Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Ecco Pro (130/200/300)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Ecco Pro (130/200/300)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Fotka k příspěvku Toto sa tam dosť často láme a aj ten mechanizmus okolo toho je krehký
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 19:14 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
tak to jste mě nepotěšil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 19:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Mám eheim ecco odstavený, už ma nebavilo stále meniť tie plastové úchytky pod tou rúčkou, držiakom, nazývam to tiež slúchadlá. Stále sa lámu.
Škoda, že nezačali vyrábať radu classic s ventilmi ako u ecco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 17:47 Muž Burik [727] - Aquascaping
Také se mi zalíbil Eheim Ecco Pro 2036 a uvažuju o výměně za Tetra Tec EX600,terý je absolutně tichý.
Má nědko zkušenosti s oběma filtry co se týče hlučnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 10:34 Beda81 Re: Knedlos
Mam verzi ecco-pro-300
www.eheim.com/…

vatu(rychle se mi zanasela) a uhli jsem nahradil "kulatym" biomolitanem
www.eheim.com/…
Zbytek jsem nechal tak jak je.
Na nasavaci hadici nasadil kostku biomolitanu.

krouzky
www.eheim.com/…
bych v mem pripade asi mohl nahradit
www.eheim.com/…
nebo
www.eheim.com/…
ale akva po vyse uvedenych zmenach mam bez problemu. Vse slape dobre (tuktuk na drevo/halvu) :) . Tak se na zmenu "el.trubek" nechystam

Filtr po zmenach uz bezi cca rok bez otevreni(udrzby vnitrnich medii).
cca jednou za 1-2 mesice proplachnu v akva vode kosktu na privodu.
Trubky jsem zatim cistil pouze jednou.

At to dobre slape X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 09:33 Muž dome [6] - RostlinyRe: Knedlos
já sem to tam nechla.Má to tam svůj význam a páni v eheim mají daleko větší zkušenosti a ví co dělají.Kdyby to tam nebylo potřeba tak to ta nedávají!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 06:35 Muž Knedlos [1] Re: DrChila
ano trubičky zle som sa vyjadril,,,vyzera to ako nasekana elektrikarska flexi hadica :-D aktivne uhlie je presne ako piše ludvik v tvare kruhu,,,to tam už davno nieje namiesto toho tam mam vatu ,,,mam male rybky tykze asi ten PPI20 bude stačit potom je ešte PPI30 ale to uz bude moc jemny ,,,asi to bude takto eheim guličky,zeolit a posledna vrstva molitan a vata ??? uvidime čo to bude robit ,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 19:30 Muž ludvik [1082] Re: cezarmilan
Aktivní uhlí v EccoPro je ve tvaru kruhu, jako filtrační vata. Takže těmi válečky myslí něco jiného. Ale těžko říci co. Já mám ten nejmenší a nic takového tam není.
Ale nejspíš to nejsou válečky, ale trubičky. Jsou tam kvůli rozbití proudu vody do celé plochy filtru a jako hrubá mechanická filtrace (plus samozřejmě nitrifikace). Ve velkém Professional3 jsou toho dokonce dvě vrstvy, což mi také není moc jasné proč.
Náhradou za něco lepšího se ovšem asi nic zkazit nemůže, ale nahradil bych to podobným tvarem - třeba Sera Siporax v obdobné velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 17:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Knedlos
Aktívne uhlie daj von a odlož na horší prípad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 14:13 Muž DrChila [243] Re: Knedlos
černé válečky nevíme co tim myslíš. může tam být černé uhlí to jsou takové černé válčky bez direk. Něco jako velká tuha v tužce. Ty pracují na principu že odstraňují chemii z vody.. léky například. jinak eheim a nebo sera kuličky nebo ty kostky obojí je dobrá varianta a ten molitan záleží na tom jaký bordel tam máš a čím krmíš. pokud něčim jeměnjším a máš tam ryby co dělaj malý hovínka tak ten jemnej bude stačit ale pokud tam máš čuňata a dáš tam jemnej tak se ti co nejskór ucpe
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 12:35 Muž Knedlos [1]
nazdar,,mam otazku chcel by som vyradit z filtru tie cierne valčeky lebo podla mna su tam na dve veci ,,,a stych dvoch guličiek a kociek je podla vas ktore lepsie ,,,chcel by som dat zeolit naspodok potom jedno stych dvoch eheim bud guličky abo kocky a molitan na vrch ,,, ake by bolo naj riešenie podla vas ??? coze
ešte otazka molitan PPI20 bude stačit ?? ci by bol lepši ten najjemnejši PPI30 ??? diki

