Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Ecco Pro (130/200/300)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Ecco Pro (130/200/300)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 23:33 Muž zervan [1123] - Rostliny – regulácia výkonu
Po mesiaci čakania konečne máme Ecco Pro 200, pomáhal som ho nainštalovať, ale nevedel som jednu vec: Čím ubrať výkon - IN alebo OUT? A prečo?

Nejako logicky som usúdil, že asi skôr vstup, simuluje to zanesenie predfiltra a v návode tiež píšu, že pred odstavovaním treba najskôr zavrieť IN, potom OUT a potom vypnúť. Žiaľ, o regulácii výkonu nepíšu nič - alebo som prehliadol? Ak by sa priškrtil výstup, asi by sa zvyšoval tlak vo vnútri, nie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:12 Muž Legioix [574] Re: DrChila
Naposled jsem na 2224 objednával zde: www.rybicky-rybky.cz

Jinak pod stolem se mi válí jeden Eheim 2233 na ND. Skoro funkční. Většina dílů se z toho hodí i na 2032, 2034, 2231, 2232, 2234, 2235, 2236.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:11 Muž ludvik [1082] Re: DrChila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:09 Muž Miso [470] Re: DrChila
ja len slovenske, ale co mam skusenost tak ti vedia objednat aj to co nemaju v ponuke, treba sa spytat, najlepsie predtym zistit kod nahradneho dielu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:00 Muž DrChila [243]
Nezná někdo nějakej prima obchod internetovej kde by se dalo objednat více náhradních dílů od EHEIMu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 10:12 Muž DrChila [243] Re: Moucha
Tak si za to nakonec můžu sám. Dal jsem na konec tý rampy na vtok malý jemný filtr a asi ho to nejspíš vcuclo a proto to nemělo takovej výkon přisávalo vzduď odevšaď i tam kde to bylo těsný tak to přisávalo. Hlavní je že už to jede:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 10:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
1) nejakou dobu trva nez se odvdusni

2) na saci větvy musí bejt dokonala tesnost... me jednou nedokonale tesnilo napojeni na trubku z akva... a to jsem tam mel auto-sponu! ale blbe jsem to dotahl a udelal se tam jakoby sklad..... (casto staci jen odriznout kousek hadice a znovu to napojit)

3) hlavu namaz po obvodu aspon bilou vazelinou, taky zkontroluj jestli je vsechno tam kde ma, podle navodu.... vsecko ocisti a bedlive zkontroluj

www.eheim.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 10:04 Muž DrChila [243] Re: Miso
No jenomže se zavdušňuje:-D a to je problém když pak mě v noci probudil hučící filtr:-D
Jdu udělat pokus na prázdno a uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 09:05 Muž Miso [470] Re: DrChila
dobre dotiahnut matice k hadiciam, a daj tomu cas, filtracne media su este plne vzduchu, nejaky cas to potrva nez sa to odvzdusni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 07:39 Muž DrChila [243]
Tak sem si poridil z aukra skoro nepouzity filtr. 130 a nejak mi ta mrcha prisava vzduch . Bezelo to prvne hodinu normalne a pak tam byla bublina tak sem stim zaklepal a z niceho nic prutok se zmensil rapidne. Tak sem to rozdelal podival sem se zda sem stim nic neprovedl a ty kosiky byli rozpojeny tak sem mislel ze to nejak ovlivnilo tak sem to dal do kupi a bez vysledku prutok stejnej jako kdyz se ze zacatku stahnul prutok na pul vykonu. Po snidani zkusim koupit jiny hadice poradne je ny ty trubky do akvarka a filtru nasadit. A guma byla dobra ta velka po prumeru hlavy. A nevi nekdo jak se dostat pod ty otocny vytok a vtok? Tam si myslim ze by mohla bejt chyba klidne.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 23:14 Muž Vydra [9] Re: Miso
Já místo té vazeliny používám normální kuchyňský olivový olej ... namočím do nej prst lehce potru gumicky jak na hlavě tak na kohoutech a funguje to . ještě se mi nestalo že bych měl mastnou vodu v akvárku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2014 21:12 Muž Miso [470] Re: meleri
pri tychto filtroch treba casto mazat tesnenie hlavy, ak sa ti to zadrhne riskujes ulomenie drziakov tej paky (daju sa kupit nahradne) vazelina je ok, ale doporucujem priplatit za sprej akvaland.sk/… je sice drahy ale vydrzi dlhsie mazat a pri jednom filtry ti to vydrzi vecnost, tiez sa dostanes aj na nepristupne miesta. Ja ho pouzivam na vsetky gumove casti (s mierou) ono ich zakonzervuje a dlhsie vydrzia pruzne.

