispulin
no ako dlho to vydrzi u mna? -to este neviem :)
ale v jednom akva pouzivam AC ground -tak ze ma to "nezaskoci"
a tu Profi Soil chcem pouzit v malom akva pravdepodobne bez ryb -takze odkalovat sa moc ani nechystam
a to este planujem tak ze dno asi ani nebude vidno - proste "travnik"
takto ta hadam "pojde" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 08:04 Mispulin Re: sirPavol
Mel jsem ho v akvariu (35 litru) tri mesice (unor az kveten 2011) a negativni vzpominky jsou jeste cerste: Po proprani zustalo par zrnek plavat, ostatni se usadilo na dne. Nicmene i po 3 mesicich to bylo strasne lehky a prakticky neslo odsavat. To nemluvim o tom, ze cely substrat byl nachylny na rust ras a pekne se zelenal. Zrnka byla k sobe srostla rasou. Celou zarasenou vrstvu jsem pinzetou odebral a do tydne tam byla zase. Je mozne, ze je chyba v mych rukach, nicmene vlastnim 1,5 roku 160ku s ricnimi sterk 1-3 mm a tam tento problem nemam. Takze jsem celej slavnej Profisoil odstranil a dal ricni sterk. Zatim 14 dni, a po rase ani znamka (stejne osvetleni atd.). Takze doporucuji zvazit, zda tento "zazracny" drahy substrat pouzit.
Pozn.: Profisoil je dobry pro treni halanciku!!! Treli se mi behem tech 3 mesicu jako blazni prakticky vkuse. Takze jsem profisoil vysusil, schoval, a budu jej pouzivat jen do treci nadrze. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 07:30 Muž sirPavol [6] Re: kortezhugo
pýtam sa preto, lebo je na ňom sa mi zdá napísané "obohatený substrát"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 00:50 Muž kortezhugo [983] Re: sirPavol
...no mam ho doma -len som ho este nepouzil
ale odpoviem
neuvolnuje ziadne ziviny - nic nestratis

a ak ho budem chcet pouzit? tak ho uvarim... :-) -nedudem cakat mesiac -az sa napije :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2011 22:34 Muž sirPavol [6] – macanie profi soilu
jedna otazka do plena. Objednal som Ratajov profi soil do akvarka. Niektori pisu, ze je lahky a potrebuje cas kym sa napije. Preto - je dobre ho na dlhsie namocit do vedra s vodou a nechat ho tak povedzme mesiac s dennou vymenou vody aby sa napil? Ide mi o to ci neuvolnije nejake ziviny, ktore tym padom stratim? Alebo je to v pohode? Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 17:51 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Spycee
Přečti si toto fórum je tam o něm psáno X-) rybicky.net/forum/3914
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2011 17:42 Muž Spycee [9] - Rostliny – Rataj PROFI SOIL
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli už někdo máte zkušenosti s tímto substrátem, chystám se ho totiž objednat... četl že výživové substráty od rataje spíš škodí než pomáhají

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 15:30 Mrakoplash Re: tlacenka
www.rataj-spk.cz/… Nejspíš si se sem díval, ale pro ostatní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 14:56 tlacenka
Nevim, jestli nekdo ma ten rataj profi soil, ale dnes jsem volal ratajovi do prodejny a podle informaci od pani Ratajove váží ten 8L pytel cca 5,5 kg, coz by znamenalo, ze rozhodne nebude tezsi nez aquaclay groud (a nebo spatne pocitam :)..nema nekdo pytel, aby to mohl opravdu zvazit a pomohl mi se rozhodnout jestli do toho jit :) ? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 23:17 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Renek
Jestli je voda čistá,drobný usazený prach se časem odstraní běžným odkalováním.Je to stejné jako aquaclay.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 22:50 Renek
Můžu mít malý dotaz, při zakládání dalšího akvária i když to člověk dělá x let stereotypně mi po týdnu došlo, že jsem v nově založeném akváriu zapomenul propláchnout substrát Profi Soil od Rataje.Spodní část mám staré dno, které se neproplachuje. Všechno je již osázeno rostlinami, voda byla ze začátku mléčná dva dny,nyní křišťálově čistá. Bude činit nepropláchnuté dno problémy či nikoli? Mám všechno znova vyházet nebo počka co bude? Děkuji moc za informaci

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8333x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16518-rataj-profi-soil?od=201