Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím hnojit?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Čím hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 15:41 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Tomiino
Přečti si tyto články:

akvarijni-hnojivo.cz/…
akvarijni-hnojivo.cz/…
www.prirodni-akvarium.cz/…
akvarijni-hnojivo.cz/…

Já hnojím PMDD i PMFE každý den a můžeš se mrknout do prezentace, řekl bych, že mi to celkem roste. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 15:36 Muž Tomiino [43]
tak nevim cim to vyresit,pomohlo by i toto akvarijni-hnojivo.cz/…
vzdycky jsem myslel ze anubis je nejvic v klidu pri rustu ale na techto listech mam nejvic te rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 07:56 Muž Tomiino [43]
Drive jsem pouzival toto:Akvaflor - hnojivo 150 ml to je hnojeni o nicem ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 07:53 Muž Tomiino [43] Re: Sid
Jsem cetl ze se musi rozmichane hnojivo skladovat v lednicce,to jeste nevim co na to bude rikat pritelkyne :-)moc se v tom nevyznam,jaky je rozdil mezi PMDD a PMFE ? ja nevim co bude pro me akvarium nejlepsi sakra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 07:31 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tomiino
Co třeba tady?
akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:46 Muž Tomiino [43] Re: Sid
vis stranky kde to vyjde levne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tomiino
Není to nezbytné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:10 Muž Tomiino [43] Re: Sid
tak ted tomu drobet nerozumim...ve vlakne PMDD mi rekli podavat denne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tomiino
PMDD se nemusí přidávat denně. Klidně si jej pořiďte.
(Tím ale netvrdím, že pořízením PMDD svůj problém vyřešíte!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 21:24 Muž Tomiino [43]
Fotka k příspěvku Poradi mi nekdo hnojeni pro rostliny,ktere se da pouzivat cca 1x tydne?chtel jsem poridit pmdd ale bylo mi receno ze se musi dodavat do akva kazdy den...poradi mi nekdo neco pri pohledu na moji prezentaci?na rostlinach se mi ted ukazuje
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 17:28 Burak 125 – Re:Designer
Diky za vypočítaní. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2014 12:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burak 125
Ale kdybych Te mel nejak trapit, tak jsem napocital 11.5g, pac takovou prilezitost, ukazat jak jsem chytrej, si nemuzu nechat ujit. Doufam ze to mam blbe smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 12:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burak 125
Vem to podle zeleza. Mrkni na obsah zeleza v jednom a druhem a pak uz je to matematika pro zakladni skolu ;-) . Ostatni mimo zelezo resit nemusis, ono to ostatni sice nebude u vseho stejne, ale nekam do pozadavku rostlin se to trefi.

EDIT: Predpokladam, ze jsi myslel tohle: akvarijni-hnojivo.cz/… a to "A" Ti jen uteklo z pod prstu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 12:11 Burak 125 – Hnojení EL - mix
Potřebuji poradit kolika gramy Macro Mix plus,nahradit 18g Tenso.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 21:14 Muž melias [4]
Zdravím,
poraďte prosím nějaké hnojení pro kytky.
Mám akva 125 l, CO2 - kvasnice.
Výměna vody min. 1/3 každý týden - pravidelně.
Po výměně přidávám Sera Florena - dle návodu.
Osvětlení 2x 19w - originál z kompletu od Rio.

zde nádrž:
rybicky.net/nadrze/20521

V dohledné době chci vyměnit za www.akvarista.cz/…
a
www.akvarista.cz/…

Svítím od 7- do11 hod a pak od 15 do 22 hodin.

Rostlinky se rozrůstají hezky, ale barvy nových listů a odnoží konkrétně od rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea jsou místo hezky zelené takové dost do hněda a krásná Blyxa Japanica taky maličko pohnědává...

Díky za případný postřehy a rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 14:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Jak uz jsem psal, pokud to chces skladovat v chladu, rozred to vic vodou, treba na dvojnasobek a davkuj dvojnasobne mnozstvi nez z puvodniho redeni.

A myslim ze mamka mela pravdu, pac na tato mala mnozstvi se nesmi s kyselinami lopatou ci kyblem :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 18:32 Muž Slav3k [23] Re: Designer
Pane designer, stal se zázrak :-D Tak hodinku jsem to vařil ve vodní lázni a žmolky se rozpustily ^^ co teď, mám to tak nechat a doufat, že to tak zůstane, nebo přidat lžičku kyseliny citronové ?