Dalsi moj postreh, v hlave filtra na vypusti je gulicka ktora sluzi ako spetny ventil pri pumpovani vody hlavou filtra. ovsem mne sa toto miesto najrychlejsie zanasalo tak som ju vyhodil (ne odlozil do suplika) da sa to suplovat kohutom. Ovsem ja takto vodu do filtra nanasavam. Pri cisteni odpojim hadice (voda v nich zostane) ked filter vycistim poskladam do kanistra naplne a zalejem vodou az po vrch, zatrasem s tym, chvilu pockam znovu zatrasem aby vysiel vzduch a potom nasadim hlavu. Prebytocna voda vytecie cez vstup/vystup. takto mam plny filter vody na krory naspet pripojim hadice plne vody takze filter sa skoro vobec nezavzdusni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 20:31 Žena meleri [12] - AmerikaRe: jamajcan
jo dik lidi za podporu, jsem fakt technicky antitalent, ale zatim to funguje hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:26 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Miso
jo tak sem to vic utahla a ted se zda ze je to ok...ufff
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:13 Muž Miso [470] Re: meleri
skor malo, dotiahni viac tu maticu k hadici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:01 Žena meleri [12] - AmerikaRe: jamajcan
tak koukam asi po hodine a tam co sem to priskrtila tak jakoby z toho kohoutu ukapla voda, tak nevim co sem zas udelala spatne? utahla sem to moc nebo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 14:28 jamajcan Re: meleri
Je to normální. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 14:17 Muž Miso [470] Re: meleri
mozes to priskrtit ventilom, no teraz by si tym spomalila aj odvzdusnenie, skus nejak otocit vyvodovu trubicu aby ti to tak netocilo vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 14:17 Žena meleri [12] - AmerikaRe: ludvik
super, uz je to lepsi!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 14:13 Žena meleri [12] - AmerikaRe: jamajcan
moc ti dekuji! uz to skoro nebrci! jen huci ale to je uz normalni?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 14:08 jamajcan Re: meleri
Zkus pár krát zapnout/vypnout.Občas se stává,že si osička i rotor musí tzv.sednout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 14:05 Muž ludvik [1082] Re: meleri
Přivři výstupní kohout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 14:03 Žena meleri [12] - AmerikaRe: MichoCZ
ok, dam tomu cas, a nahodou da se to nejak utahnout? dost to vari vodu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 13:59 Žena meleri [12] - AmerikaRe: DrChila
no nejdriv jsem to udelala s tou packou dolu, pockala sem deset sekund jak psali a pak sem to zapojila. nevim co je spatne, zatrasla jsem s tim, a drci to jak kdysi drcel motorek od molitanoveho filtru, tak je to asi normalni?

