Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nenáročné rostliny na kámen či kořen

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Nenáročné rostliny na kámen či kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 09:32 JagerMaister Re: martino5
skús javský mach ten je nenáročný
a ked máš dobré svetlo tak aj monoselium ja ho mám na koreni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 09:28 Muž martino5 [0] – Jakou nenáročnou rostlinu na kámen?(Mimo anubiasu)
Fotka k příspěvku Dobrý den,
v mém akva mám jedno hluché místo, které se snažím osadit nějakou rostlinou. Je to místo mezi kamenem a bočním sklem a už mi na něm odešly dvě rostliny - Bahnatka a Rohatec. Je to pochopitelné, protože je tam méně světla a kolem začátku stonků neproudí voda.
Rozhodl jsem se na to jít jinak a to použitím nějaké rostliny, kterou přichytím na vršek kamene.
Nemám s tím zkušenosti a tak bych chtěl slyšet radu od někoho kdo takto rostliny osazoval.
Představoval bych si tam něco jako Malokvětku nebo Monosolenium - nebráním se čemukoli podobnému. Která rostlina by mohla být vhodná?
Díky za rady...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 17:28 Muž navik [908] - SumciRe: stetinka
cladophora se nechytí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 17:18 R Muž romant [27987] Re: stetinka
Já mám zkušenosti s těma kytkama jak jsem Ti psal a ty se po čase chytí samy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 17:13 Žena stetinka [270] Re: romant
ale jasně. Dám tam třeba síťku z pomerančů, ale jde mi o to, zda se to po čase chytí samo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:29 R Muž romant [27987] Re: stetinka
Co gumička, nebo provázek? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:23 Žena stetinka [270] Děkuju
jávskej mech je klasika, ke který se chci uchýlit až pokud nebude jiný nápad. Microsorko je sice hezký, ale asi z kulatého kořenu udělá hlavu s pankáčem :-D
Máte někdo zkušenost, jak by se k tomu chytla ta cladophora? Podle mě nekoření, je to řasa, ale přidržela by se sama, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 15:08 Žena Kajka99 [229] Re: stetinka
na kulatých předmětech vypadá úchvatně taxiphyllum sp. (flame moss)...v časopise akvárium, v tom díle věnovaným mechům je to vyfocené, zkus se podívat, ale kdyby se ti to nelíbilo, je tam spousta dalších možností inspirace ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 15:02 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: stetinka
Pokud chceš zachovat tvar, tak asi nejvhodnější bude ten jávský mech, ten se dokáže přichytit i na kameny. Tomu pak můžeš upravovat ofinu dle svého vkusu a pokud se nepletu, nedostatek světla snáší vcelku dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 14:46 R Muž romant [27987] Re: stetinka
Velmi často se používá jávskej mech. Anubias a Microsorium se taky velmi dobře za čas ke kořenu přichytí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 14:32 Žena stetinka [270]
Zdravím, mám tu už nějakou dobu namočenej, krásnej, téměř dokonale kulatej kořen. Máte nějaký nápad, čím ho nechat obrůst, aby se ten tvar zdůraznil: Něco, co snese míň světla. Myslela jsem potáhnout rozmotanou cladophorou, ale přichytí se časem? Nebo bude muset být zasíťovanej pořád?
Má cca 20 cm v průměru

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1935x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16292-nenarocne-rostliny-na-kamen-ci-koren?od=51