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 21:56 Muž dravec [72] - RostlinyRe: dome
Este mi v predajni poradili že treba zachovat poradie. zvrchu 2 x košik Eh. substrat pro, naspodok Eh. biomech. Tne Eh. MechPro sa mi vidi o ničom, takže ja radsej uprednostnim viac ucinnejsieho media.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 21:32 R Muž romant [27987] Re: dravec
On se potřebuje trochu zašpinit a taky bych nevylučoval zavzdušnění a proto bych s ním pořádně zatřásl. Takže protřepat, nemíchat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 21:23 Muž dravec [72] - Rostliny
Akurat som zapoji novy Eheim ecco 300. Mate skusenosti že ho bolo spociatku viac pocut?
Mam pocit ze akosi viac vrci ako som cakal... Kupoval som ho hlavne koli tichemu chodu, tak neviem co si mam o tom mysliet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 12:54 Muž dravec [72] - RostlinyRe: dome
Ja to presne takto idem urobit. Kruzky nepouzijem a nahradim ich radsej substratom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 23:11 Muž dome [6] - RostlinyRe: dravec
mam ho taky,je vpohodě.uvažuju že do toho spodního koše dám místo těch mech.kroužků dam ten jejich eheim substrat...co myslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 22:59 Muž dravec [72] - Rostliny
Idem sa pochvalit, prave som zakupil Eheim Ecco Pro 300, zajtra zapajam dufam že to pofrčí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 21:15 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Petnel
Myslím si že nebude, už jenom proto že, jedna z recenzí prodejců píše (Vhodný pro akvaria od 60 do 300L(doporučujeme pro akvaria od 60 do 200L !- a prodejci chtějí prodat)) X-)
ale hlavně tlamky potřebujou hodně čistou vodu. ještě by jsi se měl podívat pokud nemáš na študoválo do jeké délky akva je vhodný, a porovnat se svojí délkou akva, aby ti ten proud vody dokázal dotlačit nečistoty k nasávacímu koši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 17:59 Petnel – Tlamovci
Uvažuji nad Ecco 300. bude mi stacit na 280l s tlamovci? Díky za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 19:44 Muž O.Tom [439] Re: DrChila
www.levnaakvaristika.cz/…

Rotor filtru je složen z magnetu, na kterém je napevno nalisovaná umělohmotná část, na kterou je následně nasazena vrtulka, která má vůli a jde sní mírně pootočit (nesmí se plně protáčet, pak už jde o závadu).

