Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Ecco Pro (130/200/300)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Žádná další stránka   1  
Filtr Eheim Ecco Pro (130/200/300)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 15:09 Zeppelin33 – filter Eheim ecco 2034
Rozmyslal som vyhodit z filtra vsetky nadobky na filtracne media a len tam jednoducho nasypat filtracne media. Vyuzil by sa tym cely objem nadoby filtra. Ma to niekto vyskusane?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 18:55 Marty4ever
Já mám EHEIM ECCO 2034 a nemohu si ho vynachválit,taky mi hrčí ale usnu u toho ale na začátku mě taky 1den šustělo a šli bulinky,akdyž ho každých 14dní vyplachuji tak mi taki jdou chvíli bublinky. jen co mohu říct tak že nehrkat a že by to mělo přestat ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 09:46 zereusz Re: borisTIGER
pozri sa ci nahodou nasavacia hadica nevyplavala na povrch teda neviem ako to mas vyriesene a mozno to je hlupy dotaz ale aj to sa moze stat ak to mas niekde za pozadim ani si nevsimnes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 01:16 Muž 2lizard [7] Re: Silent
Já to u svého Eheimu řeším tak, že filtrační hmoty před vložením do napuštěné nádoby filtru pořádně vymačkám ve vodě, právě proto abych z nich dostal ten vzduch.
Přesto ve filtru po uzavření něco málo vzduchu zbude, ale stačí s ním párkráte mírně zatřást a je vše OK.

Hlavně jej napouštím ve vaně a to tak, že jej vodou napustím až přetéká a pak jej uzavřu motorickou hlavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 22:42 R Muž Silent [5949] Re: borisTIGER
Spousta vzduchu je v nových filtračních hmotách. Může to trvat i den, dva než se to kompletně odvzdušní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 21:55 Muž borisTIGER [1] – Zavzdušněný filtr Eheim Ecco 2036
Ahoj,
dnes jsem nově napustil akva po napuštění jsem zapojil filtr. Filtr jel ze začátku tiše a vždy po nějákém intervalu začal "šustit" a z vývodu utíkalo spoustu bublinek. Snažil jsem se z filtrem různě třepat. Během třepání opět šustil a vycházelo spoustu bublin. Nyní se mi zdá filtr hlučnější než na začatku a občas si taky zašustí. Voda v akvariu vypada jako minerálka = spousta bublinek. Je možné že filtr tyto bublinky nasává a vypouští pořád dokola a nedaří se mi ho kvůli tomu odvzdušnit? Omlouvám se pokud se jedná o hloupý dotaz ale je to moje první akvárium.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 16:43 Pablo2 Re: technik
Na rozstřikovací rampu moc nespoléhej, že by průtok přiškrtila. Nevím jak u Eheimu ale já zkoušel u Fluvalu snížit průtok instalací rozstřikovací rampy (od Tetratecu) a k snížení průtoku nedošlo.
Jediným řešením pro mne je realizace obtoku filtru (bypas), to pomůže dostatečně. Z hlediska škrcení na výstupu je otázka zda to nesnižuje životnost filtru a čerpadlo není zvýšeně namáháno, u mého filtru naznačuje zvuk , že se filtru škrcení moc nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 15:28 Muž technik [3] Re: boruberry
Nějak nerozumím pojmu provzdušňování vody, jak se píše u těchto filtrů. Vzhledem k tomu, že dodávám CO2 alias burčák do akva, tak by provzdušňování bylo spíše na škodu.. Nechá se nějak omezit? Předpokládám, že když bude vyvedena trubka cca 4cm pod hladinu, bude i tak trochu čeřit vodu a okysličovat ji, stejně jako to dělá původní filtr. Ryby se zatím CO2 v noci neotrávily :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:18 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: technik
Jsou to filtry téměř totožné s typy 2232 atd. Čerpací hlava (která je příčinou hluku) je totožná. Takže bych se opravdu hlučnosti nebál. Jediné kdy jsem slyšel, že filtr hlučel, bylo když byl zavzdučnění (chrastily v nem bublinky vzduchu rozbijejíci se o lopatky rotoru). Ale to vyřeší správná obsluha :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 10:56 Muž technik [3] Re: Pablo2
Ano ano, to by mě opravdu zajímalo, jak je to u typů 2032 pripadne 2034 se škrcením a hlukem..
Nebo přinejhorším rozstřik. rampu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 10:46 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pablo2
Pablo2 napsal:Bylo by dobré zjistit si jak se chová Eheim při škrcení výtoku.

Tiše. Měl jsem 2232 přiškrcený na 1/3 a filtr i tak nebyl vůbec slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 10:20 Pablo2 Re: technik
Vnější filtr i pro menší akvárko má smysl, já mám akvárko 40 l a používám vnější filtr Fluval 105.
Zbavil jsem se neustálého čištění vnitřního filtru (2x týdně). Je třeba si ale dát pozor na výkon filtru, můj Fluval je určen pro akvárka do 100 l a proto pro 40 l nutno výrazně snížit průtok, to je sice možné škrcením výtoku ale u Fluvalu dělá škrcení značný nárůst hluku. Bylo by dobré zjistit si jak se chová Eheim při škrcení výtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:07 R Muž Silent [5949] Re: technik
Výhodou vnějšího filtru je bezpochyby to, že v nádrži nezabírá tolik cenné místo ;-) . Ostatně sám používám vnější filtr v 35ti litrové brakické nádrži :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:04 Muž technik [3] Re: Silent
Nad hlavou a bioakvacitem jsem přemýšlel, ale rozmyslel jsem si to po tom, co jsem zkoušel provozovat FAN-1 Plus bez krytu. Do toho biomolitanu se okamžitě dostávala ta vláknitá řasa s kterou bojuji již dlouho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:03 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: technik
Mno smysl to má, kdyby sis případně koupil časem větší akvárium tento filtr budeš moct použít. Pokd se o filtr budeš dobře starat (pravidelná údržba, čištění filtračních hmot) tak za něj neutratíš ročně ani korunu pokud nepočítám spotřebu, možná ty vaty jednou za rok koupit nové, ale taky vydrží. Filtr je kompletně vybaven a připraven k použití. balení obsahuje kohouty, hadice, saci koš i trubku výtoku.

Jeee, někdo byl zase rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:01 R Muž Silent [5949] Re: technik
Tak proč do toho nejít? Je to kvalitní filtr a záleží čistě na vás jestli ta investice za to stojí. Osobně si myslím, že na 54 litrů stačí bioakvacit a čerpadlo ale to je můj problém :) . Pokud chcete vnější proč ne. Filtr je při dodání kompletní a dá se hned používat. Teda kromě rozstřikovací rampy. V balení je výtokový oblouk, ale rampu pokud ji potřebujete je třeba buď udělat, nebo koupit. Údržba filtru stojí jen tolik co stojí vata. Ostatní hmoty vydrží velmi dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 08:53 Muž technik [3]
Ahoj,
Uvažuji o koupi Eheim 130 (2032) pro moje 54l akvarium. Má to pro toto akva smysl?


Je potřeba přikoupit nějaké hadice, rampy?
Na kolik dále přijde údržba tohoto filtru ročně?

Oproti stávajícímu vnitřnímu filtru Fan-1 Plus se mi líbí objem filtrační hmoty, ext. filtr nezabírá prostor v akva a taky prodloužená údržba kolem 6měsíců..
www.akvaristik.eu/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 9 ...... [10]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 10849x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15924?od=451