EDIT: tak na radu mamky jsem nedal lžičku ale jen "na špičku nože" že prý tolik dává i když zavařuje ovoce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2014 15:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Vis, ta zelena voda v lahvicce ma tvrdost asi tak 3000, jak bys tomu mohl smichanim s tvrdou vodou jeste ublizit? smich

Jen humor, ale klidne vodovodni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 13:44 Muž Slav3k [23] Re: Designer
Fotka k příspěvku Aha, zajímavý pokus. Vyzkouším to. Jinak ještě k té vodě, stačí normální z kohoutku? Nebo by tomu "tvrdá voda" mohla nějak ublížit? Proč je k míchání předepsaná destilka vlastně?

EDIT: přikládám foto z dneška, přes noc jsem to měl v ledničce. "žmolky" značně zmohutněly a klesly ke dnu ... Vyzkouším to rozpustit v horké vodě.

EDIT2: zkusím asi nechat zahřát celou tu lahev.. uvidíme
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 10:45 amrtin Re: Designer
To je dobrej nápad ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2014 10:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Bacha, ten roztok dle meho receptu je dost na doraz, a jak je tomu zima, mohou se Ti nektere soucasti z vody vyloucit a pak vidis usazeninu. U vseho, co jsem namichal, kdyz to slo do zimy (nesl jsem to v zime na setkani), se to objevilo na dne, po zahrati to zase zmizi.

Zkus drobek toho nahore sebrat, a pokus se to rozpustit ve sklenici ciste vodovodni vody pri pokojove teplote. Pokud se to rozpusti, o nic nejde, a pokud ne, je to divne.

Pokud je to srazenina a chces to uchovavat v nizsi teplote, rozred si to vodou na dvojnasobne mnozstvi a davkuj 2x tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 09:55 jamajcan Re: Slav3k
Já bych řekl,že Ti to přimrzlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 00:25 amrtin Re: Slav3k
To je určitě jen sraženina,v nejhorším případě bude některého prvku v hnojivu méně a zbytek už napsal Sid ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2014 23:39 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Slav3k
Přeceďte to přes sítko a v klidu používejte. Jestli můžete, přechovávejte roztok v lednici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 23:23 Muž Slav3k [23] Re: amrtin
Fotka k příspěvku To asi nebude plíseň? Protože to by se vyvinula až příliš rychle asi (4 dny?) Je to bílé a má to strukturu jak vata.
Přikládám foto.

EDIT: Je toto hnojivo definitivně znehodnoceno? Co kdybych jej třeba přelil přes sítko? Nebo převařil? Ale to by se té směsi asi nelíbilo že ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 23:05 amrtin Re: Slav3k
Tak na ty "hotový"žmolky už ne,ale jako prevence jo.A pokud to není bílé,plíseň to neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 22:43 Muž Slav3k [23] Re: amrtin
Takže je možné, že ty bílé žmolky v lahvi nejsou plíseň, ale jen tyhle zreagované mikroprvky? Takže je možné že mi nepomůže kyselina citronová ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 16:27 amrtin Re: Slav3k
Stabilizátor zabrání reakci určených prvků s okolím,bez nich by se tyto prvky začaly vázat na jiné(do sloučenin) a byly by v tom lepším případě nepoužitelné pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:57 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
V dobách mých začátků jsem to taky zkoušel octem, až když ryby začaly vyskakovat z akvária jsem zjistil že je něco špatně. Tenkrát nebyl internet a než jsem se dostal k potřebné literatuře tak to chvíli trvalo. S HCI už takové problémy nebyly i když nebyla čistá, ale ta z drogerie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:54 Muž Slav3k [23] Re: jamajcan
Co to znamená stabilizátor ? A co se s mikroprvky stane bez "stabilizace" ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:53 Muž Slav3k [23] Re: Designer
V jaké koncentraci tu kyselinu pro potravinářské účely mám ředit ? kolik prášku na 1L hnojiva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Proc tu citronovou ale cpou i do krmeni (uvadel jsem link)? Myslim si, ze by to v potrebnem mnozstvi pro to hnojivo nemelo hrat vyznamnou roli, asi jako ji to nejspis nehraje v tom krmeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2014 15:35 jamajcan
To je motanice :-) Každopádně,ta kyselina,se používá ne,jako konzervant,ale jako stabilizátor chelátů železa,v roztoku mikroprvků.Cheláty železa,nejsou stabilní,při Ph 7 a více.Destilovaná voda,kde mikro rozpuštím,má Ph cca.7.Proto se užívá kys.askorbová/Ph.cca.2.5/,jako stabilizátor,ke snížení Ph,nikoliv konzervant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:26 Muž kofejn [963] Re: vaaclav
Jasně, tu informaci o škodlivosti kyseliny citronové jsem v hlavě měl, jen v jiné souvislosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.04.2014 15:03 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Upravuje se 1/2 litru hnojiva a ne třeba pH v 20 - 500 litrovém akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2014 14:47 Muž kofejn [963] Re: Designer
Dočetl jsem se tu, že organické kyseliny způsobují zákaly a jsou pro ryby jedovaté.
EDIT:už jsem to našel ve vláknu o terčovcích, ale v souvislosti se snižováním ph