Závadu kterou jsem myslel já, je že se uvolní magnet od nalisované umělé hmoty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 18:53 Muž DrChila [243] Re: O.Tom
To nebyla špatná vrtulka:-D myslel si že byla špatná a zalepil vteřiňákem aby se nehejbala jí teda pokud myslíš tohle:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 18:19 Muž O.Tom [439] Re: Thomas29
Mrkni na vrtulku, jestli není nějak poškozená. Je to celkem nedávno co tu někdo řešil obdobný problém u klasické řady a byla špatná vrtulka. Přesněji se protáčel magnet na plastové části vrtulky, která má být s magnetem pevně spojena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 18:11 Thomas29 Re: DrChila
Hadice jsem zkoumal , vše průchozí , baz filtačních hmot výsledek stejný. Na to že je na něj záruka 3 roky a je starý 3,5 roku , tak bych čekal že vydrží déle tedy. Na to jak si zakládají na značce EHEIM A NECHÁVAJÍ SI ZA NI PLATIT!!!! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:29 Muž DrChila [243] Re: Thomas29
Bublinka pod rotorem to může způsobit jestli to hučí. popřípadě jestli nejsou někde přihnuté hadice či někde nějak ucpané. Nebo zkusit i bez filtračních hmot pustit a uvidíš jestli to pojede třeba normálně ale spíš už je starší mohl se přidřít. Všechno stárne stejně jako my. či zkusit bez kohoutů napřímo hadicema taky občas zlobí. Nebo koupit novou vrtulku ale úspěch není zaručen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 16:14 Muž Miso [470] Re: Thomas29
no skus ponorit nekde do vody len samotnu hlavu, ci bude prietok stale slaby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 15:36 Thomas29 – EHEIM 2036 ECO PRO-snížení prútoku
Ahoj
Nemáte někdo zkušenost s tímto problémem??Filtr mám asi 3,5 roku a rapidně se snížil průtok filtru.
Filtr kompletně vyčištěn , vyčištěny kohouty i trubky , sání i výpust , vyměněna filtrační vata , předfiltr vyprán , filtrační hmoty propláchnuty , hlava filtru rozebrána a vyčištěna.Přesto průtok filtru žalostný. Dříve to po vyčištění udělalo v akváriu proud že jsem musel přivírat ventily a teď hodně velká slabota.Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 08:57 Muž Miso [470] Re: Houmes
na vystupe je taka biela gulicka ktora sluzi ako spetny ventil pri pumpovani. skus ju dat prec ci ti tam ona nerobi problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 15:09 Muž Houmes [0] Re: Moucha
Tak sem se zařídil jak si mi radil. Filtr je normálně průchozí, sundal jsem výstup a jen co jsem lehce trhnul vstup tak už z něj pod tlakem valila voda, víc sem neotvíral abych si nevykropil skříňku :-). Ještě jednou jsem rozebral a vyčistil čerpací komoru a nikde jsem neviděl, že by se měla vrtulka o něco zachytávat, nejsou tam ani stopy po nějakým drhnutí o plast kdyby byla třeba skřížená osička. Ještě jsem zkoušel samotnou hlavu jen v umyvadle a čerpe to jedna báseň. Uvidím jak dlouho to teď poběží a když to nevyřeším pojede na reklamaci, protože už fakt netuším, kde by mohlo být něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Houmes
jsem rad ze ctes navody... normalne bych vzal jen hlavu a castecne ji ponoril do kyblu s vodou a zapnul....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 16:50 Muž Houmes [0] Re: Moucha
Díky za tip, takhle to zkoušet mě ještě nenapadlo, jinak jak jsem ale psal v prvním příspěvku, filtr mi běžel naprosto bez problému osm měsíců. Jak ale poznám, že se zasekává vrtulka? Ten prostor kolem ní jsem důkladně vyčistil, nic neztratil a všechno zpátky smontoval podle návodu. Jinak chyby v instalaci vylučuji, návody od Eheimu jsou přehledný a předchozí bezproblémový provoz snad mluví za všechno ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 15:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Houmes
nezasekava se vrtulka? nemas filtr umisten moc nizko? cistil jsi hadice? neprohodil jsi sani a vytlak?

