Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím hnojit?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Čím hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 12:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burak 125
Vem to podle zeleza. Mrkni na obsah zeleza v jednom a druhem a pak uz je to matematika pro zakladni skolu ;-) . Ostatni mimo zelezo resit nemusis, ono to ostatni sice nebude u vseho stejne, ale nekam do pozadavku rostlin se to trefi.

EDIT: Predpokladam, ze jsi myslel tohle: akvarijni-hnojivo.cz/… a to "A" Ti jen uteklo z pod prstu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 12:11 Burak 125 – Hnojení EL - mix
Potřebuji poradit kolika gramy Macro Mix plus,nahradit 18g Tenso.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 21:14 Muž melias [4]
Zdravím,
poraďte prosím nějaké hnojení pro kytky.
Mám akva 125 l, CO2 - kvasnice.
Výměna vody min. 1/3 každý týden - pravidelně.
Po výměně přidávám Sera Florena - dle návodu.
Osvětlení 2x 19w - originál z kompletu od Rio.

zde nádrž:
rybicky.net/nadrze/20521

V dohledné době chci vyměnit za www.akvarista.cz/…
a
www.akvarista.cz/…

Svítím od 7- do11 hod a pak od 15 do 22 hodin.

Rostlinky se rozrůstají hezky, ale barvy nových listů a odnoží konkrétně od rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea jsou místo hezky zelené takové dost do hněda a krásná Blyxa Japanica taky maličko pohnědává...

Díky za případný postřehy a rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 14:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Jak uz jsem psal, pokud to chces skladovat v chladu, rozred to vic vodou, treba na dvojnasobek a davkuj dvojnasobne mnozstvi nez z puvodniho redeni.

A myslim ze mamka mela pravdu, pac na tato mala mnozstvi se nesmi s kyselinami lopatou ci kyblem :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 18:32 Muž Slav3k [23] Re: Designer
Pane designer, stal se zázrak :-D Tak hodinku jsem to vařil ve vodní lázni a žmolky se rozpustily ^^ co teď, mám to tak nechat a doufat, že to tak zůstane, nebo přidat lžičku kyseliny citronové ?

EDIT: tak na radu mamky jsem nedal lžičku ale jen "na špičku nože" že prý tolik dává i když zavařuje ovoce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2014 15:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Vis, ta zelena voda v lahvicce ma tvrdost asi tak 3000, jak bys tomu mohl smichanim s tvrdou vodou jeste ublizit? smich

Jen humor, ale klidne vodovodni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 13:44 Muž Slav3k [23] Re: Designer
Fotka k příspěvku Aha, zajímavý pokus. Vyzkouším to. Jinak ještě k té vodě, stačí normální z kohoutku? Nebo by tomu "tvrdá voda" mohla nějak ublížit? Proč je k míchání předepsaná destilka vlastně?

EDIT: přikládám foto z dneška, přes noc jsem to měl v ledničce. "žmolky" značně zmohutněly a klesly ke dnu ... Vyzkouším to rozpustit v horké vodě.

EDIT2: zkusím asi nechat zahřát celou tu lahev.. uvidíme
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 10:45 amrtin Re: Designer
To je dobrej nápad ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2014 10:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Bacha, ten roztok dle meho receptu je dost na doraz, a jak je tomu zima, mohou se Ti nektere soucasti z vody vyloucit a pak vidis usazeninu. U vseho, co jsem namichal, kdyz to slo do zimy (nesl jsem to v zime na setkani), se to objevilo na dne, po zahrati to zase zmizi.

Zkus drobek toho nahore sebrat, a pokus se to rozpustit ve sklenici ciste vodovodni vody pri pokojove teplote. Pokud se to rozpusti, o nic nejde, a pokud ne, je to divne.

Pokud je to srazenina a chces to uchovavat v nizsi teplote, rozred si to vodou na dvojnasobne mnozstvi a davkuj 2x tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 09:55 jamajcan Re: Slav3k
Já bych řekl,že Ti to přimrzlo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 00:25 amrtin Re: Slav3k
To je určitě jen sraženina,v nejhorším případě bude některého prvku v hnojivu méně a zbytek už napsal Sid ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2014 23:39 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Slav3k
Přeceďte to přes sítko a v klidu používejte. Jestli můžete, přechovávejte roztok v lednici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 23:23 Muž Slav3k [23] Re: amrtin
Fotka k příspěvku To asi nebude plíseň? Protože to by se vyvinula až příliš rychle asi (4 dny?) Je to bílé a má to strukturu jak vata.
Přikládám foto.

