Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sklovatění rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Sklovatění rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 10:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: martmart
Treba uz u Tebe dozral cas (podle data zalozeni nadrze), zacit prihnojovat PMDD, pokud uz je rostlin tolik, ze jen vymeny vody nestaci :-) . Jak jsem se dival, co ma koreny, ma u Tebe pod sebou hnojivo, ale ve vode uz muze ledacos chybet.

maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 20:43 Muž martmart [106] – Sklovateni listu
Fotka k příspěvku pekny den, sklovati listy na egerii, u jednoho stonku v delce asi 4cm, 2 cm pod vrcholem, u druheho cca 5cm pod vrcholem, zatim v delce 2cm..na listu u konce vznikne sklovita skvrna, ktara se rozsiruje smerem ke stonku, zda se mi, ze potom zacinaji listy cervenat ..

rybicky.net/nadrze/11376…
rostliny rostou, pousteji nove vyhonky ..
diky za ochotu poradit. martin
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 22:54 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: Gumish
Johan vám napsal, co byste měl udělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 22:38 Gumish Re: mirlun
No při výměně vody leju do akva pomoci hadice vodu zhruba o 16 stupnich. Ale myslim, ze to s tim nema nic spolecneho, protoze takto mam rostlinky uz dlouho sklovatele. I v lete, kdy tam leji pomerne teplejsi vodu. Rosliny mam v tomto stavu uz dlouhou dobu. U velkych rostlin sklovati velke listy. Nove rostlinky sklovati treba hned jak se "vyklubaji" ze sterku. Furt mam podezreni na ten fosfor. Nemam tam skoro zadny! Ale po dlouhe dobe jsem snad vyhral boj s rasou (zelena a drive i ruducha) a tak nechci dat rase sebemensi pricinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 22:34 Gumish Re: Johan
A myslite ze treba PMMD (nebo jakou to ma zkratku) nebo jine tekute hnojivo by nestacilo? Nechce se me rostliny vyhrabavat a davat jim pod koreny hnojivo. Jinak rostlinky se z vesela mnozi a hazi oddenky, ale pokazde vyroste takova polopruhledna nezelena rostlinka. Nedavno jsem akva kuchal od hromady rostlin. Bylo jich kupa, listy mely take velke a tlusste, ale nezelene ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 21:32 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Gumish
nemohly nějak dostat ledovou vodu? šok? teplota mi přijde hodně nízká, ale pokud dosud při této teplotě prosperovaly, tak těžko říct. během jaké doby se toto zesvětlení projevilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Gumish
Když nemá z čeho růst, tak se nedivte. Dejte pod ní nějaké hnojivo. Buď komerční, nebo si udělejte doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 18:35 Gumish Re: roper
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jak dlouho je akva založené(2roky) a mnou známe parametry vody jsem již snad psal v prvním příspěvku...
Bohužel víc naměřených parametrů nemám (Fe, Mn, ..)
Vodu vyměňuji jednou 10-14dní zhruba 30%

Teplota je 21-22°C. Dno je od Rataje staré dno. Kořeny nehnijí. Když rostliny čas od času přesazuji, či vyhazuji, tak mají kupa bílých kořenů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:02 Muž roper [10] - CichlidyRe: Gumish
napiš jak dlouho je založené, druh substrátu a parametry vody. Jinak je to zbytečná debata ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 16:41 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Gumish
uveď víc o akváriu, dej celkový pohled. jaká je teplota? nehnijí kořeny?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 12:30 Gumish – Sklovatění rostlin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám už dost dlouhou dobu problém se sklovatěním listů Sagittaria graminea weatherbyana. Sklovatí jak mladé rostlinky, tak starší listy. U mladých rostlin se listy i kroutí a krablatí. Také mi lehce černají a odumírají špičky Sagittaria subulata. Nevím zdali to je nedostatkem fosforu či manganu.

