Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liapor a další substráty z pálených jílů

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Liapor a další substráty z pálených jílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.02.2011 11:06 Muž Barakainus [654] - Rostliny – Liapor vs Aquaclay Ground
Nema nekdo zkusenost s Liaporem? Pripadne vi, kde se da koupit v Usteckem kraji. Pry ho maji v Hornbachu, ale to je daleko. Potreboval bych 1-4mm hrubost.
Evidentne je to to same co Aquaclay Ground. Tady www.rataj-spk.cz/… nebo tady www.aquaclay.de/…
Liapor maji tady, ale jen tak po kamionech www.liapor.cz/…
Pripadne, kdyby nekdo z okoli chtel udelat spolecny nakup, da se ho koupit 500kg. To pak vyjde 10L na 16kc oproti Ratajovy, kde 10L stoji 265kc! Do 200L akva je potreba asi 25-30kg, do 1000L tak 100-150kg. Takze ta pul tuna na par lidi neni zas tak moc.

a internetu v zhranici jsem nasel, zpravy o pouziti v akva a vsichni si to pochvalovali. Take Lipor ve vetsi hrubosti pouzivali do filtru misto bio-substratu od Eheim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 13:09 Muž isamik [180]
Uz mam trochu casu, tak se pokusim.

Liapor je stale docela lehky material, ikdyz na zacatku byl lehci, coz usnadnuje odkalovani. Rostliny v nem nyni drzi docela dobre, jen je potreba vetsi vrstva a nemit prilis kratke korinky rostlin. Obcas se mi stane, ze mi u nejake rostlinky zahnije par korinku. Jinak cena a barva jsou zname :-). Kdybych nasel cenove stejne drahy kremicity sterk, koupil bych si asi sterk. V tomto akvariu rybicky.net/nadrze/5194 mam vyspadovane (8cm u zadni steny) dno z liaporu prekryte cca 4cm klasickeho sterku (2-4mm) a musim rict, ze se mi s tim pracuje lepe :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 61088x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16474-liapor-a-dalsi-substraty-z-palenych-jilu?od=2053