neda se nejak utahnout prutok, dost mi to vari vodu....
dik! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 13:46 Muž DrChila [243] Re: meleri
Doufám ež jsi to nepustila tím že jsi to prvně vrazila do zásuvky. To bych musel přijet a dát ti na holou. Jak tu radí zatřást časem to přejde pokud to máš dobře sestavený. Popřípadě to polož na bok a neměl by být vzduch tolik u vrtulky a nemělo by to drnčet. Nebo postavit vzhůru nohama:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 13:44 Muž Burik [727] - AquascapingRe: meleri
lehce s filtrem zatřes,musí se dostat ven bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 13:41 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: meleri
Chvilku bude než se pořádně odvzdušní a sedne si to všechno. Ale u mě to byla chvilka. Možná hodinu bručl a pak ho to přešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 13:37 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj, zapojila jsem ten filtr, ale dost brci je to normalni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 06:53 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Vydra
dekuji,to video je vyborne! dneska to zapojim dik za ten tip s horkou vodou, tak nemusim cekat na vikend...
ahoj!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 02:02 Muž Majino [1] - Miniakvária
Eheim Ecco Pro 200 som kupoval pred mesiacom, nebola tam rozstrekovacia rampa, ani sa k tomu nedodáva, bolo to spomínané vo viacerých recenziách, že to tam proste nebýva. Komplet príslušenstvo znamená, že tam sú filtračné média, hadice, prísavky, kolená. Osobne mi rozstrekovacia rampa ani nechýba na tomto filtriku. Čo sa týka navliekania hadíc je to pohodička aj bez použitia teplej vody, zapojenie jednoduché ako pri všetkých Eheim filtroch. Určite treba používať nejaké to mazivo na pohyblivé časti tohto filtra, sám prišiel z výroby premazaný na tých "slúchadlách". Zo začiatku troška hlučnejší, ale stíchol a teraz je už naozaj uplne tichý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 23:06 Muž Vydra [9] Re: meleri
Nahřej ty konce horkou vodou a jde to tam samo .... přesně jak to máš ve videu co jsem sem dával a zvládneš to sama. Dám jsem znovu to video abys to nemusela hledat. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 22:32 Muž dravec [72] - RostlinyRe: meleri
jednoduchce, plastove casti namazat lekarnickou vazelinou /aj tesnenie v hlave filtra/, hadice namocit do horucej vody a zvladne to aj žena!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 12:30 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Legioix
ahoj, uznali ze byl filtr malo zabalen, proto praskl....novy dosel v obalu od filtru JBL malem jsem si uz myslela, ze to popletli, ale byla to jen krabice, vevnitr byl pak ten Eheim...
ted musim pockat az mi manzel zapoji ty hadice, fakt s tim nehnu je to teda sila to na sebe nakroutit! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 10:08 Muž Legioix [574] Re: meleri
Jak to dopadlo s tou reklamací?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 07:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: meleri
nekdy stačí hadičku trošku naslinit a je třeba dodržovat návod, hlavně při otvírání filtru... na mazání těsnění stačí i obyčejná bílá vazelína z lékárny

s tim youtube opatrně, někdy jsou tam i videa, která by se dala nazvat, takto rozhoně NE!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 22:52 Muž Miso [470] Re: meleri
kukni videa na youtube, bude ti to jasne, na to nic viac nepotrebujes. Ovsem tesnenie treba pri tychto filtroch mazat, inak riskujes ulomenie tej paky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 22:49 Muž Miso [470] Re: cezarmilan
k ecco filtrom sa standartne rampa nedodava, vpodstate k vecsine eheimov nie, ...takze skvor vynimka ako pravidlo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 22:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DrChila
Samozrejme a pokiaľ je dobrá komunikácia s daným e-shopom, tak pred objednávkou sa uistím o obsahu balíka a komponentoch k filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 22:31 Muž DrChila [243] Re: Burik
Jinak co si budem povídat mělo by to bejt všude:-D Clasic taky máš s rampou:-D
Když se kupuje filtr tak by měl být se všim všudy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 21:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: meleri
K tým kohútom sa natlačia a tam je taká ako šruba a na hadičku to treba našrubovať a dotiahnúť. Bez obáv tesniť to bude. Ak sily nestačia, pozvať pomocníka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:59 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj, mam tento filtr, a chtela bych si byt jista, nez ho zapojim, ty hadicky co se pripojuji k tem kohoutum, jsou uplne vodotesne? nebo se to necim maze? jinak teda nevim jak to namontovat, nemam na to silu, jak jste to zvladli vy? dik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2014 21:48 Muž dravec [72] - RostlinyRe: zervan
Dlzka 30 cm. Pytat sa uz nikoho nemusite, vsetko mam cerstvo kupene :) ak mas 100cm nadrz hodili by sa aj 3 kusy. Ja mam 2. Teraz robim pokus ze dal som trysku na bocnu stenu akva len jednu + cerpadlo Koralia nano.
Myslim ze optimum je mat 2 kusy na zadnej stene, nech to ma silu ten prud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:45 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
ty nevíš z jakého důvodu se míchám do diskuze?Já mu chci poradit,co má ještě dokoupit,aby měl rozstřikovací rampu,když v základním balení NENÍ

Ty tu lidem z nějakého důvodu neříkáš pravdu.A tvrdíš,že jsi ji tam měl.Tak sis ji zřejmě doobjednal a zapomněl jsi to zmínit.