napadl mne takovy test pruchodnosti filtru, filtr dej do kyblu a vypni ho, zavri kohout "in", odpoj hadici na "out" a pomalu zacni otevirat kohout "in", v urcitem bode by z vystupu mela zacit proudit voda, pokud netece, tak je ucpanej filtr nebo jsi to blbe slozil
pokud je pruchodny tak bych poradne prohlidl vrtulku a pokusil se zjistit jestli se nezasekava....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 14:41 Muž Houmes [0] – ztráta průtoku
Ahoj, pročetl jsem tohle téma, ale nenašel jsem odpověď na svůj problém. Mám Ecco pro 2034 (na 200 l akva) a po asi osmi měsících provozu jsem začal mít problém se ztrátou průtoku na výtlaku filtru. Pomáhá mi vytažení ze zásuvky a zapnutí, průtok se po najetí opět obnoví, ale ztrácí se nepravidelně v různých intervalech. Filtr jsem několikrát rozebral, vyčistil všechny zámky na koších s filtračními náplněmi aby dobře dosedali a voda se nerecirkulovala uvnitř filtru, vyčistil jsem komoru čerpadla a filtr se nezavzdušňuje. Používám sací i výtlačnou sadu Eheim, ale tam bych problém neviděl, hadice jsou plně průchozí. Stejně tak i zvuk filtru je naprosto normální, žádné šustění ani rázy od vzduchu nejsou. Prostě jen neteče voda ani při plně otevřeném výtlaku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 09:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beda81
chce to trubicku se silnejsi stenou, jinak dojde ke strhavani a proud z otvoru v rozstrikovaci rampy neni kolmy na osu rampy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 08:59 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Silent
Este by ma zaujimalo cim ste nahradili chybajucu rozstrekovaciu rampu? Ta origos od Eheim cca za 19€ sa mi zda moc draha a asi aj kratka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 22:05 R Muž Silent [5949] Re: dravec
Je to prakticky stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 21:57 Muž dravec [72] - Rostliny
Viete poradit ako je na tom s hlucnostou Eheim ecco 2036? Je to co sa tyka hluku to iste ako 2034?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:37 Beda81 Re: Knedlos
Mozna by slo jeste pouzit tohle
www.akvaristik.eu/…
kdyz tam vavrtas otvory, tak by z toho mozna mohla docela dobra rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 18:41 Muž Miso [470] Re: Knedlos
tam ide len o priemer hadice, kedze tou to prepojis s vypustou filtra a ta rampa je na hadicu 12/16 ktoru ty mas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 10:59 Muž Knedlos [1] Re: dravec
toto www.akvaristik.eu/… je asi to iste čo som ja dawal ,,, a sedi to aj na ecco pro 300 ??? kedže je tam pisane an ake druhy to je a ecoo pro tam neni ,,,,???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 23:36 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Beda81
ja som nasiel toto: www.akvariumonline.sk/…
ale je to kopec penazi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 21:58 Beda81 Re: dravec
Tusim 2x tohle
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 21:23 Muž Knedlos [1] Re: dravec
ja som našiel rampu ale na classic www.akvariumonline.sk/… to zase newem či by pasowala ale radšej by som si spravil niečo podomacky ak by sa dalo ,,, palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 21:05 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Beda81
Aj mna by to zaujimalo. Absencia rampy to jedine by som baleniu ecco vytkol. Vsimol som si ze eheim predava aj vytlacny set ale cca 20€ za kusok (hoci premakany) plastu sa mi zda vela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 20:51 Muž Knedlos [1] Re: Beda81
tu roztrekowaciu rampu maš s čoho spravenu ???kedže balenie ju neobsahuje ??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2013 14:21 Beda81 Re: dravec
Na 120L mam 2036 s rozstrikovaci rampou. Uskrcenej na vytoku o cca 1/3 prutoku.
Spokojenost. Ja jsem se rozhodoval take mezi temito dvema filtry.
Nakonec jsem sahl po vetsim filtracnim objemu.
Na cca 150 bych doporucoval take 2036.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 14:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dravec
to ti moc neporadim... tichy je, i kdyz v nasem kanclu zanikne i bublifuk, jsme u rusny ulice

ja mam ten nejmensi na akva 60x40x30cm
kdybych mel min kytek a vic ryb-prasatek, tak bych sel do JBL e700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 12:44 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Moucha
Dakujem. teda zatial najhorucejsi kandidat je rada ecco. Este by som mal otazku, na 150 litr. (netto) postacuje ta 2034 alebo radsej 2036? A je tichy ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2013 12:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dravec
tu rukojet zlomi jen ten kdo necte navody.... protoze pri otvirani filtru se musi odpojit aspon vystupni hadice (v navodu pisou odpojit obe), aby si to mohlo prisat vzduch....
a prave ta rukojet je suprova, pac sundam hlavu a zbyde mi kyblik s filtracnima naplnema, kterej diky rukojeti znadno vemu a odnesu ke drezu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 10:55 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Moucha
Aj kamarat ma ten ecco 130 a bol tichucky bezvadny. Na moju litraz by ta 300 mala byt hadam OK. Akurat som sa kdesi docita ze je problemova ta rukovet ze sa to lame...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2013 10:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dravec
u profesional 3 to byla jedna serie, kde netesnila hlava.... bezplatne to opravovaly
stava se to i u jinych vyrobku, problem je ze duvera zakazniku uz je narusena...

ja mam ten nejmensi ecco comfort (predchudce ecco pro) par mesicu a jsem z neho nadsenej.....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9 10

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 10849x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15924-filtr-eheim-ecco-pro-130200300?od=351