A důvod proč se nepoužívají ORGANICKÉ!kyseliny,ale anorganické,např HCL, je třeba tady-"Pro úpravu pH vody jsou naprosto nevhodné občas doporučované kyseliny, jako např. citrónová, vinná nebo octová, které už v nepatrném množství působí velmi toxicky na ryby, způsobují zákaly vody a její hnití." Frank, Rataj, Zukal: 333x jak a proč, Svépomoc, Praha 1983, str. 60)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 14:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Kyselinu citronovou v prasku sezenes temer v kazdych potravinach a je to take konzrevant. A ze by nemela skodit, staci se podivat na:
www.prirodni-akvaria.cz/…
a je v tom taky ;-) .

Nikdy jsem to ale nezkousel, nemel jsem potrebu, a divim se, jak se Ti to rychle kazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 14:13 Muž Slav3k [23] Re: amrtin
tak to mě štve že jsem o tomhle nevěděl předtím, mohl jsem to vzít na jednu poštu :(( Nedá se něco podobného sehnat v drogerii, lékárně nebo akvaristice ? Nechce se mi na to čekat, a platit další pošta.

nějaký ekvivalent ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:41 jamajcan Re: Slav3k
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:31 amrtin Re: Slav3k
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:30 Muž Slav3k [23] Re: jamajcan
Jo právě na ty konzervanty se ptám ... Chtěl bych konkrétní radu kde kam pro co jít. Co je nejlepší? Jít do drogerie pro kyselinu a sám to namíchat? Nebo koupit namíchaný roztok? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 13:02 jamajcan Re: Slav3k
Aspoň vidíš,že ta Éčka,se tam nepřidávají,jen z plezíru.Teď už s tím nic nenaděláš.Namíchej nové hnojivo,a zkus se poptat,na ty konzervanty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 12:57 Muž Slav3k [23] Re: vaaclav
Tím PH myslíš jako něco pro úpravu pH ? Co konkrétně? A vyjde mě to levněj než koupit kyselinu? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 12:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Slav3k
Kup si dávkovací neprůhlednou lahev, v akvaristice PH -, pokud nemáš možnost sehnat zředěnou kyselinu a máš po problémech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 12:20 Muž Slav3k [23]
Tak je to tu, po týdnu se mi to zaplísnilo ... 0.5L hnojiva sakra :( Nebo nevím jistě jestli je to plíseň, ale vypadá to tak, šedé žmolky po celé lahvi.

A to jsem měl zavařovačku v papírovém sáčku (žádné světlo) a v chladu v komoře ... Myslíte že by na tohle stačilo kápnout do toho trochu citronové šťávy? Popř "citronky" co se prodává do čaje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 09:02 Muž kortezhugo [983] Re: dudak
No pomocné látky v kl.celaskone 250 sú:kukuricový škrob,predželatínový kukuricový škrob,dihydrát edetanu dvojsodného,mastenec,sodná soľ stearylfumarátu,mikrokryštalická celuloza,hlinitý lak oranžovej žltej E 110.

Neviem...niesom chemik ale pH ide znižiť kadečím. :-)
Ja som použival aj výluh z jelš.šišiek alebo ked som nemal E 300 nebol problém ani z kyselinou citronovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 23:51 Muž dudak [1885] – kyselina askorbová
no já míchám běžně do vodovodní vody a nemám s tím žádný problém, pouze u mikroprvků přidávám kyselinu askorbovou, abych dostal pH pod 7 a nerozpadaly se mi cheláty. A tady bych se chtěl zeptat. když si někdo nechce pořizovat kyselinu askorbovou - nebo třeba solnou HCl, může místo toho použít třeba vitamín C, je to to samé? Samozřejmě nemyslím šumivej s cukrem nebo potahované tablety, ale klasický bílý prášky - je to čistá kyselina askorbová?
skladuju pokud možno po tmě - ve skříni a míchám tak na 1,5 měsíce dopředu, nikdy jsem plíseň neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 22:29 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Toto sa stáva snáď raz za pol storočie ;-) , ale so Sidom úplne súhlasím. Netreba destilovanú vodu riešiť a zaťažovať sa ňou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:38 amrtin Re: Johan
Jistě a nejen měď,ale vázané ve formě krebetkám neškodným,vázaných na cheláty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: amrtin
I kdyby obsahovala, tak ty jednotlivé složky hnojina měď obsahují také. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1620-cim-hnojit?od=401