EDIT: Je toto hnojivo definitivně znehodnoceno? Co kdybych jej třeba přelil přes sítko? Nebo převařil? Ale to by se té směsi asi nelíbilo že ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 23:05 amrtin Re: Slav3k
Tak na ty "hotový"žmolky už ne,ale jako prevence jo.A pokud to není bílé,plíseň to neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 22:43 Muž Slav3k [23] Re: amrtin
Takže je možné, že ty bílé žmolky v lahvi nejsou plíseň, ale jen tyhle zreagované mikroprvky? Takže je možné že mi nepomůže kyselina citronová ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 16:27 amrtin Re: Slav3k
Stabilizátor zabrání reakci určených prvků s okolím,bez nich by se tyto prvky začaly vázat na jiné(do sloučenin) a byly by v tom lepším případě nepoužitelné pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:57 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
V dobách mých začátků jsem to taky zkoušel octem, až když ryby začaly vyskakovat z akvária jsem zjistil že je něco špatně. Tenkrát nebyl internet a než jsem se dostal k potřebné literatuře tak to chvíli trvalo. S HCI už takové problémy nebyly i když nebyla čistá, ale ta z drogerie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:54 Muž Slav3k [23] Re: jamajcan
Co to znamená stabilizátor ? A co se s mikroprvky stane bez "stabilizace" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:53 Muž Slav3k [23] Re: Designer
V jaké koncentraci tu kyselinu pro potravinářské účely mám ředit ? kolik prášku na 1L hnojiva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Proc tu citronovou ale cpou i do krmeni (uvadel jsem link)? Myslim si, ze by to v potrebnem mnozstvi pro to hnojivo nemelo hrat vyznamnou roli, asi jako ji to nejspis nehraje v tom krmeni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2014 15:35 jamajcan
To je motanice :-) Každopádně,ta kyselina,se používá ne,jako konzervant,ale jako stabilizátor chelátů železa,v roztoku mikroprvků.Cheláty železa,nejsou stabilní,při Ph 7 a více.Destilovaná voda,kde mikro rozpuštím,má Ph cca.7.Proto se užívá kys.askorbová/Ph.cca.2.5/,jako stabilizátor,ke snížení Ph,nikoliv konzervant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:26 Muž kofejn [963] Re: vaaclav
Jasně, tu informaci o škodlivosti kyseliny citronové jsem v hlavě měl, jen v jiné souvislosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.04.2014 15:03 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Upravuje se 1/2 litru hnojiva a ne třeba pH v 20 - 500 litrovém akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2014 14:47 Muž kofejn [963] Re: Designer
Dočetl jsem se tu, že organické kyseliny způsobují zákaly a jsou pro ryby jedovaté.
EDIT:už jsem to našel ve vláknu o terčovcích, ale v souvislosti se snižováním ph

A důvod proč se nepoužívají ORGANICKÉ!kyseliny,ale anorganické,např HCL, je třeba tady-"Pro úpravu pH vody jsou naprosto nevhodné občas doporučované kyseliny, jako např. citrónová, vinná nebo octová, které už v nepatrném množství působí velmi toxicky na ryby, způsobují zákaly vody a její hnití." Frank, Rataj, Zukal: 333x jak a proč, Svépomoc, Praha 1983, str. 60)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 14:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Kyselinu citronovou v prasku sezenes temer v kazdych potravinach a je to take konzrevant. A ze by nemela skodit, staci se podivat na:
www.prirodni-akvaria.cz/…
a je v tom taky ;-) .

Nikdy jsem to ale nezkousel, nemel jsem potrebu, a divim se, jak se Ti to rychle kazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 14:13 Muž Slav3k [23] Re: amrtin
tak to mě štve že jsem o tomhle nevěděl předtím, mohl jsem to vzít na jednu poštu :(( Nedá se něco podobného sehnat v drogerii, lékárně nebo akvaristice ? Nechce se mi na to čekat, a platit další pošta.

nějaký ekvivalent ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:41 jamajcan Re: Slav3k
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:31 amrtin Re: Slav3k
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:30 Muž Slav3k [23] Re: jamajcan
Jo právě na ty konzervanty se ptám ... Chtěl bych konkrétní radu kde kam pro co jít. Co je nejlepší? Jít do drogerie pro kyselinu a sám to namíchat? Nebo koupit namíchaný roztok? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:02 jamajcan Re: Slav3k
Aspoň vidíš,že ta Éčka,se tam nepřidávají,jen z plezíru.Teď už s tím nic nenaděláš.Namíchej nové hnojivo,a zkus se poptat,na ty konzervanty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 12:57 Muž Slav3k [23] Re: vaaclav
Tím PH myslíš jako něco pro úpravu pH ? Co konkrétně? A vyjde mě to levněj než koupit kyselinu? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 12:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Slav3k
Kup si dávkovací neprůhlednou lahev, v akvaristice PH -, pokud nemáš možnost sehnat zředěnou kyselinu a máš po problémech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 12:20 Muž Slav3k [23]
Tak je to tu, po týdnu se mi to zaplísnilo ... 0.5L hnojiva sakra :( Nebo nevím jistě jestli je to plíseň, ale vypadá to tak, šedé žmolky po celé lahvi.

A to jsem měl zavařovačku v papírovém sáčku (žádné světlo) a v chladu v komoře ... Myslíte že by na tohle stačilo kápnout do toho trochu citronové šťávy? Popř "citronky" co se prodává do čaje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 09:02 Muž kortezhugo [983] Re: dudak
No pomocné látky v kl.celaskone 250 sú:kukuricový škrob,predželatínový kukuricový škrob,dihydrát edetanu dvojsodného,mastenec,sodná soľ stearylfumarátu,mikrokryštalická celuloza,hlinitý lak oranžovej žltej E 110.