Nikdo se nehádá,je to diskuze,od toho to tu je ;-)

zervan:
Nejlevnější je zajít do intalatérských potřeb a koupit kus obyčejné PVC trubky a vyvrtat si dírky vrtačkou a máš to za pár korun.Dělají se i čiré trubky

Je tu na to celé téma "rozstřikovací rampa"

ale abych to uzavřel,tak místo Ecco,bych šel do Classic řady.Je to jednoduchá konstrukce a v podstatě se tam nemá co rozbít.Filtrační koše zbytečně neubírají místo filtračním mediím.Je to léty ověřená kvalita.Jsem s ním moc spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:40 Muž dravec [72] - RostlinyRe: cezarmilan
tie rurky? no oboje aj s filtrom v novembri 2013. Kupoval som osobne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zervan
Oni sú radi keď ich otravujeme, vieš posielať jednú vec dva krát sa ani im nechce.

K tej hádke: Ja to tak neberiem a ani ako hádku nevnímam. Ak ma budeš sledovať nikdy na nikoho osobne nikdy! ako prvý nezačínam ano a snažím sa ignorovať, no niekedy......ááá nechajme tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:16 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: cezarmilan
Chlapi, nehádajte sa! ;-) Áno, môžem sa spýtať priamo v obchode, ale nechcem ich otravovať s každou hlúposťou, majú toho aj tak dosť. Hlavne keď ešte neviem s istotou, čo nakoniec kúpime. Robím prieskum, aké sú možnosti, čo bude najvhodnejšie.

dravec: Aký je prosím dlhý jeden ten diel? Treba asi k nemu aj zátku a prísavky, však?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dravec
Môžem vedieť kedy si objednával?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:54 Muž dravec [72] - RostlinyRe: cezarmilan
Tak aj ja sa pripojim, ecco pro 300 som kupil u fuljerovcov osobbne. ANo je k tomu iba fajka, rampa zial chyba. Ale nasli sme s p. Fuljerovov riesenie zakupil som 2 x www.akvariumonline.sk/…
spojis kuskom hadicky a je to tip top. Cena aj tak vysoka ale lepsie ako nizsie spomenute sady. MOzno by sa niekde dala zohnat aj plast. rurka s pr.12mm za par supiek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Ja neblbnem ľuďom hlavy, ale reagujem na zervanové dotazy, neviem z akého dôvodu si sa zamiešal.
Opakujem ešte raz, mám z toho e-shopu filtre dva, eheim classic 2213 a a ecco 300, všetko mi k tomu dodali. Prišli mi, zapojil som a filtrujem.
Máš s tým e-shopom skúseností?? Objednával si si niečo odtiaľ? Tak nazavádzaj a nekomplikuj to tu.
Nakoniec som s p. Fuljerovou, či s p. Fuljerom v komunikácií, ktorá je ozaj ústretová.
Doplním len pre "zervan" Nechápem prečo to takto riešíš, majú tam tel. kontakt a na e-mail väčšinou odpovedajú telefonicky ak im necháš číslo. Kde je teda problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:29 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: cezarmilan
cezarmilan: Môžem sa samozrejme mýliť, ale myslím, že je to takto: Áno, je k tomu všetko potrebné pre prevádzku (kompletné príslušenstvo). Lenže kým pri Eheim Classic do štandardnej výbavy (toho príslušenstva) patrí rozstrekovacia rampa, do Eheim Ecco Pro patrí fajka (tryska). Áno, na prevádzku to stačí, ale do cieľového akvária (veľmi nízke, ale dlhé) by sme uprednostnili práve tú rampu.

Burik: Vďaka za vysvetlenie priemerov - ja som myslel, že vnútorný priemer hadice sa musí zhodovať s vonkajším rozmerom pripájaného predmetu, ale ono to teda takto nie je a je to jednoduchšie: priemery hadice a predmetu sa zhodujú palec

Ten výtlačný set s rozstrekovacou rampou má 3 rúrky. Dĺžka jednej rúrky pre nasávací set je vraj 9 cm, tu to bude snáď rovnako. To je spolu len 27 cm. Dá sa dokúpiť dvojica rúrok za 4,40 € ( www.akvariumonline.sk/… ) - to by bolo 45 cm. Pre 80 cm akvárium by to chcelo asi ešte ďalšie dve, nech je aspoň 63 cm, či nie? To by dokopy stálo 18 + 2× 4,40 = 26,8 €, čo sa mi zdá strašne veľa na takú kravinu. Tak asi bude lepšie nejaké alternatívne "neznačkové" riešenie.

Dĺžku www.akvariumonline.sk/… sa mi zistiť nepodarilo, ale asi to nebude nejako moc dlhé tiež?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 10849x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15924-filtr-eheim-ecco-pro-130200300?od=251