Je to 55l akva. 2 roky staré.
Osvětleno 2x18W 12hodin denně.
Ryby 10x neonka, 6x tetra paraguayská, 1x přísavka thajská.
Voda: Ph:7,4 KH:8° GH:8° NO2:0 NO3:10mg/l P:~0

Dost dlouho jsem bojoval s různými druhy řas, takže se mi moc nechce experimentovat s přidáváním fosforu. Pokoušel jsem se tam i lehce přidávat Fe hnojivo od Rataje, ale bez jakéhokoliv efektu. Jinak Fe jsem vůbec neměřil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 15:44 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Bammaboy
Hm tak to já mám spíše opačnou reakci, pod zářivkou Philips 840 roste o poznání lépe mám jí položenou na akvavárku nad rostlinami vlevo, mám v plánu kryt kde budou dvě podélně a předřadníky udělám z úsporek. Zbytek UG co mě zůstal jsem nechal v kelímku, cvrnknul jsem tam trochu PMDD a nechal na hladině v akva, roste jak z vody a už bude opět zarostlé celé dno.potlesk
Jinak buď v klidu ona je pěstovaná emerzně a musí se adaptovat, teď bude tak tři týdny stagnovat a pak vyžene šlahouny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 15:19 Muž Bammaboy [0] Re: Eff
nj, to já taky teď sleduju že jsem tu ůsporku dal víc ku předu aby mnela víc světla a ona roste vzadu kde je ho mín :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 15:12 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Bammaboy
Až budeš mít tu DZ, použij raději 840, v miníčkách se mi více osvědčily 830 a 840 než studenější spektra. Klidně tam pak nech i tu úsporku. Já jsem si všiml, že v miníčku 36l, přestože svítím asi 1W/l mi UG roste nejlépe na místě, kam na ni dopadá denní světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 15:07 Muž Bammaboy [0] Re: Eff
no jo tak už jsem doma takže to můžu nafotit. Jak se tak teď na ní koukám tak se mi zda že ty kousky co jsou víc vzadu krásne zvedli listy a tahají se nahoru kdežto některé zežloutli asi ze 70% a jsou takový zmáčknutý jak jsem to sadil (lístky jse neoddelili) takže asi nemůže přežít všechno :-|
S tím hnojením jsem začal teprve dnes dal jsem tak asi jenom polovinu doporučené dávky jestli to náhodou nepomůže. A s tím osvetlením, snažím se zohnat kuch. svítidlo na DZku s odstínem asi 840-865 11W takže pak se to změní...tohle je jenom dočasní když jsem ho nesehnal a mněl jsem rostliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2009 14:45 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Eff
Totéž jsem udělal i já založeno 21.2.2009 a teprve teď se zažíná rozrůstat. Taky jsem to viděl špatně, začala blednout "sklovatět", ale listy povyrostli. S hnojením bych nechvátal mě se nejprve udělala hnědá řasa (tu odstranili 3 baby ancistrusové) a přidání světla. Teď pro změnu po přidání světla a pmdd se tvoří na skle zelená řasa, tak jsem vodu komplet vyměnil a uvidíme. Chce to nějaké rychle rostoucí rostliny, aby odebírali přebytek živin a hlavně trpělivost, za každou zbrklost se ti akva odvděčí nějakou řasou. ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 14:31 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Bamma_boy
Podle toho co píšeš, by to mohlo být OK. Později bych asi přidal světla, a pak už mě jen napadá celková tvrdost vody. Ona UG se první týden šklebí a pak teprve začne vyhazovat nové listy, takže možná nedělat nic... Ale počkám si na fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 14:17 Bamma_boy Re: Eff
12L mini
11W usporka
filtrace 3-komorový home-made cca. 20-30L/h
dno je černý šterk do 1mm (+ rozdrcená kulička Bivoje)
kupoval jsem ji pres Fytosel.cz (v kelímku s nejakým živným gelem)
narezal jsem ji na kousky asi 1x1cm a ty pak pinzetou zasadil do substrátu. (moc to nešlo tak nekteré ješte trochu zasypal šterkem jen aby nevyplavali)
pH držím podle kapiček asi na 6.8-7.0 pri UT: 5 pomocí CO2
foto pridám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 09:15 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Bammaboy
Nebyla by fotka a aktuální popis nádrže? Po 3 dnech se nějaký růst čekat nedá, ale rozpadat by se taky neměla. Odkud ji máš? Jak je zasázená? V jakém substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 07:15 Muž Bammaboy [0] – Sklovatení listů na UG
Ahojte,
Mám 12l akvárko a v něm rozsázenou Utricularia graminifolia aby mi utvořila kobereček.
Teď je to už 3 den co je nasazená a začínají ji jakoby zůstavat průsvitné listy a vůbec neroste.
Hnojím "burčákem" v době svícení a přidával jsem Proflor. Svítím 11W ůsporkou. Osazenství není žádné.
Málo světla? hnojení? nebo se to spraví samo? :-O
Všem Děkuji za odpověde.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3313x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16257-sklovateni-rostlin?od=51