Neviem...niesom chemik ale pH ide znižiť kadečím. :-)
Ja som použival aj výluh z jelš.šišiek alebo ked som nemal E 300 nebol problém ani z kyselinou citronovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 23:51 Muž dudak [1885] – kyselina askorbová
no já míchám běžně do vodovodní vody a nemám s tím žádný problém, pouze u mikroprvků přidávám kyselinu askorbovou, abych dostal pH pod 7 a nerozpadaly se mi cheláty. A tady bych se chtěl zeptat. když si někdo nechce pořizovat kyselinu askorbovou - nebo třeba solnou HCl, může místo toho použít třeba vitamín C, je to to samé? Samozřejmě nemyslím šumivej s cukrem nebo potahované tablety, ale klasický bílý prášky - je to čistá kyselina askorbová?
skladuju pokud možno po tmě - ve skříni a míchám tak na 1,5 měsíce dopředu, nikdy jsem plíseň neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 22:29 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Toto sa stáva snáď raz za pol storočie ;-) , ale so Sidom úplne súhlasím. Netreba destilovanú vodu riešiť a zaťažovať sa ňou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:38 amrtin Re: Johan
Jistě a nejen měď,ale vázané ve formě krebetkám neškodným,vázaných na cheláty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: amrtin
I kdyby obsahovala, tak ty jednotlivé složky hnojina měď obsahují také. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 19:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: amrtin
Zkuste raději něco zjistit o té "destilce" pro technické účely. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 19:15 amrtin Re: Sid
Já si s tím nezačal... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 19:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: amrtin
Stále mi uniká, proč máte potřebu psát nepodložené dohady.
Zjistěte, jak se "destilovaná" voda pro technické účely vyrábí a jestli je alespoň teoreticky možné, aby obsahovala měď v koncentraci, která by stála za zmínku.
Je to podobné, jako napsat, že v nádržích s půdními filtry nerostou rostliny a přitom půdní filtr vidět jen na obrázku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 19:01 amrtin Re: Sid
Tak já napsal jasně že to nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2014 19:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: amrtin
...technická od benzínky se prý vyrábí jiným způsobem a může obsahovat měď, ale to zatím nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil...
Proč šíříte ničím nepodložené dohady?! Nechte technickou destilovanou vodu otestovat (nebo ji sám testněte alespoň na obsah mědi) a dejte sem výsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:11 Muž Dejmon [64] Re: Slav3k
CO2 rozpouštět pomocí AT :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:05 Muž 150koni [653]
Má někdo zkušenosti s tímto hnojivem ? www.srovnanicen.cz/…
Jak je na tom oproti klasickému balíčku PMDD ? Díky za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 15:23 Muž Slav3k [23] Re: Designer
Zkusím ledničku, uvidíme s jakým úspěchem se setkám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2014 14:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Ja to mam ve skrince pod akvarkem (ve tme pri pokojove teplote), nijak vic to neresim, a funguje to. Jednou za mesic az dva micham pratelum, takze na dele si nemam duvod michat ani sobe, a za tu dobu se mi to kazit nestiha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 14:54 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zeptám se. Jak uchovávat EI, abych předešel zaplísnění a ztracení účinnosti hnojiva? Musí to být v ledničce nebo ve skříni po tmě.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2014 14:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Jo jo, ted jsem nesl lahev na setkani akvaristu v Praze a melo to uplne stejnou barvu. Vsiml jsem si, ze Tenso existuje ve dvou odstinech, bezove a nebo zelene (oboji je opravdu Tenso), takze jsou pak mozne i dva ruzne odstiny vysledneho mixu.

BTW, kdyby to nekdo michal, nejdriv dukladne rozpustit vsechno mimo MgSO4*7H2O a po rozpusteni ho teprve pridat. Kdyz se to da zaroven, rozpousti se to spatne, ale s tim horcikem jako poslednim to jde dobre. A je to celkem logicke, pac v silene tvrde vode od toho horciku se nasledne dost tezko neco dalsiho rozpousti.

Jen pro jistotu dodam, ze 10ml/100l je maximalni davka, ktera jeste muze mit smysl, ale vetsina akvarii vystaci klidne s tretinou i mene, bez toho, aby se na rostlinach projevil nedostatek cehokoli.

No a na zkusenosti s EI-mix (jak jsem tohle slozeni nazval) se muzes zeptat na rybicky.net/forum/10957-setkani-akvaristu-praha-u-3trojek , par lidi tim hnoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 14:39 amrtin Re: Slav3k
Tak mikroprvky a makroprvky prvky by měly být odděleně.Voda z drogerie by měla být v poho,pokud je určená pro potravinářské účely,technická od benzínky se prý vyrábí jiným způsobem a může obsahovat měď,ale to zatím nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil.Já používám reverzní osmozu(nosim si jí z práce).
Míchej menší množství,prášky(krystalky)není problém uchovávat poměrně dlouho.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1620-cim-hnojit?od=413